Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Ok sprawdziłem status przesyłki i mam coś takiego

Wysłano do odbiorcy Warszawa Polska 2012-05-15 09:55 Zdarzenie

ale Przewidywana data dostarczenia 2012-05-16

To chyba skoro wysłano do odbiorcy to raczej dziś będę maił prawda? Trochę panikuję ale no to Diablo 3 jest, całą noc nie spałem i panikuję powoli jak to ja :P

Dobra niewazne kurier za 5 minut bedzie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się tylko wydaje czy gdy paczka przychodzi jednego dnia (patrz dopiero 2:02 15.05.12 w Schenker), to w wyniku sortowania i innych procesów logistycznych paczka może dojść dopiero dnia następnego?

W Schenker wszystkie linie zajęte od godziny :F

Jestem mocno rozczarowany całym zdarzeniem. Rozumiem gdy trzeba potraktować osoby zamawiające pre-order tak samo uczciwie jak i inne i nie można im dostarczyć gry przed premierą, ale bez przesady, wszyscy mają grę oprócz pre-orderowców - największych fanów.

Poza tym komu by zaszkodziło dostarczenie gry wcześniej, gdy serwery i tak były dostępne dopiero od północy? :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spytam jeszcze raz, bo widzę, ze moje pytanie zginęło w tej diabelskiej gorączce. Czy bon 50zł do sklepu gram.pl jest liczony od ceny sugerowanej czy od "Twojej ceny"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 11:23, Isildur napisał:

Akne już o tłumaczyła w tym poście: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&pid=11442


Tak, to częściowa odpowiedź na mój post, ale praktycznie w każdym komunikacie pojawiają się magiczne słowa "chyba", "prawdopodobnie", "większość paczek dotrze na czas". To że Akne ma pewien zasób infomacji i argumentów jest dla mnie zupełnie jasne.

Ale ja po prostu komunikuje że dla mnie cała sytuacja jest rozczarowująca, co mam nadzieje będzie kroplą do czary goryczy, która da do myślenia gram.pl na temat logistyki przy takich wydarzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie paczka pojawila po ciezkich bolach.

Wysłano do odbiorcy Kraków Polska 2012-05-15 10:20

Mam tylko nadzieje ze nie pojdzie to do Katowic a pozniej spowrotem 60km do mnie (mieszkam blizej Krakowa niz Katowic) jak pisze Biuro odbioru Katowice / Polska. No ale dobra, nawet jak pojedzie do Katowic no to moze kolo 17 dojdzie do mnie :P

AHA A co do braku paczki to numery podane w gram.pl sa zle. Skopiujcie dokladnie 10 pierwszych cyfr z tego kodu podanego przy zamowieniu i wtedy macie paczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 11:40, WooWooWoo napisał:

U mnie sie paczka pojawila po ciezkich bolach.

Wysłano do odbiorcy Kraków Polska 2012-05-15 10:20

Mam tylko nadzieje ze nie pojdzie to do Katowic a pozniej spowrotem 60km do mnie (mieszkam
blizej Krakowa niz Katowic) jak pisze Biuro odbioru Katowice / Polska. No ale dobra,
nawet jak pojedzie do Katowic no to moze kolo 17 dojdzie do mnie :P

AHA A co do braku paczki to numery podane w gram.pl sa zle. Skopiujcie dokladnie 10 pierwszych
cyfr z tego kodu podanego przy zamowieniu i wtedy macie paczke.


U mnie tez przed kilkoma minutami pojawiła się paczka :) Ale tracking to i tak mają skopany - data odbioru 2012-05-16 heh
Wysłano do odbiorcy Kraków Polska 2012-05-15 10:37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kod promocyjny 50zł wygrany za konkurs na Lol''u nie działa. Wpisuję, niby zostaje przyjęty a wartość zamówienia się nie zmienia. o co chodzi?!

Ludzie, przestańcie spamowac z tym Diablo już! Burdel się zrobil nieprzeciętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moje słowa kierowane są głównie do pracowników gram.pl, natomiast jeśli ktoś chce coś dodać to chętnie poczytam.

Sytuacja wygląda tak od godziny 15 próbuję się dodzwonić do Waszego działu obsługi klienta, zastaje mnie zajęty sygnał. Natomiast gdy po wielu nieudanych próbach uda mi się usłyszeć sygnał połączenia nikt nie odbiera, a molestuję sygnały do końca. W moich oczach wygląda to tak: Dział obsługi rozmawia z jednym klientem, bądź po prostu ktoś inny próbuje się dodzwonić i mnie odbija, kiedy już słyszę sygnał komuś ciężko odebrać telefon bo się strasznie zmęczył po poprzedniej rozmowie, bądź po prostu nikogo nie ma przy telefonie.

Ja się pytam, jak można Was traktować jako profesjonalny sklep internetowy, skoro tak podchodzicie do klientów? Osobiście uważam, iż jesteście dobrze prosperującą firmą, a macie tylko jeden (!) telefon do obsługi klientów? Profesjonalny sklep dba o swoich klientów, a przy dobrym rozwoju powinni zadbać też o więcej telefonów do działu obsługi klientów, by można było bez problemów odpowiadać na pytania klientów. Według mnie nie macie szacunku do swoich klientów podchodząc w ten sposób do sytuacji. Proszę o jakieś uzasadnienie, bo w moich oczach tracicie i to wiele, a tak wiele zyskaliście niegdyś.

Podsumowując: Śmiech na sali, po prostu śmiech.

Jeszcze jedno, nie oczekuję wypowiedzi hejterów, bądź trolli, jeśli macie coś stosownego do powiedzenia w tym temacie to śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2012 o 11:22, HumanGhost napisał:

Spytam jeszcze raz, bo widzę, ze moje pytanie zginęło w tej diabelskiej gorączce. Czy
bon 50zł do sklepu gram.pl jest liczony od ceny sugerowanej czy od "Twojej ceny"?

Jest liczony od "Twojej ceny".
Jeśli ten kod nie działa, to prześlij mi go mailem z numerem zamówienia, w którym mają być poprawione ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie jest jedno: Diablo 3.
Gdybyśmy mieli więcej niż jeden numer telefonu, to też wszystkie linie byłyby dziś zajęte.
W czym Ci mogę pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy gram.pl zdaje sobie sprawę że straci w przyszłości gro ludzi , którzy do tej pory mieli zaufanie do sklepu, bo mam wrażenie że ta sytuacja odbije się bardzo negatywnie na sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że jak teraz złożę zamówienie na Diablo 3 to paczka zdąży wyjść jeszcze dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj D3 w punkcie odbioru ale zdziwiłem się gdy się dowiedziałem że fakturę otrzymam mail''em. Do tej pory otrzymywałem na miejscu gdy odbierałem przesyłki. Coś się zmieniło? Wolę się upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aniu mam pytanie kupiłem właśnie d3 EK i podczas płacenia przez ipko na samym końcu kiedy dokonałem przelewu wystąpił błąd strony , kasę zdjeło z konta a w zamówieniach nadal wisi żeby opłacić co w takim razie zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować