Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2008 o 01:12, Miśkov napisał:

Nic to nie daje, poza satysfakcja wkurzenia handlarza. No i dowiadujemy się ich prawdziwej
wartości.

dzieki.

Spoiler

o prawdziwej wartości paczki złodziej może przekonać się wcześniej okradając handlarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś powiedziec czy warto kupic tą grę, wychowałem się na takich rpgg jak D&D, Warhamer, Cyberpunk i Wampir Maskarada grałem kiedyś w Shadows Over Riva czy jak tam się nazywała poprzednia częśc cyklu, więc zastanawiam się czy dla starego rpg-owca to będzie dobra gra:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 13:42, Meketh napisał:

Może ktoś powiedziec czy warto kupic tą grę, wychowałem się na takich rpgg jak D&D, Warhamer,
Cyberpunk i Wampir Maskarada grałem kiedyś w Shadows Over Riva czy jak tam się nazywała
poprzednia częśc cyklu, więc zastanawiam się czy dla starego rpg-owca to będzie dobra
gra:).



no pewnie, gra ma fajna grafe, klimat starych rpg i swietne dialogi a przeciez oto chodzi. mozna powspominac przy niej sobie od baldurze.
dla mnie jest dobra, przynajmniej odejswcie od hack and slash których ostatnio dużo było na rynku i oczywiście wiało z tego powodu nudą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wersją demo gry. Gdy włączam ją widzę dwa loga ( szybko mijające). Następnie pojawia się ekran wczytywania. W tym momencie albo wywala mnie do Windowsa ( bez komunikatu) , albo ( częściej) gra się nie wczytuje i mogę jedynie oglądać pasek wczytywania ( który nawet nie drgnie). Ktoś wie czemu tak się dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 19:33, pudini napisał:

Spoiler

wiecie może jak wykonać misję z fontanną w ferdok?. jak należy ustawić te dźwignie?



Spoiler

Tak,musisz przyjrzeć się z których dźwigni leci para[dym] i ustawic tylko je i napcisnąć kołowró i po sprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 17:17, AR999 napisał:

Mam problem z wersją demo gry. Gdy włączam ją widzę dwa loga ( szybko mijające). Następnie
pojawia się ekran wczytywania. W tym momencie albo wywala mnie do Windowsa ( bez komunikatu)
, albo ( częściej) gra się nie wczytuje i mogę jedynie oglądać pasek wczytywania ( który
nawet nie drgnie). Ktoś wie czemu tak się dzieje ?

A karta graficzna spełnia wymagania gry? ( i cała reszta? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

wiecie od kogo można nauczyć się clarum purum?. ja byłem u wzynawców peraine i u alchemiczki w ferdok i nie mają takiego skilla do nauki.

za odp z góry thx. dziekl również rafekx 12 za podpowiedź do questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 20:02, pudini napisał:

Spoiler

wiecie od kogo można nauczyć się clarum purum?. ja byłem u wzynawców peraine i u alchemiczki
w ferdok i nie mają takiego skilla do nauki.

za odp z góry thx. dziekl również rafekx
12 za podpowiedź do questa.



Spoiler

Hmm..nie gram żadnymi "czarodziejami" ale mógłbym przysiąc że Moria jedna z Wiedźm w Mrocznym Lesie uczy czegos takiego...Z resztą sam sprawdź bo pewny niestety nie jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 20:02, pudini napisał:

Spoiler

wiecie od kogo można nauczyć się clarum purum?. ja byłem u wzynawców peraine i u alchemiczki
w ferdok i nie mają takiego skilla do nauki.

za odp z góry thx. dziekl również rafekx
12 za podpowiedź do questa.


Spoiler

W Ferdok jest alchemiczka przy świątyni Hasinde, a właściwie przy placu budowy , i ona uczy Clarum purum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skarb

Spoiler

Udało mi się znaleźć skarb na bagnach. Wystarczyło nacisnąć przycisk na sarkofagu.
Trochę zaskakujący. Ale te strzały są chyba najlepsze w grze.
Co ciekawe znalazłem tez prawdziwy skarb zupełnie nie związany z tym questem, na jednej "wysepce" za krzakiem beczka ze składnikami typu złoto oraz kilka dukatów, aż Rhulanę zamurowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 17:32, rafekx 12 napisał:

Spoiler

CZy ktoś znalazł Hełm ognia?Podobno jest do znalezienia w Mrocznym Lesie?:)


Spoiler

Hełm ognia NIE JEST w Mrocznym Lesie. I tak, mam go ;p
A trzecie zadanie wyroczni to chyba było odzyskanie Smoczego Oka. Ogólnie - były dla mnie różne momenty "trudności", jednak przejść się da ;)
Teraz mnie finał czeka, a tak mi się tej gry kończyć nie chce... Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 22:40, Marco Polo napisał:

Doszedł ktoś może do Krwawych Gór (następna lokacja po Trzęsawiskach)? Gra mi się wywala
w jednym miejscu za każdym razem.

Spoiler

Opowiedziałem się po stronie czarownic, wykonałem wszystkie zadania i idę spotkać
się z ich Starszą.


Kiedy wchodzę na docelowe miejsce włącza się automatyczny zapis i gra się wywala :-/

czy poradziłeś sobie z tym błędem? właśnie mam to samo, ale przy uruchamianiu gry. przeinstalowałem i dalej jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest prawidłowa kombinacja dźwigni w zadaniu naprawy przepłuywu wody w studni w dzielnicy, która jest otwierana po rozwiązaniu zadania związanego z morderstwami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 23:04, jaceloth napisał:

> [355]

Spróbuj skasować quicksave_0 z lokalizacji: ...Moje dokumenty\Drakensang\profiles\default\save
Mi pomogło.

Mistic
Buło już na forum :-P
Dwie, z których unosi się para muszą być ustawione przeciwnie do pozostałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 23:50, Mistic napisał:

Jaka jest prawidłowa kombinacja dźwigni w zadaniu naprawy przepłuywu wody w studni w
dzielnicy, która jest otwierana po rozwiązaniu zadania związanego z morderstwami?


A przyjrzyj się tym dźwigniom. Z dwóch z nich uchodzi para, te należy przekręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 00:03, GanD napisał:

A przyjrzyj się tym dźwigniom. Z dwóch z nich uchodzi para, te należy przekręcić.


proszę zaznaczać takie wypowiedzi jako spoiler, bo nikt nie chce tracić przyjemności z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 09:42, jaceloth napisał:

proszę zaznaczać takie wypowiedzi jako spoiler, bo nikt nie chce tracić przyjemności
z gry.


Przekręcenie dźwigni nie należy do przyjemności zazwyczaj chyba że lubisz bawić się pałeczkami, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować