Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 17.02.2009 o 17:34, Bambadil napisał:

> Mam kilka pytań:
> 1.Premiera Empire Total War jest 4 marca,a u was jest w pre-orderze,więc czemu wysyłacie

> grę 4 a nie 3 jak to powinno być z p-p?

Pre-order nie znaczy, że dostaniesz grę przed lub w dniu premiery, tylko że możesz ją
zamówić wcześniej i mieć pewność, że ja dostaniesz (kiedyś ;p). Było to już w kilku tematach
wałkowane ;p


Gry zamówione w pre-orderze wysyłamy wtedy, kiedy otrzymamy dostawę. Jeśli dostawa wjedzie wcześniej do magazynu, to grę możesz otrzymać w dniu premiery lub dzień wcześniej.

Z pre-orderu warto skorzystać także dlatego, że zwykle oferujemy niższą cenę niż gdy gra jest już wydana. Np. F.E.A.R. 2 i Warhammer DoW II kosztowały w pre-orderze 99,90 zł, a po premierze 109,90 zł. Niższą cenę w pre-orderze często oferujemy też tym, którzy np. mają zarejestrowaną na gram.pl poprzednią część gry.

Pre-order daje ci też gwarancję, że grę otrzymasz szybko - ilość zamawianych przez nas sztuk jest dostosowana do poziomu zamówień, więc jeśli złożysz zamówienie później, to na dostawę możesz dłużej poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 18:54, andus9 napisał:

Mam pytanie właśnie kupiłem PES09 i jest w wersji angielskiej. Mam pytanie czy wyszła
polska wersja PES09?

Nie wyszła. CDP wydało tę grę po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 14:25, Bambadil napisał:

Czy wiadomo już, kiedy będzie możliwy odbiór osobisty (tak na 101%) ? ;]

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=35166&pid=1577

Dnia 17.02.2009 o 14:25, Bambadil napisał:

I co to za znaczki na screenie ?

http://www.gram.pl/sklep_pomoc_art.asp?pid=17

Planujemy też wprowadzić opcję wysyłki listem poleconym, co w przypadku klientów zamawiających jedną grę, oznaczać będzie koszty wysyłki niższe o kilka złotych. Stąd te współczynniki wagi.

Przy okazji zachęcam do wyboru przesyłki kurierskiej - przy dużym (wagowo i wartościowo) zamówieniu koszty są zbliżone do wysyłki pocztą, ale poczta nie oferuje śledzenia przesyłki, a priorytet potrafi dotrzeć do adresata po kilku dniach roboczych - kurier dostarcza w następnym dniu roboczym po wysyłce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 11:49, splawik2309 napisał:

Witam mam troszke (chyba) glupie pytanie.
mam gre Medival II Total War z platynowej kolekcji.
mam ja juz troche dlugo i niedawno pomyslalem ze ja zarejestruje na gram.pl
Niestety zapodzialem kod czy jest jeszce jaka inna opcja zarejestrowania gry bez kodu?

Bez karty rejestracyjnej lub samego kodu z karty gry nie zarejestrujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 14:43, flawik napisał:

Dlaczego tak długo każecie w Polsce czekać na Trainz Simulator 2009. W wielu krajach
już od dawna jest w sprzedaży (nawet Rosja) a u nas to co? Z żadną częścią "Trainza"
nie zwlekaliście. Zawsze w miarę na czasie choć dwa ostatnie tytuly mialy porażające
błędy. A teraz...? Nie rozumiem tej zwłoki, czy w ogóle zaniechania tego tytułu. Może
pani odpowiedzieć..? Pozdrawiam ''flawik".

Pytanie skieruj do wydawcy gry: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38115&u=1
To jest wątek sklepu gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 22:31, Szkielet90 napisał:

Witam
mam pytanie:)
która z kart pre-paid do gry Age of Conan zasila polską wersje ta za 69zł czy za 64,90zł?


Wersja za 69 zł to wersja pudełkowa, a za 64,90 zł dostajesz klucz, który jest widoczny przy Twoim zamówieniu w "Moje zamówienia". Więcej o produktach "online" znajdziesz tutaj: http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 19:43, andus9 napisał:

Skoro nie wyszła PES 09 po polsku to czy będzie jakies spolszczenie do pobrania do orginalnej
gry?


Skoro gra nie wyszła zlokalizowana (czyt. spolszczona) to nie będzie spolszczenia bo gdyby było to by gra byłaby już wydana w wersji PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>kurier dostarcza w następnym dniu roboczym po wysyłce.

Niezgadzam się z tą opinią, często a nawet zawsze trzeba zadzwonić do oddziału i omówić się na daną godzinę (potrafi próbować dostarczyć przesyłkę o tej samej porze kilka razy, nawet jeśli wiele razy nikogo nie zastanie to i tak będzie próbował o tej samej porze) Kurier dpd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Pytanie do Obsługi Klienta gram.pl

"Witam, wykryłem manipulację cenową w moim zamówieniu, podsumowanie zamówienia w mailu po jego złożeniu http://img88.imageshack.us/img88/6898/mailoj2.png i po kilku dniach podczas sprawdzania na stronie zamówienia http://img24.imageshack.us/img24/6885/stronawi2.png Takie praktyki są nieuczciwe, na jakiej podstawie ktoś zmienia moje zamówienie ? Proszę mi to wyjaśnić, a zamówienie powinno wrócić do stanu jaki widać na obrazku z maila."


Odpowiedz: "Witam,

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym polski dystrybutor gry Codename Panzers -
Zimna Wojna podał informację o zmianie sugerowanej ceny produktu. Cena gry
została podniesiona z dotychczasowych 99,90 zł do poziomu 119,90 zł.

W związku z powyższą zmianą, cena gry w Twoim zamówieniu została również
zaktualizowana.

Dla osób, które zamówiły grę w cenie 84,90 zł obecna cena wynosi 104,90.
Dla osób, które zamówiły grę w cenie 79,90 zł obecna cena wynosi 94,90.

Pozdrawiam, xyz"

Moja odpowiedz: "Dobrze niech zmienia cenę sugerowaną, ale nie MOJE zamówienie! Ten kto daje
i odbiera... Jeżeli składam zamówienie na produkty o danej cenie płacę ich
cenę z momentu złożenia zamówienia?! Jeśli nie mam racji proszę to
uzasadnić!"

TO SĄ SKANDALICZNE PRAKTYKI!!!

2. Brak odpowiedzi na: "Zamówienie nr FS02880816 nadal nie zostało ZREALIZOWANE chociaż jest napisane że zostało zrealizowane, co jest nieprawdą. Składnik tego zamówienia "Nieśmiertelnik Call of Duty World at War ( gratis! )" nie został uwzględniony na fakturze VAT nr 0075709/08/FIDG i tym samym nie było go w paczce. Minęły już prawie 3 miesiące i nadal go nie otrzymałem. Proszę, o jaką kolwiek forme na koszt nadawcy wysłania "Nieśmiertelnik Call of Duty World at War ( gratis! )" "

Proszę o odpowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 16:18, tomeksmy01 napisał:

>kurier dostarcza w następnym dniu roboczym po wysyłce.

Niezgadzam się z tą opinią, często a nawet zawsze trzeba zadzwonić do oddziału i omówić
się na daną godzinę (potrafi próbować dostarczyć przesyłkę o tej samej porze kilka razy,
nawet jeśli wiele razy nikogo nie zastanie to i tak będzie próbował o tej samej porze)
Kurier dpd.


To nie jest opinia, tylko termin dostawy gwarantowany przez firmę kurierską.
Na zachowanie kurierów nie mamy wpływu, ale zawsze możesz zgłosić reklamację na kiuriera do DPD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 16:43, tomeksmy01 napisał:

1.Pytanie do Obsługi Klienta gram.pl

"Witam, wykryłem manipulację cenową w moim zamówieniu, podsumowanie zamówienia w mailu
po jego złożeniu http://img88.imageshack.us/img88/6898/mailoj2.png i po kilku dniach
podczas sprawdzania na stronie zamówienia http://img24.imageshack.us/img24/6885/stronawi2.png
Takie praktyki są nieucziwe, na jakiej podstawie ktoś zmienia moje zamówienie ? Proszę
mi to wyjaśnić, a zamówienie powinno wrócić do stanu jaki widać na obrazku z maila."


Odpowiedz: "Witam,

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym polski dystrybutor gry Codename Panzers -
Zimna Wojna podał informację o zmianie sugerowanej ceny produktu. Cena gry
została podniesiona z dotychczasowych 99,90 zł do poziomu 119,90 zł.

W związku z powyższą zmianą, cena gry w Twoim zamówieniu została również
zaktualizowana.

Dla osób, które zamówiły grę w cenie 84,90 zł obecna cena wynosi 104,90.
Dla osób, które zamówiły grę w cenie 79,90 zł obecna cena wynosi 94,90.

Pozdrawiam, xyz"

Moja odpowiedz: "Dobrze niech zmienia cenę sugerowaną, ale nie MOJE zamówienie! Ten kto
daje
i odbiera... Jeżeli składam zamówienie na produkty o danej cenie płacę ich
cenę z momentu złożenia zamówienia?! Jeśli nie mam racji proszę to
uzasadnić!"

TO SĄ SKANDALICZNE PRAKTYKI!!!



To nie są skandaliczne praktyki, ale przypadek zmiany ceny gry zamówionej w pre-orderze. Dostawca zmienił cenę (np. w przypadku Spore też tak było), więc musieliśmy odpowiednio zmienić cenę w sklepie.

Zamówienie pre-orderowe staje się wiążące, gdy potwierdzisz je - prośbę o potwierdzenie zamówienia otrzymujesz 5 dni przed planowanym terminem wysyłki gry. I to po potwierdzeniu zamówienia cena nie może się zmienić.
Jeśli nowa cena Ci nie odpowiada, zignoruj prośbę o potwierdzenie zamówienia, którą otrzymasz za parę tygodni.

Dnia 20.02.2009 o 16:43, tomeksmy01 napisał:

2. Brak odpowiedzi na: "Zamówienie nr FS02880816 nadal nie zostało ZREALIZOWANE chociaż
jest napisane że zostało zrealizowane, co jest nieprawdą. Składnik tego zamówienia "Nieśmiertelnik
Call of Duty World at War ( gratis! )" nie został uwzględniony na fakturze VAT nr 0075709/08/FIDG
i tym samym nie było go w paczce. Minęły już 3 ponad miesiące i nadal go nie otrzymałem.
Proszę, o jaką kolwiek forme na koszt nadawcy wysłania "Nieśmiertelnik Call of Duty World
at War ( gratis! )" "

Proszę o odpowiedz ;)


Dodatkowe niieśmiertelniki zamówiliśmy już dawno, ale jeszcze nie zostały do nas dostarczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 16:51, akne napisał:

Jeśli nowa cena Ci nie odpowiada, zignoruj prośbę o potwierdzenie zamówienia, którą otrzymasz
za parę tygodni.
Dodatkowe nieśmiertelniki zamówiliśmy już dawno, ale jeszcze nie zostały do nas dostarczone.


Może i jest zgodne z regulaminem " Ceny towarów podane w zamówieniu są cenami ostatecznymi obowiązującymi w chwili złożenia zamówienia. (nie dotyczy pre-orderów)" ale w takim razie jaki był tego powód kryzys czy jak?. A co bo było jakby zamówienie było już potwierdzone, (to że nie można potwierdzić zamówienia pre-order przed tą premierą to już inna sprawa, jednak również ważna) Dlaczego nie zostały dostarczone, ile to będzie trwało... rok, bo jeśli nie zostały dostarczone do tej pory to chyba jest tego inny powód niż długi czas transportu, aha i mój akurat nie jest żaden dodatkowy, bo był w zamówieniu, a należałoby uwzględnić to że nie zawsze wszystkie składniki zamówienia są dostępne (mój przypadek) i zarezerwować go, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2009 o 17:12, tomeksmy01 napisał:

> Jeśli nowa cena Ci nie odpowiada, zignoruj prośbę o potwierdzenie zamówienia, którą
otrzymasz
> za parę tygodni.
> Dodatkowe nieśmiertelniki zamówiliśmy już dawno, ale jeszcze nie zostały do nas
dostarczone.

Może i jest zgodne z regulaminem " Ceny towarów podane w zamówieniu są cenami ostatecznymi
obowiązującymi w chwili złożenia zamówienia. (nie dotyczy pre-orderów)" ale w takim razie
jaki był tego powód kryzys czy jak?.

Cenę zmienił wydawca gry, jego zapytaj.

Dnia 20.02.2009 o 17:12, tomeksmy01 napisał:

A co bo było jakby zamówienie było już potwierdzone,
(to że nie można potwierdzić zamówienia pre-order przed tą premierą to już inna sprawa,
jednak również ważna)

Zamówienia pre-orderowe właśnie dlatego można potwierdzać dopiero 5 dni przed wysyłką, że wtedy już nie może się zdarzyć zmiana ceny i potwierdzona jest na 100% data premiery.

Dnia 20.02.2009 o 17:12, tomeksmy01 napisał:

Dlaczego nie zostały dostarczone, ile to będzie trwało... rok,
bo jeśli nie zostały dostarczone do tej pory to chyba jest tego inny powód niż długi
czas transportu, aha i mój akurat nie jest żaden dodatkowy, bo był w zamówieniu, a należałoby
uwzględnić to że nie zawsze wszystkie składniki zamówienia są dostępne (mój przypadek)
i zarezerwować go, prawda?


Nie wiem, dlaczego ich nie dostaliśmy, a zabrakło ich pewnie dlatego, że dostawca ich nie liczył dokładnie.
BTW: Nie wiem, czy widziałeś na żywo ten nieśmiertelnik - to jest zwykła plastikowa (niemetalowa) płytka z logo gry i łańcuszkiem. Chyba nie warto się tak pieklić o taki gadżet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Chyba nie warto się tak pieklić o taki gadżet ;)

Ach ci wydawcy, może i nie warto ale zasadniczo wolę się o niego upominać bo wkońcu powinienem go dostać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
W sklepie gram.pl w zakładce gry Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir i NWN 2: Mysteries of Westgate wersja językowa to polska kinowa. Jest to dlatego bo nie macie informacji jak będzie zlokalizowana gra poza tym ze po polsku czy takie informacje dostaliście od wydawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie ma edit.

Jeszcze takie pytanko: co to jest to pudełeczko pod ceną i jakąś liczbą/ cyfrą po dwukropku? Cena wysyłki? Bo po tym jest w nawiasie "dowiedz się więcej". Co to bo np. w Age of Conan jest tam liczba "23" a pakiecie NWN2: SoZ + NWN2: MoW jest 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować