Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2008 o 00:13, Selv napisał:

... jak spolszczenie?
Babole są? Widzę, że się postarali i np: opisy na mapy też są ładnie naniesione.


za wcześnie na wnioski, pobiegałem trochę po okolicy.
Przeczytam dokładnie instrukcję, trzeba się zaznajomić ze statystykami, zależnościami itp.

Na razie nie mogę się przyzwyczaić do pracy kamery, to znaczy do tego że najeżdżając myszką do krawędzi ekranu teren się nie obraca, trzeba przytrzymać prawy przycisk myszy i wtedy można swobodnie to robić. Ale to pewnie kwestia kilku godzin grania i przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 08:20, Don Zorro napisał:

Czy walczysz mniej więcej tak jak w NwN 2?


Mniej więcej :) Jest aktywna pauza. Można w ustawieniach dać pauzę na początku walki , bez pauzy, albo pauzę na początku każdej tury.
Jest jednak pewien aspekt walki czyniący ją o wiele ciekawszą: nie ma już tak że bohater z 1 punktem życia jest w pełni sprawny, do tego dochodzą poważne rany które trzeba wyleczyć po walce bo zmniejszają statystyki postaci.
Wizualnie walka przypomina NWN2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jak już na pewno wiecie Drakensang w niektórych sklepach pojawił się już w ten weekend pomimo, że premiera była zapowiedziana na 10 grudnia. Stąd też poniższe oświadczenie:
„Firma Techland potwierdza, że grę Drakensang wysłała do sieci handlowych wcześniej niż planowała. Wynikało to z możliwych trudności logistycznych, które mogły wystąpić w związku ze zbliżającymi się świętami. Niemniej firma Techland nie miała zamiaru przesuwać daty premiery z 10 grudnia na datę wcześniejszą. Fakt pojawienia się gry w sprzedaży przed premierą wynika z tego, że niektóre sieci handlowe zaczęły sprzedaż Drakensanga nie czekając na oficjalną premierę. Zaistniała sytuacja dotyczy tylko i wyłącznie podstawowej wersji gry. Edycja Kolekcjonerska Drakensanga będzie miała swoją premierą zgodnie z planem. Jednocześnie firma Techland pragnie poinformować, że wysłała gry zamówione w przedsprzedaży w sklepie MSW.pl zgodnie z planem, to jest jeszcze w ubiegłym tygodniu. Za wszelkie niedogodności firma serdecznie przeprasza.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ma problem z Drakensangiem?? W moim przypadku gra ma tendencję do częstych teleportów postaci na małe odległości i co jakieś 20 minut wywala mnie do Windowsa z errorem takim, jak na sceenie.

20081208194414

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 22:26, rafekx 12 napisał:

Witam mam pytanie czy Drakensang jest już w MM?Jeśli tak to w jakiej cenie?:)

jest, w cenie 99.90 zł. bez problemów dostałem dziś w mm w poznaniu.
po kilkugodzinnym obcowaniu z grą niewiele mogę powiedzieć o gł. fabule. dialogi są napisane bardzo dobrze, ze szczypta humoru, spotykane postacie są wiarygodne, klimatyczne anglojęzyczne głosy. cała gra wciąga, jak bagno. widać na każdym kroku, że to rpg, tu grają współczynniki, a nie szybkie klikanie i bieganie. mam wrażenie, że dsa jest o wiele ciekawszym systemem, niż dobrze nam znany d&d. może to efekt przejedzenia? od początku widać, że to gra nie na jeden raz. możliwość tworzenia postaci naprawdę imponująca. zwraca uwagę bardzo dobre udźwiękowienie gry, no i znakomita muzyka.
game play, coś jak nwn2, tyle, że kilka razy lepsze...
jedyne co mi lekko przeszkadza, to sterowanie, właśnie dlatego, że przypomina to z nwn2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NITRO Techland - obiecaliście, że kupując edycję kolekcjonerską w Empiku bądź w MSW otrzymamy ją dwa dni przed premierą. Nie wiem czy Techland się spóźnił z jej kompletowaniem, czy zablokował wysyłkę tej wersji po tym jak konie uciekły z wersją standardową. Grunt, że Empik zapowiada wysyłkę na 15 grudnia, a MSW mimo informacji, że wysyła od 5 grudnia jej nie wysłał (sądząc z informacji na forach).
Tak czy inaczej wygląda na to, że gracze którzy zapłacili sporo więcej za preorder dostaną grę tydzień później niż reszta.
Może przynajmniej jakieś szczere wyjaśnienia dostaniemy?

Przy okazji ponawiam pytanie - czy będą dołączone na DVD materiały do grania paper&pen RPG tak jak w zachodnich wersjach kolekcjonerskich (poza kartą postaci)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 00:06, jaceloth napisał:

> Witam mam pytanie czy Drakensang jest już w MM?Jeśli tak to w jakiej cenie?:)
jest, w cenie 99.90 zł. bez problemów dostałem dziś w mm w poznaniu.
po kilkugodzinnym obcowaniu z grą niewiele mogę powiedzieć o gł. fabule. dialogi są napisane


to ja w trójmiejskim MM kupiłem grę w niedzielę za 79,90 zł ;)

nie mogę jeszcze wykumać jak robione są testy na umiejętności.
np. zielarstwo, próbowałem zbierać zielsko, raz sukces, raz porażka. W konsoli oprócz wartości samej umiejętności, podawane są także wartości przy atrybutach, które mają wpływ na daną umiejętność, ale za każdym razem inne np. w przypadku zielarstwa SPR xx / INt xx / ZRĘ xx gdzie xx są różnymi liczbami, im mniejsze tym bardziej korzystny wynik testu. Może gdzieś przegapiłem wzór na wynik testu umiejętności...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę. Nie możemy odpowiadać za fakt, że sieci handlowe zrobiły co zrobiły. Mogę jednak zapewnić, że bardzo zależy nam aby osoby korzystające z naszego sklepu były zadowolone. EK była wysyłana w piątek po południu i poniedziałek rano. Tak więc dzisiaj powinny dojść EK zamówione na msw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciach, gra kupiona, nie mogłem się powstrzymać ;)
79zł w Empiku City Forum Gdańsk ;)
Naprawdę wszystko wygląda super :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać jeszcze ten błąd. Pojawia się losowo, ostatnio po jakiś 2-3minutach gry, po czym, gdy klikam OK, wyskakuje error, który wkleiłem w moim poprzednim poście. Gdy i tamtego zamknę, pojawia się raport błedu i gra się zamyka. Teraz to grać nie idzie wogóle, co 30sek muszę robić save''y, bo nigdy nie wiem kiedy mnie wywali :(
Proszę o szybką poradę.

20081209173946

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 17:42, ramiro cruiz napisał:

Zapomniałem dodać jeszcze ten błąd. Pojawia się losowo, ostatnio po jakiś 2-3minutach
gry, po czym, gdy klikam OK, wyskakuje error, który wkleiłem w moim poprzednim poście.
Gdy i tamtego zamknę, pojawia się raport błedu i gra się zamyka. Teraz to grać nie idzie
wogóle, co 30sek muszę robić save''y, bo nigdy nie wiem kiedy mnie wywali :(
Proszę o szybką poradę.


Napisz do Techlandu,ewentualnie przeinstaluj gre albo zainstaluj nowe sterowniki do grafy...Może to pomoże?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: czy na początku gry można kogoś jeszcze przyłączyć do drużyny oprócz amazonki rhulany. nie mogę nikogo więcej znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej gra sie swietnie ale albo ja jestem lekko niepociumany albo nie moge sie doszukac jak sie uzywa ''otwierania zamkow'' - tzn. mam szpilki ale nie wiem jak je wykorzystac. Automatycznie sie nie da, a bez nich praktycznie niemozliwe jest otwarcie jakiegokolwiek zamka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 21:53, Skie napisał:

hej gra sie swietnie ale albo ja jestem lekko niepociumany albo nie moge sie doszukac
jak sie uzywa ''otwierania zamkow'' - tzn. mam szpilki ale nie wiem jak je wykorzystac.
Automatycznie sie nie da, a bez nich praktycznie niemozliwe jest otwarcie jakiegokolwiek
zamka...


Przekładasz je na pasek, klikasz (powinny podświetlić sie na zielono) i potem na skrzynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować