Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2009 o 00:27, mike91 napisał:

Witam. Mam pytamnie. Gdzie w Ferdok można kupić maść na oparzenia? O ile w ogóle można,
szukałem ale nie dane mi było znależć.


Też sobie nie przypominam, żebym ją gdzieś w mieście widział. To jest jedna z tych bardziej unikatowych mikstur i chyba jedyną osobą, która mogłaby ją mieć jest handlarka koło świątyni.

Spoiler

Najlepszą metodą jest zrobienie jej samemu, po walce ze smokiem powinieneś dostać recepturę od krasnoludów, z tego co pamiętam składniki są dość popularne, więc nie powinno być problemu ze stworzeniem maści;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 22:01, Pawelec3 napisał:

hejka mam problem mam zadanie od pani neisbeck i kazała mi otruć szefa straży i nie wiem
jak to zrobić bo on ciągle mnie przyłapuje pomocy?


Spoiler

Postaw wszystkim kolejkę. Rozbij beczkę z piwem. Kiedy karczmarz będzie zajęty kłóceniem się z kelnerką, ty wlej truciznę do dzbanka stojącego na barze. Resztę załatwi za Ciebie kelnerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 09:25, Jabłoński napisał:

Mam pytanko, jak się leczy rany? jak używam bandaży to zdrowie sie uzupełnia, ale ikonka
rany się świeci??


za darmo to cie kapłan wyleczy (w każdym razie na pierwszej mapie w grze).
Dobrze jest na pierwszej mapie iść do alchemiczki obok saliny czy jak jej tam i nauczyć głównego bohatera umiejętności alchemii. drogo bo 10 denarów ale warto, od razu kup od niej sproszkowanej mandragory i receptury, reszta składników jest pospolita.
i na stole stwórz proszek na rany. dużo:)

A ja mam z kolei taką prośbę- mógłby mi ktoś podać link do tej instrukci do gry bo znaleźć nie mogę...
albo na maila:
frozen_fox@wp.pl
thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, może to głupio zabrzmi, ale chce kupić drakensang przez gram-pl (przez neta kupuje pierwszy raz), mam na nim 50 zł, które chce na ten zakup przeznaczyć i nie mogę ich użyć ponieważ prosi mnie o kupon promocyjny, a ja nie wiem skąd go wziąć. Napiszcie co mam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 09:35, frozen_fox napisał:

> Mam pytanko, jak się leczy rany? jak używam bandaży to zdrowie sie uzupełnia, ale
ikonka
> rany się świeci??

za darmo to cie kapłan wyleczy (w każdym razie na pierwszej mapie w grze).
Dobrze jest na pierwszej mapie iść do alchemiczki obok saliny czy jak jej tam i nauczyć
głównego bohatera umiejętności alchemii. drogo bo 10 denarów ale warto, od razu kup od
niej sproszkowanej mandragory i receptury, reszta składników jest pospolita.
i na stole stwórz proszek na rany. dużo:)


Dzięki za pomoc, mam z kolei pytanie zna ktoś hasło w pierwszej lokacji żeby powiedzieć tej Ernie Goodbeet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 09:50, raUYbbhqkrychu napisał:

Słuchajcie, może to głupio zabrzmi, ale chce kupić drakensang przez gram-pl (przez neta
kupuje pierwszy raz), mam na nim 50 zł, które chce na ten zakup przeznaczyć i nie mogę
ich użyć ponieważ prosi mnie o kupon promocyjny, a ja nie wiem skąd go wziąć. Napiszcie
co mam zrobić.


Hm wydaje mi się, że gram.pl sie wycfaniło i za wirtualne pieniądze możesz kupić tylko wybrane gry - tu masz linka
http://wpln.cdprojekt.pl/

Ps. nie martw się... ja mam ponad 300 wpln i co lepsze gryz dostępnych mam, a reszta to prawdziwy szit.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem gra sypie się do pulpitu, nie wiem jak temu zaradzić. Mam Vistę, i spełniam wymagania gry. Jakieś koncepcję? To dość duży problem bo raz na kilka wejść/wyjść z obszaru muszę uruchamiać grę na nowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 09:25, Jabłoński napisał:

Mam pytanko, jak się leczy rany? jak używam bandaży to zdrowie sie uzupełnia, ale ikonka
rany się świeci??


Podpakuj jednej postaci umiejętność Leczenie Ran, to wtedy za pomocą bandaży będziesz mógł leczyć wszystko. To dosyć tani i prosty sposób (nie trzeba się bawić w rzemieślnika, a bandaże mało kosztują).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 11:42, marcin1930 napisał:

Czasem gra sypie się do pulpitu, nie wiem jak temu zaradzić. Mam Vistę, i spełniam wymagania
gry. Jakieś koncepcję? To dość duży problem bo raz na kilka wejść/wyjść z obszaru muszę
uruchamiać grę na nowo...


Hm... a jaki masz sprzęt dokładnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 09:35, frozen_fox napisał:

A ja mam z kolei taką prośbę- mógłby mi ktoś podać link do tej instrukci do gry bo znaleźć
nie mogę...
albo na maila:
frozen_fox@wp.pl
thx


Że co? Instrukcji znaleźć nie możesz? Była przecież w pudełku gdy grę kupywałeś, już ją zdążyłeś zgubić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 09:25, Jabłoński napisał:

Mam pytanko, jak się leczy rany? jak używam bandaży to zdrowie sie uzupełnia, ale ikonka
rany się świeci??


Tak jak Łowca Gier wcześniej wspomniał, możesz wymaksować umiejętność leczenia ran u którejś postaci, ale tańsze jest korzystanie z zaklęcia Balsam Leczniczy, do nauczenia na placu przy Świątyni Hesinde w Ferdok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brat mi przywiózł z niemiec oryginalną grę w wersji niemieckiej i używam spolszczenia jak ktoś się uczy niemieckiego to mogę mu tą instrukcje wysłać:) Ja na pewno nic z niej nie rozumiem dlatego szukam w internecie ale nic nie mogę znaleźć.
Mógłby ktoś zrobić zdjęcia tej instrukcji i wysłać mi na maila?*** [M - w]
dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 14:31, frozen_fox napisał:

brat mi przywiózł z niemiec oryginalną grę w wersji niemieckiej i używam spolszczenia
jak ktoś się uczy niemieckiego to mogę mu tą instrukcje wysłać:) Ja na pewno nic z niej
nie rozumiem dlatego szukam w internecie ale nic nie mogę znaleźć.
Mógłby ktoś zrobić zdjęcia tej instrukcji i wysłać mi na maila? frozen_fox@wp.pl
dzięki


Instrukcja ma 78 stron. Chyba nikt nie poświęci tyle czasu dla ciebie i zrobi 78 fotek, a potem wyśle je mailem. Może zanieś tę niemiecką instrukcję do tłumacza przysięgłego języka niemieckiego.

A tak na poważnie - byś chociaż nie afiszowła się beszczelnie, że masz pirata.

Ps. Jak dasz na forum foto pudełka lub instrukcji niemieckiej, to publicznie się pokajam i przeproszę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 12:04, rafekx 12 napisał:

Hm... a jaki masz sprzęt dokładnie??


Procek Athlon 64 X2 4200+, 4 GB RAM, GF 8800 GTS. Jak już mówiłem spełniam wymagania gry, nawet Vista jest napisana jako "w pełni działająca" razem z XP więc dlaczego są problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Po pierwsze:
sorry za jakość zdjęcia (poniżej) ale zrobione komórką


Po drugie:
"byś chociaż nie afiszowła się beszczelnie, że masz pirata"

Afiszować się to znaczy popisywać się, paradować lub obnosić się. Czy ja się popisuję że mam pirata?

I po trzecie:
Wiesz co to jest offtopic? Gdybym był moderatorem to byś zaraz dostał ostrzeżenie.

20090111173026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - instrukcja jest własnością wydawcy - jej kopiowanie to naruszenie tych praw.

Po drugie, na forum nie zamieszczamy ogłoszeń.

Dnia 11.01.2009 o 17:30, frozen_fox napisał:

I po trzecie:
Wiesz co to jest offtopic? Gdybym był moderatorem to byś zaraz dostał ostrzeżenie.


Po trzecie - moderatorkę zostaw moderatorom.

Dziękuję za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować