Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Klienci, którzy złożyli zamówienia najpóźniej i nie "załapali się" na ilość sztuk, którą dostanie sklep gram.pl

To za przeproszeniem po jaką cholerę była możliwość składania zamówien na 2 miesiące przed premierą skoro wiedzieliście że nie macie wystarczającej ilości ?
Ostatni raz coś u was zamawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania kolegi powyżej.

To co zostalo mi odpisane to żadna odpowiedź.

A skrypt z wyborem gratisu nie działa poprawnie i nie można nawet przekształcić zamówienia w to, co proponujecie.

Bzdura jakaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to podajcie chociaż ile zostało złożonych zamówień na ME3 EK a ile egzemplarzy otrzymacie i wyślecie.
Piękna promocja gry. Niby zostaje EK cyfrowa ale to już nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 20:13, Vantor_Zorin napisał:

A mogłabyś sprawdzić czy dobrze podałem kod na darmową wysyłkę w moim zamówieniu na Airline
Tycoon 2?

Widzę, że Twoje zamówienie nr WN00831241 zawiera tylko opłatę za grę, bez kosztu wysyłki, więc jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 21:57, miikey napisał:

to podajcie chociaż ile zostało złożonych zamówień na ME3 EK a ile egzemplarzy otrzymacie
i wyślecie.

Nie mogę takich danych podać.
Zapotrzebowanie na EK składaliśmy co miesiąc, updejtując ilości odpowiednio i prosząc o potwierdzenie, a potem okazalo się, jak się okazało.
Nie wnikam w przyczyny, moim zdaniem decyzja zapadła poza Polską (...)
Nie pierwszy to przypadek, kiedy Polska jest traktowana (...), vide Limited Codex AC2 i EK Cataclysmu (...)
(...)
(...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się będę rozpisywał, zamawiałem 14 stycznia, a na początku lutego było info że kolekcjonerek już nie ma. Nie chcę już łaciną sypać, bo zaraz głos stracę. A takie wytłumaczenie to nie wytłumaczenie, tylko zrzynka prosto z maili.

Nie to nie, najwyżej się poświęcę i ściągnę całą grę z neta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstyd, żeby sklep u którego miałem tyle razy zamawiane gry, któremu ufałem za każdym razem robił takie cyrki!
Gdybym wiedział wcześniej, że nie ma już możliwości a zamawiałem 4 stycznia! To bym zamówił z UK bo było ale ciut drożej! Co to ma być?
Czy wasza firma zdaje sobie sprawę z konsekwencji prawnych? Straty moralne, straty pieniężne! Przecież jak 50 osób wystarczy, że złoży pozew przeciwko wam to wy się nie wypłacicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ładnie sprawdzaliście skoro osoby które zamawiały grę w grudniu też jej nie dostaną.
No nic pozstaje poszukać EK za granicą.
Anuluje reszte Pre-orderów które u was zamówiłem i od tej pory kupuje gdzie indziej.
Zamawiałem już w wielu róznych sklepach, ale taki numer to widze pierwszy raz.

2 tyg do premiery, "Sorry ale nie mamy tyle aby wszystkim wysłać " pięknie to o was świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na prawdę zawiedziony, od lat jestem z gram.pl i kupuje tu gry... chyba to oleje i kupie na Originie jak mam mieć zwykłą wersję gry to równie dobrze mogę ja mieć w wersji cyfrowej i nie mulić 14zl za wysyłkę kolejnego kartonu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie przesadzaj ze stratami moralnymi. Chyba, że masz w pokoju kapliczkę z grami z serii ME i się do nich codziennie modlisz. Choć to i tak musiałoby być zarejestrowane wyznanie o ile się nie mylę ;)

Sklep ponosi małą winę. Nie mogli przewidzieć kolejnych cięć w ilości już zagwarantowanych kolekcjonerek - patrz post Akne. To, że cofnięte zostały wasze zamówienia wynika z cięcia KOLEJNEGO, niezwiązanego z tym z końca stycznia. Jeżeli się mylę, to niech mnie poprawki ktoś z gramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:03, Zbulwersowany napisał:

/ciach/


Jakich konsekwencji prawnych? Czytałeś regulamin sklepu? To jest preorder. Sklep ma prawo go anulować z różnych przyczyn.
Poza tym, nie zapłaciłeś za towar więc w ogóle nie było sprzedaży.

I jeszcze jedno. Czemu nie przyszło Wam do głowy, że Akne i reszta obsługi sklepu dostali informację o obcięciu ilości EK właśnie dziś? Czemu obwiniacie sklep zamiast iść tam gdzie jest źródło problemu czyli do dystrybutora?

Jak zwykle banda krzykaczy i pieniaczy się zleciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Odpowiedzią jestem usatysfakcjonowany. Wystarczyło napisać, tak jak zostało to przez Akne zrobione (w końcu), jak sprawa wygląda.

Pretensje były o brak stosownego wytłumaczenia.

A gość od pozwów faktycznie niech zmieni dilera :P

A formularz z wyborem gratisowej gry dalej nie działa poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dziękuję za wyrozmiałość wyrozumiałym.

Mnie kolejna taka sytuacja przerosła emocjonalnie (kobiety są emocjonalne) i doszłam do wniosku, że wolę butelki zbierać oraz złom niż mierzyć się zawodowo z takimi problemami po raz kolejny.
Jak chirurg, który operację wykonał poprawnie, ale mu pacjent zmarł i tak na stole, bo anestezjolog ciała dał.

Enough.
Enough.

Idę spać, wspominajcie mnie mile.
(...)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj gościu regulacje prawne znam i wiem jak można tą sprawę wygrać. Pozew zbiorowy będzie nie tylko przeciw gram.pl jak i również przeciwko EA Polska.
Najważniejszym dowodem przeciwko gram.pl jest informacja ze stycznia, która odnośnie zaistniałej sytuacji wydaje się być co najmniej dowcipem i próbą wyłudzenia pieniędzy dodatkowo jeszcze przyjmowanie pre-orderów przez dłuższy czas.
Zapewniam cię, że ta sprawa rozegra się w sądzie i na pewno klienci wygrają, bo to jest zwyczajne oszustwo klienta! Normalnie na allegro.pl też już byś miał sprawę w sądzie! Pomimo, że to pre-order. Jeśli klienci uważają, że rekompensata w stosunku do strat jest zbyt niska, sprawa i nie dochodzi do porozumienia, sprawa jest przegrana dla dystrybutora oraz sklepu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akne, nie mów tak nawet. To, że trafiło się kilku krzykaczy nie czekając na jakąkolwiek odpowiedź to już nie Twoja wina.

Nie każ nam znów Cię błagać byś została :) wiesz, że to zrobimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2012 o 22:03, Zbulwersowany napisał:

Wstyd, żeby sklep u którego miałem tyle razy zamawiane gry, któremu ufałem za każdym
razem robił takie cyrki!

Boże drogi, następny. Sklep nie jest winny. Winny jest dystrybutor (a raczej centrala), która zmniejszyła liczbę kopii na ten kraj.

Dnia 21.02.2012 o 22:03, Zbulwersowany napisał:

Gdybym wiedział wcześniej, że nie ma już możliwości a zamawiałem 4 stycznia! To bym zamówił
z UK bo było ale ciut drożej! Co to ma być?

W UK również anulują:
http://social.bioware.com/forum/1/topic/323/index/9157596/1

Dnia 21.02.2012 o 22:03, Zbulwersowany napisał:

Czy wasza firma zdaje sobie sprawę z konsekwencji prawnych?

Brak konsekwencji prawnych - nie było umowy kupna/sprzedaży. Poza tym, zaakceptowałeś umowę gram.pl rejestrując się tutaj. Czytałeś ją? Widać, że nie bardzo - sklep zastrzega sobie prawo do anulowania zamówień bez podania przyczyny.

Dnia 21.02.2012 o 22:03, Zbulwersowany napisał:

Straty moralne,

Brak strat moralnych.

Dnia 21.02.2012 o 22:03, Zbulwersowany napisał:

straty pieniężne!

Brak strat pieniężnych - nie opłaciłeś zamówienia, bo się nie dało. Już nie wspomnę o tym, że teraz masz te 179zł w kieszeni. Odniosłeś raczej korzyść majątkową.

Dnia 21.02.2012 o 22:03, Zbulwersowany napisał:

Przecież jak 50 osób wystarczy, że złoży pozew przeciwko wam to wy się nie wypłacicie!

Nawet w Stanach Zjednoczonych żaden prawnik by nie poprowadził tej sprawy a co dopiero w Polsce. Nie ma żadnego paragrafu, który pozwalałby na pozwanie sklepu tylko dlatego, że firma trzecia zawaliła z dystrybucją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już problem załatwiłem :)
Gra zamówiona na Origin, komiks na allegro a pudełko ME 3 zapewne po pewnym czasie będzie kosztować 5~10zł (bez keya ) i będzie komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować