Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze pewnie pomyślę czy zamawiać, czy może trochę odczekać po ostatnim AC:B (muszę się zastanowić czy umiem tak pieniądze wydawać miesiąc w miesiąc na gry). Ale raczej (tak na 70%) jestem zdecydowany na FIFĘ 11 i Mass Effect 1, 2 (chwalą grę, więc zobaczyć pasuje co to jest, oglądałem filmiki, ładnie wygląda- chociaż zawsze tak jest). Trochę to wyjdzie, ale i tak jestem zaskoczony według mnie już niską FIFY, a ostatnio wzięło mnie na piłkę.
Dobra to tyle. W następnym tygodniu raczej podejmę ostateczną decyzję, a jak towar jest zamawiany systematycznie to nie powinno zabraknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

Sens jest taki, że sklep gram.pl nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez CD Projekt.
Ja bym chciała, żeby nabywcy EK pograli W2 tydzień wcześniej, ale to byłoby niesprawiedliwe
dla innych graczy, których np. nie stać na EK.

Przyjemności wymagają wyrzeczeń, przez EK DNFA nie kupuje gier przez pół roku, ale mam EK ;P Jak nie stać niech kupią zwykłą edycje. Ja do tej pory żałuje, że nie mam EK W1 ale nie miałem wtedy pieniędzy niestety.

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

Przy odpalaniu pre-ordera wiedzieliśmy tylko, że EK będziemy mogli wysłać do klientów
wcześniej niż edycję Premium. I że edycja Premium trafi do sklepów murowanych później
niż EK wysłana przez nas do Was. I taka właśnie informacja jest od początku na karcie
produktu EK w naszym sklepie - informuje tylko o wcześniejszej wysyłce.

O ile mnie pamięć nie myli w paru miejscach na gramie było "możliwość gry przed premierą" czy coś w ten deseń.

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

Na początku CD Projekt, o ile mnie pamięć nie myli (a zmęczona i zrezygnowana jestem
bardzo teraz, a dlaczego, to o tym kiedy indziej), nie mówił o zabezpieczeniach, blokadzie
uruchomienia itp.
Ale to było w październiku 2010, czyli dawno temu. Wtedy jeszcze wiele kwestii związanych
z W2 nie było ustalone na 100%.
Sami wiecie, że branża growa nie jest przewidywalna, (...)

Zabezpieczenia miały być jak najmniej uciążliwe. A te uderzają w grupe najwierniejszych/najbogatszy graczy, kolekcjonerów. Ale nie ciebie sie o to czepiać.

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

Po głębszym zastanowieniu doceniam (sic!) to posunięcie z blokadą uruchomienia.
Bo dzięki temu wszyscy gracze będą traktowani równo. Piraci nie uruchomią gry wcześniej.
Szkoda tylko, że wyprzedzenie czasowe w uruchomieniu dla EK wynosi tylko jeden dzień.
Ale to też (sic!) mogę zrozumieć. Co znaczy 10 kilo nakładu EK wobec 200 000 edycji Premium?

Przywileje zawsze były dla szlachty, czyli bogatszej części ludu. Stanowili czasem nawet 1% społeczności ale mieli przywileje, wręcz ich tonę. Poza tym nic nigdy nie było sprawiedliwe, konsolowcy nieraz lepiej byli traktowani, czasem pctowcy, ale i tak kolekcjonerzy powinni być najlepiej traktowani.

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

I co się liczy bardziej w przypadku EK: wyjątkowość składu tej edycji czy wcześniejsze
uruchomienie gry?

Drugie jest równie zaje.iste, możliwość gry przed premierą zawsze daje satysfakcje, można poszpanować wśród znajomych i na forum.

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

Bardzo rzadko się zdarza, że EK pozwala na wcześniejsze uruchomienie. Nie pamiętam takiego
przypadku w ciągu ostatnich 3 lat, ale wy na pewno sobie przypomnicie jakieś wyjątki.

Coby daleko nie szukać, EK Brotherhooda było dzień czy dwa przed premierą. Sims 3 EK (piraci mieli miesiąc wcześniej, ale mniejsza z tym) miałem jakieś 2-3 dni przed premierą. Tak o z mojej kolekcji.

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

Szkoda, że trzeba mieć dostęp do netu, żeby aktywować grę.

To da sie przeboleć, wiele osób ma internet, jak nie to zapraszam do KFC gdzie jest darmowe wifi.

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

Szkoda, że tyle osób piraci gry.

Na to nie masz wpływu. Jak nie zachęcili BARDZO bogatą edycją podstawową i NISKĄ jak na nasze standardy ceny to już chyba nigdy, nie kupią gier. No chyba, że problemy z działaniem gry przez cracki i inne dziwolągi.

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

Szkoda, że setki osób pracują w pocie czoła, a potem ich produkt ląduje na torentach.

Tak było jest i będzie. Piractwo jest pewne jak śmierć i podatki. Jeżeli prawo sie nie zmieni, jeżeli ludzie będą świniami.

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

Szkoda, że nie każdy może sobie kupić EK, bo to spory wydatek.

Trzeba było zbierać, zbierać, rezygnować z innych przyjemności. Poza tym jakby każdy mógł kupić EK to co w tym elitarnego?

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

Szkoda, że nie wszystkie gry lądują na kilku platformach (ja nie kupię W2 w maju, bo
jestem konsolowa).

UUUU i tu masz minusa (tak jestem fanbojem, tylko mnie tu flamewara nie zaczynać)

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

Szkoda, że nie da się równocześnie zaspokoić oczekiwań wszystkich graczy i często trzeba
dokonywać wyboru w stylu "mniejsze zło".

Ale wg. CDPa ich zabezpieczenia miały nie krzywdzić ludzi.

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

To tyle ode mnie. Z pełną świadomością, że mogę się narazić wielu osobom :)


To chyba wszystko co miałem napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2011 o 20:44, donard napisał:

> Ja bym chciała, żeby nabywcy EK pograli W2 tydzień wcześniej, ale to byłoby niesprawiedliwe
Przyjemności wymagają wyrzeczeń, przez EK DNFA nie kupuje gier przez pół roku, ale mam
EK ;P Jak nie stać niech kupią zwykłą edycje. Ja do tej pory żałuje, że nie mam EK W1
ale nie miałem wtedy pieniędzy niestety.


Ja bym chciała, żeby na świecie nie było wojen i głodu.
Chciałabym mieć większe mieszkanie, nowe meble z ikei i zmywarkę :)

Dnia 15.04.2011 o 20:44, donard napisał:

> Przy odpalaniu pre-ordera wiedzieliśmy tylko, że EK będziemy mogli wysłać do klientów

> wcześniej niż edycję Premium. I że edycja Premium trafi do sklepów murowanych później

> niż EK wysłana przez nas do Was. I taka właśnie informacja jest od początku na karcie

> produktu EK w naszym sklepie - informuje tylko o wcześniejszej wysyłce.
O ile mnie pamięć nie myli w paru miejscach na gramie było "możliwość gry przed premierą"
czy coś w ten deseń.


No było, bo tak to zrozumieliśmy - nie ma zabezpieczeń, możecie wysłać EK wcześniej = posiadacze EK zagrają wcześniej.

Dnia 15.04.2011 o 20:44, donard napisał:

Zabezpieczenia miały być jak najmniej uciążliwe. A te uderzają w grupe najwierniejszych/najbogatszy
graczy, kolekcjonerów. Ale nie ciebie sie o to czepiać.


To zabezpieczenie w W2 jest i tak mniej u....we niż w niektórych grach Ubi całkiem niedawno.
W przypadku klientów sklepu gram.pl wychodzę z założenia, że skoro mieli neta, żeby złożyć zamówienie, to bez problemu aktywują sobie wieśka przez net.

Dnia 15.04.2011 o 20:44, donard napisał:

> Po głębszym zastanowieniu doceniam (sic!) to posunięcie z blokadą uruchomienia.
Przywileje zawsze były dla szlachty, czyli bogatszej części ludu. Stanowili czasem nawet
1% społeczności ale mieli przywileje, wręcz ich tonę. Poza tym nic nigdy nie było sprawiedliwe,
konsolowcy nieraz lepiej byli traktowani, czasem pctowcy, ale i tak kolekcjonerzy powinni
być najlepiej traktowani.


Demokracja narodziła się w starożytności, i wciąż jest paczowana :D

Dnia 15.04.2011 o 20:44, donard napisał:

Coby daleko nie szukać, EK Brotherhooda było dzień czy dwa przed premierą.

Mówisz o tym EK, co Ubi nie dostarczyło wystarczającej ilości dla Polski (PC wersja)? :D
Bo konsolowym ACB się nie zajmowałam intensywnie i nie kojarzę przywilejów wcześniejszego uruchomienia.
Ale chyba i zwykła i EK trafiły do graczy w tym samym czasie.

Dnia 15.04.2011 o 20:44, donard napisał:

Sims 3 EK
(piraci mieli miesiąc wcześniej, ale mniejsza z tym) miałem jakieś 2-3 dni przed premierą.
Tak o z mojej kolekcji.

Sims 3 przodowały w rankingach najchętniej piraconych gier, wyciek był o ile pamiętam, na długo przed premierą.
Czy chcemy dać zarobić polskim twórcom gier, żeby mieli kasę na kolejne fajne projekty?
Tak :)

Dnia 15.04.2011 o 20:44, donard napisał:

> Szkoda, że nie wszystkie gry lądują na kilku platformach (ja nie kupię W2 w maju,
bo
> jestem konsolowa).
UUUU i tu masz minusa (tak jestem fanbojem, tylko mnie tu flamewara nie zaczynać)


Bo ja jestem casualem, dobrze mi z padem przez telewizorem :)

Dnia 15.04.2011 o 20:44, donard napisał:

> Szkoda, że nie da się równocześnie zaspokoić oczekiwań wszystkich graczy i często
trzeba
> dokonywać wyboru w stylu "mniejsze zło".
Ale wg. CDPa ich zabezpieczenia miały nie krzywdzić ludzi.


No to imho nie krzywdzą tak jak hardkorowe zabezpieczenia Ubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 18:57, akne napisał:

Proszę teraz spróbować złożyć zamówienie.


Opcja się pojawiła, dziękuję bardzo. :) Pewno lada dzień podejmę decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 21:00, akne napisał:

Ja bym chciała, żeby na świecie nie było wojen i głodu.
Chciałabym mieć większe mieszkanie, nowe meble z ikei i zmywarkę :)


Sorry, ale co ma piernik do wiatraka :P? Btw., meble z ikei w cywilizowanym kraju to odpowiedź na potrzeby biednej części społeczeństwa. Chyba tylko u nas ich pozycja jest taka jak mcdonalda w latach 90 :P

Dnia 15.04.2011 o 21:00, akne napisał:

No było, bo tak to zrozumieliśmy - nie ma zabezpieczeń, możecie wysłać EK wcześniej =
posiadacze EK zagrają wcześniej.


Wszystko fajnie, da się to zrozumieć. Szkoda tylko, że gram.pl nie stać na osobnego newsa z normalnym wytłumaczeniem (chyba, że coś przeoczyłem): "my dotrzymujemy słowa - wysyłamy wcześniej; nie mamy wpływu na zabezpieczenie gry, które uniemożliwia granie z większym wyprzedzniem niż 1 dzień". Zamiast tego jest unikanie tematu i odwracanie kota ogonem. Boicie się, że trochę ludzi anuluje zamówienia na EK :>? W sumie się nie dziwię - pod wpływem rewelacji ostatnich dni zacząłem się zastanawiać nad rezygnacją z EK na rzecz premium. Jak ochłonę to podejmę decyzję ostateczną.

Dnia 15.04.2011 o 21:00, akne napisał:

To zabezpieczenie w W2 jest i tak mniej u....we niż w niektórych grach Ubi całkiem niedawno.
W przypadku klientów sklepu gram.pl wychodzę z założenia, że skoro mieli neta, żeby złożyć
zamówienie, to bez problemu aktywują sobie wieśka przez net.


Jest taka zasada, która wychodzi ludziom z reguły na dobre - równaj do lepszego! Jaki jest sens porównywania się do firmy, która najbardziej zatruwa życie legalnym użytkownikom? Osobiście olewam gry ubisoftu na pc właśnie z powodu ich podejścia.

Dnia 15.04.2011 o 21:00, akne napisał:

Demokracja narodziła się w starożytności, i wciąż jest paczowana :D


Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego z demokracją wyrównywanie przywilejów. To chyba raczej jakaś komuna. Ktoś płaci więcej (bo go na to stać) to dostaje bogatszy produkt - wolny rynek.

Dnia 15.04.2011 o 21:00, akne napisał:

Sims 3 przodowały w rankingach najchętniej piraconych gier, wyciek był o ile pamiętam,
na długo przed premierą.


Przodował też w rankingach sprzedaży. Efekt skali.

Dnia 15.04.2011 o 21:00, akne napisał:

Czy chcemy dać zarobić polskim twórcom gier, żeby mieli kasę na kolejne fajne projekty?
Tak :)


Tanie zagranie na patriotycznej nucie :P Należy dawać zarobić developerom, którzy robią dobre gry - nie ważne czy są to Polacy, Amerykanie czy Wietnamczycy.

Dnia 15.04.2011 o 21:00, akne napisał:

No to imho nie krzywdzą tak jak hardkorowe zabezpieczenia Ubi.


Nie zmienia to faktu, że zabezpieczenia są dalej w jakimś stopniu upierdliwe. Chętnie zobaczyłbym wyniki badań potwierdzające efektywność takich zabezpieczń. IMO ci co mieli zamiar kupić - kupią. Reszta ukradnie, nawet jakby W2 był za 20 zeta. Pamiętam jak niektórzy piracili Painkillera chociaż można go było kupić w kiosku za, o ile mnie pamięć nie myli, 20 zeta właśnie. Z moich oberwacji wynika, że piractwo wynika przede wszystkim ze stanu umysłu, a nie portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 00:03, Feanor napisał:

Wszystko fajnie, da się to zrozumieć. Szkoda tylko, że gram.pl nie stać na osobnego newsa
z normalnym wytłumaczeniem (chyba, że coś przeoczyłem): "my dotrzymujemy słowa - wysyłamy
wcześniej; nie mamy wpływu na zabezpieczenie gry, które uniemożliwia granie z większym
wyprzedzniem niż 1 dzień". Zamiast tego jest unikanie tematu i odwracanie kota ogonem.


Byla juz o tym mowa w innym watku - zostanie wyslany mail do klientow z informacja jak sprawa wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: się trochę czepię ;p

Dnia 15.04.2011 o 19:35, akne napisał:

Sens jest taki, że sklep gram.pl nie ma wpływu na decyzje podejmowane przez CD Projekt.
Ja bym chciała, żeby nabywcy EK pograli W2 tydzień wcześniej, ale to byłoby niesprawiedliwe
dla innych graczy, których np. nie stać na EK.

Równie dobrze można powiedzieć, że niesprawiedliwe jest, że ludzie, których nie stać na EK nie dostają kart do gry, głowy Geralta czy dwóch DLC ;) Skoro posiadacze EK zapłacili więcej za swoje wydanie, to nie mam nic przeciwko, żeby byli uprzywilejowani, w końcu chyba o to chodzi, no nie? I piszę to jako osoba mająca preorder na edycję Premium, a nie EK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aniu, zamówiłem Wiedźmina 2: Zabójcy Królów - Edycja Premium (Standardowa) i jest DLC sekretny kupiec kod dostajemy w pudełku gry czy ściągamy z jakieś strony lub gram.pl ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś w kwestii wersji językowych? Do tej pory słyszałem już dwie wzajemnie się wykluczające wersje, a mianowicie:
1) na terenie Polski sprzedawana będzie jedynie polskojęzyczna wersja gry, bez opcji zmiany języka np. na angielski;
2) wszystkie wersje gry będą oferowały opcję wyboru wersji językowej, a zatem nie będzie problemów z wyborem angielskiego dubbingu (na którym, nie ukrywam, bardzo mi zależy po trailerach).

Jak to wygląda w rzeczywistości? Będzie można zmieniać język czy nie? A jeśli nie, to co, poza zamówieniem gry za granicą, można zrobić, żeby krasnoludy mówiły z pięknym, śpiewnym, szkockim akcentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie wiem tyle, ile zostało powiedziane na konferencji CD Projekt w czwartek.
Gra będzie wydana na świecie w 11 wersjach językowych, jeśli zarejestrujesz ją online, będziesz mieć dostęp do wszystkich wersji językowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 17:42, David741 napisał:

Witaj Aniu, zamówiłem Wiedźmina 2: Zabójcy Królów - Edycja Premium (Standardowa) i jest
DLC sekretny kupiec kod dostajemy w pudełku gry czy ściągamy z jakieś strony lub gram.pl
??

DLC Tajemniczy Kupiec będziesz mógł pobrać z poziomu szczegółów zamówienia, kiedy wpłynie do nas płatność za nie.
Instrukcję pobrania klucza prześlemy klientom mailem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim prywatnym zdaniem nabywcy EK powinni dostać dostęp do gry 2 dni przed innymi.
Jeden dzień to moim prywatnym zdaniem za mała różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 09:18, Ecko09 napisał:

Do pre-ordera Feara 3 będą jakieś bonusy dorzucone? W sklepie nic nie ma, ale może coś
jest w planach?

Nie dostałam do tej pory z Cenegi żadnej oferty na bonusy do pre-ordera na tę grę.
Czyli: albo ją dostanę w najbliższym czasie, albo w żadnym polskim sklepie online nie będą one dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 18:24, Ring5 napisał:

Jak to wygląda w rzeczywistości? Będzie można zmieniać język czy nie? A jeśli nie, to
co, poza zamówieniem gry za granicą, można zrobić, żeby krasnoludy mówiły z pięknym,
śpiewnym, szkockim akcentem?


Po zarejesttowaniu gry bedzie mozna sciagnac inna wersje jezykowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 00:03, Feanor napisał:

Wszystko fajnie, da się to zrozumieć. Szkoda tylko, że gram.pl nie stać na osobnego newsa
z normalnym wytłumaczeniem (chyba, że coś przeoczyłem): "my dotrzymujemy słowa - wysyłamy
wcześniej; nie mamy wpływu na zabezpieczenie gry, które uniemożliwia granie z większym
wyprzedzniem niż 1 dzień".


Odpowiedni nius gramowy pojawi się wkrótce, kiedy uda nam się uzyskać potwierdzenie kilku innych powiązanych kwestii (...)
Szczerze mówiąc to chyba wszyscy oczekiwaliśmy w piątek obszernej oficjalnej informacji prasowej z CDP podsumowującej kwestie związane z W2, które zostały zasygnalizowane na konferencji.

Dnia 16.04.2011 o 00:03, Feanor napisał:

Jest taka zasada, która wychodzi ludziom z reguły na dobre - równaj do lepszego! Jaki
jest sens porównywania się do firmy, która najbardziej zatruwa życie legalnym użytkownikom?
Osobiście olewam gry ubisoftu na pc właśnie z powodu ich podejścia.


Sens mojej wypowiedzi: mogło być gorzej.
Oczywiście mogłoby być lepiej. CDP Red wybrał pewne zabezpieczenie, mają do tego prawo.

Dnia 16.04.2011 o 00:03, Feanor napisał:

Nie bardzo rozumiem co ma wspólnego z demokracją wyrównywanie przywilejów. To chyba raczej
jakaś komuna. Ktoś płaci więcej (bo go na to stać) to dostaje bogatszy produkt


Dodatkowe elementy w EK to nie jest przywilej, tylko dodatkowa zawartość za dodatkowe pieniądze.
Moja metafora była dość karkołomna, przyznaję :)

Dnia 16.04.2011 o 00:03, Feanor napisał:

> Sims 3 przodowały w rankingach najchętniej piraconych gier, wyciek był o ile pamiętam,

> na długo przed premierą.

Przodował też w rankingach sprzedaży. Efekt skali.


Chciałam podkreślić fakt bardzo wczesnego wycieku gry, skala piractwa oczywiście jest pochodną zainteresowania produktem.

Dnia 16.04.2011 o 00:03, Feanor napisał:

> Czy chcemy dać zarobić polskim twórcom gier, żeby mieli kasę na kolejne fajne projekty?

> Tak :)

Tanie zagranie na patriotycznej nucie :P Należy dawać zarobić developerom, którzy robią
dobre gry - nie ważne czy są to Polacy, Amerykanie czy Wietnamczycy.


Ok, ok :) Fajnie, że mnie tak łapiesz za słówka :)
Oczywiście kupujmy oryginały także "niepolskich" gier.

Dnia 16.04.2011 o 00:03, Feanor napisał:

Z moich oberwacji wynika, że piractwo wynika przede wszystkim ze stanu
umysłu, a nie portfela.


Szkoda, że nikt nie zrobi jakichś pogłębionych badań motywacji piratów.
Szkoda, że nikt nie robi mądrych akcji skłaniających piratów do kupowania oryginałów, poza straszeniem odpowiedzialnością karną (pewnie pamiętasz taką kampanię dotyczącą chyba wyłącznie filmów, widziałam jej spoty na płytach z filmami, które kupiłam jakieś 2 lata temu).
Komunikacja oparta na wywoływaniu strachu się nie sprawdza.

To tyle, w razie czego pytaj, jeśli coś pominęłam albo źle zrozumiałam sens Twojej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2011 o 09:57, Dermi napisał:

Równie dobrze można powiedzieć, że niesprawiedliwe jest, że ludzie, których nie stać
na EK nie dostają kart do gry, głowy Geralta czy dwóch DLC ;) Skoro posiadacze EK zapłacili
więcej za swoje wydanie, to nie mam nic przeciwko, żeby byli uprzywilejowani, w końcu
chyba o to chodzi, no nie? I piszę to jako osoba mająca preorder na edycję Premium, a
nie EK ;)

No w sumie masz rację :)
Chodziło mi o to, że wszyscy nabywcy tej gry powinni być "w miarę równi".
Pogranie aż tydzień przed premierą w przypadku nabycia EK byłoby moim prywatnym zdaniem krzywdzące dla tych, którzy kupili zwykłą edycję.
Różnica 1-2 dni jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować