Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2011 o 23:31, Deturis napisał:

No to mam problem szansa, że coś nie wyjdzie 6,05%.

No matematycznie to przedstawiłam :) No może przesadziłam i 6,05% to jest maksymalny stopnień niepowiedzenia, załóż optymistycznie 1,44% ;)

Dnia 04.01.2011 o 23:31, Deturis napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź, czas złożyć zamówienie :)

Za pobraniem złóż, mniejsze ryzyko, w razie czego nie odbierzesz, jeśli będzie obsuwa :)
Aaa, i zwróć uwagę na to, że ME 2 na PS3 w Polsce po angielsku wyjdzie. Informujemy o tym na karcie, ale ktoś mógł przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 23:46, akne napisał:

> Dzięki wielkie za odpowiedź, czas złożyć zamówienie :)
Za pobraniem złóż, mniejsze ryzyko, w razie czego nie odbierzesz, jeśli będzie obsuwa

Dobra złożyłem już z przedpłatą :)

Dnia 04.01.2011 o 23:46, akne napisał:

Aaa, i zwróć uwagę na to, że ME 2 na PS3 w Polsce po angielsku wyjdzie. Informujemy o
tym na karcie, ale ktoś mógł przeoczyć.

To akurat dla mnie osobiście jest wielki plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 23:24, akne napisał:

Niestety są plotki, że wydawcy podwyższą ceny na swoje produkty, ale to się okaże po
inwentaryzacjach = nowych dostawach. Grrr.


Grrr... Jak byl kryzys w 2009 roku niemalze z dnia na dzien ceny gier premierowych wzrosly z 99.90 PLN do 129.90 PLN, tlumaczono sie, ze no kryzys. Niejako przy okazji zlikwidowano fajne opakowania premierowych gier. W chwili obecnej dostajemy tylko plytke, pudelko i parodie instrukcji obslugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te podwyżki rzędu 5zł jeszcze przeżyjemy (no wiem, że 1% z tych np. 129,99 to jakieś 1,30zł, ale wzrośnie cena wszystkiego od papieru n instrukcję po tworzywo na płyty, co się skumuluje w cenie ostatecznej wyższej o jakieś 5%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 00:41, Kurigazlu napisał:

Zaciekawił mnie jeszcze jeden zestaw, ale pech sprawił że też niedostępny. Kiedy może
być dostępny Company of Heroes - Antologia ?
http://www.gram.pl/sk3_9QTfHu0_Company_of_Heroes_Antologia.html

Dopiero w przyszłym tygodniu się dowiem, CDP ma teraz inwentaryzację. Ale na pewno będę to chciała domówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 07:55, Nor2323 napisał:

Te podwyżki rzędu 5zł jeszcze przeżyjemy (no wiem, że 1% z tych np. 129,99 to jakieś
1,30zł, ale wzrośnie cena wszystkiego od papieru n instrukcję po tworzywo na płyty, co
się skumuluje w cenie ostatecznej wyższej o jakieś 5%).

Pojęcie masz mierne, tzn. owszem koszty wzrosną bardziej niż o 1%, ale nie znajdziesz ich w papierze czy plastyku, bo te ogółem swej wartości nie przedstawiają nawet 1% wartości zakupionej gry, a więc wzrost podatku od nich nie jest nawet dość duży by polski system monetarny to obejmował. Za to wzrośnie koszt przesyłek, zapewne też o więcej niż 1%, bo sam z doświadczenia własnego wiem, że każda podwyżka podatku jest okazją np. do dziesięciokrotnie wyższej podwyżki czynszu za lokal gospodarczy. Tutaj w grę wchodzi ludzka chciwość i cwaniactwo, matematycznie tego nie uzasadnisz, bo nie da się uzasadnić wzrostu ceny brutto o 5-10% przy wzroście podatku o 1 punkt procentowy (ogromna różnica) w racjonalny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przegladałem sobie na gramie różne gry i znalazłem Homefront. Wiem że to napewno zły temat aby zgłaszać takie rzeczy, ale jeśli tu podam to napewno będzie poprawione. W opisie gry jest chyba błąd http://www.gram.pl/sk3_8QfjHOC5_Homefront.html, cytuję "Akcja opisywanego tytułu rozgrywa się w 2027 roku, dziesięć lat po upadku gospodarki i kryzysie energetycznym w Stanach Zjednoczonych, które są okupowane przez Koreę Południową.". Mi się wydaje że powinno być "przez Koreę Północną", jest to dosyć znacząca pomyłka. Mimo iż to jest tylko gra to mylenie państw jest chyba nie na miejscu. To tak jakby stworzyć grę o II WŚ i napisać w opisie że to np. Polska rozpoczeła wojnę. Mam nadzieję że będzie to poprawione. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja powiedziałem, że tylko to wpłynie ? Rzeczy, które wymieniłem to czynniki które fizycznie dostaniemy i za które cena wzrośnie. A czynsz za lokal studia, koszty magazynowania itd. itp. A sokoro mówisz o przesyłce, akurat ten 1% we wszystkich składowych jest to w sumie bardzo niewiele, bardziej należy w tym przypadku martwić się ceną paliwa, która ostatnio rośnie jak grzyby w Czarnobylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 17:14, General86 napisał:

Trwa właśnie przerwa "świąteczno-inwentaryzacyjna" w dostawach towaru - wydawcy gier nie realizują wysyłek towaru od 23.12.2010 aż do 09.01.2011. Dziś złożyłam już zamówienie na towar EA, dojedzie na 10/11.01.2011, reszta firm ma inwentaryzację jeszcze, ale CDP, LEM i Techland na 11/12.01.2011 coś dowiozą (Cenega dopiero po 14.01).
Czyli jeśli LEM będzie miał na stanie te dwie gry, to najpóźniej 12.01.2011 będą u nas dostępne. Ale jeśli nie ma, to dolicz jakieś 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 17:32, Phobos_s napisał:

> Poprawione, możesz potwierdzić zamówienie.

Dzięki Aniu :)

Sorki za problemy, system odbiorów osobistych szwankował, wykrzaczyły się informacje o punkcie odbioru (nasz system wiedział, że to z odbiorem osobistym, ale nie miał połączenia z bazą punktów, coś w tym rodzaju - o lie mój umysł blondynki to dobrze pojął :), dlatego miałeś błąd w widoku. Coś grzebali w tym systemie, nie tylko w związku ze zmianą VAT, więc boble wystąpiły. Dzięki za cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 14:28, Kurigazlu napisał:

Przegladałem sobie na gramie różne gry i znalazłem Homefront. Wiem że to napewno zły
temat aby zgłaszać takie rzeczy, ale jeśli tu podam to napewno będzie poprawione. W opisie
gry jest chyba błąd http://www.gram.pl/sk3_8QfjHOC5_Homefront.html, cytuję "Akcja opisywanego
tytułu rozgrywa się w 2027 roku, dziesięć lat po upadku gospodarki i kryzysie energetycznym
w Stanach Zjednoczonych, które są okupowane przez Koreę Południową.". Mi się wydaje
że powinno być "przez Koreę Północną", jest to dosyć znacząca pomyłka.

Widzę, że muszę podziękować mojemu ulubionemu moderatorowi za cynk do osoby odpowiedzialnej za opisy lub Harpenowi :)
Dzięki za czujność. Biję się w klatkę, że odpalając pre-order nie zawsze czytam wnikliwie opis gry, ale dzięki Wam szybko wyłapujemy różne błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 14:15, hans_olo napisał:

bo sam z doświadczenia własnego wiem, że każda podwyżka podatku jest okazją np. do dziesięciokrotnie
wyższej podwyżki czynszu za lokal gospodarczy. Tutaj w grę wchodzi ludzka chciwość i
cwaniactwo, matematycznie tego nie uzasadnisz, bo nie da się uzasadnić wzrostu ceny brutto
o 5-10% przy wzroście podatku o 1 punkt procentowy (ogromna różnica) w racjonalny sposób.

Dokładnie. Zobaczycie, co się będzie działo, jak przejdziemy na euro - ceny skoczą. Oczywiście przez zaokrąglenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 21:20, akne napisał:

Dokładnie. Zobaczycie, co się będzie działo, jak przejdziemy na euro - ceny skoczą. Oczywiście
przez zaokrąglenia ;)

Zanim na oiro przejdziemy to trochę minie. Przy 1 euro = ok. 5zł raczej poczekamy, bo pensje rzędu 200-300 euro będą fajnie wyglądały na tle 1500 oiro w innych krajach ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 12:28, Longer napisał:

Witam, po raz kolejny chciałbym zapytać o lokalizację ;p Tym razem Mass Effect 2 na PS3.


Eng czy PL >?


Tylko eng.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2011 o 12:35, Harpen napisał:

Tylko eng.


Dzięki za szybką odpowiedź. A EA to nie wiem co robi...nie chodzi o dubbing którego osobiście nie lubię, ale wersję kinową...Najbardziej boli Dead Space 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować