Zaloguj się, aby obserwować  
T34-usuniete_na_zycz

Everquest czyli wszytko o świecie Norath...

28 postów w tym temacie

Witam,

Nie zauważyłem na forum tematu poświęconego tej niesamowitej grze, w związku z tym postanowiłem go załozyć. Zwłaszcza, że grałem w EQ II z ogromną przyjemnością jakiś czas temu i obecnie postanowiłem powrócić do świata Norath. Zapraszam zwolenników zarówno Światła jak i Ciemności to podzielenia sie wrażeniami z zapewne niezliczonych przygód.

P.S. Mam takie małe pytanie na wstępie... Czy ktoś może wie gdzie w tym pięknym kraju nad Wisła można się zaopatrzyć w Desert of Flames? Sam bezmyślnie pozbyłem się swojego boxa EQII i obecnie najsensowniejszym jest zaopatrzenie się w polskie wydanie Desert of Flames, które zawiera w sobie równiez podstawkę EQ II. Ściągać 3GB przez sieć to trochę karkołomne zamierzenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to na wejściu dałem niezłą plamę z tym pogrubieniem tematu i "s" mi zjadło...;)
Może któryś szanowny moderator mogły to poprawic?

Post kieruje do AIR, bo pytał o EQII w innym wątku, tak wieć odpowiedź zamieszczam tutaj:

> Napisz coś o tym Everqueście II bo chyba się w to zaopatrzę. Jest trial 10 dniowy więc zapuszczę
> na noc. Jak wygląda gra, czy podobnie jak WoW (chodzi o grywalność), ile questów, levelovanie
> postaci itp.

Ogromny świat, dialogi (tak dialogi!) dygitalizowane, grafika niesamowita...
Jeżeli chodzi o grywalność to kwestia gustu. W WoW się zaopatrzylem ze względu na świat Warcrafta, z którym mam styczność od pierwszej części. Natomiast Everquest jest dla bardziej wymagających graczy. Wszystko jest bardziej rozbudowane, questy powikłane. Stolice są ogromne - większe niż w WOW. Możesz miec własny dom. Rzemiosło również bardziej rozbudowane. Generalnie wg mnie jeszcze więcej pożera czasu od WoW...

Trial of the Isle, który ściągasz jedynie poduczy cię interfejsu, cała przygoda zaczyna się jak dotrzesz z wyspy do stolicy. do tego potrzebna jest juz pełna wersja. Gdybyś się na taką zdecydował to polecam wydanie jak w poście powyżej.

P.S. Nie porównuję tutaj EQII do WoW! Zdania powyżej wynikają z chęci odpowiedzi na pytanie AIR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępnei najlepiej umieścić info, że niestety Everquest 2 ma bardzo duże wymagania sprzętowe, o wiele większe niż WoW. Między innymi dlatego po trialu nie zakupiłem pełiej wersji. Niestety mój komp nie wyrabiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 20:52, Gordek napisał:

Na wstępnei najlepiej umieścić info, że niestety Everquest 2 ma bardzo duże wymagania sprzętowe,
o wiele większe niż WoW. Między innymi dlatego po trialu nie zakupiłem pełiej wersji. Niestety
mój komp nie wyrabiał.

Mam Bartona 2500+, 1 gb i radka 9600xt 256, czy to wystarczy?? Nie chwalę bo nie ma czym, tylko się pytam !!

@T34 Jak to wygląda z graczamiu i serwerami, czy jest większa populacja niż w Wow''ie?? Czy są lagi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 20:55, Air napisał:

> Na wstępnei najlepiej umieścić info, że niestety Everquest 2 ma bardzo duże wymagania
sprzętowe,
> o wiele większe niż WoW. Między innymi dlatego po trialu nie zakupiłem pełiej wersji.
Niestety
> mój komp nie wyrabiał.
Mam Bartona 2500+, 1 gb i radka 9600xt 256, czy to wystarczy?? Nie chwalę bo nie ma czym,
tylko się pytam !!

@T34 Jak to wygląda z graczamiu i serwerami, czy jest większa populacja niż w Wow''ie?? Czy
są lagi itp.


No akurat taka konfiguracja chyba styknie. Ja mam Athlona 1600 XP+, 768 RAMu i Radka 9800 Pro i było ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2006 o 20:52, Gordek napisał:

Na wstępnei najlepiej umieścić info, że niestety Everquest 2 ma bardzo duże wymagania sprzętowe,
o wiele większe niż WoW. Między innymi dlatego po trialu nie zakupiłem pełiej wersji. Niestety
mój komp nie wyrabiał.


To fakt, zresztą SOE sami twierdzą, że nie ma takiego kompa pod strzechą ktory udzwignąlby wszytkie detale Everquest II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2006 o 20:55, Air napisał:

Mam Bartona 2500+, 1 gb i radka 9600xt 256, czy to wystarczy?? Nie chwalę bo nie ma czym,
tylko się pytam !!

@T34 Jak to wygląda z graczamiu i serwerami, czy jest większa populacja niż w Wow''ie?? Czy
są lagi itp.


Cieżko mi się wypowiedzieć nt. obecnej populacji, bo gralem w EQ II w tamtym roku, a obecnie po przygodzie z WoW dopiero wracam jak zaopatrze się w Desert Of Flames. Cięzko go trafić, jak nie uda się do weekendu to ściagne installke z sieci.
Natomiast wtedy gdy gralem to populacja była i teraz patrząc na serwery poprzez Trial of the Isle równiez jest wysoka. Pewnie nie jest to taka ilość graczy jak w WoW ale wiekszosć serwrów jest "high populated". Lagów nie uświadczałem, a już na pewno takie jakie zanmy b.dobrze z innej megaprodukcji tam nie istnieja, Air;) Świat jest naprawdę potężny i stąd też to poczucie przestrzeni...Trudno znależć taki tłok jak w WoW nawet przy AH... Jednakże samemuw tym świecie za wiele sie nie zdziała ale bez problemu można znależć chętnych do pomocy...
Jeżeli chodzi o graczy, to nie chciałbym tutaj nikogo urazić ale odniosłem subiektywne wrażenie, że są oni jakby bardziej dojrzalsi, przynajmniej na serwerach na których ja grałem i podchodzą do Norath bardziej RP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem o sprzęcie...

Dasz sobie radę z tym co masz;)
Zwłaszcza RAM jest ważny, no i procek od 2ghz wzwyż mile widziany.
Karta graf. zeby jak najlepiej radziła sobie z pixel i vertex shaderami.

Jako stary wyjadacz WoW zapewne interesuje cię także walka z innymi graczami. Otóż tutaj nie mogę się za wiele wypowiedzieć, ponieważ gdy grałem nie było jeszcze takiej możlwiości, ale od Desert of Flames jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny i niesamowity tytuł.Na dwóch płytach DvD mieścisię naprawdę wspaniały świat Norrath.Jakimi postaciami graliście i na jakim serwie?Chętnie bym pozamiatał jakiegoś polaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy mój komp to dźwignie? ge rofce 2 ti 64 mb ultra p4 1.6 Ghz 768 ramu sound blaster audigy ?
hehe :P wiem karta graficzna do kitu, wypadałoby zmienić :) coś za 200 zł starczyłoby na everquesta 2?
może jakiś radeon 9550? wspomnę tylko że płyta główna agp 8x to chyba oczywiste... :P
POWIEM jeszcze że WoW pięknie śmiga :) ale czasami się troszkę nudzi :) dobrze by było grać miesiąc w WoW, miesiąc w Everquesta ;) Tak dla odmiany :) Gotów byłbym dziś wydać 150 zł - 100 na grę, tą co w marcu wyszła (dodatek + podstawa) i 50 na prepaida ;) 2 miechy grania ;D
aha i czy w everquescie jest możliwość zatrzymania zapłaty żeby się dni nie marnowały? I czy jak płacę powiedzmy 2 maja to do 2 czerwca gram? ;) dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 17:12, Radzisz napisał:

czy mój komp to dźwignie? ge rofce 2 ti 64 mb ultra p4 1.6 Ghz 768 ramu sound blaster audigy
?
hehe :P wiem karta graficzna do kitu, wypadałoby zmienić :) coś za 200 zł starczyłoby na everquesta
2?


Powiem tak, EQII ma cholerne wymagania. Żeby odpalić na maksa to jak sami twórcy napisali nie ma chyba takiego kompa pod strzechą:) Moim zdaniem to nie tylko karta do wymiany ale i procek. Być może odpalisz na tym zestawie na low detalach ale wtedy robi sie naprawde brzydko...No i RAM. Bez 1GB szkoda odpalać EQII...
Ja grałem na 2GHZ, Gainward 6200 PRO 1480 256RAM, 1GB RAM i na średnich kombinowanych chodziło w miare.

Dnia 28.04.2006 o 17:12, Radzisz napisał:

POWIEM jeszcze że WoW pięknie śmiga :) ale czasami się troszkę nudzi :) dobrze by było grać
miesiąc w WoW, miesiąc w Everquesta ;) Tak dla odmiany :)


Ja tak właśnie zrobiłem w styczniu, a dziś opaliłem WoW spowrotem po tych paru miechach. IMO EQII jest lepszy czyt. bardziej rozbudowany ale odmiana to odmiana:)

Dnia 28.04.2006 o 17:12, Radzisz napisał:

aha i czy w everquescie jest możliwość zatrzymania zapłaty żeby się dni nie marnowały?


Tego nie wiem, nie interesowałem się tym nigdy.

>I czy

Dnia 28.04.2006 o 17:12, Radzisz napisał:

jak płacę powiedzmy 2 maja to do 2 czerwca gram? ;) dzięki za odpowiedź :)


Oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2006 o 17:12, Radzisz napisał:

aha i czy w everquescie jest możliwość zatrzymania zapłaty żeby się dni nie marnowały? I czy
jak płacę powiedzmy 2 maja to do 2 czerwca gram? ;) dzięki za odpowiedź :)


A i jeszcze w tym temacie dodałbym, że SONY nie przygrywa sobie tak jak Bklizzard. Jak coś nie tak z serwerami to odrazu dostajesz etra dni, a nie najpierw obiecanki, które nie zawsze potem BLizz spełnia.
Natomiast Game Masterzy w grze są w pełni profesjonalni - odpowiedzi ekspresowe, często po kilku minutach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje taka karta graf? : <b>Gainward 6200 PRO 1480 256RAM</b>
Ja wiem czy zmieniać procek : procek jest w miarę dobry. Nie Uwerzysz, ale na swoim sprzęcie (karta grafiki xD) grałem w HL2 , doom3, hitman(3 część), wszystkie części gothic i to wszystko na satysfakcjonujących detalach. Myślę, że procek w tym wypadku wystarczy taki jak mój (gdzieś czytałem wymagania xP)

Chociaż szukam sobie karty graficznej. Narazie stać mnie tylko na Radeon 9550( http://sklep.benchmark.pl/pelny_12467.html) lub Radeon 9600 ( http://sklep.benchmark.pl/pelny_16811.html)
Zastanawiam się nad jakimś Ge Forcem, może taki jak twój jest taki i dobry?

Hehe :P Najgorsze jest to że w EQ2 chce grać na swoim kompie, a w domu mam dwa laptopy co mają nagrywarki dvd a ja nawet napędu dvd nie mam :P Trzeba by dokupić... Albo zacząć się uczyć - jeżeli będę miał czerwony pasek to nowego kompa xP co roku był czerwony pasek ale teraz jestem w 1 gim i mi sie nie chcialo :P Może w następnym roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja grafika nie jest najwyższch lotów. Jak juz kupujesz coś nowego to wykosztowałbym się na coś lepszego.
Poradź się najlepiej tutaj: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=1304

Wiesz, wymagania minimalne to może i spełniasz ale wiele stracisz odpalając EQII na low...
I pamiętaj o RAM - bez 1MB nie ma co myśleć o EQII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 10:39, T34 napisał:

Moja grafika nie jest najwyższch lotów. Jak juz kupujesz coś nowego to wykosztowałbym się na
coś lepszego.
Poradź się najlepiej tutaj: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=1304

Wiesz, wymagania minimalne to może i spełniasz ale wiele stracisz odpalając EQII na low...
I pamiętaj o RAM - bez 1MB nie ma co myśleć o EQII.



chyba 1 GB :P
A tak na serio to sam niewiem na co sie zdecydowac na wow czy E2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2006 o 16:54, argetlam napisał:

chyba 1 GB :P


Wiadomo heh.

Dnia 01.05.2006 o 16:54, argetlam napisał:

A tak na serio to sam niewiem na co sie zdecydowac na wow czy E2


Trudna sprawa....
Jedna i druga gra jest bardzo dobra.
EQII jest bardziej rozbudowany ale jak ktos wychowal sie na Warcraftach to WoW jest wspanialym dopelnieniem historii zawartej w dotychczasowych RTSach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>

Dnia 01.05.2006 o 18:46, T34 napisał:

Trudna sprawa....
Jedna i druga gra jest bardzo dobra.
EQII jest bardziej rozbudowany ale jak ktos wychowal sie na Warcraftach to WoW jest wspanialym
dopelnieniem historii zawartej w dotychczasowych RTSach.


No trudna abonament w EQ2 jest o 5 zl tanszy (cena za miesiac gra z dotatkiem jest tansza jest tansza od wow jakby EQ2 wydawał cd-projekt bo do cenegi mam dziwne uprzedzania to bylo by latwiej i mozna bylo by na gre wydac wPLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2006 o 20:00, argetlam napisał:

No trudna abonament w EQ2 jest o 5 zl tanszy (cena za miesiac gra z dotatkiem jest tansza jest
tansza od wow jakby EQ2 wydawał cd-projekt bo do cenegi mam dziwne uprzedzania to bylo by latwiej
i mozna bylo by na gre wydac wPLN


To fakt. Cenega lubi dać d... ale EQII jest wydane bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kupiłem do tej pory do poczekam jeszcze do gwiazdki np wtedy bedzie dodatek do wow i Vanguard: Saga Of Heroes i wdety sie zobaczy co tansze i co lepsze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować