Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Mam nadzieję, że wszystko pójdzie jak po maśle ;)

Anyway, mam kolejne pytanie: Polska rzekomo miała mieć premierę ME3 w czwartek, jednak ostatnio wyszły filmiki, które jednak mówią, że nasz kraj będzie miał premierę razem z całą Europą - 9.03. Masz, Aniu, jakieś informacje na ten temat? Cieszyłem się na myśl, że jakimś cudem Polska będzie miała premierę 08.03 - dzień wcześniej niż reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 16:42, Leos8 napisał:

Cieszyłem się na myśl,
że jakimś cudem Polska będzie miała premierę 08.03 - dzień wcześniej niż reszta.


Wiadomo, że grę będzie można aktywować dopiero w piątek 9 marca o 1 w nocy..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zamawianiu zwykłej edycji Mass Effect 3 Na pc, wyskakuje błąd, a po chwili znowu pokazuje się zamówienie, tylko że bez wliczonej ceny kuriera. Specialnie to czy błąd jakiś ;/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w sklepie pod Risen 2 Dark Waters pojawiła się informacja:
Bonus dla 200 pierwszych klientów, którzy zamówią u nas tę grę przed premierą:

Risen 2: Wyspa Skarbów - dodatek DLC opowiadający historię poszukiwań legendarnego skarbu kapitana Stalowobrodego.

Można wiedzieć ile już pre-orderów zamówiono ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2012 o 16:33, akne napisał:

Tu nie chodzi o kompetencje, tylko o obciążenie - DOK pracuje w okrojonym składzie, stąd
te opóźnienia.
Jeśli do jutra do końca dnia nie będziesz mieć formy dostawy poprawionej, to mi napisz
maila, bo nie chcę się z DOK dublować.


Mógłbym jednak prosić Ciebie o pomoc? Tylko na Ciebie można tu liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie: Jak wygląda u was gwarancja konsoli PS Vita... chyba się mi trafił egzemplarz z walniętym wyświetlaczem :(
Zaczynają się pokazywać białe paski na ekranie, lub ekran robi się jaskrawo biały...

Zrobiłem twardy restart konsoli i testuje czy efekt był tylko jakimś błędem czy czymś więcej....

Pytam na przyszłość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po dokonaniu zakupów lub złożeniu zamówienia (które zostało później anulowane), w bazie danych sklepu są przetrzymywane dane osobowe klienta? Jeśli tak, do kogo złożyć podanie o pemanentne usunięcie tych danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aniu, po raz kolejny Sferis musiał Wam czegoś nie dosłać, bo Saint''s Row 3, w które gra mój kolega od ponad tygodnia jest na stronie "w realizacji". Wydaje mi się, że można to już zmienić :)

Numer zamówienia: EE02111225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Dlaczego w mim zamowieniu pojawiła sie litografia + komiks jezeli wcześniej miałem tylko litografie to jakiś błąd czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2012 o 11:20, LukaszR50 napisał:

Witam, w sklepie pod Risen 2 Dark Waters pojawiła się informacja:
Bonus dla 200 pierwszych klientów, którzy zamówią u nas tę grę przed premierą:

Risen 2: Wyspa Skarbów - dodatek DLC opowiadający historię poszukiwań legendarnego skarbu
kapitana Stalowobrodego.

Można wiedzieć ile już pre-orderów zamówiono ?


Podpinam się do pytania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałam 2 razy do DOK, ale za każdym razem nie dostałam żadnej odpowiedzi w ciągu 24 godzin od wysłania prośby. Bardzo proszę zmienić z wysyłki do sferisa na kuriera na mój adres podany w systemie. Moje zamówienie to DI02121117 na Mass Effect 3 EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 23:55, mara130 napisał:

Pisałam 2 razy do DOK, ale za każdym razem nie dostałam żadnej odpowiedzi w ciągu 24
godzin od wysłania prośby. Bardzo proszę zmienić z wysyłki do sferisa na kuriera na mój
adres podany w systemie. Moje zamówienie to DI02121117 na Mass Effect 3 EK.


A daj sobie z tymi ludźmi z DOK-a spokój powinni ich wywalić. Nie wiem ile tam osób pracuję ale Ania odwala 95% spraw dotyczących sklepu... Ja od środy nie mogę się doprosić o zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z DOK polega na tym, że pracuje w mocno okrojonej obsadzie, a pracy nie ubywa, ale to się niedługo zmieni, więc prosimy o trochę cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 23:55, mara130 napisał:

Pisałam 2 razy do DOK, ale za każdym razem nie dostałam żadnej odpowiedzi w ciągu 24
godzin od wysłania prośby. Bardzo proszę zmienić z wysyłki do sferisa na kuriera na mój
adres podany w systemie. Moje zamówienie to DI02121117 na Mass Effect 3 EK.

Gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 22:53, Sanders-sama napisał:

Można wiedzieć ile już pre-orderów zamówiono ?


Ilość bonusów jeszcze się nie wyczerpała, monitotujemy to na bieżąco - kiedy się wyczerpie, informacja o bonusie zniknie z karty produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 22:40, Nor2323 napisał:

Hej Akne :) napiszesz tutaj czy wyjdzie wam plan optymistyczny względem ME3, tzn. jeżeli
jutro dostaniecie dostawe ?

Towar wjechał dziś rano, zamówienia się mielą, ale dość wolno, ale miejmy nadzieję, że przejdą do magazynu do 18:00, a magazyn je spakuje - są przygotowani do tej akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować