Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Możecie jeszcze podać jakie dodatkowe itemy w grze dostana ci co musza zmienić zamówienie na normalną edycję? Czy jest to tylko ten karabin M55 Argus czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:26, Henrar napisał:

Brak strat pieniężnych - nie opłaciłeś zamówienia, bo się nie dało. Już nie wspomnę o
tym, że teraz masz te 179zł w kieszeni. Odniosłeś raczej korzyść majątkową.


Już jesteś spalony na starcie
wyjaśnij mi jak nie ma strat moralnych? Siedzisz mi w głowie, wiesz przez co ja przechodzę?

Brak strat pieniężnych?
Potencjalnie zamówiłem więcej sztuk bo chciałem sprzedać je dalej poprzez dystrybucję na allegro.pl
Gram.pl anulowało moje zamówienia, a ja już miałem aukcje wystawioną klientów, którzy zamówili i zapłacili
no i co? takie z ciebie prawnik? Nie znasz się na prawie nie odzywaj się
Każdy regulamin sklepu, jest podważalny w momencie gdy wchodzą straty moralne oraz pieniężne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:22, akne napisał:

Idę spać, wspominajcie mnie mile.
(...)


Będziemy, będziemy. Nie poddawaj się. To jest, przecież nie twoja wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:25, Zbulwersowany napisał:

Słuchaj gościu /.../


Słuchaj dobry człowieku troszkę grzeczniej nie jesteś u siebie na podwórku, troszkę grzeczniej, bez epitetów bo nikt nie jest przeciwko Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbulwersowany, lecz się. Przez takich cwaniaków jak ty ten kraj tak wygląda. Teraz pozwij mnie do sądu za obrazę. Tylko problem polega na tym, że ty faktycznie jesteś beznadziejnym przykładem chorego człowieka, który chce coś ugrać gdzie tylko może strasząc sądami. Tu żadnej obrazy nie ma.

Ja jestem zły, że mi anulowano, ale zamówię sobie podstawową i płakać nie będę. Bez przesady. Sklep się zreflektował, a raczej Ania, do której mam szacunek, że potrafiła powiedzieć jak sprawy wyglądają. Choć widać, że polityka firmy zabrania mówić źle na dystrybutora, który ewidentnie zawinił bardziej niż sklep i powinien solidnie za swoją praktykę beknąć.

Well. See you in Mass Effect world ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

Już jesteś spalony na starcie
wyjaśnij mi jak nie ma strat moralnych? Siedzisz mi w głowie, wiesz przez co ja przechodzę?

Żaden prawnik na to nie pójdzie. A poza tym - jeżeli masz z tego powodu problemy psychiczne, to radzę z tym iść do specjalisty, bo to się kwalifikuje do leczenia. To tylko gra.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

Brak strat pieniężnych?
Potencjalnie zamówiłem więcej sztuk bo chciałem sprzedać je dalej poprzez dystrybucję
na allegro.pl

"Potencjalny" to słowo-klucz. Pomijam też etyczną kwestię kupowania gier tutaj i sprzedawania z zyskiem na allegro i łapania jeleniów. Jeżeli chciałeś to zrobić, cóż, you just got trolled.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

Gram.pl anulowało moje zamówienia, a ja już miałem aukcje wystawioną klientów, którzy
zamówili i zapłacili
no i co?

Zwracasz im pieniądze. Regulamin Allegro również wyraźnie o tym mówi. Ups.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

takie z ciebie prawnik? Nie znasz się na prawie nie odzywaj się

Oj, wierz mi, na prawie się znam, a jak czegoś nie wiem, to kontaktuję się z paroma bliższymi i dalszymi członkami rodziny.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

Każdy regulamin sklepu, jest podważalny w momencie gdy wchodzą straty moralne oraz pieniężne!

Których tu nie było.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

Słuchaj gościu regulacje prawne znam i wiem jak można tą sprawę wygrać.

Jak już pisałem żaden prawnik Ci tego nie przyjmie. Nawet w USA. A to już coś znaczy. Poza tym, kultury trochę.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

Pozew zbiorowy będzie nie tylko przeciw gram.pl jak i również przeciwko EA Polska.

Ani wydawca ani sklep tutaj nie zawinili. To centrala EA zawiniła podając zawyżoną liczbę sztuk przeznaczonych do dystrybucji.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

Najważniejszym dowodem przeciwko gram.pl jest informacja ze stycznia, która odnośnie zaistniałej sytuacji
wydaje się być co najmniej dowcipem

Troll much? gram.pl opierało się na danych z EA Polska. Danych, które mogły się zmienić w każdej chwili. I się się zmieniły.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

próbą wyłudzenia pieniędzy

Bzdura. Nikt tych zamówień nie opłacił. A nawet gdyby, to sklep musiałby zwrócić Ci pieniądze. Jeżeli by tego nie zrobili, to wtedy mógłbyś ich pozwać. To elementarne, drogi Watsonie.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

Zapewniam cię, że ta sprawa rozegra się w sądzie i na pewno klienci wygrają, bo to jest zwyczajne oszustwo
klienta!

Nie, nie jest. Regulamin mówi o tym wyraźnie i ta klauzula jest zgodna z polskim prawem.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

Normalnie na allegro.pl też już byś miał sprawę w sądzie!

I znowu błąd. Sprzedawca musiałby Ci zwrócić pieniądze. Sprawa w sądzie mogłaby być dopiero wtedy, gdyby wziął Twoją kasę.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

Jeśli klienci uważają, że rekompensata w stosunku do strat jest zbyt niska, sprawa i nie dochodzi do
porozumienia

Żadnych strat z tego powodu nie było i nie będzie.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

sprawa jest przegrana dla dystrybutora oraz sklepu!

Jest dla nich wygrana z automatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:40, Isildur napisał:

> Słuchaj gościu /.../

Słuchaj dobry człowieku troszkę grzeczniej nie jesteś u siebie na podwórku, troszkę grzeczniej,
bez epitetów bo nikt nie jest przeciwko Tobie.

Nie jestem może u siebie na podwórku ale to jest plucie mi w twarz i innym klientom, więc nie będę grzeczny!
Zaufanie do was, pomyśleć, że ten sklep rekomendowałem na różnych portalach, bo myślałem, że nikt mnie nie wyroluje w taki sposób.
Każda inna gra ale nie MASS EFFECT 3
Zapłaciłem za każde DLC, za kuźwa różne dodatki, wszystkie edycje kolekcjonerskie, artbook, książki, komiksy, figurki i o to jak fan zostaje traktowany przez sklep oraz dystrybutora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

Brak strat pieniężnych?
Potencjalnie zamówiłem więcej sztuk bo chciałem sprzedać je dalej poprzez dystrybucję
na allegro.pl


No cóż... Chciałeś zabrać Edycje Kolekcjonerskie prawdziwym fanom gry.

Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

no i co? takie z ciebie prawnik? Nie znasz się na prawie nie odzywaj się
Każdy regulamin sklepu, jest podważalny w momencie gdy wchodzą straty moralne oraz pieniężne!


"I. Sklep gram.pl zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia bez podania przyczyny."

Tutaj stoi bardzo wyraźnie, że sklep gram.pl może skasować zamówienie i to zrobić bo ma takie prawo.

Jak równiez:
"gram.pl sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za zamówienia niezrealizowane z przyczyn technicznych leżących po stronie firm trzecich (nieprawidłowe funkcjonowanie stron i związanych z nią podstron, wady sieci, korzystanie z nietypowego oprogramowania, błędy w wypełnianiu formularzy i dokonywaniu płatności przez klienta"

A ta cytowana "firma trzecia" to jest EA, które zmiejszyła obiecaną ilośc Edycji Kolekcjonerskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:25, Zbulwersowany napisał:

Słuchaj gościu regulacje prawne znam i wiem jak można tą sprawę wygrać. Pozew zbiorowy
będzie nie tylko przeciw gram.pl jak i również przeciwko EA Polska.
Najważniejszym dowodem przeciwko gram.pl jest informacja ze stycznia, która odnośnie
zaistniałej sytuacji wydaje się być co najmniej dowcipem i próbą wyłudzenia pieniędzy
dodatkowo jeszcze przyjmowanie pre-orderów przez dłuższy czas.


Te cięcia ilości edycji kolekcjonerskiej nie są związane z cięciami styczniowymi. Więc ten argument w sądzie się nie sprawdzi, gdyż cięcia styczniowe nie mają związku z cieciami najnowszymi, których Twój pozew będzie się tyczył.

Dnia 21.02.2012 o 22:25, Zbulwersowany napisał:

Zapewniam cię, że ta sprawa rozegra się w sądzie i na pewno klienci wygrają, bo to jest
zwyczajne oszustwo klienta!


Przykro mi, że potencjalnie już założyłeś sobie aukcje na allegro, ale czy sfera handlowa nie jest sferą niepewną, w której należy się spodziewać takich zawirowań? To Ty popełniłeś błąd zakładając aukcje na rzeczy, których nie masz ;)

A zamówienia pre-orderowe są czymś niepewnym, co na dodatek zawarte jest w regulaminie gram.pl dającym sklepowi uprawnienie (na które sam się zgodziłeś podpisując regulamin sklepu przy zakładaniu konta) do anulowania zamówienia gdy sklep nie będzie w stanie go zrealizować. W sytuacji gdy przelałeś pieniądze na konto gram.pl, to te pieniądze zostaną Ci zwrócone. Nie będzie to oszustwo tylko rozwiązanie umowy, ze względu na niemożność jej spełnienia wraz ze zwróceniem Twojego ewentualnego wkładu w postaci przelanej kwoty pieniędzy.

Dnia 21.02.2012 o 22:25, Zbulwersowany napisał:

Normalnie na allegro.pl też już byś miał sprawę w sądzie!


patrzy wyżej

Na jakiej podstawie prawnej chcesz oprzeć pozew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:31, Zbulwersowany napisał:

Gram.pl anulowało moje zamówienia, a ja już miałem aukcje wystawioną klientów, którzy
zamówili i zapłacili


Wykryto błąd logiczny.
Skoro twierdzisz, że to wina sklepu, to w takim razie, to że nie otrzymałeś paczki jest analogicznie Twoją winą, ergo, potencjalni kupcy z allegro mogą Cię pozwać za straty moralne, zgadza się ?
Liczę na łopatologiczne wytłumaczenie, nigdy nie byłem dobry w kwestiach prawnych.

EDIT: Cholera, nie spodziewałem się, że AŻ tyle postów przybędzie w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Informacja odnośnie ograniczenia nakładu Edycji Kolekcjonerskiej Mass Effect 3 na PC:

Niestety z przykrością informujemy, ze nakład tego produktu będzie ograniczony i nie będziemy w stanie zrealizować wszystkich zamówień - Klienci, którzy złożyli zamówienia najpóźniej i nie "załapali się" na ilość sztuk, którą dostanie sklep gram.pl, zostali dziś o tym poinformowani mailowo.

Polski oddział Electronic Arts zaproponował Im rekompensatę w postaci zamiany zamówienia na edycję standardową i gratisową grę do wyboru (informacja w mailu ze sklepu gram.pl).

(...)" - Zacytowany post pracownika sklepu

Nie jest to wina gram.pl tylko Dystrybutora w tym przypadku Electronic Arts Polska do niech miej pretensje, to jest Preorder czyli zamówienie przedpremierowe, w takim przypadku sklep może odwołać zamówienie, zostałeś poinformowany mailowo, nie zostałeś oszukany przez gram.pl


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie przeglądam Bioware Social i wygląda to na grubszą sprawę gdyż jak napisał Henrar sprawa nie dotyczy tylko Polski.
W UK też masowo zaczynają anulować zamówienia EK.

Załozycielowi tematu anulowani zamówienie z...Lipca 2011
Pozostaje czekać na oświadczenie EA dlaczego nagle na 2 tyg przed premierą brakuje zamówien EK.

Ja osobiscie biorę wersje EK na Origin + Komiks na allegro a pudełko kupie jak będzie kosztowac 5~10 zł także na allegro (bez keya )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę się odnieść co do potencjalnej rekompensaty ze strony gram.pl, na BSN ewidentnie wskazują na sklepy bo to one przyjmowały ponad miarę, co nie znaczy, że dystrybutor też dał ciała.
Ja chciałbym to wiedzieć, najlepiej do jutra bo nie chcę się znowu obudzić z ręką w nocniku.
2 tygodnie przed premierą

Ja rozumiem pomyłki ale nie taką skalę. Nie dziwię się, że Panna akne potem pisze takie rzeczy, jak wy w ogóle śpicie po nocach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:47, luq napisał:

Skoro twierdzisz, że to wina sklepu, to w takim razie, to że nie otrzymałeś paczki jest
analogicznie Twoją winą, ergo, potencjalni kupcy z allegro mogą Cię pozwać za straty
moralne, zgadza się ?

Dokładnie tak - skoro Zbulwersowany twierdzi, że można gram.pl pozwać za obecną sytuację, to tym bardziej można pozwać takiego delikwenta, którzy wystawia na aukcji rzeczy, których:
a) nie posiada
b) nie wiadomo, czy będzie takowe posiadał w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, jak to pani Ania powiedziała nie pierwszy raz sie zdarza, że zamawiają X towaru, a potem dostają sporo za mało. To nie wina gram.pl tyllko wydawców czy tam dystrybutorów (nie znam sie dokładnie na nazewnictwie), którzy uznają, że jeżeli duża sieć sklepów jak np. gamestop zamówi więcej, a potem okaże się, że tyle nie wyprodukują to cierpią na tym klienci "mniej znaczących państw" vide Polska, czy po prostu mniejszych sklepów. Kolejnym warunkiem jest to, że gry są droższe i "siły wyższe" wolą je sprzedać w innych krajach drożej.
@Zbulwersowany ja sie pytam kto jest na tyle nie rozsądny i chciwy, że już przed premierą próbuje sprzedać towar którego jeszcze niema?
@Akne współczuję ci tej sytuacji, i życzę by było jak najmniej "zbulwersowanych" klientów.
Ps. Jeżeli coś bardzo przeinaczyłem to sorry, nie jestem zorientowany w tym konkretnym przypadku, ME3 mnie nie interesuje i nie siedzę w temacie.
Ps2. Często jeżeli jest za mało EK czy czegośtam to jest jakiś inny produkt zamienny wprowadzany czy też rekompensata ze strony sklepu czy też sił wyższych jak to Isildur powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówienia z września jak stały tak stoją! :D

Akcja dość nieciekawa... Ale ja tu nie o tym chcę... Zamówiłem swoje EK we wrześniu, pisze, że razem z nią dostanę komiks. Teraz tak zerknąłem i widzę, że zamawiający zwykłą edycję otrzymają litografę z gry (która wydaje mi się bardziej atrakcyjna niż komiks). Ja również ją otrzymam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:52, Zbulwersowany napisał:

Proszę się odnieść co do potencjalnej rekompensaty ze strony gram.pl, na BSN ewidentnie
wskazują na sklepy bo to one przyjmowały ponad miarę

Bo ludzie wszędzie szukają spisków. Pre-ordery mają sprawdzić, jakie jest zainteresowanie grą. Poza tym, sklepy operują na danych od wydawcy.

Dnia 21.02.2012 o 22:52, Zbulwersowany napisał:

Ja chciałbym to wiedzieć, najlepiej do jutra bo nie chcę się znowu obudzić z ręką w nocniku.
2 tygodnie przed premierą

"Nie mam EK na premierę, co ja teraz zrobię? Idę się powiesić." Normalnie nie wierzę, że da się uzależnić od gier, ale takie posty jak te momentalnie powodują, że zaczynam wierzyć.

Dnia 21.02.2012 o 22:52, Zbulwersowany napisał:

Ja rozumiem pomyłki ale nie taką skalę. Nie dziwię się, że Panna akne potem pisze takie
rzeczy, jak wy w ogóle śpicie po nocach?

No bo przecież to takie niemoralne -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:56, Sipso2008 napisał:

Akcja dość nieciekawa... Ale ja tu nie o tym chcę... Zamówiłem swoje EK we wrześniu,
pisze, że razem z nią dostanę komiks. Teraz tak zerknąłem i widzę, że zamawiający zwykłą
edycję otrzymają litografę z gry (która wydaje mi się bardziej atrakcyjna niż komiks).
Ja również ją otrzymam?


O ile się nie mylę, to litografia jest dołączona do każdej kolekcjonerki.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&pid=10134
Domyślam się, że chodzi o kolekcjonerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:56, Isildur napisał:

Dostajesz rekompensatę od EA Polska, zacytowałem Tobie informacje od akne...

Nie rozumiesz czy nie chcesz, to jest rekompensata od EA, a ja oczekuje czegoś w zamian od gram.pl

"Nie mam EK na premierę, co ja teraz zrobię? Idę się powiesić." Normalnie nie wierzę, że da się uzależnić od gier, ale takie posty jak te momentalnie powodują, że zaczynam wierzyć.
Tak da się i jeżeli coś ci nie pasuje to spadaj bo już wiem, że nie ma o czym z tobą rozmawiać.

Wydałem na to wszystko więcej pieniędzy niż ktokolwiek tutaj i poziom determinacji w moim hobby jest bardzo wysoki więc nie oczekuje w takich przypadkach byciem skopanym przez sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować