Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: filmy - recenzja - "10.000 B.C."

29 postów w tym temacie

Lucas the Great

Jak zapowiedzieliśmy przy okazji poprzedniej recenzji, na ten wieczór przygotowaliśmy tekst o filmie typowo rozrywkowym. Niezbyt udanym zresztą. Ponieważ najmocniejszą jego stroną jest warstwa wizualna, wystaraliśmy się dla was o kosmicznej jakości fotosy...

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: filmy - recenzja - "10.000 B.C." " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie zgadzam się z recenzją. Odradzam każdemu kto rozważał wizytę w kinie. Jeśli już macie taką potrzebę lepiej iść na Step Up 2, ze względu na muzykę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak, kazdy wie na co sie pisze idac na taki typ filmu. idzie sie po to, by ogladac efekty specjalne a nie delektowac sie niesamowitym scenariuszem i rewelacyjna gra aktorow. a porownywanie step up 2 do 10.000bc to ogolny lol :P to jak porownac transformersow do teletubisiow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ten film trzeba iść jak na odmóżdżacz:) I w tej roli wychodzi mu to całkiem nieźle;) Film to jedna wielka bzdura, ale nikt nie mówił że jest historyczny, na faktach itp. Prosty odmóżdżacz i z takim przekonaniem trzeba iść na ten film a będzie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotkałem się z filmem akcji, w którym było za mało akcji :) Fabuła naciągana (ale jakbym chciał dobrej fabuły to przecież poszedłbym na ambitniejszy film), akcji mało, a walki mało dynamiczne i kiepskie. W sumie, nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj. I efekty zajefajne tylko trochę mało. O wiele lepsze było 300. Muszę jeszcze zaliczyć rambo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej powala fakt, że sporo widzów (amerykańskich, ale nie tylko) po obejrzeniu takiego czegoś jest przekonanych, że wiernie odtwarza on ówczesne realia życia, architekturę, broń itp., a tak na prawdę to kolejny gniot w stylu "Króla Skorpiona". Czytałem kiedyś o badaniach wśród młodych Brytyjczyków - zgroza! Nie wiedzieli, kto to był Hitler, nie umieli podać daty bitwy pod Hastings, natomiast jako "historyczne" uznali bitwę o Helmowy Jar i postać Conana.
PS. Jeśli ktoś chce obejrzeć dobry film o czasach prehistorycznych, to pozostaje "Walka o ogień". Gorąco polecam ten film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2008 o 22:59, red1939 napisał:

Lepsze to od 300? Albo przynajmniej utrzymane w ciekawym klimacie, czy raczej pustość
pustki?

Gdzież 300?! Spartanie to są znacznie lepsi od tego. :p
Sam film, to taki trochę nudny, dochodzi zupełnie bezsensowna fabuła(od strony historycznej, tako - średniak), kotek nieprawdziwy jakiś. Jak ktoś lubi prehistorię, to się srodze zawiedzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w styczniu byłem w kinie i widziałem zwiastun tego filmu, to myślałem, że to będzie hit. Cóż, yszedł kit, ale to tylko jedna literka różnicy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem na tym i szczerze mówiąc podobał mi się... ale nie jest to produkcja na miarę Oscara... ba nie wzięli by takiego filmu 2 ligowego... XD
Ogólnie film miło się ogląda... akcja jest wartka.. ale niestety czasem wszystko się miesza kiedy główny bohater przechodzi z zimnych terenów na gorącą pustynię a potem w tereny lasów równikowych... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pójde tak czy siak. Od wielu lat gdy na coś idę do kina/kupuję grę to czytam recenzje. Ale recenzje to tylko ocena jednego człowieka a nie medium światowego i nie musze mieć takiego zdania jak autor.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, ale czytałem też inną recenzję - jeżdżą po tym filmie gorzej, niż po "Apocalypto" Mela Gibsona. Chyba sobie odpuszczę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie to dziwi, że piramidy były w czasach mamutów i tygrysów szablozębnych :| Kolejne dno, ale amerykanie uwierzą we wszystko co im sie pokaże . ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować