Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

W zachodnich wersjach kolekcjonerskich zauważyłam dodany pdf z podstawką systemu RPG - czy u nas też się znajdzie na płycie z dodatkami? Oczywiście nie marzę o polskiej wersji, ale angielskie tłumaczenie czyli "The Dark Eye - Basic Rules" dużo by dało tym graczom, którzy nie stronią od kostek lub chcą więcej wiedzieć o systemie użytym w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 14:01, NITRO Techland napisał:

Heh Selv - gram w Drakensanga już jakiś czas ( :P ) i serio nie zauważyłem, aby był łatwy,
ani płytki.


To możesz dać jakąś małą sugestię odnośnie NPCów i wyboru profecji Głównego bohatera?
Ja lubię żeby mój Hero był w miarę uniwersalny. Na ile da się to osiągnąć w Drakensang?
Wiadomo że raczej nie ma sensu robić z niego Kowala, alchemika i łuczarza w jednym do tego speca od gadania , magii i złodzieja, ale sama maszynka do zabijania to też nieciekawy wybór. Chodzi mi o jakiś rozsądny kompromis,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiało mnie, dlaczego Drakensang już jest sprzedawany w Media Markt od dzisiaj (albo i wcześniej, nie jestem pewien, bo dziś dopiero zauważyłem), a gram.pl dopiero dostarczy grę w dzień premiery tj. 10 grudnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 17:52, Ivellios napisał:

Zastanawiało mnie, dlaczego Drakensang już jest sprzedawany w Media Markt od dzisiaj
(albo i wcześniej, nie jestem pewien, bo dziś dopiero zauważyłem), a gram.pl dopiero
dostarczy grę w dzień premiery tj. 10 grudnia?


Bo MM i inne sieci handlowe, może poza Empik, rzadko kiedy przestrzegają umów handlowych. Kupowanie czegokolwiek w sklepie gram.p, szczególnie gdy idzie o premiery, raczej mija się z celem. Nie dość, że dostarczają towar często po terminie, to jeszcze trzeba płacić za przesyłkę. Szkoda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w jakiejś informacji prasowej było powiedziane, że przy zamówieniu Drakensanga z msw lub empik.com grę otrzymamy 2 dni przed premierą. Niestety w przypadku Empika okazało się to być ściemą, bo zamówienie na Drakensang EK miało być zrealizowane dopiero 15.12 (premiera 10.12). Szkoda, że nie otrzymałem odpowiedzi od konsula Techlandu czemu jest taka rozbieżność między tym co napisane w informacji prasowej, a tym co pisze DOK sklepu Empik.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 18:05, GanD napisał:

Bo MM i inne sieci handlowe, może poza Empik, rzadko kiedy przestrzegają umów handlowych.
Kupowanie czegokolwiek w sklepie gram.p, szczególnie gdy idzie o premiery, raczej mija
się z celem. Nie dość, że dostarczają towar często po terminie, to jeszcze trzeba płacić
za przesyłkę. Szkoda :/


Ja akurat na przesyłkę nie mogę narzekać bo moje zamówienia zawsze były dostarczone wtedy gdy miały być dostarczone, więc tu akurat wszystko ok.
Po prostu zdziwiłem się kiedy w MM zobaczyłem tę grę dziś, mimo że ja mam ją mieć dostarczoną za trzy dni. Z tego co widziałem MM sprzedawało jedynie podstawową wersję, a ja zamówiłem kolekcjonerską, więc byłbym chyba bardziej sfrustrowany gdybym już dziś mógł kupić kolekcjonerską. A tak to jeszcze wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś ma grę - niech używa

Spoiler

SPOILERÓW

dla wczepiania nawet najmniejszych elementów dotyczących fabuły rozgrywki oraz - przeróżnych tipsów & tricksów.
Myślę, że w tej grze to ważne ^^
Bardzo ;)
Jak ktoś gdzieś zobaczy gierkę w Gdańsku to niech napisze, zaraz podlece kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze uzywac opcji spoilerowania, jesli zdradza sie wazne rzeczy dotyczace gry. Zeby tresc byla zaznaczona jako spiler w okienku, najpierw sobie spokojnie ten post napiszcie, a nastepnie zaznaczie fragmenty, ktore sa spoilerem i kliknijcie na literke "S". Prosze o tym pamietac, bo Draksang w niektorych sklepach mozna juz kupic, a sa gracze, ktorzy o niuansach fabularnych wola sie dowiedziec sami.

Wymagania gry:

- OS Windows XP/Vista
- CPU: Pentium IV 2.4GHz
- RAM: XP = 1 GB, Vista = 1,5 GB
- Karta graficzna: GeForce 6600 lub lepsza
- Karta muzyczna: kompatybilna z DirectX 9c
- DVD-Rom: 2x lub lepszy
- 6 GB wolnego miejsca na twardym dysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym zabezpieczona jest gra Draksang? Zastanawiam sie nad zakupem, bo gry RPG lubie, jednak zabezpieczenie innej oczekiwanej gry - King`s Bounty: Legenda - dalo mi tak do wiwatu, ze poki nie upewnie sie, ze zabezpieczenie nie utrudnia konfortowej gry to jej nie kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 18:22, Selv napisał:

Jak ktoś gdzieś zobaczy gierkę w Gdańsku to niech napisze, zaraz podlece kupić :)


MediaMarkt - 79,90 zł

gra już leży na biurku
zaraz instalacja, ale jak znam siebie teraz dwa tygodnie będę się zastanawiał jaką postacią grać ;)
ale lubię takie dylematy

A samą grę skończę pewnie w maju....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, będę musiał się kopsnąć na Przymorze. Szkoda, że dopiero we wtorek mam czas, eh, zawsze problemy przez te kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać, jeśli już zainstalowałeś grę, jakiego rodzaju zabezpieczenie antypirackie ona posiada? Secorum, starforce, safedisc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 22:39, GanD napisał:

Mógłbyś napisać, jeśli już zainstalowałeś grę, jakiego rodzaju zabezpieczenie antypirackie
ona posiada? Secorum, starforce, safedisc?


zainstalowałem,
instalacja bezproblemowa (Kaspersky wstrzymany)
Przy uruchomieniu Kaspersky jak zwykle coś tam szemrał (przy wielu grach krzyczy że keylogger), dałem wykluczenia i jest ok.
Czym gra jest zabezpieczona ?
Nie wiem.

Chyba wiem jaką postać wybiorę ;) (z tyłu wygląda też bardzo zachęcająco):

20081207230950

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, gra w sprzedaży parę dni przed premiera, akurat wczoraj byłem w Media, ale się nie interesowałem bo gra miała zostać wydana w najbliższą środę...
Techland sobie w kulki poleciał dostarczając już grę do niektórych sklepów, przy okazji robiąc ludzi którzy zamówili EK w sklepie internetowym empik.com w jajo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niezła ta twoja bohaterka. umiejętności dyplomacji ma rozwinięte na najwyższym poziomie. od razu to widać...
a co do pojawienia się drakensanga w sklepach, cóż techland nie robi nic innego, niż cd projekt. to już norma, dlatego nie zamawiam przez internet, bo wiem na 90%, ze i tak wcześniej każda gra pojawi się w dużych sieciach, które jednak dbają o klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować