Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2011 o 21:37, Pryka napisał:

Kiedy można się spodziewać e-maila z potwierdzeniem nadania przesyłki z EK Wiedźmina
2?

Dziś w nocy - jeśli wybrałeś dostawę do domu/pracy itp. i jeśli Twoje zamówienie zostanie dziś nadane.
Jeśli wybrałeś odbiór osobisty, to jutro otrzymasz mail i sms, że zamówienie jest gotowe do odbioru - jeśli Twoje zamówienie zostanie dziś nadane.

Dnia 11.05.2011 o 21:37, Pryka napisał:

Na gram.pl widnieje adnotacja, że moja paczka jest już wysłana. Niestety na pocztę nic
mi nie przyszło.

Zamówienie zmienia status na ''wysłane" w momencie, gdy zostało skierowane do magazynu.
W przypadku wysyłki W2 EK, która jest bardzo skomplikowanym i czasochłonnym przedsięwzięciem (wkrótce opiszemy Wam cały case, dziś powstał film nawet), wszystkie zamówienia na W2 EK poszły do magazynu dziś (z wyjątkiem kilkudziesięciu problematycznych (niepełne dane do wysyłki, niewlaściwy kod, bzdury w adresie), żeby była pewność, że najpóźniej 13.05 dostaniecie swoją EK.
Bo dziś jeszcze wiele się może zdarzyć, (...)

Dnia 11.05.2011 o 21:37, Pryka napisał:

ps. Jeszcze poruszę kwestię dostępu do DLC, czy jeśli odbieram grę w punkcie odbioru
osobistego, to potwierdzenie, że zapłaciłem trafi do gram.pl jakoś wcześniej niż gdybym
płacił za pobraniem kurierowi?

To różnie bywa, czasami z UPS dostajemy informację szybciej niż punktu odbioru, to chyba zależy od konkretnego oddziału/punktu odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 21:56, Wojman napisał:


Eh, a ja myślałem że wejdzie w życie chory pomysł na wysyłanie kolekcjonerek wg numeru ;d
A sam nadal nie mam ;p

Wiem że dajecie z siebie wszystko żeby wysłać to jeszcze dzisiaj, więc trzymam za was kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 21:56, Wojman napisał:

> A skąd to wiesz? :)
> Bo UPS odbiera paczki od nas między 22:00 a 2:00 :)

Niektorzy tak maja. Przyklad: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=2094


Nadanie numeru przesyłki oznacza, że paczka ma numer przesyłki już najklejony :)
Ale tak jak pisałam wcześniej, UPS je odbiera od nas między 22:00 a 2:00, no chyba, że wcześniej dziś przyjechali.
To można łatwo sprawdzić: jeśli wpisaniu numeru przewozowego na stronie UPS widać jakieś informacje o paczce, to znaczy, że kurier UPS już ją sczytał do systemu UPS. Jeśli UPS wywala, że nie ma takiego numeru w systemie, to znaczy, że jeszcze kurier jej nie odebrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze dzisiaj moje wyjdzie z magazynu bo piątek- niedziela niestety nie dam odebrać z punktu odbioru ... ale trzymam kciuki ze wyjdzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akne Dziękuję Ci za odpowiedź :)

na gram.pl mam takie coś "wysłane: Śr, 11.05.2011" paczka idzie do punktu odbioru osobistego, czyli rozumiem, że ja potwierdzenia wysłania na pocztę nie dostanę? Bo po co mi numer przewozowy etc.Ale jutro mogę się już spodziewać gry w punkcie?

:)

ps. przepraszam, ze tak męczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze tak podniecam sie ta gra, ale tylko 2 pytania jeszcze tylko 1 obiecuję
Czy wychodzicie z założenia ze nie dacie rady wysłać wszystkiego dzisiaj. Np dzis 5tys i jutro reszta czy dacie radę wszystko.
I jeszcze jedno, czy wysylacie mniej wiecej po kolei, tzn. Najpierw pierwszych, a jak sie zanosiło pod koniec kwietnia to ma sie mniejsze szanse ze wyslecue ta przesyłkę dziś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 15:05, Dzudas napisał:

Skąd mogę mieć pewność, że przypisany do mnie egzemplarz (188) w Sferisie nie zostanie
oddany komuś innemu? Martwię się, bo EK prawdopodobnie będę miał możliwość odebrać około
18.00 i co zrobić gdyby nie daj Boże coś był uszkodzonego albo pudełko albo zawartość?

Wczoraj w nocy przygotowałam instrukcję dla punktów odbioru odnośnie wydawania EK, którą dziś wysłał Kotek ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55968)
Ilustrowaną, ze zdjęciami produktów, zdjęciami pokazującymi, w którym miejscu jest numer EK i jaka jest różnica między tymi, co mają egzemplarz z puli 1-1000 (na fakturze będzie numerek Twojej EK -w nazwie produktu), a tymi, co maja tylko numer losowy (nie maja na fakturze numerka). Poza tym egzemplarze 1-1000 są oznaczone podwójnie: mają i nadrukowany numer EK na pudełku, i naklejoną naklejkę z unikalnym kodem kreskowym (Code 128) oraz nazwą: "Wiedźmin 2: Edycja Kolekcjonerska", a pod kodem jeszcze raz powtórzony numer.
Nie przewidujemy uszkodzeń pudełek, są zafoliowane itp. Do magazynu trafiły w stanie idealnym - wszystkie 10 000 szt.
Dodatkowo losowo rozpakowaliśmy jedną sztukę, sprawdziliśmy zawartość, jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 21:49, akne napisał:

Dostawa Premium jest dopiero w poniedziałek 16.05.2011 i nie da się tego przyspieszyć.
Czyli wysyłka też w poniedziałek z dostawą na 17.05.2011.


Czyli 17.05 o godzinie 00:01 mogę zapomnieć w granie ?
jaka lipa i po co ten DRM jak i tak wcześniej gry nie dostane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:13, 1096 napisał:

Sorry ze tak podniecam sie ta gra, ale tylko 2 pytania jeszcze tylko 1 obiecuję
Czy wychodzicie z założenia ze nie dacie rady wysłać wszystkiego dzisiaj. Np dzis 5tys
i jutro reszta czy dacie radę wszystko.

Nie wiem, to bardzo czasochłonny proces, 90% czasu to obsługa zamówień 1-1000 (sic! sic!)
Po to zaczęliśmy wysyłkę dziś, żeby prawdopodobieństwo tego, że ktoś nie będzie mógł odebrać EK pojutrze było jak najmniejsze.

Dnia 11.05.2011 o 22:13, 1096 napisał:

I jeszcze jedno, czy wysylacie mniej wiecej po kolei, tzn. Najpierw pierwszych, a jak
sie zanosiło pod koniec kwietnia to ma sie mniejsze szanse ze wyslecue ta przesyłkę dziś???

Nie ma żadnego "po kolei". Zamówienia wpadły do wielkiego wora systemu magazynowego i jest jak w totolotku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:17, karolekx23x napisał:

Czyli 17.05 o godzinie 00:01 mogę zapomnieć w granie ?
jaka lipa i po co ten DRM jak i tak wcześniej gry nie dostane


Prosiłam o wcześniejszą dostawę i uprzedzałam, że takie będą reakcje klientów.
(...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czekaj na mail i SMS, że zamówienie jest gotowe do odbioru.
W czwartek lub w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam nadzieje, ze po beznadziejnej dniu w szkole i zakuwania na sprawdziany dzisiaj jutro zastanie mnie w domu cos poprawiającego mi humor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:04, Thorn123 napisał:

mam nadzieje ze dzisiaj moje wyjdzie z magazynu bo piątek- niedziela niestety nie dam
odebrać z punktu odbioru ... ale trzymam kciuki ze wyjdzie ;]

Ale przecież i tak nie uruchomisz gry wcześniej niż w poniedziałek, a pewnie pracujesz/uczysz się?
:)
Ale to fajne, że tak się nie możecie doczekać, mam pewność, że CDP dobry marketing robi ;) a my sprzedamy w cholerę towaru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 07:26, Daerdinek napisał:

> Masz Premium, ale pakiet z poradnikiem, jutro kod dla Ciebie powinien byc dostepny.

> Czyli rozumiem, że jako iż mam zamówiony ten pakiet, kodu powinienem dzisiaj oczekiwać?
:)

Sprawdź teraz, już powinieneś pobrać kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na uczelnię jadę na 9:15, wyjeżdżam o 8:15, więc może przesyłkę zdążę wcześniej odebrać ;)

Takie pytanko - czy kurierzy będą dzwonić i pytać o godzinę, która nam odpowiada i czy będą smsy ze sklepu z informacją o wysyłce? EK już opłacona, z przedziału do 1000, jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 10:06, Pryka napisał:

Hmm czyli rozumiem, że jest tak jak mówiłem i prawdopodobne jest iż w nocy z niedzieli
na poniedziałek będę zmuszony do rozpoczęcia gry bez DLC, bo nie dostaniecie potwierdzenia
z UPS?

Tak, dokładnie tak. Uprzedzałam o tym w FAQ z 26.04.2011:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&pid=6964
punkt 16.
Po to FAQ zrobiłam, i został podpięty tutaj, oraz link do niego był w mailu wysłanym do wszystkich klientów oraz na karcie produktu, żebyście nie byli rozczarowani.
Ale rozumiem, że nie wszyscy czytają takie litanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:24, Harrolfo napisał:

Takie pytanko - czy kurierzy będą dzwonić i pytać o godzinę, która nam odpowiada i czy
będą smsy ze sklepu z informacją o wysyłce? EK już opłacona, z przedziału do 1000, jak
coś.

SMS dostajesz tylko wtedy, jeśli wybrałeś odbiór osobisty.
Jeśli wybrałeś wysyłkę na jakiś adres, to dostaniesz maila, że zamówienie zostało wysłane.
Kurier albo w ciemno przyjeżdża i zostawia awizo albo dzwoni, albo dzwoni wcześniej przed przyjazdem.
Tak jak pisałam wczoraj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&pid=7318

Jeśli Wasze zamówienia na EK zmienią status na "pakowanie i przygotowywane do wysyłki" za kilka godzin, to pls potraktujcie to jako proces przygotowawczy.
Wiążący będzie mail z numerem przewozowym lub informacja z punktu odbioru, że zamówienie można odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować