Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2011 o 21:02, Piotrbov napisał:

Zagram wcześniej? Przecież, normalna edycja Wieśka 2, również gram.pl wysyła przed premierą.
Więc to, że zamawiam EK nie jest żadnym "przywilejem", jak to jest napisane na karcie
strony.


Tak, zagrasz wczesniej, bo gre bedziesz miec juz prawdopodobnie w piatek 13 maja, a pograsz w poniedzialek. Posiadacze Edycji Premium zagraja we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 22:27, Cierpik182 napisał:

Napisz do DOK-u... to jest temat do rozwiewania wszelkich wątpliwości i zadawania pytań
;) nie do zaspokajania Twojego lenistwa.


A masz upowaznienie do upominania uzytkownikow? To jest konsulat Akne (sklepu gram.pl)i nikt nie bedzie robil problemow klientowi, ktory prosi o dodanie jakiegos towaru do swojego zamowienia i moze to robic w konsulacie. Ostrzezenie za pseudomoderatorke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:24, karolekx23x napisał:

Mam prośbę chciałbym do zamówienia FV03461066 dodaˆ ten poradnik będę bardzo wdzięczny.


Mysle, ze nie bedzie z tym zadnego problemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja.
Teraz zastanawiam się nad kupnem 3 gier- FIFA 11, Mass Effect (1 i 2). FIFA jest u Was (ponad 10 sztuk pisze), Mass Effect 2 na wyczerpaniu, a 1 w ogóle nie ma. Czy macie zamiar uzupełnić zapasy i jak tak to kiedy?
Oczywiście jeśli również planujecie jakieś obniżki cen tych gier w najbliższym czasie to się nie obrażę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panią,

korzystając z tego, że zawsze jest Pani obecna w piątki, chciałbym zadać nieco złożone pytanie. A nawet dwa.

1. Edycja Kolekcjonerska Wiedźmina 2 to dla mnie po prostu obowiązek, ale nie ukrywam, że miałem nieciekawą historię zamówień i martwię się głównie o to, czy nie położy to cienia na mojej własnej wiarygodności.
Otóż na 7 zamówień ze sklepu gram.pl tylko 2 zostały odebrane - tyle że nie jest to wynik mojego folgowania. Pozostałe 5: 3 nie doszły nigdy, raz starłem się z absurdalnymi wymaganiami firmy kurierskiej i chamskimi pracownikami, a raz, faktycznie, z jakiegoś powodu nie odebrałem (być może narażając państwa na straty), ale byłem wtedy gimnazjalistą itd., no cóż, dojrzałe to nie było... EDIT: Ah, ostatnie zamówienie realizowałem 2 lata temu - najpierw produkt wcale nie doszedł, więc zamówiłem go za pośrednictwem firmy kurierskiej, o której profesjonalizmie wspomniałem powyżej.
Tak czy siak nie muszę mówić, że EK to dla mnie priorytet, który mieć muszę, więc odbiorę rzecz na 100%. Zastanawia mnie po prostu, czy sprawdzacie historię zamówień kogoś, kto chce wejść w posiadanie czegoś tak cennego i limitowanego. Może zupełnie niepotrzebnie się martwię?

2. Na podst. punktów 9. i 10. z FAQ preorderu EK wnioskuję, że możliwość złożenia zamówienia z opcją płatności "przy odbiorze" jest możliwa. Nie ukrywam, że o wiele łatwiej byłoby mi osobiście odebrać grę z punktu albo zapłacić kurierowi/komukolwiek.
Tyle że ja tej opcji przy zamawianiu nie mam - jest tam jedynie płatność przelewam, kartą, lub przelewam z danego banku. Nic innego.
Sprawdziłem inną grę, która jest normalnie dostępna od miesiąca i prawdę mówiąc jest tak samo - czy to jakiś błąd w przeglądarce (nie zdarzyło mi się nigdy mieć takich problemów), czy faktycznie ktoś przyblokował mi jakieś opcje przez wydarzenia wypisane w pkt. 1?

Żywię nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia i dostanę EK, a Państwo należność za nią. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytani: 19 maja jest premiera gry Fable III na PC. Dlaczego nie ma u was żadnej informacji ani możliwości zakupu gry przed premierą ? Cała reszta sklepów robi to od miesiąca :) Naprawdę nie mam ochoty zakupywać tej gry w innym sklepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 13:08, discopete napisał:

1. (Arma 2 Reinforcements) kiedy ta gra będzie w sklepie gram.pl?

Kiedy uda nam się ściągnąć to z zagranicy. Brak polskiego dystrybutora według moich informacji, chyba że LEM nas zaskoczy.

Dnia 15.04.2011 o 13:08, discopete napisał:

2. Są nowe informacje na temat takich gier (DFAF) remake (MoHAA)?

Rozwiń proszę skrót DFAF :)
Ledwo żyję, praca po 14 h na dobę mi nie zasłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 08:15, damimav napisał:

Witam, mam pytani: 19 maja jest premiera gry Fable III na PC. Dlaczego nie ma u was żadnej
informacji ani możliwości zakupu gry przed premierą ? Cała reszta sklepów robi to od
miesiąca :) Naprawdę nie mam ochoty zakupywać tej gry w innym sklepie :)

[ocenzurowano]
Nie mam wiążącej oferty cenowej. Mam nadzieję, że to się zmieni w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 08:11, Radekl2 napisał:

Teraz zastanawiam się nad kupnem 3 gier- FIFA 11, Mass Effect (1 i 2). FIFA jest u Was
(ponad 10 sztuk pisze), Mass Effect 2 na wyczerpaniu, a 1 w ogóle nie ma. Czy macie zamiar
uzupełnić zapasy i jak tak to kiedy?
Oczywiście jeśli również planujecie jakieś obniżki cen tych gier w najbliższym czasie
to się nie obrażę :D

FIFA 11 i ME 2 są domawiane regularnie co tydzień i z ich dostępnością nie ma problemów.
ME 1 - podobnie, dziś wjechała dostawa.
Promocji się nie spodziewamy - FIFA 11 dopiero co wylądowała na półce "classic/platinum", ME 2 i ME 1 też trzymają cenę.
Jeśli chcesz dostać za darmo ME 2 w wersji cyfrowej, to kup Dragon Age II - promocja EA trwa do końca kwietnia - informacja z EA:
"do końca kwietnia każdy kto zakupi grę Dragon Age 2 (na dowolną platformę) otrzyma za darmo grę Mass Effect 2 na PC do pobrania z EA Store".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 02:44, lis_23 napisał:

W takim razie i ja proszę o dodanie poradnika do zamówienia nr: FV06471059

Dodałam właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:24, karolekx23x napisał:

Witam
Mam prośbę chciałbym do zamówienia FV03461066 doda© ten poradnik będę bardzo wdzięczny.

Dodałam teraz.

Gorąca prośba do wszystkich: Zgłaszajcie chęć dodania poradnika do DOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 20:55, Radekl2 napisał:

Ja mam trochę inne pytanie (Wiedźmin zaraz cały temat opanuje :D)- czy sklep gram.pl
planuje jakieś promocje związane z grami: Shogun 2: Total War i FIFA 11, (oczywiście
na PC)?

FIFA 11 w kwietniu spadła do półki cenowej Classic/Platinum. Nie spodziewajmy się więc dodatkowej promocji.
Nic nie wiem na temat promocji 2 za 1, które dość często robiło kiedyś EA.
Shogun 2 jest wciąż świeżą premierą. J.w., nie przewiduję, żeby ta gra trafiła na letnią wyprzedaż CDP - za dobra jest i za dobrze się sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pani Aniu jak to jest z tym Wiedźminem 2 EK - wiem, że grę wysyłacie m.w. tydzień przed premierą, ale czy zagrać będzie można od razu po odebraniu czy według tego jak legendy powiadają dopiero dzień przed oficjalną premierą? Naprawdę mi na tym zależy, a nikt z Gram''u mi na to nie odpowiada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad tydzień temu pisałem do BOK z prośbą o dodanie poradnik do Wiedźmina 2 z rabatem 10zł. Nadal nie ma poradnik w zamówieniu.Numer tego zamówienia to QA03041165.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 17:43, Pawel_F napisał:

Witam, na głównej stronie gram.pl pojawiła się informacja(podobno rewelacyjna) o tym
że edycję kolekcjonerską Wiedźmina 2 będzie można odpalić aż jeden dzień wcześniej!,
i tu nasuwa mi sie pytanie. Informacja podawana w waszym sklepie o tym że grę w edycji
kolekcjonerskiej wysyłacie 12 maja a odpalić będzie można dopiero 16 ? gdzie tu sens?


Sens jest taki, że sklep gram.pl nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez CD Projekt.
Ja bym chciała, żeby nabywcy EK pograli W2 tydzień wcześniej, ale to byłoby niesprawiedliwe dla innych graczy, których np. nie stać na EK.

Przy odpalaniu pre-ordera wiedzieliśmy tylko, że EK będziemy mogli wysłać do klientów wcześniej niż edycję Premium. I że edycja Premium trafi do sklepów murowanych później niż EK wysłana przez nas do Was. I taka właśnie informacja jest od początku na karcie produktu EK w naszym sklepie - informuje tylko o wcześniejszej wysyłce.

Na początku CD Projekt, o ile mnie pamięć nie myli (a zmęczona i zrezygnowana jestem bardzo teraz, a dlaczego, to o tym kiedy indziej), nie mówił o zabezpieczeniach, blokadzie uruchomienia itp.
Ale to było w październiku 2010, czyli dawno temu. Wtedy jeszcze wiele kwestii związanych z W2 nie było ustalone na 100%.
Sami wiecie, że branża growa nie jest przewidywalna, (...)

Po głębszym zastanowieniu doceniam (sic!) to posunięcie z blokadą uruchomienia.
Bo dzięki temu wszyscy gracze będą traktowani równo. Piraci nie uruchomią gry wcześniej.
Szkoda tylko, że wyprzedzenie czasowe w uruchomieniu dla EK wynosi tylko jeden dzień.
Ale to też (sic!) mogę zrozumieć. Co znaczy 10 kilo nakładu EK wobec 200 000 edycji Premium?
I co się liczy bardziej w przypadku EK: wyjątkowość składu tej edycji czy wcześniejsze uruchomienie gry?
Bardzo rzadko się zdarza, że EK pozwala na wcześniejsze uruchomienie. Nie pamiętam takiego przypadku w ciągu ostatnich 3 lat, ale wy na pewno sobie przypomnicie jakieś wyjątki.

Szkoda, że trzeba mieć dostęp do netu, żeby aktywować grę.
Szkoda, że tyle osób piraci gry.
Szkoda, że setki osób pracują w pocie czoła, a potem ich produkt ląduje na torentach.
Szkoda, że nie każdy może sobie kupić EK, bo to spory wydatek.
Szkoda, że nie wszystkie gry lądują na kilku platformach (ja nie kupię W2 w maju, bo jestem konsolowa).
Szkoda, że nie da się równocześnie zaspokoić oczekiwań wszystkich graczy i często trzeba dokonywać wyboru w stylu "mniejsze zło".

To tyle ode mnie. Z pełną świadomością, że mogę się narazić wielu osobom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 19:30, matis9988 napisał:

Ponad tydzień temu pisałem do BOK z prośbą o dodanie poradnik do Wiedźmina 2 z rabatem
10zł. Nadal nie ma poradnik w zamówieniu.Numer tego zamówienia to QA03041165.

Takich próśb otrzymaliśmy setki. Aby sprawnie poszło dodawanie poradników, to zrobi to hurtem nasz programista w ciągu kilku dni, który dostał listę zamówień, do których trzeba dodać poradnik.
Prosimy o trochę cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować