Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Z serii ostatnie pożegnania - Fallout będzie miał 200 zakończeń

230 postów w tym temacie

Nie ma szans by F3 był taki sam jak F2, bo to w dzisiejszych czasach się nie uda. Szczerze bym się wnerwił gdyby autorzy wprowadzili widok izometryczny 3D, bo dla mnie jest on niegrywalny. Kiedy były czasy Fallouta to widok izometryczny kompletni mi nie przeszkadzał, bo kamera była statyczna i nie trzeba było za każdym razem się z nią użerać (vide Neverwinter Nights 2). Mechanika musi pójść do przodu i według mnie widok tpp/fpp zdaje egzamin. Z tego co wiem system SPECIAL został zachowany, więc też jest git. Największą tragedią Fallouta 3 będzie specjalność Bethesdy - level scaling. Ten badziew prawie doszczętnie odebrał mi przyjemność gry w Obka.

Moim życzeniem jest tylko to, żeby autorzy zachowali klimat oryginału. Patrząc na screeny i trailery wygląda na to, że udało się to Bethesdzie. Nie ma co biadolić ważne, że po tylu latach posuchy znowu będzie można wkroczyć na zdewastowane pustkowia i... zacząć strzelać do dzieci (gnoje zawsze były wyposażone w granaty) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze zatem tak, jeśli nie dla fanów to dla kogo ta gra zostaje tworzona??
Dla Fanów Obliviona, który ma tyle wspólnego z RPG co nic <takie jest moje zdanie, i by to uciąć tak grałem tak wiem jaki oblivion jest, tak nawet go mam kupionego> ogólnie gry stają się coraz to bardziej uproszczone co ściśle jest powiązane z tym iż im mniej gra skomplikowana, tym większe gro osób może ją zakupi, co dobre dla FPS-ów nie musi być dobrym dla RPG, niemniej dalej, gra jako taka nie powinna być nazwana Falloutem, nikt nie miał by za złe, niemniej jednak sama nazwa zobowiązuje....

Co do reszty, nie zgadzam się całkowicie ze stwierdzeniem iż Fallout 3 okradziony z tego wszystkiego co miały pozostałe Fallouty stracił by wszystko to co dawało mu tą nazwę, niestety zmiany w grze są tak radykalne, że nie można Fallouta 3 nazwać Falloutem....

Oblivion dla mnie ma specyficzną nazwę Dumblivion, nie trawiłem tej gry i od początku uważałem, że wogólne nie zmusza do wysilenia szarych komórek..... to tyle zgodności z tekstem powyższym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 19:51, marselus napisał:

Oblivion dla mnie ma specyficzną nazwę Dumblivion, nie trawiłem tej gry i od początku
uważałem, że wogólne nie zmusza do wysilenia szarych komórek..... to tyle zgodności z
tekstem powyższym


O i tu się z kolegą nie zgodzę, wszak dylematy pokroju czy kupić zwykłą, a może srebrną zastawę do swojego nowego domu jak najbardziej zmuszają do wysilenia szarych komórek, powiem więcej, to poważny problem bez którego fabuła za nic nie może zostać pchnięta do przodu ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phi... nawet jeśli jest 200 zakończeń to przeciętny gracz i tak nie będzie przechodził gry 200 razy (a może i więcej bo nie wiadomo czy któreś się nie powtórzą). I najważniejsze zależy jak te 200 zakończeń będzie opakowane bo jeżeli opakowanie zostanie spartaczone (czytaj: gra będzie, delikatnie mówiąc do niczego) to nikt nie dotrwa nawet do pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten serwis to już jest chyba tylko dla totalnych debili. Nie ma to jak powtarzać wszystkie głupoty po innych serwisach. Na swoim forum nawet któryś z twórców przynzał, że chodzi o zwykłe permutacje możliwości. Mając 8 możliwości z dwoma wyborami byłoby więcej niż przewidywane w F3 około 240 zakończeń. Podobnie licząc Fallout miał 360 a Fallout 2 miał 1105920 zakończeń. Oczywiście na siłę można doliczyć więcej (np. zakończenie wogle bez aktywowania którejść z możliwości)

Do tego NA SZCZĘŚCIE BĘDZIE TYLKO 20 godzin gry. Nie rozumiem cudzysłowu przy "tylko" bo to wcale nie poraża, nawet jeśli jest powyżej średniej tworzonych aktualnie hitów.

Inne informacje są jeszcze głupsze:
- wydanie F3 tej jesieni było planowane od ponad roku i było już wiele miesięcy temu ogłoszone (na gram.pl pojawił się przecierz news o teaserze, w którym to ogłoszono)
- po co podawać informacje o 2x większej wielkości gry (chodziło o obszar? długość? ilość miejsca na nośnikach?) bez odniesienia do jakiejkolwiek wielkości która by coś mówiła czytelnikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich za obraźliwe określenie wyżej, ale chodzi mi to, że autorzy serwisu nas czytelników niestety jak debili traktują, wiedząć że taka a nie inna treść przyciągnie więcej obób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 18:38, hallas napisał:

> 200?:) Jeśli o ilość zakończeń chodzi to chyba rpg-owy rekord?:P
Nie mogłem się powstrzymać - nie.

Nawet ograniczając się do samych gier Fallout 1, 2 i 3 jest najgorszy wynik, czego można
się było dowiedzieć gdyby przeczytać tylko te dłuższe (więcej niż dwa zdania - jest takich
kilka) wypowiedzi w tym temacie.


Znaczy się, to że one (zakonczeńia) będą dość podobne to wyczytałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 18:54, hallas napisał:

A tak na marginesie - level scaling, jedna z największych pomyłek w Oblivion, będzie
w Fallout 3 - już to potwierdzono. Jest on tylko trochę zmodyfikowany ale nadal rozwijanie
postaci nie będzie miało sensu, bo:
"Poziom trudności nowej lokacji będzie dopasowywany do aktualnego poziomu postaci"
Zatem nie wciskajcie mi kitu, że firma B. uczy się na błędach. Najpierw trzeba je zauważyć
i uznać za błąd do czego firma B. nie wydaje się zdolna. Z resztą niech ktoś mi wyjaśni
- jak można uważać patrząc z pozycji producenta, że Oblivion posiadał błędne rozwiązania,
skoro tak świetnie się sprzedał, zdobył nagrody? W takim wypadku trzeba powielać zastosowane
w nim rozwiązania, bo lidzie to kupią. Firmy produkujące gry nie mają na celu rozwijania
odbiorców, wręcz przeciwnie.


Jeżeli to co napisałeś tutaj się potwierdzi... to cofam moje słowa... nadzieje, że B uczy się na błędach były tylko bzdurami marzyciela... ehh god dammit...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 20:33, globbi napisał:

Ten serwis to już jest chyba tylko dla totalnych debili. Nie ma to jak powtarzać wszystkie
głupoty po innych serwisach. Na swoim forum nawet któryś z twórców przynzał, że chodzi
o zwykłe permutacje możliwości. Mając 8 możliwości z dwoma wyborami byłoby więcej niż
przewidywane w F3 około 240 zakończeń. Podobnie licząc Fallout miał 360 a Fallout 2 miał
1105920 zakończeń. Oczywiście na siłę można doliczyć więcej (np. zakończenie wogle bez
aktywowania którejść z możliwości)

Zostało to wyjaśnione w aktualizacji newsa, zaledwie kilka godzin po jego opublikowaniu.

Dnia 26.03.2008 o 20:33, globbi napisał:

Do tego NA SZCZĘŚCIE BĘDZIE TYLKO 20 godzin gry. Nie rozumiem cudzysłowu przy "tylko"
bo to wcale nie poraża, nawet jeśli jest powyżej średniej tworzonych aktualnie hitów.

Ostatnio moda na krótsze gry, więc 20 to całkiem solidny wynik. Przypominam - to tylko główny wątek.

Dnia 26.03.2008 o 20:33, globbi napisał:

Inne informacje są jeszcze głupsze:
- wydanie F3 tej jesieni było planowane od ponad roku i było już wiele miesięcy temu
ogłoszone (na gram.pl pojawił się przecierz news o teaserze, w którym to ogłoszono)

Przesuwanie premier to norma w tej branży. Duke Nukem For(N)ever?

Dnia 26.03.2008 o 20:33, globbi napisał:

- po co podawać informacje o 2x większej wielkości gry (chodziło o obszar? długość? ilość
miejsca na nośnikach?) bez odniesienia do jakiejkolwiek wielkości która by coś mówiła
czytelnikom

Tak było w źródle wiadomości. W innych przekazach nie doszukałem się sprecyzowania tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie gier jest sztuka, z tym zgodzą się wszyscy. Prawda jest taka, że F3 nie będzie sztuką, będzie kolejnym gniotem wydanym tylko dla pieniędzy... tak wiem już słyszę te głosy, że takich gier jak F1/2 czy PT itp. się już nie robi, ale zastanówcie się do jakich gier wracacie? Ja sam mogę tu mnożyć przykłady... GTA:SA tylko raz przeszedlem za to GTA2 mnóstwo i to nawet ostatnio, F1/F2 to samo, PT, BG i inne gry z duszą i kiedyś robione przez graczy dla graczy. Teraz na rynek trafiają gnioty które po 20h grania (jeśli nas nie zanudzą) odkładamy na półkę i już nie wracamy, tylko teraz czy to tylko wina B.? jak widać po komentarzach nie do końca... jest zapotrzebowanie na skomercializowany bezmózgi szit, to czemu oni nie mają go robić? W sumię w każdej dziedzinie życia odchodzi się od dawnych wartości... pralki które ledwo zipią po 2 latach (stara wytrzymała z 10 :P), filmy kasowe o których zapominam po wyjściu z kina, gry również... i myślę ze dopóki będziemy my, konsumenci wołać o takie "tutyły" to tak długo będziemy je dostawać, a my gracze starsi którzy pamiętają lata świetności możemy się co najwyżej modlić, aby na rynek wkroczyła jakaś ekipa składająca się z graczów zapaleńców którzy będą czuć o co w tworzeniu gier tak naprawdę chodzi... peace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2008 o 21:53, marselus napisał:

Ale przecież gra już dawno jest zrobiona popatrz tylko an obliviona i zamień scenerię...:/
i masz nowego Fallouta 3:)


Ja sobie zdaje z tego spawę dlatego nie kupie tej gry :).
Co do zakończeń ostatnio to sie na nie nawet taka moda zrobiła ilośc zakończeń świadczy o jakości gry. Hmm rynek gier się stacza i nic mu nie pomoże. Nawet to: www.interplay.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na tą grę z niecierpliwością, chociaż pewnie mi i tak nie pójdzie. W Obliviona grałem z wielką przyjemnośćią, choć na low detalach, więc F3 na pewno mi nie pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi się robi jak ktoś mów że rzut izometryczny już się przejadł (jakoś w Shadowgrounds to działało i mi się świetnie grało ). Niektórzy mówią że ważne aby był zachowany klimat, nie zdając sobie sprawy że to między innymi była zasługa rzutu izometrycznego. Szczerze nie mam nic przeciwko aby powstał Fallout jako FPS, wnerwia mnie tylko jego nazwa -> "Fallout 3". Ta nazwa powinna być właśnie zarezerwowana dla "ortodoksyjnego Fallouta". Ten sam motyw był wykorzystany w Tacticu, dzięki poddtytułowi całkiem nieźle i niezobowiązująco mi się pocinało, ale gdyby to była pełnoprawna 3 to bym mu nie wybaczył !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować