Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Jeszcze nawiązując do powyższego linka. Teraz strona jest już "cudownie" uaktualniona i podobno była nieudana próba dostarczenia i pozostawione zostało awizo... nieźle się ubawiłem. Co więcej zgodnie z informacją zaczerpniętą w regionalnym oddziale przesyłki na adresy prywatne są dostarczane od godz. 17tej aby była pewność odbioru, w innym przypadku kurier powinien próbować nawiązać kontakt tel. z odbiorcą. No cóż... chyba oszczędzają na tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 19:44, braknicka napisał:

> > Czy WotLK został już wysłany? Maila jak nie było tak niema :(
> Wczoraj niektóre spakowane i wysłane przesyłki nie miały statusu "wysłane", ale
dziś
> już wszystko było widać w statusach zgodnie ze stanem faktycznym = wszystkie zamówienia

> pobraniowe i opłacone na czas zostały wczoraj wyekspediowane do klientów.


czyli jest szansa ze mimo iz na stronie w statusie mam napisane ze nie wyslane przesylka
mogla zostac wysłana?


Nie mogę sprawdzić statusu Twojego zamówienia - złożyłeś je pod innym nickiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2008 o 10:07, akne napisał:

> czyli jest szansa ze mimo iz na stronie w statusie mam napisane ze nie wyslane przesylka

> mogla zostac wysłana?

Nie mogę sprawdzić statusu Twojego zamówienia - złożyłeś je pod innym nickiem?


Faktycznie, nick był w innym poście. Paczka zostanie wysłana dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jestem człowiekiem bardzo spokojnym i opanowanym ale ta sytuacja naprawdę mnie wytrąciła z równowagi. W podsumowaniu zamówienia było napisane, że paczka dotrze najpóźniej dzień po wysłaniu. Pomijając fakt, że nazwa "preorder" referuje do otrzymania przesyłki wcześniej lub w dniu premiery to naprawdę DPD oraz gram.pl się nie spisali. Nie dość, że paczke otrzymałem 2 dni po wysłaniu to do tego musiałem się sam po nią wybrać gdyż kurier, który był jakiś kilometr odemnie stwierdził, że paczke dostarczy po godzinie 17 gdyż nie ma czasu a dodatkowo podobno wczoraj był u mnie o 15:20 a mnie w domu nie było - co oczywiście jest kłamstwem. Gre już mam (choć z dużym opóźnieniem) i jakoś mogę przeboleć to. Ale naprawdę sklep gram.pl się nie spisał w tym punkcie i naprawdę miłoby było gdybym ja i podobni do mnie dostali coś więcej niż przepraszam. Zamówienie było zlożone wiele mięsiecy wcześniej a do tego jak na taką dużą premiere (w końcu na dodatek oczekiwało miliony osób) to naprawdę za wiele tych wpadek.
Pozdrawiam Diak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie pre-order nie gwarantuje że paczka zostanie wysłana przed premierą a jedynie informuje że zamawiasz towar który jeszcze nie wszedł do sprzedaży. Czasami w przypadku tego typu zamówień jest tak że dystrybutor przekazuje gry do sklepu z wyprzedzeniem i zezwala na ich wcześniejsze wysłanie jest to jednak tylko i wyłącznie gest dobrej woli z jego strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Czy w związku z wyczerpaniem nakładu gry Medieval II: Total War Złota Kolekcja planujecie jego zwiększenie? Myslę,że nie jestem jedynym, który chętnie zakupiłby te grę.

2.Jeżeli gra pojawi sie ponownie w sklepie gram.pl, to kiedy można się tego spodziewać?

Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 14:03, Karharot napisał:

Zamówienie pre-order nie gwarantuje że paczka zostanie wysłana przed premierą a jedynie
informuje że zamawiasz towar który jeszcze nie wszedł do sprzedaży. Czasami w przypadku
tego typu zamówień jest tak że dystrybutor przekazuje gry do sklepu z wyprzedzeniem i
zezwala na ich wcześniejsze wysłanie jest to jednak tylko i wyłącznie gest dobrej woli
z jego strony.

Z definicji: "...Pre-orders allow consumers to guarantee prompt delivery on release..." czyli w dniu wydania i jak napisałem w swoim poście "...wcześniej lub w dniu premiery..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz możesz sprawdzić co o pre-orderach jest napisane w regulaminie sklepu:
http://www.gram.pl/sklep_pomoc_art.asp?pid=6
http://www.gram.pl/sklep_pomoc_art.asp?pid=19
Nie ma żadnej zasady mówiącej o wysłaniu produktu przed premierą za to jest zaznaczone że "czas realizacji dla zamówień w pre-orderze nie zmienia się i zależy od wyboru metody dostawy". Fakt że kurier powinien dostarczyć przesyłkę po jednym a nie dwóch dniach ale to już wina firmy kurierskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 14:24, Hansin napisał:

1.Czy w związku z wyczerpaniem nakładu gry Medieval II: Total War Złota Kolekcja
planujecie jego zwiększenie? Myslę,że nie jestem jedynym, który chętnie zakupiłby te
grę.

2.Jeżeli gra pojawi sie ponownie w sklepie gram.pl, to kiedy można się tego spodziewać?


Tego produktu już dystrybutor nie ma i wznowienia nie będzie w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłeś WotLK. Paczkę z tym produktem mogliśmy wysłać nie wcześniej niż dzień przed premierą - warunek ze strony dystrybutora.
Paczka została wysłana dzień przed premierą i jako przesyłka kurierska powinna dotrzeć do Ciebie na drugi dzień czyli w dniu premiery.

Słyszałam o kilku przypadkach (na te tysiące paczek, które wysyłamy), że kurier twierdził, że nie został kogoś w domu i zwracał paczkę do sortowni. Niestety nie mamy wpływu na to, że termin dostawy kurierem będzie dłuższy niż jeden dzień.
Gorzej jest z Pocztą Polską - paczka priorytetowa powinna dojść w ciągu 1-2 dni roboczych, a często dociera później.
I na to też nie mamy wpływu.

Czyli to firma kurierska się nie spisała, nie my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W ramach zgłoszenia o numerze DY00038096 do waszego magazynu w dniu 10.10.08 wpłynęła przesyłka z uszkodzonym nośnikiem - Wiedźmin ER. W dniu 28.10.2008 dostałem odpowiedź na pytanie dlaczego nie otrzymałem jeszcze nowego nośnika i uprzejmie poprosiłem o podanie konkretnej daty w jakieś mam spodziewać się przesyłki. Konkretnej odpowiedzi nie otrzymałem. "Oczekujemy na nowe nośniki z Działu produkcji CD Projekt (...) Po ich otrzymaniu nowe nośniki zostaną do Pana niezwłocznie wysłane" - tego pokroju odpowiedzi nie mogę jednak uznać za konkretną.

Ponawiam więc moje pytanie KIEDY otrzymam nowy nośnik ?

Zaistniałą sytuację mógłbym jeszcze zrozumieć gdybym został poinformowany o zaistniałej sytuacji wcześniej - powiedzmy szczerze informacji pewnie żadnej bym nie dostał gdyby nie fakt, że dzwoniłem (Pani przy telefonie nic nie wiedziała) i wystałem formularz kontaktowy. Martwi mnie jedynie takie podejście do klienta. Żadnej skruchy, żadnego przepraszamy i zrobimy co w naszej mocy.

Powiem tak, jeżeli cała sytuacja dalej będzie się przedstawiać jak obecnie wystąpię o zwrot pieniążków, oddam płyty i to co było w opakowaniu i najzwyczajniej w świecie kupię Wiedźmina w innym sklepie, tam płyt nie zabrakło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>.............

Witam.
Chciałem złożyć reklamację.


Zamówiłem egzemplarz gry Test Drive Unlimited Złota Edycja.

Według informacji zawartych na stronie waszego sklepu w skład tego wydania powinno wchodzić:
1xDVD, dodatkowo: 1xCD
Druga sprawa to wygląd okładki. W opisie przedmiotu widnieje okładka:


A teraz przejdźmy do rzeczy.
Dzisiaj otrzymałem towar i co zobaczyłem?

Okładka jest całkiem inna, a wydanie jest na 1 płycie DVD.
Nie ma rozdzielonego tak jak w opisie przedmiotu, że gra na DVD plus dodatek megapack na 1CD.
Tutaj mam wszystko na 1 płycie.

Nie tego się spodziewałem.
Przyznam, że to wydanie kupiłem szczególnie ze względu na piękną okładkę (gre już mam wiec moglem kupic sam dodatek e topsellerze).
Niestety po tej pięknej okładce z opisu nie ma śladu.
Prawdziwy wygląd tego wydania sfotografowałem i dodałem do tego posta.

Czuję się oszukany czyli po prostu nabity w butelkę.

Zamiast wydania na 1DVD plus 1CD mam skompresowane wydanie 1DVD.
No i całkiem inny wygląd okładki a to dla mnie miało kluczowe znaczenie przy kupnie.

Składam oficjalną reklamację i chciałbym w ramach nie dotrzymania umowy czegoś ,, na pocieszenie".

20081117121406

20081117121856

20081117121912

20081117121926

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odnośnie mojego poprzedniego posta - właśnie dostałem wiadomość w której czytam "obecnie trwa proces produkcji nowych nośników. Niestety, ale konkretna data kiedy będziemy mogli sfinalizować wymianę obecnie nie jest znana"

Prosiłbym zatem o przedstawienie warunków ewentualnego zwrotu gry. Oddam grę - Wy oddacie mi pieniążki.

Jeżeli jednak zwrot nie będzie możliwy to żądam rekompensaty za całe zamieszanie które trwa już stanowczo zbyt długo. Nie obchodzi mnie to, że nie jest to wina gram.pl ale to w waszym sklepie zakupiłem Wiedźmina i waszym sklepie skorzystałem z usługi "Dożywotnia Gwarancja" - na waszych warunkach. Ja się z umowy wywiązałem. Gram.pl nie wywiązuje się założeń wspomnianej usługi. Przypominam, ze umowa, warunki usługi są wiążące dla obu stron.

Pozdrawiam. MG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale jeszcze jedno wtrącenie. Dlaczego nie można załatwić całej sprawy najprościej jak się da:

- oddam wszystkie płyty
- wycofujecie zgłoszenie dożywotniej gwarancji
- dostaję NOWE opakowanie z grą - pełno tego na półkach, na gram.pl towar tez dostępny

Niemniej jednak rekompensaty za nie wywiązanie się z umowy i fatalny stosunek do klienta dalej wymagam.

Pozdrawiam, to już wszystko. MG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zapytanie... Jak to będzie z Fallout 3... Uda mi sie na gramie zdobyć jeszcze edycje kolekcjonerską gry czy raczej na to już moge nie liczyć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy gra Mount&Blade pojawi się jeszcze w ofercie sklepu a jeśli tak, to kiedy mniej więcej można się jej spodziewać? Od premiery minęły dopiero dwa tygodnie a gra juz ma status "niedostępny" - podobnie sprawa wyglada w innych sklepach. Czy to jakieś kłopoty z dostawami czy po prostu nakład się wyczerpał? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować