Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Kajetanowi Kęsickiemu ze sklepu gram.pl

13156 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2012 o 08:34, LukaszR50 napisał:

> :( znowu brak PlayStation Network?!? Można wiedzieć czy będą dostępne w najbliższym
czasie?

Dołączam się do pytania, wiadomo kiedy będą następne karty pre-paid Playstation Network
?

Dziś na chwilę się udostępniła niewielka ilość, ale widzę, że już zeszła. Ponownie najwcześniej w przyszłym tygodniu chyba będzie dostępna i nie pytajcie pls, dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 18:21, akne napisał:

Na 99% będzie to embargo, więc żaden egzemplarz D3 nie opuści naszego magazynu wcześniej
niż dzień przed premierą.
Piszę, że 99%, bo wszyskie premiery Blizz i Acv miały embargo od kiedy sięgam pamięcią,
czyli od 2007, więc wątpię, czy z tego zrezygnują.
W takim przypadku oczywiście mało kto pogra zaraz po starcie serwerów, chyba że przyjdzie
na nocną sprzedaż do jakiegoś sklepu (tak, planujemy coś takiego, ale jeszcze nie pytajcie,
gdzie itp.).


Szkoda, że nie możecie rozesłać wcześniej chociażby do Waszych punktów odbioru. Przecież to nie byłoby złamanie embargo a logistyczne zarządzabnie towarem i przygotowanie go na sprzedaż. Wtedy spokojnie o 8-9 rano tego 15 maja można by odebrać osobiście. A tak trzeba będzie obgryzać paznokcie czekając na kuriera :/.

A propos zorganizowania nocnej premiery to mam nadzieję, że nie ograniczycie się tylko do jednego miasta np Warszawy. Jeżeli już organizować coś takiego, co jest super pomysłem to najlepiej byłoby zorganizowac to w każdym większym mieście czyli Gdańsk, Poznań, Wrocław, Łódź, Wawa, Kraków, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 18:56, KERMIz napisał:

Szkoda, że nie możecie rozesłać wcześniej chociażbt do Waszych punktów odbioru. Przecież
to nie byłoby złamanie embargo a logistyczne zarządzabnie towarem i przygotowanie go
na sprzedaż. Wtedy spokojnie o 8-9 rano tego 15n maja można by sobie odebrać osobiście.
A tak trzeba będzie obgryzać paznokcie czekając na kuriera :/.

Spokojnie, czekałeś 12 lat, więc kilka godzin różnicy nie zrobi - sorry, możecie mnie objechać od góry do dołu, ale niezmiennie nie jestem w stanie zrozumieć gorączki związanej z każdą wielką premierą, może dlatego, że na granie rezerwuję weekendy, a w tygodniu to się zajmuję pracą albo życiem prywatnym.

A poza tym serwery i tak padną w dniu premiery, więc o co to halo :)

Wszelkie obelgi pod adresem głupiej blondynki mile widziane, byle eufemizmy, żeby moderatorarzy banów nie dawali za wulgaryzmy.

Co do nocnej premiery, to trzeba mieć dyspozycyjną ekipę do tego, nie każdemu się chce nawalać po 16 h na dobę, ale pomyślimy.
Diablo 3 nie zdarza się codziennie.
Nie było i nie będzie w ciągu 12 lat wstecz i 4 do przodu (D4 musi wyjść w 2016 :), takiej wielkiej premiery growej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 19:01, akne napisał:

Spokojnie, czekałeś 12 lat, więc kilka godzin różnicy nie zrobi -


oj pojechałaś, grubo :P.

Powyżej dodałem jeszcze moją sugestię odnośnie ewentualnej nocnej premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2012 o 19:03, KERMIz napisał:

oj pojechałaś, grubo :P.


A gdzie wulgaryzmy pod moim adresem? :)
Jedź śmiało, ja już jedną nogą jestem w tej branży :)

Dnia 19.03.2012 o 19:03, KERMIz napisał:

Powyżej dodałem jeszcze moją sugestię odnośnie ewentualnej nocnej premiery.

Zmodyfikowałam post, bez żadnych konkretnych informacji oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 19:06, akne napisał:

Zmodyfikowałam post, bez żadnych konkretnych informacji oczywiście.


Żeby mojej upierdliwości stało się za dość, pozwolę sobię zacytować Wojmana:

"Sam się modlę o to, żeby tak było (czyli wysyłka w piątek, nie poniedziałek - dopisał KERMIz). W przeciwnym wypadku znowu darmową promocję będą miały nieuczciwe sklepy jak to miało miejsce przy premierze StarCraft II. Ja na swoja EK musialem czekac podczas gdy sklepy, które miały gdzieś embargo sprzedawały zwykłą edycję już kilka dni wcześniej. Ja nie mogłem grać po starcie serwerów, bo nie miałem klucza, a inni sobie grali. I to było nie fair."

Mam podobne obawy co Wojman. Nie przejmujcie się embargo, poważnie weźcie pod uwagę wysyłkę piątkową :).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 18:27, akne napisał:

A do tego premiera TERA wypada nieszczęśliwie dla nas, bo w trakcie długiego weekendu
(polecam zajrzenie w kalendarz - 30.04 poniedziałek, 01.05 wolne, 02.05 dzień roboczy
itd.), bo 03.05 i wątpię, żebyśmy dostali towar wystarczająco wcześnie, żeby Wam go wysłać
z dostawą na 02.05. (...)


Aniu, szczerze mówiąc, to mnie to nie przeszkadza, 2 dni w tą czy tamtą nie zrobi dla mnie problemu. Ale czy ogólnie, jeśli będzie w polsce też wydana kolekcjonerka, to jest szansa, by się u Was w sklepie pojawiła? Pytam, bo po prostu nie wiem, czy potwierdzać zamówienie gdzie indziej, czy czekać na możliwość zakupu u Was (a wolałbym tą drugą opcję, stąd tak męczę :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2012 o 19:54, Tenebrael napisał:

Aniu, szczerze mówiąc, to mnie to nie przeszkadza, 2 dni w tą czy tamtą nie zrobi dla
mnie problemu. Ale czy ogólnie, jeśli będzie w polsce też wydana kolekcjonerka, to jest
szansa, by się u Was w sklepie pojawiła? Pytam, bo po prostu nie wiem, czy potwierdzać
zamówienie gdzie indziej, czy czekać na możliwość zakupu u Was (a wolałbym tą drugą opcję,
stąd tak męczę :) )

Na razie spasuj i poczekaj, aż pojawi się u nas (no powiedzmy do końca marca poczekaj). A do tego potrzebuję informację na piśmie z Ubisoft Polska, że gwarantują nam dostawę x szt EK w cenie y, w terminie z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2012 o 19:10, KERMIz napisał:

Mam podobne obawy co Wojman. Nie przejmujcie się embargo, poważnie weźcie pod uwagę wysyłkę
piątkową :).


To działa tak, że sklepy podpisują groźne zobowiązania, że jeśli wyślą grę wcześniej niż przed terminem podanym w papierze, to zabulą 1 million EURO albo rupii, albo dolarów, albo rubli, albo orenów ;)
A te wyłomy z embarga ostatnio to się brały z niefrasobliwości Pewnego Dystrybutora, który nota bene już nie ma dystrybucji, i niekoniecznie ma siedzibę w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 19:58, Magwisienka napisał:

> ja już jedną nogą jestem w tej branży :)
Ale że co to ma znaczyć ja się bardzo uprzejmie pytam?

Enough, enough now: http://www.youtube.com/watch?v=QMQWeWf5Taw
Można kochać branżę grową, ale wypada pójść po rozum do głowy i poszukać bardziej pewnej miłości.
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wiadomo kiedy i czy w ogóle CD Projekt potwierdzi ilość EK Diablo III ? Głównie chodzi mi o to czy tą ilość jaką dysponował (w czasie przeszłym możemy już o tym mówić, P.S. gratuluję wyczyszczenia magazynów zanim coś do nich wjechało.) sklep GRAM.PL zostanie "uregulowana" ze strony wydawcy? Czy będą jakieś cięcia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 20:12, GringoG3 napisał:

Witam.
Wiadomo kiedy i czy w ogóle CD Projekt potwierdzi ilość EK Diablo III ? Głównie chodzi
mi o to czy tą ilość jaką dysponował (w czasie przeszłym możemy już o tym mówić, P.S.
gratuluję wyczyszczenia magazynów zanim coś do nich wjechało.) sklep GRAM.PL zostanie
"uregulowana" ze strony wydawcy? Czy będą jakieś cięcia ?

Czekam na potwierdzenie ilości EK, którą zamówiłam w czwartek, zaraz po info z Blizz.
Na razie dziś rano po weekendzie sprawdziłam ilość zamówień i rzeczywistość przerosła aproksymacje, więc zablokowałam EK do zamówień, do czasu potwierdzenia ilości w dostawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 20:39, akne napisał:

Czekam na potwierdzenie ilości EK, którą zamówiłam w czwartek, zaraz po info z Blizz.
Na razie dziś rano po weekendzie sprawdziłam ilość zamówień i rzeczywistość przerosła
aproksymacje, więc zablokowałam EK do zamówień, do czasu potwierdzenia ilości w dostawie.

Ludzie 12lat czekali na tą grę, więc mogę śmiało przypuszczać że ile tylko uda Ci się Aniu załatwić dla sklepu tyle samo a nawet więcej się sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 20:09, akne napisał:

Enough, enough now: http://www.youtube.com/watch?v=QMQWeWf5Taw
Można kochać branżę grową, ale wypada pójść po rozum do głowy i poszukać bardziej pewnej
miłości.
:)

That''s... sad.
Przyznaj się, że próbujesz wyciągnąć od szefów podwyżkę grożąc tak strasznymi rzeczami. No przyznaj się nooo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2012 o 20:46, Magwisienka napisał:

That''s... sad.
Przyznaj się, że próbujesz wyciągnąć od szefów podwyżkę grożąc tak strasznymi rzeczami.
No przyznaj się nooo...

Więcej pieniędzy nie potrzebuję, bo po co mi one. Mam co jeść, mam gdzie mieszkać, na książki mam itp.
Ale mam już serdecznie dość tak nieprzewidywalnej i impulsywnej branży, po latach 5 mówię pas, za słaba jestem i zbyt emocjonalna, żeby mieć gdzieś graczy i tylko im komunikować kolejne dziwne posunięcia studiów i wydawców.
Nie lubię nie mieć wpływu na to, co robię, jeśli temu, co robię, poświęcam wiele, nadzieję, wiarę, miłość etc.
Idealizm jest chory.
A poza tym w branży growej i tak spędziłam dłużej niż magiczne trzy lata, sądząc po przeglądzie mojej dotychczasowej dłuuuugiej, jak na starą kobietę, karierze.
Pora na pomidory. Albo na pory :D http://ja.gram.pl/akne/305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2012 o 20:44, GringoG3 napisał:

Ludzie 12lat czekali na tą grę, więc mogę śmiało przypuszczać że ile tylko uda Ci się
Aniu załatwić dla sklepu tyle samo a nawet więcej się sprzeda.

No staram się, pół urlopu piątkowego spędziłam pod mailem i pod telefonem.
I cholernie miałabym ochotę spotkać się z wierchuszką Blizz, co by im wytłumaczyć, że internet rulez. Znaczy się należy postawić na dystrybucję online, np. dać wyłączność na EK D3 pewnemu sklepowi dla graczy.
Ale Polska to niszowy rynek, 37 mln obywateli z 38 mln całości zaludnienia mieszka w kurnych chatach bez prądu, więc nie ma co tłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 21:00, akne napisał:

Ale Polska to niszowy rynek, 37 mln obywateli z 38 mln całości zaludnienia mieszka w
kurnych chatach bez prądu, więc nie ma co tłumaczyć.

Warszawianka się odezwała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 21:09, dreamer94 napisał:

Warszawianka się odezwała...

Dla zdumiewającej większości wydawców tzw. zachodnich jesteśmy białą plamą, jakimś krajem zacofanym na wschodzie Europy, nieważne, ile ma mieszkańców, kurne chaty w świadomości rulez.
Naprawdę, to jest żenujące i nie ma tłumaczeń, że coś tam, LTE itp. Polska to wsie, buraki itp.
Tak nas kurczę postrzegają, lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2012 o 20:04, akne napisał:

Na razie spasuj i poczekaj, aż pojawi się u nas (no powiedzmy do końca marca poczekaj).
A do tego potrzebuję informację na piśmie z Ubisoft Polska, że gwarantują nam dostawę
x szt EK w cenie y, w terminie z.


Dzięki ogromne, w takim układzie czekam i mam nadzieję, że będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować