Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2011 o 21:08, Arthas97 napisał:

Czy Tekken 5 na PS2 jest w edycji premierowej czy platinum?

Nie dam głowy na 100%. Często dostajemy raz towar w wersji premierowej, raz w platinum, więc w magazynie może być wymieszany.
Isilothar (chłopak od gier konsolowych w sklepie gram.pl) wróci chyba ze zwolnienia lekarskiego w poniedziałek i się rozezna dokładnie, jak to jest w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 19:02, akne napisał:

No w sumie masz rację :)
Chodziło mi o to, że wszyscy nabywcy tej gry powinni być "w miarę równi".
Pogranie aż tydzień przed premierą w przypadku nabycia EK byłoby moim prywatnym zdaniem
krzywdzące dla tych, którzy kupili zwykłą edycję.
Różnica 1-2 dni jest ok.

Aj tam krzywdzące. Nie uważali grania tydzień przed premierą za warte ceny to mają w dniu premiery, izi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 18:35, akne napisał:

DLC Tajemniczy Kupiec będziesz mógł pobrać z poziomu szczegółów zamówienia, kiedy wpłynie
do nas płatność za nie.
Instrukcję pobrania klucza prześlemy klientom mailem.

A po jakim czasie przylatują do was pieniądze od takiego warszawskiego sferisa? BTW. Nie dałoby rady, żeby od razu po odebraniu zamówienia można było pobrać kodzik? Sry, za dabla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 18:35, akne napisał:

DLC Tajemniczy Kupiec będziesz mógł pobrać z poziomu szczegółów zamówienia, kiedy wpłynie
do nas płatność za nie.
Instrukcję pobrania klucza prześlemy klientom mailem.

A gdzie będzie trzeba wpisać ten klucz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 19:00, akne napisał:

Szkoda, że nikt nie robi mądrych akcji skłaniających piratów do kupowania oryginałów,
poza straszeniem odpowiedzialnością karną (pewnie pamiętasz taką kampanię dotyczącą chyba
wyłącznie filmów, widziałam jej spoty na płytach z filmami, które kupiłam jakieś 2 lata
temu).


Akurat w tej kwestii duzo dobrego robi firma... Cenega i jej Kompania Graczy. Od pewnego czasu dostaje sie w tym programie punkty za zakup gry dowolnego dystrybutora, wazne zeby byla kupiona w Polsce. A punkty mozna wymieniac na rozne nagrody, czasem bardziej atrakcyjne, a czasem mniej. Czyli nie dosc, ze kupujemy oryginalna gre to jeszcze zdobywamy iles tam punktow i mozemy dostac jakas nagrode i to jest fajne.

Inna sprawa, ze obecnie z wydaniami gier w Polsce jest cienko za wysoka cene. Sugerowana cena wiekszosci gier EA to 149.99 PLN, a w srodku jest parodia instrukcji obslugi i plytka z gra. Jak za taka cene to cienko. Z grami CDP tez cienko. Pamietam jak niemal z dnia na dzien ceny gier wzrosly, a wydania zubozaly, tlumaczylo sie to oczywiscie kryzysem. Fajne okladki Platynowej Kolekcji zastapiona niby podobnymi, ale jednak innymi. Teraz sa takie plaskie, a wczesniej ta czesc z artowrkiem z gry i tytulem byla tak, no nie wiem jak to nazwac, na dodatkowej warstwie papieru i po prostu swietnie to wygladalo. Podobaja mi sie jednak takie wydania jak Wiedzmin 2 Edycja Premium. Za 120 PLN dostajemy nie tylko gre, ale i mase fajnych dodatkow i trzeba przyznac, ze jak na taka zawartosc to cena jest wiecej niz bardzo uczciwa (EA to by chyba taki zestaw nazwala Edycja Kolekcjonerska...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 18:34, akne napisał:

Na razie wiem tyle, ile zostało powiedziane na konferencji CD Projekt w czwartek.


Dzięki za odpowiedź i poprawienie humoru. To naprawdę świetna wiadomość :)

Dnia 16.04.2011 o 18:34, akne napisał:

Moim prywatnym zdaniem nabywcy EK powinni dostać dostęp do gry 2 dni przed innymi.


Wyjdź za mnie... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 19:28, David741 napisał:

A gdzie będzie trzeba wpisać ten klucz ??


Jesli dobrze pamietam to albo w grze, albo przed jej uruchomieniem bedzie mozna wybrac "zawartosc do pobrania" i gra poprosi o klucze Ale pewny na 100% nie jestem, bo w pre-orderze Empiku jest napisane, ze kod trzeba bedzie zarejestrowac na jakiejs stronie. Na pewno jednak przed premiera dowiemy sie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 19:28, David741 napisał:

> DLC Tajemniczy Kupiec będziesz mógł pobrać z poziomu szczegółów zamówienia, kiedy

Dnia 16.04.2011 o 19:28, David741 napisał:

A gdzie będzie trzeba wpisać ten klucz ??

O ile pamiętam, to na konfie CDP Tomek Gop pokazywał menu gry, i tam była pozycja "DLC" - pewnie po kliknięciu w tę opcję można uaktywnić jakieś DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 19:33, Ring5 napisał:

> Na razie wiem tyle, ile zostało powiedziane na konferencji CD Projekt w czwartek.
Dzięki za odpowiedź i poprawienie humoru. To naprawdę świetna wiadomość :)


Nie mam nic do stracenia, jestem na spam liście kilku osób w Redzie :D
Zadam im kolejnych kilka pytań w wolnej chwili.

Dnia 16.04.2011 o 19:33, Ring5 napisał:

Wyjdź za mnie... ;P

Spoks, prześlij CV mailem. Od tygodnia jezdem singlem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 19:31, Wojman napisał:

Akurat w tej kwestii duzo dobrego robi firma... Cenega i jej Kompania Graczy. Od pewnego
czasu dostaje sie w tym programie punkty za zakup gry dowolnego dystrybutora, wazne zeby
byla kupiona w Polsce. A punkty mozna wymieniac na rozne nagrody, czasem bardziej atrakcyjne,
a czasem mniej. Czyli nie dosc, ze kupujemy oryginalna gre to jeszcze zdobywamy iles
tam punktow i mozemy dostac jakas nagrode i to jest fajne.


A to fajne, nie wiedziałam i nie spodziewałabym się tego po Cenedze ;)
(pozdrowienia dla Rafała i Jurka BTW :)

Dnia 16.04.2011 o 19:31, Wojman napisał:

Inna sprawa, ze obecnie z wydaniami gier w Polsce jest cienko za wysoka cene. Sugerowana
cena wiekszosci gier EA to 149.99 PLN, a w srodku jest parodia instrukcji obslugi i plytka
z gra. Jak za taka cene to cienko.

Tja, ale w promocjach możesz kupić te gry względnie szybko za 119 albo 99.
Szkoda, że EA nie ma naprawdę taniej serii w cenie sugerowanej 19,90.

Dnia 16.04.2011 o 19:31, Wojman napisał:

Z grami CDP tez cienko. Pamietam jak niemal z dnia
na dzien ceny gier wzrosly, a wydania zubozaly, tlumaczylo sie to oczywiscie kryzysem.


Kiedy pracowałam w CDP, wydaliśmy m.in. bogate Jade Empire za 99,90 (cena sugerowana).
A potem (...)

Dnia 16.04.2011 o 19:31, Wojman napisał:

Fajne okladki Platynowej Kolekcji zastapiona niby podobnymi, ale jednak innymi. Teraz
sa takie plaskie, a wczesniej ta czesc z artowrkiem z gry i tytulem byla tak, no nie
wiem jak to nazwac, na dodatkowej warstwie papieru i po prostu swietnie to wygladalo.


Mnie też bardziej podobał się layout poprzedniej PK.
De gustibus ... :)
Chociaż niektórym poprzednie logo PK kojarzyło się z lodówką Mińsk ;)

Dnia 16.04.2011 o 19:31, Wojman napisał:

Podobaja mi sie jednak takie wydania jak Wiedzmin 2 Edycja Premium. Za 120 PLN dostajemy
nie tylko gre, ale i mase fajnych dodatkow i trzeba przyznac, ze jak na taka zawartosc
to cena jest wiecej niz bardzo uczciwa (EA to by chyba taki zestaw nazwala Edycja Kolekcjonerska...).


Moim zdaniem to wydanie jest za bogate :D
Nikt z polskich wydawców nie jest w stanie wydać tak bogatej edycji podstawowej za taką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 19:13, donard napisał:

A po jakim czasie przylatują do was pieniądze od takiego warszawskiego sferisa? BTW.
Nie dałoby rady, żeby od razu po odebraniu zamówienia można było pobrać kodzik? Sry,
za dabla ;)

W ciągu kilku dni roboczych od odebrania zamówienia.
Ale jeśli napiszesz do DOK po odebraniu gry, to DOK będzie Ci mógł odblokować klucz wcześniej, widząc w naszym systemie, że zamówienie zostało odebrane.
Ale uprzedzam, że w okolicach premiery W2 DOK będzie zawalony zapytaniami od klientów, więc pewnie zrobi to w ciągu 48 h od Twojego maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - na sklepowej stronie Gears of War 3 widnieje napis głoszący, że /każdy/, kto zamówi Gears of War 3 w pre-orderze otrzyma kod na betę. Czy dotyczy to również zamówień płatnych przy odbiorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 19:00, akne napisał:

Sens mojej wypowiedzi: mogło być gorzej.
Oczywiście mogłoby być lepiej. CDP Red wybrał pewne zabezpieczenie, mają do tego prawo.


Wiem ;) To nie są pretensje do gram.pl, tylko do CDProjektu. O ile dobrze pamiętam panowie z CDP krytykowali niegdyś drm-y i obiecywali, że u nich tego nie będzie. Ale może mi sie coś pomerdało... stary jestem i może mnie pamięc zawodzi ;)

Dnia 16.04.2011 o 19:00, akne napisał:

Ok, ok :) Fajnie, że mnie tak łapiesz za słówka :)
Oczywiście kupujmy oryginały także "niepolskich" gier.


:)

Dnia 16.04.2011 o 19:00, akne napisał:

Szkoda, że nikt nie zrobi jakichś pogłębionych badań motywacji piratów.
Szkoda, że nikt nie robi mądrych akcji skłaniających piratów do kupowania oryginałów,
poza straszeniem odpowiedzialnością karną (pewnie pamiętasz taką kampanię dotyczącą chyba
wyłącznie filmów, widziałam jej spoty na płytach z filmami, które kupiłam jakieś 2 lata
temu).


Pamiętam - kampania była kretyńska. Poza tym jej problem polegał też na tym, że w świetle polskiego prawa ściąganie filmów wcale nie jeste przestępstwem ;) Jako kradzież może być rozważane tylko w katerogrii moralnej. Trochę inaczej wygląda to w przypadku softu, ale to chyba nie miejsce na takie dysputy ;)

Dnia 16.04.2011 o 19:00, akne napisał:

Komunikacja oparta na wywoływaniu strachu się nie sprawdza.


Niektórych może to wręcz przyciągać. No risk, no fun ;)

Dnia 16.04.2011 o 19:00, akne napisał:

To tyle, w razie czego pytaj, jeśli coś pominęłam albo źle zrozumiałam sens Twojej wypowiedzi.


Wszystko git. Ot taka wymiana poglądów ;)
Muszę jednak wyrazić uznianie dla Twojego wdzięku - da się go odczuć nawet przez forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Akne!
Mam do Ciebie pytanie - kiedy w sklepie będzie dostępna gra Patapon 3? Premiera w Polsce to, jak dobrze pamiętam, 15 kwietnia 2011 - a tu ni ma towaru...

Jakaś bliższa data kiedy będzie dostępny?
Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 17:47, bugs14 napisał:

Aniu, wiesz może czy po premierze będzie również dostępna "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
- Edycja Premium "?
Tak w okolicach lipiec-wrzesień...


Edycja Premium to jest podstawowa edycja i z dostepnoscia w miesiacach wakacyjnych nie powinno byc problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 00:08, Feanor napisał:

Wiem ;) To nie są pretensje do gram.pl, tylko do CDProjektu. O ile dobrze pamiętam panowie
z CDP krytykowali niegdyś drm-y i obiecywali, że u nich tego nie będzie. Ale może mi
sie coś pomerdało... stary jestem i może mnie pamięc zawodzi ;)

Nie pomerdało Ci się. Ale prawa biznesu są twarde.
Miłość do graczy przegrywa często z nimi.

Dnia 17.04.2011 o 00:08, Feanor napisał:

> Komunikacja oparta na wywoływaniu strachu się nie sprawdza.
Niektórych może to wręcz przyciągać. No risk, no fun ;)

Jestem marketingowcem z zawodu i powołania. Boli mnie, że brak jest dobrych kampanii promujących niepiracenie.
Chyba napiszę do SPIDOR :)

Dnia 17.04.2011 o 00:08, Feanor napisał:

Wszystko git. Ot taka wymiana poglądów ;)
Muszę jednak wyrazić uznianie dla Twojego wdzięku - da się go odczuć nawet przez forum
:)

W razie czego pytaj śmiało. Często odpowiadam z przymrużeniem oka, walę metaforami, bo nie da się znosić cały czas poważnie tego, co się w branży dzieje.
Vide: http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=378724&n=253
:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować