Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Mam PROBLEM a mianowicie kupiłem wczoraj z kolegami Pre-order gry Left 4 dead 2 i nadal nie otrzymaliśmy klucza aktywacyjnego na STEAM dzięki któremu dostajemy wcześniej wersje demonstracyjna (teraz demo juz jest dostępne dla wszystkich) oraz ekskluzywny kij baseballowy i inne gifty związane z zakupieniem Pre-ordera.

I tu moje pytanie dlaczego jeszcze go nie otrzymaliśmy!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 19:02, gck1337 napisał:

Mam PROBLEM a mianowicie kupiłem wczoraj z kolegami Pre-order gry Left 4 dead 2 i nadal
nie otrzymaliśmy klucza aktywacyjnego na STEAM dzięki któremu dostajemy wcześniej wersje
demonstracyjna (teraz demo juz jest dostępne dla wszystkich) oraz ekskluzywny kij baseballowy
i inne gifty związane z zakupieniem Pre-ordera.

I tu moje pytanie dlaczego jeszcze go nie otrzymaliśmy!?


CD-keye do dema się skończyły. Dostaliśmy ograniczoną ich ilość, jako dodatkowy bonus, dla tych, którzy zamówili grę w pre-orderze. Ponieważ było ich mało, to nie komunikowaliśmy tego na karcie produktu. Po prostu Ci, którzy zamówili grę do bodajże do 29.10, dostali mail od nas, ze mogą pobrać klucz do dema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 18:26, Longer napisał:

Mam pytanko odnośnie Dragon Age. Jak to wreszcie jest...jest opóźniona ta premiera czy
w końcu jednak jutro powysyłacie paczki do odbiorców? Bo to trochę dziwne żeby "zwykli"
ludzie dostali grę wcześniej niż My którzy zamówili pre-order.


Dostawa jest mocno opóźniona, nie z naszej winy. (...)
Gra ma wjechać jutro i jutro chcemy ją wysłać, z dostawą na piątek 06.11.2009.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 22:06, L33T napisał:

Jest szansa na coś z tej listy ? :)

BATTLEFIELD 2142
COMMAND & CONQUER 3: TIBERIUM WARS
HARRY POTTER & THE ORDER OF THE PHOENIX
NEED FOR SPEED CARBON
TIGER WOODS PGA TOUR 08

Napisz mi w mailu, czy Cię któraś z tych interesuje, to je sprowadzę.
anna kropka stanulewicz małpa gram kropka pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2009 o 21:45, akne napisał:

Dostawa jest mocno opóźniona, nie z naszej winy. (...)
Gra ma wjechać jutro i jutro chcemy ją wysłać, z dostawą na piątek 06.11.2009.


Dzięki za odpowiedź, czyli jest jeszcze mała szansa, że jednak w piątek grę dostaniemy;)
Więc jeszcze jedno pytanko, jeśli jutro nie udało by się wam wysłać DA to będzie możliwość anulowania zamówienia?
Mimo wszystko najważniejsze, że to opóźnienie 2 tygodniowe się nie potwierdziło ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co to za Pre-order jak nie mam bonusów takich jak basseball w grze i inne gifty zwiazane z preorderem z tego co mi wiadomo ja zamawiam preordera i to ma byc preorder jak chcialbym sobie zamówić zwykła gre bez bonusów zwiazanych z preorderem to bym poczekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2009 o 22:09, GringoG3 napisał:

Czy sklep gram.pl akceptuje zagraniczne karty płatnicze ? Mam kartę VISA z walucie angielskiej
(GBP). Mogę swoje zobowiązania pokryć za pomocą tej karty czy może tylko karty z polską
walutą, a jeżeli są akceptowane to jakim kursie (z NBP?) jest przeliczana należność.

nie widzę i trudności w płaceniu taką kartą, a o kurs zapytaj się w banku, który ci wydał tę kartę.
ale pamiętaj, ze nie wysyłamy towaru poza Polskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 21:52, Longer napisał:


> Dostawa jest mocno opóźniona, nie z naszej winy. (...)
> Gra ma wjechać jutro i jutro chcemy ją wysłać, z dostawą na piątek 06.11.2009.

Dzięki za odpowiedź, czyli jest jeszcze mała szansa, że jednak w piątek grę dostaniemy;)
Więc jeszcze jedno pytanko, jeśli jutro nie udało by się wam wysłać DA to będzie możliwość
anulowania zamówienia?
Mimo wszystko najważniejsze, że to opóźnienie 2 tygodniowe się nie potwierdziło ;).


Zamówienie opłaciłeś z góry czy paczka płatna przy odbiorze?

Towar ma wjechać jutro, max do 13:00. A magazyn jest uprzedzony o odnośnie ekspresowej wysyłki kilkuset paczek w tym samym dniu ii powinien dać radę to wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 21:52, gck1337 napisał:

To co to za Pre-order jak nie mam bonusów takich jak basseball w grze i inne gifty zwiazane
z preorderem z tego co mi wiadomo ja zamawiam preordera i to ma byc preorder jak chcialbym
sobie zamówić zwykła gre bez bonusów zwiazanych z preorderem to bym poczekał.


Zamawiasz to, co jest opisane na karcie produktu u nas: czyli grę Left 4 Dead 2. Bonusem u nas jest darmowa wysyłka i otrzymanie gry przed premierą.

Klucz do dema był dodatkowym bonusem dla tych, którzy zamówili grę do 29.10. Rozeszło się to pocztą pantoflową i szybko się skończyły te klucze.

Zamówienie typu "pre-order" do niczego Ciebie nie zobowiązuje. Potwierdzasz je (lub nie) 5-7 dni przed planowaną wysyłką. Niepotwierdzone zamówienie jest anulowane po tygodniu.

Pre-order to jest po prostu "zamówienie przedpremierowe", czyli złożone przed premierą gry, zanim będzie dostępna w magazynie. Bonusy do zamówień przedpremierowych są u nas wyraźnie opisane na karcie produktu.
Różne sklepy mają różne bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem jak użytkownik gck1337, poniewaz to tak jakbym zamawial cos czego tak wlasciwie nie ma, powinnismy dostac bonusy a tu zaskoczenie dosc nie mile, rozumiem ze pre order to zamowienie przedpremierowe lecz powinnismy i my dostac te klucze z bonusami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2009 o 21:57, akne napisał:

Zamówienie opłaciłeś z góry czy paczka płatna przy odbiorze?


przy odbiorze...

Dnia 04.11.2009 o 21:57, akne napisał:

Towar ma wjechać jutro, max do 13:00. A magazyn jest uprzedzony o odnośnie ekspresowej
wysyłki kilkuset paczek w tym samym dniu ii powinien dać radę to wysłać.


Rozumiem...więc w momencie wysłania paczek jedyne uwagi i pretensje w razie nie dotarcia gry na czas kierować do UPS ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co to jest Preorder to jak prosze pani czuja sie teraz osoby które kupiły preordery i nie otrzymaly keya . Preorder i ten klucz jest ściśle związany z grą jak sie skonczyly klucze z preorderem to jak mozna dalej wystawiać ta gre gdzie nie ma wyraznie napisane ze osoba kupująca nie otrzyma klucz aktywacyjnego bo sie skonczylo ale ja go kupiłem razem z Pre-orderem.A po drugie to nie odblokowuje tylko demo tylko inne żeczy zwiazane bezposrednio z grą i z tym własnie keyem którego powinienem otrzymać wraz z kupnem Preordera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 22:21, Longer napisał:


> Zamówienie opłaciłeś z góry czy paczka płatna przy odbiorze?

przy odbiorze...


a to mniejszy problem.

możesz po prostu nie odebrać paczki, ale lepiej by było, gdybyś wysłał prośbę o anulowanie zamówienia do działu obsługi klienta sklepu, to nie poniesiemy kosztów wysyłki i zwrotu.

Dnia 04.11.2009 o 22:21, Longer napisał:


> Towar ma wjechać jutro, max do 13:00. A magazyn jest uprzedzony o odnośnie ekspresowej

> wysyłki kilkuset paczek w tym samym dniu ii powinien dać radę to wysłać.

Rozumiem...więc w momencie wysłania paczek jedyne uwagi i pretensje w razie nie dotarcia
gry na czas kierować do UPS ;))


Na razie mam nadzieję, że gra bez przeszkód wjedzie jutro do 13:00 i magazyn spakuje paczki, a kurierzy je dostarczą w piatek.
Ale kupując grę w MM itp. nie dostaniesz bonusowych przedmiotów.
Nie ma sensu się napalać, lepiej poczekać na dostawę od nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2009 o 22:22, gck1337 napisał:

Ja wiem co to jest Preorder to jak prosze pani czuja sie teraz osoby które kupiły preordery
i nie otrzymaly keya . Preorder i ten klucz jest ściśle związany z grą jak sie skonczyly
klucze z preorderem to jak mozna dalej wystawiać ta gre gdzie nie ma wyraznie napisane
ze osoba kupująca nie otrzyma klucz aktywacyjnego bo sie skonczylo ale ja go kupiłem
razem z Pre-orderem.A po drugie to nie odblokowuje tylko demo tylko inne żeczy zwiazane
bezposrednio z grą i z tym własnie keyem którego powinienem otrzymać wraz z kupnem Preordera.


Napisałam, że kluczy do dema dostaliśmy mało. I mogły je pobrać osoby, które złożyły zamówienie przed 30.10.2009.

Na karcie produktu nie ma informacji, że zamawiając grę przed premierą otrzymujesz klucz do dema.
Właśnie dlatego nie ma takiej informacji, bo kluczy dostaliśmy mało i wystarczyło ich dla tych, którzy zamówili grę wcześniej. Dla nich tych kluczy wystarczyło.

A potem się rozniosło pomiędzy użytkownikami, że dajemy klucze do dema i ludzie zaczęli zamawiać.

Ale to nie jest bonus gwarantowany. Gdyby był gwarantowany, to taka informacja widniałaby na karcie produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.11.2009 o 22:27, akne napisał:

Na razie mam nadzieję, że gra bez przeszkód wjedzie jutro do 13:00 i magazyn spakuje
paczki, a kurierzy je dostarczą w piatek.
Ale kupując grę w MM itp. nie dostaniesz bonusowych przedmiotów.
Nie ma sensu się napalać, lepiej poczekać na dostawę od nas.


Rozumiem, ale na tych dwóch pierścieniach aż tak bardzo mi nie zależy..i oczywiście wolałbym dostać paczkę od was bo dlatego zamówiłem pre-order, ale jednak jeśli paczka przykładowo nie dojdzie do mnie w piątek to poczuje się trochę oszukany tym, że Ci którzy nie zamówili gry dostaną ją wcześniej i praktycznie zapłacą mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego proszę pani inne serwisy jakoś nie robią takich problemów i piszą wszystko wprost jak jest Pre-order to są przywileje z nim związane a nie jest Pre-order ale bez keya i bez dodatków.To wszystko jest wliczone w cene to co ja mam zapłacić tak jakbym kupował Pre-ordera ale go niedostane.Albo dostane go ale bez tego co jest wliczone w cene.Takie rzeczy pisze się w ofercie a nie potem ludzie kupują grę i maja same problemy to jest swego rodzaju oszukaństwo.I to nie ja sam mam takie zdanie ale ludzie którzy zostali oszukani bo niedostana tego co powinni za taka cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że Wasz sklep powinien wystawić tyle egzemplarzy gry, ile jest cd-key''ow. Bo poco ja mam zamawiać pre-order skoro nic z tego nie będę miał, a równie dobrze moge iść do sklepu w dniu premiery i zakupić grę bez formalności. Po to są pre-order''y, że często związane są z nimi dodatkowe elementy których po zakupieniu gry po premierze już nie otrzymamy. Cóż, taka jest moja refleksja. Jeżeli sprawa nie zostanie wyjaśniona, będę zmuszony zrezygnować z zakupu. Szkoda...

Swoją drogą .... użytkownik gck1337 ma rację mówiąc że jedni ludzie dostają więcej a drudzy niestety mniej za tą samą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować