Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2008 o 01:24, Vaxinar napisał:

Witam!

Widzę, że temat trochę przymarł, ale nie wiem czy wiecie pojawiło się demo gry:
http://www.idg.pl/news/161509.html

Ja właśnie ściągam i czekam na premierę w Polsce.
EDIT - eh widzę, że już ktoś podał. :P No nic... Z tego co widać gra zapowiada się całkiem
nieźle i może dzięki temu, że nie jest tak pompowany balon jak w przypadku takich produkcji
jak Gothic gra będzie świetna.
Zabieram się za demo póki co.

Szkoda, ze w jezyku prosto z Vaterlandu, ale to nic, trzeba bedzie poczekac na "normalne" wersje jezykowe ~~
Slyszalem kilka dobrych rzeczy o Drakensangu, zobaczy sie jak to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 01:32, SoundWave napisał:

Szkoda, ze w jezyku prosto z Vaterlandu, ale to nic, trzeba bedzie poczekac na "normalne" wersje jezykowe


Zależy jak dla kogo...

Nie mam teraz czasu - włączyłem. Widzę nowości - dużo klasy, dużo różnych magów i czarodziejów. Przedziwny jak dla mnie system kierowania. WSAD, ale kamera jakoś tak dziwnie podążą. :D
Gra się zapowiada fajno, byleby później nie było tak cukierkowo jak na początku, bo póki co ten świat wydaje się... bardzo inny niż np z Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska wersja Drakensang z lepszą grafiką!
Polska wersja Drakensang: The Dark Eye będzie na starcie prezentowała się jeszcze lepiej graficznie, niż oryginalna wersja niemiecka! Wszystko dzięki temu, że wyjściowo będzie zawierała już w sobie patch 1.02 oraz „High Texture Pack”. Patch powstał jako odpowiedź na prośby miłośników gry, dzięki czemu jest ona lepiej zbalansowana, ma poprawki w systemie i logice gry, a także ulepszone sterowanie.

Największa niespodzianka skierowana jest jednak do osób, które nad wyraz cenią sobie wrażenia wizualne. Ważący blisko 2 GB pakiet „High Texture Pack” dodaje ponad 4500 tekstur w jeszcze wyżej rozdzielczości, którymi obłożone są postacie, zbroje, bronie i różne elementy otoczenia. Do tego dokłada jeszcze możliwość ustawienia anti-aliasingu, czy też nowe efekty – jak np. kałuże wody w porcie. (...)

http://drakensang.pl/

I co wy na to? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 19:25, macned napisał:

I co wy na to? :)


No niby fajnie. Tylko mnie bardziej interesuje fabula i gameplay jako taki - grafika jest sprawa drugorzedna, i dobra gra obroni sie, nawet bedac mniej atrakcyjna wizualnie.

Swoja droga - zastanawia mnie kompletny brak jakiejkolwiek kampanii reklamowej w przypadku tej gry. Gdybym sie kiedys na gram.pl przypadkiem nie natknal na zapowiedz tej gry, to pewnie do dzisiaj bym nie wiedzial ze ma wyjsc, co juz jest dziwne - i boje sie, ze moze mocno odbic sie na wynikach sprzedazy w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 18:10, dambialko napisał:

Ta gra to coś jak Neverwinter Nights 2 ?


Podobno bardziej jak Gothic...Ale EK tej gry miażdży jeśli cena bedzie ciekawa to na 100% kupie EK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 18:13, rafekx 12 napisał:

> Ta gra to coś jak Neverwinter Nights 2 ?

Podobno bardziej jak Gothic...Ale EK tej gry miażdży jeśli cena bedzie ciekawa to na
100% kupie EK:)


Jeśli coś jak Gothic to fajnie, ale coś jak BG to dla mnie odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 18:13, rafekx 12 napisał:

> Ta gra to coś jak Neverwinter Nights 2 ?

Podobno bardziej jak Gothic...


Ke? Sterowanie drużyną, tworzenie własnej postaci - zdecydowanie bardziej przypomina Baldura i NwN 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpadło.DTdE ma być bardzo ale to bardzo w starym stylu.Tzn.coś jak BG.

Ja właśnie z tego powodu zamierzam grę kupić chociaż teraz raczej na brak rozrywki narzekać nie mogę gdyż właśnie Baldura zacząłem ale jak skończę to dopiero wtedy będę myślał o innych cRPG''ach(tych prawdziwych,jak coś:P).
Swoją drogą to ciekawi mnie czy ta gra zostanie ciepło przyjęta przez dzisiejszą społeczność graczy która w większości odwykła od starych cRPG''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 18:39, Bingolo napisał:

Ja właśnie z tego powodu zamierzam grę kupić chociaż teraz raczej na brak rozrywki narzekać
nie mogę gdyż właśnie Baldura zacząłem ale jak skończę to dopiero wtedy będę myślał o
innych cRPG''ach(tych prawdziwych,jak coś:P).
Swoją drogą to ciekawi mnie czy ta gra zostanie ciepło przyjęta przez dzisiejszą społeczność
graczy która w większości odwykła od starych cRPG''ów.


Coz, ponoc w Niemczech gra calkiem niezle sie sprzedawala. No - ale sam system u nich jest duzo bardziej znany, niz chyba gdziekolwiek indziej. Niemniej gra zapowiada sie dosc ciekawie i pewnie jak kupie :)

dambialko
Heh, gra bedzie (przynajmniej wg zapowiedzi) bardziej jak BG. Tyle - ze silnik graficzny jako taki bedzie duzo lepszy - w koncu gra jest robiona wg dzisiejszych standardow, a nie tych sprzed 10 lat.
W kazdym razie ja sie ciesze - w BG gralem ladnych kilka razy, a Gothik to dla mnie taka gierka na raz, bo akurat nie mialem nic lepszego do zagrania. Skutkiem tego Gothik 2 choc kupiony, lezy i czeka na nastepny okres posuchy growej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 22:21, Llordus napisał:

Heh, gra bedzie (przynajmniej wg zapowiedzi) bardziej jak BG. Tyle - ze silnik graficzny
jako taki bedzie duzo lepszy - w koncu gra jest robiona wg dzisiejszych standardow, a
nie tych sprzed 10 lat.

Oczywiście chodzi o standardy graficzne a nie fabularno-gameplayowe. Grafika w demie jest bardzo... magiczna. Ciekawe czy styl ten jest utrzymany przez całą grę czy to tylko pierwsza lokacja jest taka przyjazna.

Pograłem trochę w demo, pogram jeszcze trochę (ślęczenie nad słownikiem jednak trochę męczy). Jak na razie zapowiada się baaardzo smakowicie. Co muszę powiedzieć - wszelkie kwestie mówione (umieszczono je w grze identycznie jak w BG2), które słyszałem brzmią świetnie i naprawdę bardzo mi teraz żal, że nie przykładałem się do nauki niemieckiego bo jak zwykle w takich wypadkach bywa - lokalizacja to jedna wielka loteria (ach, gdzie te czasy gdy nie czuło się sztuczności w lokalizacjach... i znów chodzi o gry na Infinity Engine). Choć w sumie lokalizacje gier fantasy wychodzą w Polsce całkiem dobrze.

Wydaje mi się, że jest to i-must-have dla wszystkich wyjadaczy Infinity Engine o ile jest taka dobra w całości jak twierdzą Niemiaszki. Czekam na grę z niecierpliwością (to jest kandydat na RPG roku a nie jakiś tam Srallout 3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza "zwykłymi" kompanami są też tacy, nad którymi nie ma bezpośredniej kontroli.

Jedyne co mnie martwi to... grafika. Połaziłem trochę po jaskiniach i chodź shadery są użyte obficie to nie śmierdzi tam Oblivionem. Niemniej brakuje mi uczucia... ciemności (ja wiem - marudzę). Przykładowo w Wieśku ciemne miejsca były ciemne (zaznaczam, że zawsze gram na trochę zmniejszonej jasności obrazu w grze) natomiast tu jest po prostu szaro. Może to psuć trochę oddanie jakiegoś mroczniejszego klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 21:15, hallas napisał:

Jedyne co mnie martwi to... grafika. Połaziłem trochę po jaskiniach i chodź shadery są
użyte obficie to nie śmierdzi tam Oblivionem. Niemniej brakuje mi uczucia... ciemności
(ja wiem - marudzę). Przykładowo w Wieśku ciemne miejsca były ciemne (zaznaczam, że zawsze
gram na trochę zmniejszonej jasności obrazu w grze) natomiast tu jest po prostu szaro.
Może to psuć trochę oddanie jakiegoś mroczniejszego klimatu.


Bo to trochę inne gry są. Geralt, jako wiedźmin, może korzystać z szeregu eliksirów w tym z Kota. Te ciemności wymuszają używanie go, chociaż gram teraz na wysokim poziomie trudności i nie używam go. No, ale czego nie zrobi znudzony Flash ;]. Z tego co pamiętam, to sami twórcy Wieśka powiedzieli, że nie mogli zrobić prawdziwej nocy, bo było... za ciemno.
A co do samego Drakensang - może będzie to zmienione w premierowej wersji albo jakimś patchem. Jeśli nie, to pozostaje pobawić się barwami w opcjach gry, ale tak być nie powinno.

Hmm, a teraz zastanawiam się nad EK Drakensang. Dwa razy droższa, ale zawartość kusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 16:23, Flash606 napisał:

A co do samego Drakensang - może będzie to zmienione w premierowej wersji albo jakimś
patchem. Jeśli nie, to pozostaje pobawić się barwami w opcjach gry, ale tak być nie powinno.

No niestety - w demie nie ma możliwości zmniejszenia gammy/jasności - pierwsza rzecz, która bym zrobił i zapewne dalej nie marudził. W grze są takie czary jak światło czy możliwość niesienia pochodni - fajnie, ale zupełnie bezużyteczne bez możliwości zmiany jasności.

Jeśli idzie o Wiecha to owszem - noc jest jasna i rozumiem dlaczego (chodził ktoś po nocy w lesie bez księżyca na niebie? Gwarantowane pełne gacie, szczególne na nieznanym terenie) ale w jaskiniach, gdy zmniejszy się jasność obrazu, ciemność jest taka, że bez ulepszaczy nie widać przeciwników - jak będę pamiętał to zrobię jakiś zrzut ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy już coś wiadomo co to ma być ta "tajemnicza wiadomość", zawartość EK ? Czy ma wpływać na rozgrywkę (np. kod odblokowujący jakiś mega czar itp) ? Bo się zastanowaim na d EK, ale szczerze mówić to wolałbym zwykła wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 18:38, Flagun napisał:

Czy ma wpływać na rozgrywkę (np. kod odblokowujący jakiś mega czar itp) ?


"tajna wiadomość, dzięki której w trakcie gry można zdobyć unikatowy przedmiot, poprawiający statystyki bohatera - rzecz ekskluzywna dla Edycji Kolekcjonerskiej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 18:33, hallas napisał:

No niestety - w demie nie ma możliwości zmniejszenia gammy/jasności - pierwsza rzecz,
która bym zrobił i zapewne dalej nie marudził. W grze są takie czary jak światło czy
możliwość niesienia pochodni - fajnie, ale zupełnie bezużyteczne bez możliwości zmiany
jasności.


Mam nadzieję, że dodadzą, bo premiera niemiecka miała miejsce kilka miesięcy temu (tu też głowy nie daję). A te jaskinie są jakoś oświetlone przez różnego rodzaju pochodnie, latanie, magicznie światełka? Bo trochę irytowały mnie pochodnie w krypcie na wyzimskim cmentarzu.

Dnia 24.11.2008 o 18:33, hallas napisał:

Jeśli idzie o Wiecha to owszem - noc jest jasna i rozumiem dlaczego (chodził ktoś po
nocy w lesie bez księżyca na niebie? Gwarantowane pełne gacie, szczególne na nieznanym
terenie) ale w jaskiniach, gdy zmniejszy się jasność obrazu, ciemność jest taka, że bez
ulepszaczy nie widać przeciwników - jak będę pamiętał to zrobię jakiś zrzut ekranu.


Nieraz muszę chodzić w kompletnych ciemnościach i wiem, że nie jest to miło przeżycie. Przynajmniej w Wieśku dosyć jasna noc jest wyjaśniona - Geralt jako wiedźmin ma ciut lepszy wzrok od innych ludzi. A potwory łatwo namierzyć, bo nie sposób przeoczyć tych czerwonych kółek ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 18:48, macned napisał:

> Czy ma wpływać na rozgrywkę (np. kod odblokowujący jakiś mega czar itp) ?

"tajna wiadomość, dzięki której w trakcie gry można zdobyć unikatowy przedmiot,
poprawiający statystyki bohatera
- rzecz ekskluzywna dla Edycji Kolekcjonerskiej"


Dzięki, nie widziałem opisu jedynie wizualizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 18:38, Flagun napisał:

Czy już coś wiadomo co to ma być ta "tajemnicza wiadomość"

Poproś kogoś kto umie po niemiecku żeby zapytał(w niemieckim EK też była pewnie taka "tajemnicza wiadomość")co to dokładnie jest.:P Potem opowiedz tylko nie zapomnij dodać ostrzeżenia przed spoilerami.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować