Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

>/ciach/

W sumie elfka jest lepszym łucznikiem niż amazonka, ale z tego co pamiętam odstraszyło mnie to, że ma strasznie mało punktów życia, poza tym ma umiejętności magiczne, więc powinna nosić raczej słabsze pancerze (jeśli chce się oczywiście czarować) i wydaje mi się (bo nie sprawdzałem) ze w walce radzi sobie słabiutko

Spoiler

w przyszłości mogą być problemy bo jak zaczną się walki w jakiś tunelach i zostawi się ją samą (bo wojownicy ruszą na wroga) by strzelała z łuku, to jest duża szansa, że nagle wróg pojawi się za plecami i nie będzie miała szans w walce

. Co do Amazonki to jako wojownik radzi sobie bardzo dobrze, trzeba tyko poświecić trochę punktów lub pokombinować z magicznymi przedmiotami aby podnieść jej bazowy atak strzelecki, by mogła się nauczyć tych lepszych umiejętności, bo naprawdę warto
Spoiler

niekiedy 2 strzałami zabijała potworki po 150 punktów życia zadając im 4 rany, ach czasami myślę że ta gra jest za prosta;)

. Co do Dranora to dobry z niego złodziej, ale w pewnym momencie nie będzie się mógł już dalej w złodziejskim rzemiośle rozwijać (przynajmniej u mnie doszedł na max w otwieraniu zamków i rozbrajaniu pułapek), to robiłem z niego typowego wojownika, chociaż nie będzie tak twardy jak typowy fighter;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 22:10, Hristo86 napisał:

(...) ach czasami myślę że ta gra jest za prosta;)


Bo jest, i to zdecydowanie. Kiedy pokonałem

Spoiler

smoka

przy pierwszym podejściu, bez większego przygotowania, wykorzystując tylko dane mi przed samą walką mikstury, nie tracąc żadnego członka drużyny, zresztą żadnemu się specjalna krzywda nie stała, aż dziwne że npc padli... jakoś tak, szczerze mówiąc trochę odechciało mi się gry. Jestem już od jakiegoś miesiąca w krasnoludzkich kopalniach i nie wiem, czy tę grę ukończę. Fabuła nie powala, przeciwnicy są śmiechu warci, zupełnie straciłem motywację :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 23:26, GanD napisał:

> (...) ach czasami myślę że ta gra jest za prosta;)

Bo jest, i to zdecydowanie.(...) Fabuła nie powala,
przeciwnicy są śmiechu warci, zupełnie straciłem motywację :/


Znam ten ból:/ Wychodzę z założenia, że twórcy w końcówce naprawdę nie mieli pomysłu na to co robią, walki czasami są absurdalne i monotonne, prosty przykład:

Spoiler

idziemy doliną do legowiska smoka i co 100 metrów atakują nas harpię i tak kilkanaście razy, nie wiem jaki to miało cel i wolę nie wiedzieć czym się kierowali twórcy gry tworząc ten poziom:/

. Co do poziomu walki w grze, to samo stwierdzenie, że "najpotężniejszym" przeciwnikiem w grze jest wielki szczur, a raczej szczurzyca (przynajmniej w mojej opinii i jak przymuszam większość osób na forum się z tym zgodzi), a większość głównych bossów można pokonać za pierwszym razem bez zbędnych przygotowań:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka: jak leczyć zatrucia (rany umiem, ale zatruć ni cholery- widziałem w poradniku takie zaklęcie Klarum Purum, ale nie wiem od kogo się go nauczyc) i drugie jak zwolnić kogos z drużyny żeby nowa osobe przyjąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 09:50, Jabłoński napisał:

Dwa pytanka: jak leczyć zatrucia (rany umiem, ale zatruć ni cholery- widziałem w poradniku
takie zaklęcie Klarum Purum, ale nie wiem od kogo się go nauczyc) i drugie jak zwolnić
kogos z drużyny żeby nowa osobe przyjąc?


leczenie trucizn:
Musisz miec umiejetnosc oraz odpowiedni napój lub zioło. O ile dobrze pamietam była to herbatka z hm.. czegostam. Umiesc ją na pasku skrotów i kliknij by uzyc, a potem na zatrutej postaci.

Zwalnianie osób:
Porozmawiaj z daną osobą - jest tam opcja oddzielenia. Postac ta bedzie na ciebie czekac w Twoim domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 09:50, Jabłoński napisał:

Dwa pytanka: jak leczyć zatrucia (rany umiem, ale zatruć ni cholery- widziałem w poradniku
takie zaklęcie Klarum Purum, ale nie wiem od kogo się go nauczyc) i drugie jak zwolnić
kogos z drużyny żeby nowa osobe przyjąc?


klarum purum uczy zdaje się ta alchemiczka z pierwszej wioski, ale dopiero na straganie mieście
herbatka z pozłotki pełni taką samą funkcję w leczeniu zatruć jak bandaże przy leczeniu ran
są jeszcze magiczne mikstury-odtrutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 10:07, Skie napisał:

> Dwa pytanka: jak leczyć zatrucia (rany umiem, ale zatruć ni cholery- widziałem w
poradniku
> takie zaklęcie Klarum Purum, ale nie wiem od kogo się go nauczyc) i drugie jak zwolnić

> kogos z drużyny żeby nowa osobe przyjąc?

leczenie trucizn:
Musisz miec umiejetnosc oraz odpowiedni napój lub zioło. O ile dobrze pamietam była to
herbatka z hm.. czegostam. Umiesc ją na pasku skrotów i kliknij by uzyc, a potem na zatrutej
postaci.

Zwalnianie osób:
Porozmawiaj z daną osobą - jest tam opcja oddzielenia. Postac ta bedzie na ciebie czekac
w Twoim domu.


A gdzie te herbatę zrobić? Drugie pytanie - w moim domu? ja nie mam domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 10:49, Jabłoński napisał:

A gdzie te herbatę zrobić?


Do zrobienia herbatki z pozłotki leczącej zatrucia potrzebujesz laboratorium, umiejętności alchemii i odpowiedniego przepisu, do kupienia zazwyczaj u tych, którzy uczą alchemii.

Dnia 16.01.2009 o 10:49, Jabłoński napisał:

Drugie pytanie - w moim domu? ja nie mam domu?


W takim razie pograj jeszcze trochę, a będziesz mieć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 11:13, Vantor Zorin napisał:

Ile jest questów pobocznych?więcej niz w 1 wiosce?


questów pobocznych jest cała masa, praktycznie połowa gry to zadania poboczne, reszta to wątek główny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 11:15, Jabłoński napisał:

Jeszcze jedno pytanko, dlaczego Amazonka wylevelowana na maxa nie może zdjąć skóry z
kultysty?


z kultysty człowieka? to chyba jest niemożliwe, ta gra nie jest aż tak brutalna aby dało się oskalpować ludzi. Skórę możesz zdjąć tylko ze zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 11:25, Hristo86 napisał:

> Jeszcze jedno pytanko, dlaczego Amazonka wylevelowana na maxa nie może zdjąć skóry
z
> kultysty?

z kultysty człowieka? to chyba jest niemożliwe, ta gra nie jest aż tak brutalna aby dało
się oskalpować ludzi. Skórę możesz zdjąć tylko ze zwierząt.


i to niestety nie ze wszystkich - ta umiejetnosc jest przydatna tylko na początku gry (dla mnie tak było)
a przy okazji: czy ktoś kupił statek za 1000 w mieście? Bo ja w koncu zapomnialem przed finałem to sprawdzić, a potem nie miałem zapisanych gier. A nie chce mi sie przechodzic od początku gry, nie jest aż tak dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 12:23, Skie napisał:

czy ktoś kupił statek za 1000 w mieście? Bo ja w koncu zapomnialem przed
finałem to sprawdzić, a potem nie miałem zapisanych gier. A nie chce mi sie przechodzic
od początku gry, nie jest aż tak dobra.


W sumie kupiłem, a sprawa wyglada tak:

Spoiler

za te 1000 dostajemy nędzną łódeczkę, która faktycznie stała za naszymi plecami ( a nie ten wielki statek;)), po czym gościu zaczyna uciekać, a my mamy za zadanie gonić tego gościa, żeby odebrać kasę. Nie wiem co się stanie gdy gość wpadnie w nasze ręce bo nie chciało mi się go gonić, wcześniej wczytałem grę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłem i nie mogę zrozumieć tego sterowania. Czy nie można jakoś tak zrobić, żeby kamera sama automatycznie się obracała? Jezu, jak w to grać...
Druga sprawa - czemu nie prawie nie słychać dźwięku? Na takim ustawieniu głośnika wszystko inne działa dobrze. A w opcjach dałem na maxa ustawienia dźwiękowe i nic. Ledwo coś słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 14:09, Don Zorro napisał:

Dopiero zacząłem i nie mogę zrozumieć tego sterowania. Czy nie można jakoś tak zrobić,
żeby kamera sama automatycznie się obracała? Jezu, jak w to grać...
Druga sprawa - czemu nie prawie nie słychać dźwięku? Na takim ustawieniu głośnika wszystko
inne działa dobrze. A w opcjach dałem na maxa ustawienia dźwiękowe i nic. Ledwo coś słychać.


Do 1. Kwestia przyzwyczajenia. Na początku też psioczyłem ale się nauczyłem muszę przyznać, że całkiem przyjemnie się grało w tej materii, jedyne co mnie denerwowało to to, że kamera czasem mi zbyt czule reagowała.

Do 2. Jaki system? Może to wina OS''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 11:22, pawell75 napisał:

> Ile jest questów pobocznych?więcej niz w 1 wiosce?

questów pobocznych jest cała masa, praktycznie połowa gry to zadania poboczne, reszta
to wątek główny :-)

A mniej więcej ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować