Zaloguj się, aby obserwować  
roctez

Czy wstydzicie sie gier?

70 postów w tym temacie

Jak poznajecie nowa osobe, czy kiedy wchodzicie na temat zainteresowan wspominacie o grach komputerowych
(pytanie kierowane raczej do nieco starszych gramowiczow)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to źle jeżeli się tu wypowiem ale chce koledze pomóc a więc..Wiesz najlepiej najpierw zapytać (przynajmniej wg. mnie) pierwszy o zainteresowania a potem np. zadać pytanie typu Czy Grasz w gry komputerowe itd. Wiesz nie powinno ukrywać tego co się robi...Po prostu twoje zainteresowanie jest takie a drugiej osoby może być inne :) Jeżeli ktoś skrytykuje Gry (Gry! Nie Ciebie że w nie grasz) to nie masz się co przejmować a jeśli zrobi to w stosunku do Ciebie to już większe zmartwienie tzn. to już odsłania trochę Tą osobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadaje takie pytanie bo spotkalem sie z pomijaniem takiego tematu. Zazwyczaj jak ktos wspomni o grasz, szczegolnie w starszym towarzystwie to sie polowa osob patrzy na ta osobe z wyrazem twarzy "taki stary, a w gry wideo gra".

Mialem kiedys taka sytuacje wktorej ja, kolega i jeden gosc ktorego dopiero co poznalismy rozmawialismy o Stalkerze i Czarnobylu (gosc o ktorym pisze jest z Ukrainy) i tutaj do nas wypala pare lat mlodsza panienka "To wy jeszcze w gry gracie!?!" Wg. mnie to pytanie bylo bardzo nie w porzadku. To tak jakby powiedzec "to ty jeszcze interesujesz sie samochodami?" do 50 letniego faceta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to wina głupich stereotypów. Ktoś nie w temacie myśli, że gry są dla dzieci, a jak widzą jakieś strzelanki, to się dziwią, że robią takie gry dla dzieci, mimo iż widnieje tam taki ładny znaczek PEGI 18+. Po prostu głupota ludzka i naiwność nie zna granic. Ja takich ludzi po prostu opieprzam/tłumaczę/ignoruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rzadko kiedy poznaję nowych ludzi. Dużo ludzi jest złych i nie chcę mieć z nimi wiele wspólnego i gdyby nie gramowicze to bym zaczął się brzydzić ludzi.
A co do tematu to tak, wspominam o grach komputerowych, ale tylko najlepszym kolegom. Nie lubię, jak ktoś się wyśmiewa ze mnie, że jestem fanem gry i pokazuje jak gram robiąc tępy wyraz twarzy i pokazując palcem na pustą przestrzeń. Był też w tym temacie poruszany stereotyp "tylko dzieci grają w gry komputerowe" . Otóż tak nie jest i na prawdę to boli, jeśli widzi się grymas na twarzy człowieka, z którym rozmawiasz. Wtedy pierwszą myślą jest "ech... pewnie sobie myśli, że jestem już za stary na takie zabawy..." . Ja nie jestem starszym gramowiczem, ale np. mój tata, który ma ponad 40 lat grywa w gry komputerowe na swoim laptopie, kiedy ma czas. Miło później rozmawiać na podobne tematy ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja myśle że to żaden wstyd że ktoś gra na kompie. W współczesnych czasach granie na kompie to nic dziwnego. Oczywiście z dziewczyną nie będe rozmawiał o grach komputerowych. Ale wspomnę że interesuje sie kompami;] na szczęście nie wyglądam na kujona komputerowego:)

PS: Starsi czyli jaki wiek 18 może być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj to jest prostu stereotyp. Średnia wieku w Stanach gracza waha się w okolicach bodaj 30 lat. No ale w Polsce dla wielu jest to po prostu "Kolejna sieczka mózgu przez którą młodzież jest taka a nie inna". Ludzie jak zobaczyłem najbardziej lubią się wypowiadać w tematach, o których nie mają żadnego pojęcia (lub bardzo znikome z kolorowych pisemek czy opinii psychologów), bo chyba dzięki temu nawet nie wiedzą, jakie bzdury mówią:D Nie powinieneś się tym tak martwić. To się po prostu jeszcze aż tak nie przyjęło, a co dla statystycznego Polaka jest nieznajome, jest złem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starszych nie koniecznie mi chodzi o 18, ale juz w wieku licealnym i w zwyz.

Trache mi szkoda, ze niektozy traktoja granie w taki sposob a gry jako oglupiacze.
Ale najbardziej mnie dziwi brak wiedzy u ludzi. Wg. mnie informatyka przynajmniej przez jakies 3 rata w gimnazjum albo w liceum powinna byc przedmiotem traktowana tak powaznie jak matematyka czy j. Polski. Wielu ludzi nie ma pojecia jak trudne jest programowanie i ile wiedzy i czasu wymaga ale nadal przecietnego informatyka uwaza sie za nieco zdziecinnialego dziwaka. A jezeli sie wspomni, ze sie zajmuje produkcja gier to w ogole.. lepiej powiedzec, ze symulacja czy animacja to wtedy ludzie biora to bardziej powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że grać można w każdym wieku nawet mój brat kupił kompa (do gier) zanim do woja poszedł. Pozatym jak ktoś słusznie zauważył niektóre gry nie są dla dzieci. Czy np grając w wiedźmina (zdecydowanie nie dla gimnazjalistów) ktoś ktoś może powiedzieć, że zachowujesz się jak dziecko? Myślę, że nie ale granie w Simsy to naprawdę nic czym można się chwalić (zwłaszcza starsi bo to naprawdę dziecinne bawić się w dom kiedy być może już niedługo założy się własną, prawdziwą a nie wirtualną rodzinę). Zresztą często mówi się, że dzieci nie umieja grać. I zgadzam się z tym, ponieważ czeto widzę lamerstwo przy graniu w csa i jeszcze tym swoim głosikiem mówią na innych że grają jak lamy, to mnie najbardziej wkurza. Nie ma jak starsi, doświadczeni gracze. Jeśli ktoś by mi powiedział, że zachowuje się jak dziecko bo gram w csa wyśmiałbym go(argumenty podałem: ograniczenie wiekowe od 16lat, umiejętności i gra zespołowa). To tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym jest tak samo jak z...Anime...
Stereotyp, "to jest narysowane, wiec sa to bajki dla dzieci"... Dosyc wnerwiajace, i najczesciej spotykane.
Ludzie mowia takie zeczy, jakby wiedzieli o tym wszystko a tak narpawde nie obejzeli nawet 1 odcinka jakiegokolwiek anime.

Ja tam po prostu takich ludzi olewam... po co sie nerwowac takimi ludzmi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego sie bieze takie myslenie. To jest dziwne, bo mi na przyklad komiks czy anime sie wydaje rozrywka dla nieco starszych osob niz dla 10 latkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wstydziłem się tego, że jestem graczem - wręcz przeciwnie, jestem z tego dumny :P

Zresztą, powodów do wstydu nie widzę. Hobby jak hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 23:04, Pawciu45 napisał:

Ja się nie wstydzę, ale Polska jaka jest taka jest. I w tym tkwi problem.;(

Z przykroscia musze powiedzec, ze to nawet nie w Polsce ale np. w krajach z kad sie wiele tego rodzaju rzeczy wywodzi; np. USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 23:01, roctez napisał:

Nie wiem z czego sie bieze takie myslenie. To jest dziwne, bo mi na przyklad komiks czy
anime sie wydaje rozrywka dla nieco starszych osob niz dla 10 latkow.



No wlasnie, poprostu widza ze to malowane i odrazu stawiaja to w tej samej kategori co kreskowki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2008 o 22:58, diablolod napisał:

Z tym jest tak samo jak z...Anime...
Stereotyp, "to jest narysowane, wiec sa to bajki dla dzieci"... Dosyc wnerwiajace, i
najczesciej spotykane.
Ludzie mowia takie zeczy, jakby wiedzieli o tym wszystko a tak narpawde nie obejzeli
nawet 1 odcinka jakiegokolwiek anime.

Mój kolega wyzywał mnie od "pedałów" , bo z jego kolegom gadałem o anime i próbowałem niemu samemu wytłumaczyć, że to nie tylko fantastyczne postacie oraz, że sposób ich rysowania nie jest wyssany z palca. Nie chciał słuchać. Od myśli, że jak wie, o której godzinie jakiś najazd w II Wojnę Światową zrobiono to wie wszystko na świecie, a oprócz historii (zwężonej w wątku wyłącznie lat 1939-1945) są inne dziedziny nauki, sztuki... brak mi słów po prostu, bo ja nie rozumiem ludzi, którzy mają tak duże mniemanie o sobie.

Dnia 20.03.2008 o 22:58, diablolod napisał:

Ja tam po prostu takich ludzi olewam... po co sie nerwowac takimi ludzmi ;)

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Um...a po co rozpoznawać gracza?Zawszę jeśli poznam choćby fana warcabów i jeśli wyda mi się fajny to staram się z nim zaprzyjaźnić.Przez kilka dni znajomości na pewno porozmawiamy o naszych zainteresowaniach i wtedy będę wiedział że np.chłopak jest amatorem gier na PC.

P.S Niby dlaczego kierowane do starszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2008 o 23:08, Kalejdoskop86 napisał:

Mój kolega wyzywał mnie od "pedałów" , bo z jego kolegom gadałem o anime i próbowałem
niemu samemu wytłumaczyć, że to nie tylko fantastyczne postacie oraz, że sposób ich rysowania
nie jest wyssany z palca. Nie chciał słuchać. Od myśli, że jak wie, o której godzinie
jakiś najazd w II Wojnę Światową zrobiono to wie wszystko na świecie, a oprócz historii
(zwężonej w wątku wyłącznie lat 1939-1945) są inne dziedziny nauki, sztuki... brak mi
słów po prostu, bo ja nie rozumiem ludzi, którzy mają tak duże mniemanie o sobie.



Nie no... fajnych masz kolegow xD :P
U mnie w klasie to...ehh, jak cos o anime wspomne to sie tylko ze mnie smieja, ze jeszcze dziecko jestem 0_o
Z najblizszego otoczenia to tylko z moim bratem i troche siorka moge pogadac o anime, a tak z kolegow/przyjaciol to nikt ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.@Bingolo chodzi mu o to że większość młodszych gra w gry komputerowe i prościej do takiego podejść i zapytać a nie którzy starsi sądzą tak jak mówiono wyżej "To wy jeszcze w gry gracie?" A takie zachowanie jest nie w porządku no bo np. testerzy nie których gier muszą mieć czasem powyżej 18 lat albo taki Eld,Allor lub Smugg...Oni pracują w takiej redakcji i grają w gry dla przyjemności i dlatego by też tymi przyjemnościami podzielić...A i znów do Bingolo...To masz ciekawy talent rozpoznasz gracza nie pytając...Czy twój talent wygląda że "Ciekawe czy on gra w Gry zapytam go" A gdy okaże się że gra to "Hura znowu miałem rację" ? Takie umiejętności to może mieć każdy :)
Powiedziano wyżej tez że Gry to rozrywka jak każda inna...to chyba najbardziej proste wytłumaczenie i bardzo na temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować