Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Pewnie to już było parę razy wałkowane, ale wyszukiwarka mi szwankuje, a pobieżne przeszukanie pomocy nie pomogło- ile mam czasu od złożenia zamówienia na dokonanie płatności? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 20:12, akne napisał:



Już tam z nim gadałem. Będzie pilnował. Ale ten chyba tracking jakiś u nich zwalony lub paczka nie została jeszcze od nich wysłana ponieważ wpisuje numer i zaznaczam tam że to jest list i nic nie wyskakuje tylko od nowa strona ta się włącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 20:30, kryst90 napisał:

>

Już tam z nim gadałem. Będzie pilnował. Ale ten chyba tracking jakiś u nich zwalony lub
paczka nie została jeszcze od nich wysłana ponieważ wpisuje numer i zaznaczam tam że
to jest list i nic nie wyskakuje tylko od nowa strona ta się włącza.

W trackingu coś zobaczysz jutro rano dopiero - bo magazyn nadaje numery przewozowe w ciągu dnia po spakowaniu, a do sortowni trafiają w nocy (między 22:00 a 02:00 kurierzy odbierają paczki z naszego magazynu), więc pewnie dopiero nad ranem jakiś status sensowny się pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 20:23, drblase napisał:

Pewnie to już było parę razy wałkowane, ale wyszukiwarka mi szwankuje, a pobieżne przeszukanie
pomocy nie pomogło- ile mam czasu od złożenia zamówienia na dokonanie płatności? :)

Jeśli zamawiasz produkt dostępny (nie pre-order), to masz 3 dni na dokonanie płatności szybkim przelewem lub kartą, albo 10 dni - ręcznym przelewem, zanim się zamówienie anuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam to znowu ja.Wiadomo juz cos wiecej na temat mojej paczki.Mam nadzieje ze juz jutro ją dostane.Bo jest to juz troche wkurzające ;/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 20:46, VanDradon napisał:

Witam to znowu ja.Wiadomo juz cos wiecej na temat mojej paczki.Mam nadzieje ze juz jutro
ją dostane.Bo jest to juz troche wkurzające ;/ pozdrawiam

DOK Sferis pracuje 9-17, jutro rano najwcześniej się czegoś dowiem.
Mnie też to wkurza (...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Ponieważ do DOK nie szło się dodzwonić to pytam tu:
1) Max Payne 3 i Hitman Sniper Challenge już do Was dotarły czy raczej jutro? Żadnych obsuw nie ma w planach? :)
2) czy da się dodać jakieś przedmioty do zamówienia, które już jest opłacone? Mam zamówione D3 i Maxa, a chciałbym jeszcze Hitman Sniper Challenge (ale tylko w przypadku jeśli Hitman nie opóźni wysyłki całości zamówienia = czyli dotrze do Was razem z MP3 i system ładnie i bezproblemowo obsłuży taką operację :)
3) teraz widzę, że zamówiłem D3 tuż przed zablokowaniem produktu. Czy mogę prosić o potwierdzenie, że na bank moja kopia na mnie czeka?
Zamówienie o którym mowa to: YU02541292
Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 14:29, Valium napisał:

Dzis bylem znowu w Empiku. Gosc poszedl do komputera i powiedzial ze w Polsce sa 2 sztuki,
1 w Zlotych Tarasach, druga w Katowicach i to wszystko co Empik ma na Polske. Dodal jeszcze
ze na 99% te 2 sztuki leza tam zarezerwowane dla pracownikow.


Przykra sprawa. Jednocześnie aż trudno mi w to uwierzyć.. O ile dobrze kojarzę EK są też limitowane, tudzież jeszcze bardziej utrudnia kupno, nie pozostaje nic innego jak szukać do upadłego. Natomiast jeśli poszukiwania zawiodą to trzeba będzie ''pogodzić się'' ze zwykła edycją..

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż Pani mogę podziękować za udzielenie mi odpowiedzi. Bardzo poirytowała mnie owa sytuacja, na przyszłość będę podchodził do tego z dystansem.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 18:45, akne napisał:

Grono bezrobotnych jest, a kiedy robi się rekrutację, to albo piszą osoby bez kwalifikacji,
albo w ostatniej chwili rezygnują, bo znalazły pracę gdzie indziej, albo mają horrendalne
wymagania finansowe.


Albo są studentami i na pracę w biurze nie mają czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2012 o 22:31, malcher357 napisał:

1) Max Payne 3 i Hitman Sniper Challenge już do Was dotarły czy raczej jutro? Żadnych
obsuw nie ma w planach? :)

Dziś spodziewamy się dostawy i dziś chcemy zrobic wysyłkę.

Dnia 16.05.2012 o 22:31, malcher357 napisał:

2) czy da się dodać jakieś przedmioty do zamówienia, które już jest opłacone? Mam zamówione
D3 i Maxa, a chciałbym jeszcze Hitman Sniper Challenge (ale tylko w przypadku jeśli Hitman
nie opóźni wysyłki całości zamówienia = czyli dotrze do Was razem z MP3 i system ładnie
i bezproblemowo obsłuży taką operację :)


NZ21501255 - utworzyłam Ci takie zamówienie na HSCh na iksa, musiałbyś dziś do 13:00 za nie zapłacić, wtedy dołożę go do Diablo 3 i Maksa.

Dnia 16.05.2012 o 22:31, malcher357 napisał:

3) teraz widzę, że zamówiłem D3 tuż przed zablokowaniem produktu. Czy mogę prosić o potwierdzenie,
że na bank moja kopia na mnie czeka?


Tak, jest 1 szt dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Pisze w sprawie promocji MoH: Warfighter dotyczącej darmowej wysyłki. Jestem pewny na 100%, że się na tę promocję załapałem(grę zamówiłem jak tylko była u was w sklepie). Niestety koszty wysyłki nie zostały anulowane, a DOK mimo 2 moich maili(przed premierą D3) nie odpisał. Czy mogę dostać jakieś info w tej sprawie?


Dodatko chciałbym zapytać, czy będzie u Was w sklepie Dark Souls na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2012 o 14:29, VanDradon napisał:

witam chciałbym się dowiedziec co sie dzieje z moja przesyłką (nr EM04631209) Paczki
miały zostac dostarczone 15 maja dzisiaj mamy 16 i nadal swojej przesylki nie dostalem...przykra
sprawa

Dostałam odpowiedź ze Sferis:
"Dziś wyjdzie, pojawił się jakiś błąd.
W ramach przeprosin, wysyłamy bez kosztów transportu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2012 o 09:30, akne napisał:

NZ21501255 - utworzyłam Ci takie zamówienie na HSCh na iksa, musiałbyś dziś do 13:00
za nie zapłacić,
wtedy dołożę go do Diablo 3 i Maksa.


Zapłacone. Poproszę zatem o połaczenie NZ21501255 z YU02541292.
Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka uwagę na przyszłość ktoś już o tym wspominał ale sferis nie wydał dokumentu sprzedaży (Silesia Katowice). Osobiście mi to nie przeszkadza bo nie raz już u waz zamawiam(zawsze dostawałem) i zawsze jestem zadowolony (nawet teraz :) a dowód sprzedaży mi nie jest potrzebny ) ale wiem ze niektórzy są na tym punkcie przewrażliwieni warto by to wyjaśnić jak będzie chwila. Mój przypadek dotyczył EK D3 pozdrawiam i gratuluje udanej obsługi premiery – mam trochę doświadczenia w logistyce i wiem ze wiele rzeczy nie ma wpływu a mogą mocną popsuć nerwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować