Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Niestety takie chwilę są zawsze najtrudniejsze i nigdy nie wiadomo jak zacząć, dlatego może po prostu będę wzorował się na Akne :).

Kochani, z końcem sierpnia kończę długą przygodę z gram.pl (oczywiście w roli pracownika, bo jako Klient/czytelnik powrócę tu pewnie nie raz w przyszłości). Bardzo dziękuję Wam wszystkim za lata wyrozumiałości i zrozumienia. W mojej pracy zawsze kierowałem się Waszym dobrem, mam nadzieję że takie podejście będzie dalej w gram.pl kontynuowane. Wiem, że nie byłem częstym uczestnikiem życia forumowego i że ostatnimi czasy po odejściu Ani zaniedbałem ten wątek. Bardzo Was za to przepraszam. Nie było to moje celowe działanie, było to spowodowane ilością obowiązków, które odziedziczyłem po Ani i dodatkowego czasu, który potrzebowałem żeby się w nie wdrożyć.

Jeszcze raz dziękuję za te wspólnie spędzone lata i mam nadzieję, że nie raz się spotkamy ponownie.

Pozdrawiam,

Igor Kowalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna pobrać kodu do DLC bo :"Podaj 15 znakowy numer rachunku" "Numer rachunku znajdziesz na górze dokumentu sprzedaży" tylko że nikt mi nie wręczył dokumentu sprzedaży,czy jest jakaś mozliwość otrzymania kodu, gdyż w sferis Pan twierdzi że trzeba sie kontaktować z gram.pl ,a na mail nikt nie odpisał,czy to możliwe że nie otrzymałem kodu bo zamówienie dalej ma status w realizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z tym zamówieniem PJ00691384?
Miało przyjść tydzień temu, potem pojawiło się, że w piątek, w weekend było napisane, że w poniedziałek a teraz ma być wysłane dopiero w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że i tak tego nikt nie przeczyta z gramu. Ale co tam.

Czy zamierzacie "zatrudnić" z powrotem kogoś jako konsula sklepu, czy olewacie temat totalnie a wątek zostaje w celach historycznych? Czy jednak ma być ktoś nowy? Jeżeli tak, czy będzie to osoba aktywna w temacie, jak akne?

I co z tymi pre-orderami PS4? Cena? Cokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Kiedy w ofercie waszego sklepu będzie znów dostępny laptop Lenovo IBM Y580 i7-3630QM (59-371659) ?
procesor i7, karta graficzna GeForce gtx 660M
Napisałem do Was 2 e-maile, niestety bez jakiejkolwiek odpowiedzi po 24 h.
Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać i tak pewnie nikt mi nie odpowie, ale co tam.

Czy będzie można u Was kupić EK Watch Dogs w wersji na PS4? Obecnie widzę jedynie current-genowe kolekcjonerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Dlaczego nie da się zamówić pre-oredru dark Souls II w wersji kolekcjonerskiej? Wyświetla mi taki błąd:
Produkt, który chciałeś dodać do koszyka jest niedostępny: Przepraszamy, ale nie możesz dodać do koszyka produktu Dark Souls II Edycja Kolekcjonerska, gdyż Twój koszyk zawiera produkt niedostępny razem z pre-orderem.
Wybierz, co mamy dalej zrobić:

usuń poprzenio umieszczone w koszyku produkty (Dark Souls II Edycja Kolekcjonerska) i dodaj produkt Dark Souls II Edycja Kolekcjonerska
nie dodawaj produktu Dark Souls II Edycja Kolekcjonerska - pozostaw poprzenio umieszczone w koszyku produkty (Dark Souls II Edycja Kolekcjonerska)

<pisownia oryginalna>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Za jakiś czas wychodzi Nowa gra Call of Duty o nazwie Ghosts i mam pewien problem.
Jestem fanem wersji PC-towej zaś brat jest PS-owcem. Korzystając z okazji postanowiłem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zamówić tą grę na obie te platformy przy tym płacąc mniejszą cenę za przesyłkę.
Zamówiłem więc wersję na PC i klikam "KONTYNUUJ ZAKUPY", przechodzę do zakładki PS, znajduję Ducha i klikam "dodaj do koszyka" (w którym znajduje się nie potwierdzony zakup CoD na PC) i wtedy pojawia mi się komunikat, że wystąpił błąd z zamówieniem a powodem jest to, że w koszyku już znajduje się CoD:G. Mam dwa wyjścia:

1. Usunąć wersję PC i zastąpić ją wersją na PS3 lub:
2. Anulować zamówienie na PS3 i zakupić na PC.

Wyjście jest też takie, że mogę osobno zamówić każdą grę ale płacąc przy tym raz więcej za przesyłki, które idą pod ten sam adres. Zamawiałem tak kiedyś części do PC myśląc, że wyślą je hurtem ale tak się nie stało.
Nie chce mi się szukać nowego sklepu bo polubiłem Gram.pl za szybkość zamówień.
Problemem jest też to, że kurier będzie musiał dostarczyć dwie paczki na ten adres i może się pomylić no i dać tylko jedną paczkę z jedną wersją grą. Ja pracuje w delegacji no i może mnie nie być przy odbiorze paczek no i musiałbym wszystko wytłumaczyć "mniej ogarniętym" osobom o co chodzi no i kolejny problem :/.

Kończąc - Da się zamówić tak aby obie gry przyszły jedną paczką płacąc za jedną przesyłkę?

Nie wiem czy to coś da ale będę płacił przelewem bankowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 23:52, Gandi11 napisał:

Również zakupiłem gdzie indziej.


Nie ma sensu zadawać tutaj pytań jeśli nie chce się czekać co najmniej 24 godziny, oczywiście w dni robocze. Z taką sprawą powinieneś się zgłosić do biura obsługi klienta sklepu gram.pl

Ten temat jest moim zdaniem bardziej do pytań o przyszłą ofertę, dostępność towarów, szczegóły produktów i inne sprawy techniczne, ale nie odnośnie samych zamówień. Dziwne też, że dla zwykłego sklepu nie ma konsula, a dla cyfrowych jest nowy, ale nie odpowiada. Może jest inaczej, nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewności, zamawiają teraz edycje cyfrową battlefielda 4, nie otrzymam wcześniejszego dostępu do bety gdyż klucz wysyłany jest dopiero 2 dni przed premierą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 22:39, korinek2 napisał:

Tak dla pewności, zamawiają teraz edycje cyfrową battlefielda 4, nie otrzymam wcześniejszego
dostępu do bety gdyż klucz wysyłany jest dopiero 2 dni przed premierą ?



Chciałbym przypomnieć ostatni wpis opiekuna tego wątku:

"Kochani, z końcem sierpnia kończę długą przygodę z gram.pl (oczywiście w roli pracownika, bo jako Klient/czytelnik powrócę tu pewnie nie raz w przyszłości). Bardzo dziękuję Wam wszystkim za lata wyrozumiałości i zrozumienia."

Zatem zadawanie pytań w tym miejscu jest chyba już bezcelowe.
Raczej należy zadawać je w drugim wątku, którym zajmuje się pracownik GRAM.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Pewnie głupie pytania ale całkowicie się nie znam. Czy konsola w zestawie "Konsola Playstation 3 500GB + zestaw startowy "Wonderbook" (gra Wonderbook, kamerka Eye, kontroler Move)" to Super Slim czy zwykła "Fat" ? Oraz czy w zestawie znajduje się pad? Gdyż jest on widoczny na zdjęciach ale w opisie zestawu już nic o nim nie ma.
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 19:01, Noma napisał:

Witam.
Pewnie głupie pytania ale całkowicie się nie znam. Czy konsola w zestawie "Konsola Playstation
3 500GB + zestaw startowy "Wonderbook" (gra Wonderbook, kamerka Eye, kontroler Move)"
to Super Slim czy zwykła "Fat" ? Oraz czy w zestawie znajduje się pad? Gdyż jest on widoczny
na zdjęciach ale w opisie zestawu już nic o nim nie ma.
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.


Powtórka:
Chciałbym przypomnieć ostatni wpis opiekuna tego wątku:

"Kochani, z końcem sierpnia kończę długą przygodę z gram.pl (oczywiście w roli pracownika, bo jako Klient/czytelnik powrócę tu pewnie nie raz w przyszłości). Bardzo dziękuję Wam wszystkim za lata wyrozumiałości i zrozumienia."

Zatem zadawanie pytań w tym miejscu jest chyba już bezcelowe.
Raczej należy zadawać je w drugim wątku, którym zajmuje się pracownik GRAM.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem podczas zamawiania gier w sklepie gram.pl. Chodzi o problem przy wyborze "odbioru osobistego" (wiem, że są inne możliwości ale najwygodniej jest mi wybierać tą opcję). Podczas wybierania wojewódstwa i wyskakuje taki komunikat: "Wystąpił błąd! Najprawdopodobniej korzystasz z przeglądarki Internet Explorer. Pracujemy nad tym problemem. Przepraszamy i uprzejmie prosimy o złożenie zamówienia korzystając z innej przeglądarki, np.: Mozilla Firefox, Chrome, Opera, Safari. Zespół Gram.pl". Korzystam z Firefox''a, na Chromie wyskakuje taki sam komunikat. Nie ma znaczenia czy wybiorę Pre-order czy zwykły produkt, komunikat cały czas wyskakuję.
Kontaktowałem się z działem obsługi klienta ale nie dostałem odpowiedzi. Problem ten mam od około dwóch tygodni.
Z góry dziękuje za szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2013 o 19:59, RavRafcio napisał:

Witam,
Mam problem podczas zamawiania gier w sklepie gram.pl. Chodzi o problem przy wyborze
"odbioru osobistego" (wiem, że są inne możliwości ale najwygodniej jest mi wybierać tą
opcję). Podczas wybierania wojewódstwa i wyskakuje taki komunikat: "Wystąpił błąd! Najprawdopodobniej
korzystasz z przeglądarki Internet Explorer. Pracujemy nad tym problemem. Przepraszamy
i uprzejmie prosimy o złożenie zamówienia korzystając z innej przeglądarki, np.: Mozilla
Firefox, Chrome, Opera, Safari. Zespół Gram.pl". Korzystam z Firefox''a, na Chromie wyskakuje
taki sam komunikat. Nie ma znaczenia czy wybiorę Pre-order czy zwykły produkt, komunikat
cały czas wyskakuję.
Kontaktowałem się z działem obsługi klienta ale nie dostałem odpowiedzi. Problem ten
mam od około dwóch tygodni.
Z góry dziękuje za szybką odpowiedź.


Powtórka:
Chciałbym przypomnieć ostatni wpis opiekuna tego wątku:

"Kochani, z końcem sierpnia kończę długą przygodę z gram.pl (oczywiście w roli pracownika, bo jako Klient/czytelnik powrócę tu pewnie nie raz w przyszłości). Bardzo dziękuję Wam wszystkim za lata wyrozumiałości i zrozumienia."

Zatem zadawanie pytań w tym miejscu jest chyba już bezcelowe.
Raczej należy zadawać je w drugim wątku, którym zajmuje się pracownik GRAM.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować