Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 21.12.2011 o 21:59, akne napisał:

Spokojnych Świąt, powalających gier bez bugów i w rozsądnej cenie, nowych wyzwań etc.


Nawzajem. Wesołych Świąt i udanego Sylwestra;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2011 o 10:30, mastergrzex napisał:

Zamówiłem wczoraj (środa) grę Uncharted 3. Czy dojdzie mi ona dzsiaj ( czwartek ) ? Bo
bardzo mi na tym zależy :)

Zamówienie złożyłeś wczoraj o 18:07, potwierdziłeś o 19:19.
Zamówienia wysyłamy do pakowania do 18:00, więc Twoje poszło dziś do magazynu i grę dostaniesz jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem życzyć Ci wesołych i spokojnych Świąt oraz super sylwestra spędzonego w miłym gronie :) Żeby ten rok zaczął się pomyślnie i cały również taki był (oczywiście nie wliczamy końca świata :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zamówienie, które zatwierdziłem wczoraj ok 9:50 nie zostało jeszcze wysłane? Myślałem, że gram.pl wysyła zamówienia w dniu złożenia. Chodzi o kartę graficzną z promocji, z Battlefieldem 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 17:24, Lemonardo napisał:

Dlaczego zamówienie, które zatwierdziłem wczoraj ok 9:50 nie zostało jeszcze wysłane?
Myślałem, że gram.pl wysyła zamówienia w dniu złożenia. Chodzi o kartę graficzną z promocji,
z Battlefieldem 3.

Niestety w skrócie mówiąc wystąpił błąd w przesyle informacji między nami a magazynem, w wyniku którego zamówienie nie zostało skompletowane i wysłane.
Pewnie chciałeś dostać ten zestaw przed świętami, więc jeśli nie jesteś zainteresowany już, to daj znać mi mailem - zwrócimy ci pieniądze i zaoferujemy rekompensatę.
Jeśli chcesz otrzymać ten zestaw 28.12, to także dostaniesz rekompensatę za ten błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę Wesołych Świąt, szczególnie że już dwa razy mi pomogłaś :)

Ale mam kolejny problem. Zamówiłem grę, odebrałem, zamówienie widnieje jako zrealizowane. Chciałem więc pobrać klucz do audiobooka, jednak ściągany plik to pusty plik .txt ważący 0 bajtów. Próbowałem na FF i IE, to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety czasami do zamówień nie przypisują się kody na audiobooki.
Poprawiłam teraz ten bug w Twoim zamówieniu - wejdź w jego szczegóły, kliknij na link pod audiobookiem, plik tekstowy będzie zawierać teraz kod z informacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:40, Pawel_Age napisał:

W sklepie gramu są dwa stalkery a nie ma pierwszego - cienia czernobyla. Będzie jeszcze?
Bo mam chrapkę na całą trylogię :(

Niestety "jedynka" jakiś czas temu zniknęła z magazynu CDP, a po kilku miesiącach braku nie chciało mi się dopytywać, czy jest już dostępna.
A bodajże w przedostatnim numerze CDA została dołączona gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 21:48, akne napisał:

Niestety w skrócie mówiąc wystąpił błąd w przesyle informacji między nami a magazynem,
w wyniku którego zamówienie nie zostało skompletowane i wysłane.
Pewnie chciałeś dostać ten zestaw przed świętami, więc jeśli nie jesteś zainteresowany
już, to daj znać mi mailem - zwrócimy ci pieniądze i zaoferujemy rekompensatę.
Jeśli chcesz otrzymać ten zestaw 28.12, to także dostaniesz rekompensatę za ten błąd.


Napisałem już email w tej sprawie, nie preszkadza mi zbytnio to opóźnienie, bo już i tak nigdzie nie kupię takiej karty przed świętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2011 o 00:40, Pawel_Age napisał:

W sklepie gramu są dwa stalkery a nie ma pierwszego - cienia czernobyla. Będzie jeszcze?
Bo mam chrapkę na całą trylogię :(


Zwykła kopia z gazety to nie to samo co mieć na półce oryginalną grę z gramu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak zapytam z nienacka. Jak wygląda sprawa reklamacji pudełek kolekcjonerskich do Wiedźmina 2? Bo coś sprawa ucichła i nie wiem w końcu nawet czy reklamacja jest uznana czy nie, po podesłaniu kolejnych zdjęć na prośbę DOKu cisza jak makiem zasiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by naprawić błąd w zamówieniu nr FL00871108? Chodzi o to, że antywirus odebrany jest już od bardzo dawna, licencja sobie idzie, a cały czas napisane jest w realizacji :). Gdyby to był sam napis to bym głowy nie zawracał, tylko, że tutaj jest gratis audiobook. Nie zależy mi na nim jakoś bardzo, bo gdyby zależało to bym się upomniał już dawno temu, ale z ciekawości bym przesłuchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować