Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O konkurencji z WoW-em raz jeszcze

66 postów w tym temacie

pepsi

Dyrektor wykonawczy studia Trion World Network, Lars Butler, wypowiedział się na temat konkurencji na rynku MMO. Szczególną uwagę zwrócił na pozycję zajmowaną przez World of Warcraft oraz na szanse konkurencji w starciu z produkcją Blizzarda.

Przeczytaj cały tekst "O konkurencji z WoW-em raz jeszcze" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W przemyśle growym wciąż pojawiają się nowe technologie, które może za 10, może za 20 lat, wpłyną na zmianę lidera na rynku gier do masowej rozgrywki sieciowej."
A może znowu World of Warcraft jako pierwszy osiągnie te technologie, bo kto powiedział, że nie. Ale miejmy nadzieje, że pojawi się godny przeciwnik dla teraźniejszego króla MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW przetrwa jeszcze baaardzo długo, szczególnie że Blizzard umiejętnie cały czas patchami i dodatkami zachęca graczy do gry. I tak długo jak będzie, 5 lat? więcej? nie będzie miał bardzo poważnego konkurenta. GW2 i Age of Conan będą miały jakieś szanse, jeżeli nie liczyć powielonych pomysłów Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo to że powiedział "za 10, za 20 lat" WoW może stracić pozycję lidera mnie rozbiło... Nie zrozumcie mnie źle, grałem w WoWa będzie ze 2 lata z okładem (oczywiście płatny) ale monopol i pozycja lidera nie wpłynęła dobrze na tę grę (co nie zmienia faktu że ludzie i tak w nią grają i będą grali) co doprowadziło do zaprzestania opłacania abonamentu przeze mnie (dodając do tego brak czasu ofc, bo płacił bym za same rozmowy z ludźmi z całego świata i raidy z nimi, tym bardziej że zaczynaliśmy MH i BT jak odchodziłem). I nie gram w MMO w ogóle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 11:46, Galder Grasfiord napisał:

A ja daję WoWowi tylko/aż 3 lata do zakończenia "liderowania". Po tym czasie nastąpi
dość znaczna zmiana na rynku MMo, a sam WoW zaczyna być "odpuszczany" już przez Blizzard.


Odpuszczany? To, że robią StarCrafta nie znaczy, że jest odpuszczany... Tylko idioci odpuścili by sobie 10 milionową grę... Dwa miesiące temu wyszedł następny duży patch, teraz będzie kolejny. No i nadchodzi Wrath of Lich King, dodatek, którym Blizzard zgarnie kolejne kilka milionów.
Znowu zjadło poprzedni edit... :/ Dobra konkurencja nakręci jeszcze WoWa. Trzeba będzie nowymi pomysłami utrzymać przy sobie graczy, wprowadzić wiele nowych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2008 o 11:45, DariussPL napisał:

"Może za 10,"
Wystarczą 3 lata -> GW 2 ;]

W pełni się zgodzę, jak na razie, to tylko Age of Conan, Warhammer i GW2 mają szanse stanąć w szrani z WoW''em w najbliższym czasie........ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc .. Nie ma szans żeby coś nowego miało teraz szanse dorównać WoW''owi może co jedynie w jakimś stopniu doścignąć ... ale nie na pewno nic nar razie nie będzie lepszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> które może za 10, może za 20 lat

no tak za 100 lat może co? napewno to tyle nie potrwa. Ja osobiście licze na to, że GW2 sporo namiesza oraz Aion w którym pokładam spore nadzieje. Ale wiadomo, zawsze sie wszystko dobrze zapowiada a co z tego na końcu się robi to wszyscy wiemy;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak mówią, że GW2 będzie jakieś super. Nie wiemy jakie to GW2 będzie. Może w tym czasie wyjdą kolejne dodatki do WoW''a, a liczba graczy przekroczy liczbę mieszkańców Polski? Różnie bywa w świecie gier... szczególnie MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak się zastanawiałem , co ma WoW czego nie ma GW ? Obie gry nie grałem , ale jak bym miał kupić to bym kupił GW z prostego powodu jest za darmo . Tak mnie ciekawi ile już Blizzard zarobił na WoWie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[*]
ile 10-20 lat ? nie zrozumcie mnie źle (wszak sam pocinam w wow) ale naprawde nie chcialbym czekać aż tyle aż pojawi się jakiś tytuł który przykuje moją uwage, puki co nic dla siebie innego nie widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rly?

Nie ma wątpliwości, że WoW pociągnie jeszcze dłuuugo i - jeśli nie na pierwszej pozycji - to na samym przedzie. LOTRO miało być zagrożeniem, ale "nie wyszło". Ludzie od AoC sami widzą, że nie mają szans. Tabula Rasa - spalone. Aion - wypas, ale będzie jak z Crysisem: "och, ach, ale ładne... CO K***A?! Minimum 16 GB RAM?! Wracam do mojej tibji". Ja swoje nadzieje wiążę z GW2, ale zanim przyjdzie, to miną jeszcze z 2 lata. Więc teraz (po maturach) - WoW. Trza orasa huntarda w końcu wylewelować, opuszczonego (ang. Forsaken) łorloka takoż... ;)

PS Towarzyszu Pepsi - a możesz Ty urozmaicić screeny wklejane przy newsach o WoW? Tyle ładnych Skrinów Dnia jest, a wciąż prezentujesz tego krasnego paladyna w Dun Morogh, no... :P Wiem, czepiam się. :)

PPS Podobno miało tego nie być - przed chwilą pod newsem zęby szczerzył tłuściutki "cheap WoW gold" ad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem WoW wchodzi w stadium czerwonego giganta. Agonia, która potrwa jednak przynajmniej parę lat.
Grze brak świeżych pomysłów, pvp jest niezbalansowane i żenująco słabe. Arena - groteskowa imitacja pvp, te same battlegroundy, żadnego celu oprócz grindu itemów. PVE ciągle dosyć dobre, ale pomysły na naprawdę interesujących raid bosów juz tez zaczynają się wyczerpywać. Do tego niekompetencja, lenistwo i arogancja developerów.

Również uważam, że jeszcze troche poczekamy na detronizacje wowa. Mam nadzieję, że takie gry jak Aoc i WH odbiorą Blizzardowi wystarczającą liczbę klientów w Europie i Ameryce, że ich to zaboli i wezmą się do roboty. (rynek azjatycki daje Blizzardowi niewielkie dochody, opłaty za grę są tam relatywnie niskie i wiekszość z nich zgarnia firma, która wykupiła od Blizzarda licencję na prowadzenie Wow w Azji).

Jeżeli sie to nie stanie dalej będziemy oglądac wypowiedzi Blizzard cmów o tym, że nowych battlegroundów nie będzie bo to tyyyyle pracy, dalej będziemy dostawać te same zreteksturowane itemy, albo wręcz nie zreteksturowane tylko inaczej pokolorowane (welcome to 2.4), dalej będą smiać się graczom w twarz i zgarniac kasę, jak cyniczni sprzedawcy drugów wykorzystujący uzaleznienie milionów fanów. Do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW to syf, wiem, bo grałem i nie polecam. Nie ma to jak Lineage II, choć niedługo przerzucę się na AION(jestem w o tyle komfortowej sytuacji, że niedawno kupiłem porządnego kompa, więc spokojnie pójdzie nawet na max detalach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować