Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Twój egzemplarz powinien być jutro do odbioru. Zamówienia z puli 1-1000 zostaną/zostały wysłane dopiero dzisiaj. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 19:52, heyboy napisał:

Twój egzemplarz powinien być jutro do odbioru. Zamówienia z puli 1-1000 zostaną/zostały
wysłane dopiero dzisiaj. Niestety.

Więc poco go wzywali do punktu odbioru?

Zamówienia 1-1000 nie są jutro do odbioru, niektórzy mają już z tej puli w domu. Wszystko było wysyłane losowo.

Coś czuje, że jego zgarnął ktoś inny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Akne!

Gratulacje, przesyłka była koło 12 na miejscu, leciutki uszczerbienie na figurce, ale ogólnie cały zestaw in plus.

Odpoczywaj dzielnie, natomiast Twój przełożony zdecydowanie powinien nagrodzić Cię premią ;)

Pytanko, kiedy otrzymamy kody na DLC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 19:54, NikiNicoo napisał:

Hej Akne!

Gratulacje, przesyłka była koło 12 na miejscu, leciutki uszczerbienie na figurce, ale
ogólnie cały zestaw in plus.

Odpoczywaj dzielnie, natomiast Twój przełożony zdecydowanie powinien nagrodzić Cię premią
;)

Pytanko, kiedy otrzymamy kody na DLC?

Masz napisane w przypiętym poście akne co i jak z DLC punkt 16 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 18:13, Prosiaq napisał:

> I to jest trochę niesprawiedliwe - kumpel z numerem EK 1144 już ją ma od 12,a ja
mam
> nr 545 i muszę czekać do jutra ...

Witaj w świecie gram.pl, gdzie "wyróżnieni" wcześniejszym numerem muszą czekać, aż kolesie,
którzy zamówili przedwczoraj się nacieszą swoimi kolekcjonerkami. Nie, nie mam pretensji
do takich ludzi, ale do sklepu. Bo jedyne "wyróżnienie" mojej kolekcjonerki, to to, że
poczekam na nią dłużej. Gdzie tu kolekcjonerstwo? Gdzie tu wyróżnienie? Gdzie satysfakcja
z numerowanej kolekcjonerki? W d...ziurze.

Kolejna porażka gramu. Jeżeli jutro otrzymam kolekcjonerkę z uszkodzonym łbem, będzie
dym. Bo według wcześniejszych zapowiedzi akne, miało być ZABEZPIECZENIE. Dziękuję gramowi
za kolejną spartaczoną usługę.
I nie, to nie jest "byle pierdoła". Jestem kolekcjonerem i, nomen omen, jakieś lepsze
podejście by się przydało. To nie jest PRL, że jak sklep daje, to mam cieszyć mordę,
że w ogóle jest. Płacę, wymagam, mam prawo.



Witam serdecznie,

Czy byłbyś tak uprzejmy i wskazał mi powiązanie określenia "kolekcjonerstwo" z "chcę mieć to jak najszybciej"? Bo piszesz, że masz pretensje do sklepu, ale właściwie to na kartach produktu widniała informacja z dostawą na trzynastego maja. Nie do końca rozumiem, gdzie widnieje tutaj "spartaczona usługa".
Mogę być oczywiście nieobiektywny, bo przecież pracuję w gram.pl, dlatego bardzo proszę o rozwinięcie myśli.

Dodatkowo prosiłbym o Twoje wyobrażenie zabezpieczenia przez gram.pl elementów zawartych w zafoliowanym pudełku, który dostarczy Ci kurier UPS, bo to również mnie zaintrygowało.

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby również nie być gołosłownym to dorzucam zdjęcia mojego egzemplarza popiersia Geralta:
http://img585.imageshack.us/i/imag0178i.jpg/
http://img600.imageshack.us/i/imag0177b.jpg/
http://img714.imageshack.us/i/imag0176a.jpg/
http://img263.imageshack.us/i/imag0175yk.jpg/
http://img204.imageshack.us/i/imag0173h.jpg/

Obłupań pełno jedne mniejsze drugie większe(cała kitka ma wyraźnie ubytki farby), jednakże znaczna większość z nich znajduję się tylko na prawej części twarzy Geralta. W takim wypadku warto pokazać "negatyw" tzn. opakowanie z pozostałościami farby:
http://img222.imageshack.us/i/imag0179d.jpg/
http://img607.imageshack.us/i/imag0181z.jpg/

Zauważyłem że ubytek znajduje się także w najbardziej wysuniętej części w drugą stronę, tzw w kierunku wieczka opakowania. Po dalszych oględzinach dostrzegłem pod światło iż artbook ma znaczne wgniecenie oczywiście na wysokości tego ubytku. Nasuwa się tutaj pytanie jak oni wkładali to wszystko do tego pudelka. Na silę? Aby tylko weszło, nie ważne jak, aby było?
Poza tymi niedoskonałościami dostrzegalne jest także strasznie brudzące(takie małe krótkie czarne włókna sztucznego materiału), powodujące, że doczyszczenie popiersia jest kompletnie niemożliwe(bez użycia płynów, które nie będą nieinwazyjne w strukturę figurki - przecież to jest gips/lub coś do niego podobnego)

A przecież zabezpieczenie tego wszystkiego za pomocą folii + odrobinę większego opakowania(wewnętrznej jej części) nie kosztowało by chyba CDP dużo więcej. Nieładnie panowie...

PS: Total War: Shogun 2 miał taką samą, kiepską & strasznie brudzącą wyściółkę opakowania, produkt także zamówiony przez gram.pl a wydawcą na rynek polski był CDP...
PS2: Tak samo było w przypadku Ogniem i Mieczem EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 19:53, Pryka napisał:

Zamówienia 1-1000 nie są jutro do odbioru, niektórzy mają już z tej puli w domu. Wszystko
było wysyłane losowo.


Zamówienia 1-1000 do punktów odbioru osobistego były wysyłane dzisiaj. Tak napisał konsul Action SA. Jako dodatkowe zabezpieczenie właśnie przed niewłaściwym wydaniem niepoprawnego numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 20:12, MortalPL napisał:

Zamówienia 1-1000 do punktów odbioru osobistego były wysyłane dzisiaj. Tak napisał konsul
Action SA. Jako dodatkowe zabezpieczenie właśnie przed niewłaściwym wydaniem niepoprawnego
numeru.


Ehh... pytanie tylko, czy ktokolwiek pomyślał, żeby na tych 1-1000 dać jakąś naklejkę z nazwiskiem na przykład. Ja w praktyce widziałem jak wygląda świadomość pracowników co do numerków.
Dodam jeszcze, że do tego samego zamówienia dorzuciłem 10.V poradnik i on już był na miejscu (ponoć tylko ja zamawiałem i to na pewno mój).
Jeżeli te paczki wychodziły dzisiaj rano, to spokojnie mogły dojechać, bo w punkcie byłem po godzinie 18. Do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, zacznijmy tak: kolekcjonerem jestem i lubię, kiedy mój egzemplarz czymś się wyróżnia. W przypadku EK Wiedźmina 2 jedynym wyróżnieniem jest numer, który nie będzie wylosowany, a kolejność złożenia zamówienia. Każdy przechwalający się, jaki to numer wylosował może, według takiego schematu, pocałować swoje pudełko, bo ja mam numer taki, jaki sobie wybrałem. I przez to zostałem "pokarany". Patrzę po postach i nie widziałem jeszcze nikogo, kto otrzymałby dziś paczkę z pierwszego tysiąca. Także tak, powtarzam: zostałem pokarany swoją manią kolekcjonowania. Bo czym się różni kolekcjonerka z własnym numerem od kolekcjonerki z losowanym numerem?
I tak, mam też pretensje, bo wczoraj zaglądam na stronę swojego konta: zamówienie zostało wysłane 11.05. Dzwonię do kumpla, który miał taki sam status zamówienia: wysłane 11.05. Tymczasem on dziś otrzymał paczkę, a ja wchodzę na listę swoich zamówień i co? Zamówienie wysłane 12.05. Teleportacja? Wyłom w czasoprzestrzeni?
I tak, mam pretensje do gramu o zabezpieczenie kolekcjonerek, bo to WY macie je na WYŁĄCZNOŚĆ. Czyli mam zatem rozumieć, że CD-Projekt wam je dał i tyle, wy nie macie nawet większej możliwości zaingerować w to, co dostajecie PRZED WYSYŁKĄ?
Zresztą, tu nie chodzi o mnie, popatrz na stado niezadowolonych ludzi, którzy co chwila publikują swoje zdjęcia obrypanych figurek. Napisz im wszystkim "Sory, to brocha cedepe, nie nasza ;/". Na pewno się ucieszą.

Trochę jeszcze nam zejdzie, zanim klient będzie traktowany tak, jak ma to miejsce na zachodzie - i to już w samej Europie, nikt nie mówi o USA. Klient dostaje wybrakowany produkt? Sklep się nie tłumaczy, tylko podaje powód i REKOMPENSUJE to w ten, czy w inny sposób bez mitrężenia.

Przykro mi, brachu, ale to się kwalifikuje pod ciężkie olewnictwo klienteli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 19:53, Pryka napisał:

Więc poco go wzywali do punktu odbioru?

Błąd systemu?

Dnia 12.05.2011 o 19:53, Pryka napisał:

Zamówienia 1-1000 nie są jutro do odbioru, niektórzy mają już z tej puli w domu. Wszystko
było wysyłane losowo.

Zgodnie z tym postem konsula http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55968&pid=198 przynajmniej te z odbiorem w punkcie odbioru są wysyłane dzisiaj, więc nie losowo. Jeśli ktoś już ma swój egzemplarz z tego tysiąca, to albo mieszka blisko gramu, albo wybrał kuriera.

Dnia 12.05.2011 o 19:53, Pryka napisał:

Coś czuje, że jego zgarnął ktoś inny :(

Oby nie, bo to by była niezła wtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i błąd systemu tak jak mówisz, bo dzisiaj ktoś pisał, że Sferis wysłał sms''y nie do tych osób co trzeba ponoć.

ps. ktoś pisał, że w ogóle nie może zainstalować gry. Błąd CRC, i to chyba nie pierwsza osoba nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 20:37, Pryka napisał:

Może i błąd systemu tak jak mówisz, bo dzisiaj ktoś pisał, że Sferis wysłał sms''y nie
do tych osób co trzeba ponoć.


Hmm... do mnie doszedł tylko sms, a maila nie dostałem. Więc może jeszcze jest nadzieja...
Ale kwota w sms-ie się zgadza z tym co miałem zapłacić (kolekcjonerka+poradnik).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 20:40, tsot napisał:

Hmm... do mnie doszedł tylko sms, a maila nie dostałem. Więc może jeszcze jest nadzieja...

Więc całkiem możliwe, że jesteś ofiarą tego problemu.

Ale teraz zasiałeś we mnie ziarno niepewności, bo ja mam nieaktualny numer telefonu, zapomniałem zmienić, i teraz zastanawiam się czy ja czasem nie dostałem sms''a tylko... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2011 o 20:37, Pryka napisał:

ps. ktoś pisał, że w ogóle nie może zainstalować gry. Błąd CRC, i to chyba nie pierwsza
osoba nawet.


ja to miałem, zwykłe przetarcie płyty problem załatwiło ,płyty miały prawdopodobnie osad z tłoczni czy coś takiego :)


A ja mam jeszcze takie pytanko, czy ktoś już zainstalował?, bo mam taki problem że po podaniu klucza aktywacyjnego okno znika i nic się nie dzieje, wiem że to prawdopodobnie przez ten system zabezpieczeń ale powinno się jednak coś pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 20:44, kindziukxxx napisał:

A ja mam jeszcze takie pytanko, czy ktoś już zainstalował?, bo mam taki problem że po
podaniu klucza aktywacyjnego okno znika i nic się nie dzieje, wiem że to prawdopodobnie
przez ten system zabezpieczeń ale powinno się jednak coś pobrać.


50MB zostanie pobrane 16 maja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pliki zostaną pobrane, kiedy zostanie uruchomiony cały system powiązany z grą - czyli 16 maja. Wcześniej program po wpisaniu klucza aktywacyjnego po prostu się wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 20:47, Solostran napisał:

Pliki zostaną pobrane, kiedy zostanie uruchomiony cały system powiązany z grą - czyli
16 maja. Wcześniej program po wpisaniu klucza aktywacyjnego po prostu się wyłącza.

czyli tak jak myślałem, przynajmniej na razie to działa :) nic teraz został mi ostatni akt w W1 aby zapis był i można zaczynać W2 czemu tylko w okresie przed samą sesją :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Dziękuję za odpowiedź.

Nie do końca rozumiem, przecież numerki 1000-9999 również są numerowane, po prostu nie wiesz, jaki numer dostaniesz. Nie mogę się więc zgodzić tutaj z Twoim argumentem kolekcjonowania.
W każdym razie kilka numerek z dolnej puli zostało wysłanych w dniu wczorajszym, nie patrzyłem, czy ktoś się tu tym chwalił, być może tak. W każdym razie nie sądzę, żebym mógł podawać liczby.

Zamówienie zostało faktycznie przekazane *do magazynu* dokładnie 2011-05-11 12:32:45.923. I nadal widnieje informacja o tym, że zamówienie zostało wysłane 11., a data dostawy to 12. - 13. Coś się nie zgadza?

Nie wiem na ile informacji mogę udzielić, ale nie mieliśmy wpływu na zabezpieczenie zawartości paczki. W każdym razie CD Projekt nam tych gier nie dał, tylko je zakupiliśmy.

Tylko wiesz, teraz mnie zaciekawiło. Ja nie do końca rozumiem, jakie są Twoje wyobrażenia na temat gram.pl czy CD Projekt, ale czy Twoim zdaniem jeśli dostaniesz zniszczoną głowę to nie zostanie Ci wysłana kolejna? Juz ktoś tutaj pisał, że po kontakcie z DOK zasugerowano zrobić zdjęcia i przesłać do Gram, który zareklamuje towar w CD Projekcie. Nawet zdaje się zakomunikowała to Ania. Stawiam dolary przeciw bananom, że te głowy zostaną zwyczajnie wysłane ponownie. Więc nie rozumiem, gdzie tutaj twierdzisz, że Sklep nie podaje powodu i mitręży się, unika odpowiedzialności. Nikt tu nikomu nie odpowiedział, że "sorry, to wina cdp".
Odnoszę wrażenie, że zwyczajnie lubisz sobie pogadać. Oczywiście nie mam nic przeciw, takie moje luźne spostrzeżenie.

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować