Zaloguj się, aby obserwować  
bolter

Radio Maryja i oddziały wiernych moherowych beretów!!! [M]

445 postów w tym temacie

hi, myśle że niema osoby ktura niewie kto to czcigodny ojciec rydzyk, jego rozgłośnia zasłyneła z wypowiedzi i tmatów tam poruszanych i szypko przypadła do gustu najstarszej części polskiego społeczeństwa (zwanymi mocherowymi beretami). i tu pojawia się moje pytanie bo sama intencja radia jest dobra ale fakty mówią co innego co sądzicie o tej rozgłośni (osobiście słyszałem pare wypowiedzi i boki zrywać !)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każdy chyba zna dialog w którym jeden gościu dzwoni do tegoż radia i wita ksiedza prowadzącego w "ładny" sposób. i ja to samo powiedziałbym ks rydzykowi. jak on mma prawo w ogóle nazywac siebie księdzem za to co robi. przeciez on uznaje siebie za guru któremu wszyscy mają sie kłaniac i uiszczac datki na jego potrzeby. dlaczego on za ta kase która dostaje nie pomaga potrzebującym tylko wszystko zagarnia dla siebie. a ci ludzie którzy tak slepo go słuchaja powinni sie wstydzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zapatrz sie w slownik bo twoja ortografia az kluje w oczy. Po drugie piszac "radio ma ryja" obrazasz uczucia religijne niektorych osob, oraz jest to przejaw barku toleracji ktora to wyzej krytykujesz (zreszta slusznie). Po trzecie radio jakie jest takie jest teraz jest juz za pozno zeby cokolwiek z nim zrobic. Zreszta jak ktos sobie lubi go sluchac niech sobie slucha nic mi do tego, a Kosciol ktory nic nie robi w tej sprawie sam na siebie bicz kreci. I to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy się smiejecie a mnie to trochę przeraża. Te wszystkie babcie i dziadkowie oraz młodzi fanatycy z LPR i MWP. Strach pomyśleć co by się stało gdyby dostali się tacy do jakichś składów wojskowych z bronią. Wojna domowa murowana. Ci ludzie są już totalnie omotani przez Ojca Dyrektora. Niedługo będzie się nimi dzieci straszyć - jak nie będziesz grzeczny to przyjdzie po ciebie Ojciec Dyrektor ze swoją świtą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 14:34, kowalov napisał:

Po pierwsze zapatrz sie w slownik bo twoja ortografia az kluje w oczy. Po drugie piszac "radio
ma ryja" obrazasz uczucia religijne niektorych osob, oraz jest to przejaw barku toleracji ktora
to wyzej krytykujesz (zreszta slusznie). Po trzecie radio jakie jest takie jest teraz jest
juz za pozno zeby cokolwiek z nim zrobic. Zreszta jak ktos sobie lubi go sluchac niech sobie
slucha nic mi do tego, a Kosciol ktory nic nie robi w tej sprawie sam na siebie bicz kreci.
I to tyle.

ej jeśli oni tam mówią o tempieniu żydów to to jest nie tolerancyjne przypomina to troche poglądy rasistowskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 14:37, Kukowsky napisał:

A widzieliście tą fajną gierke z moherowymi beretami co się zniżke na ubrania wygrywa? To jest
dobre, dialogi I klasa!


Możesz dać lik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 14:40, HumanGhost napisał:

Wy się smiejecie a mnie to trochę przeraża. Te wszystkie babcie i dziadkowie oraz młodzi fanatycy
z LPR i MWP. Strach pomyśleć co by się stało gdyby dostali się tacy do jakichś składów wojskowych
z bronią. Wojna domowa murowana. Ci ludzie są już totalnie omotani przez Ojca Dyrektora. Niedługo
będzie się nimi dzieci straszyć - jak nie będziesz grzeczny to przyjdzie po ciebie Ojciec Dyrektor
ze swoją świtą.

no właśnie tżeba zapobiegać i wcześnie uświadamiać (a pozatym dobre to było ale ! prawdziwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 14:40, VaRIaT napisał:

> A widzieliście tą fajną gierke z moherowymi beretami co się zniżke na ubrania wygrywa?
To jest
> dobre, dialogi I klasa!

Możesz dać lik?

no daj nieznam ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radio o takiej tematyce (czytaj religijnej) mogłoby sobie być - starsze osoby często są same i to całkiem dobrze, że mają się z kim pomodlić - choćby przez telefon. Lecz to co się tam dzieje - propaganda, indoktrynacja, polityka (fajny skrót wyszedłby;) ) to grube przegięcie. Rydzyk (dla mnie to już nie jest ksiądz, nawet nie kapłan (no chyba, że uznać go samego za boga:/)) bardziej zaszkodził Kościołowi w Polsce niż 50 lat komuny (to samo tyczy się Jankowskiego): babcie (z całym szacunkiem dla nich na jaki nie stać) za niedługo wymrą - ot kolej rzeczy, fanatycy z MW i LPR to margines (a jak znam życie to za niedługo albo sami zaczną się wykańczać, albo znajdą sobie fanatyków o innych poglądach) i nimi się nie przejmuje. Gorsze jest to co dzieje się z resztą społeczeństwa. Wiele osób zaczyna budować swoją opinię o Kościele na podstawie RM itp, a co za tym idzie stają się mu wrodzy, a według mnie Kościół, nie zależnie od tego czy jesteś wierzący czy nie, nie raz ma coś na prawdę mądrego do powiedzenia i jako taki jest pożyteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MOHER SONG
www.bigcyc.pl/ccount/click.php?id=2
ALBO
www.bigcyc.pl/ccount/click.php?id=1

Moher to siła...Moher to władza...Moherowych kapeluszy się nie zdradza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 15:03, bolter napisał:

oto doczego dąży polska ! suchając bezbożnika !!! (niechciałem nikogo urazić)


Nikogo nie uraziłeś. Ja nie wiem wogóle jak można mówić o obrażaniu uczuć religijnych w przypadku Rydzyka i radia Ma Ryja. Przede wszystkim to jest jakaś hipokryzja. Wszyscy się strofują (ci po przeciwnej stronie co RM), ludzie krzyczą o uczuciach religijnych, I to jest dobre, ale jak oni krzyczą jacy żydzi są żli, próbują innym narzucić wiarę i poglądy - to to jest "dobre". Moralność Kalego?

Jak taki człowiek jak Rydz może wogóle mówić o religii, skoro on cał czas postępuje wbrew niej... Kolejna Hipokryzja...

Jak mohery mogą mówić o świętości itd, skoro one same, gołymi rękami rozszarpałyby homoseksualistów i żydów. ("czyżby były "bez grzechu?")

Czy o takiej miłości do bliźniego mówi religia? Opps ,jeśli tak, to chyba lepiej byćateistą, dla sppokoju sumienia. Pomijając fakt że za coś takiego niedługo chyba mozna by wyleciećz kraju....

A najgorsze że kościół jest za słaby żeby w sposób stanowczy rozwiązać tą sprawę. Nie może być tak że autorytet Kościoła podważa koleś wręcz ziejący nienawiścią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 15:32, Sledziuw napisał:

MOHER SONG
www.bigcyc.pl/ccount/click.php?id=2
ALBO
www.bigcyc.pl/ccount/click.php?id=1

Moher to siła...Moher to władza...Moherowych kapeluszy się nie zdradza...
to prawda szczera prawda !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)Po drugie piszac "radio ma ryja" obrazasz uczucia religijne niektorych osob,(...)
Nie wiem co ma radio maryja wspolnego z religia, poza nazwa. Sam Papiez Benedtyk XVI powiedzial, ze polscy matriarchowie Kosciola musza sie uporac z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 14:40, bolter napisał:

ej jeśli oni tam mówią o tempieniu żydów to to jest nie tolerancyjne przypomina to troche poglądy
rasistowskie


Ta i mowia to ksieza, a jezeli nawet tego nie mowia to nie napominaja osob ktore takie rzeczy mowia. I dlatego to jest sprawa Kosciola i to on powinien sie zajac tym problemem (i to juz dawno temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zważcie że Rydzyk cały czas starał się o widzenie z Janen Pawłem II i nigdy się nie doczekał, a wielu innych przeciwników i osób niesprzyjających kościołowi tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować