Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2009 o 19:02, Don Zorro napisał:

Ty gra chodzi ale straaasznie cicho... dla porównania Wiedźmin na tym stopniu głosu działa bez zarzutów.


Jaką masz kartę dźwiękową? Podobno na Viście są czasem problemy z obsługą kart dźwiękowych (zintegrowanych również), czasami ponoć pomaga instalacja sterowników od XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem sobie demo tej gry, ale nie daje się go zainstalować... :/
Wie ktoś, w czym problem? Chciałbym przed zakupem sprawdzić, czy Drakensang jest rzeczywiście taki dobry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 12:36, Hristo86 napisał:

W sumie kupiłem, a sprawa wyglada tak:

Spoiler

za te 1000 dostajemy nędzną łódeczkę, która
faktycznie stała za naszymi plecami ( a nie ten wielki statek;)), po czym gościu zaczyna
uciekać, a my mamy za zadanie gonić tego gościa, żeby odebrać kasę. Nie wiem co się stanie
gdy gość wpadnie w nasze ręce bo nie chciało mi się go gonić, wcześniej wczytałem grę;)



Nie wczytuj, doświadczenie można zdobyć znajdując go

Spoiler

na placu Praiosa, stoi za strażnicą. Wystarczy go postraszyć. A, i jeszcze jedno- posłuchaj jego rozmowy z innym kolesiem. Strasznie mi za to brakowało opcji chociażby pobicia go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zginąłem, więc dzisiaj się spytam, zanim zacznę:

Spoiler

Do Rulany przychodzi siostra i razem idziemy niby walczyć z tymi złymi Amazonkami, ale przed knajpą odprawiam "osoby towarzyszące" wchodzimy do srodka i tam wpadam w zasadzkę. Czy jest sposób na to, zeby wejść całą grupą? Bo w zasadzce jest za dużo tych złych... a ja dzisiaj mam mało czasu na granie. I jeszcze jedno, warto korzystać z usług najemnika ? Jakiś on cienki mi się wydaje, to już ci, których mam są lepsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 10:23, KrzysztofMarek napisał:

Wczoraj wieczorem zginąłem, więc dzisiaj się spytam, zanim zacznę:

Spoiler

Do Rulany przychodzi siostra i razem idziemy niby walczyć z tymi złymi Amazonkami,
ale przed knajpą odprawiam "osoby towarzyszące" wchodzimy do srodka i tam wpadam w zasadzkę.
Czy jest sposób na to, zeby wejść całą grupą? Bo w zasadzce jest za dużo tych złych...
a ja dzisiaj mam mało czasu na granie. I jeszcze jedno, warto korzystać z usług najemnika
? Jakiś on cienki mi się wydaje, to już ci, których mam są lepsi.



Nie da sie - moze nabij kilka poziomów i znowu spróbuj?
A co do najemnika - nie korzystałem z niego, wiec nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 10:58, Skie napisał:

> /.../> Nie da sie - moze nabij kilka poziomów i znowu spróbuj?

Dobra, spróbuję, ale najpierw jeszcze wezmę parę napojów leczących natychmiast, moze się uda...

Dnia 17.01.2009 o 10:58, Skie napisał:

A co do najemnika - nie korzystałem z niego, wiec nie wiem.

A to i dobrze, jak można i bez najemnika. Poradzę sobie bez niego ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 23:47, Kalejdoskop86 napisał:

Ściągnąłem sobie demo tej gry, ale nie daje się go zainstalować... :/
Wie ktoś, w czym problem? Chciałbym przed zakupem sprawdzić, czy Drakensang jest rzeczywiście
taki dobry. :)


Wiesz co, ja dopiero zaczynam i sugeruje ci lepiej np. Wiedźmina. Aż tak dobry( muzyka, kamera), to Drakensang nie jest. Ściągnij jeszcze raz z innego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 11:17, Don Zorro napisał:

Wiesz co, ja dopiero zaczynam i sugeruje ci lepiej np. Wiedźmina. Aż tak dobry( muzyka,
kamera), to Drakensang nie jest. Ściągnij jeszcze raz z innego miejsca.

Wiedźmina mam i przeszedłem. Zadowolony jestem bardzo i już wiem, że przejdę Wieśka na najwyższym poziomie trudności. ^^
Wracając do Drakensanga ja również słyszałem, że kamera momentami może bardzo wkurzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 11:17, Don Zorro napisał:

Aż tak dobry( muzyka, kamera), to Drakensang nie jest.


Absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że muzyka w Drakensang nie jest dobra. Czego Ty byś tam chciał, heavy metalu? Ścieżka dźwiękowa w tej grze moim zdaniem jest rewelacyjna, idealnie pasuje do stworzonego świata i miejsc/sytuacji, w których gracz się znajduje.
Co więcej, za soundtrack Drakensang odpowiada Dynamedion, to ci od m.in. cudnej muzyki ze SpellForce''a, więc źle być po prostu nie mogło. W moim prywatnym rankingu twórców muzyki do gier fantasy, Dynamedion na pewno znajduje się na podium. Co prawda każdy ma indywidualnie upodobania muzyczne, ale nie rozumiem, czego niektórzy oczekują po muzyce w tego typu grach. Jedyne, do czego bym się w przypadku Drakensangowej muzyki przyczepił, to skromna ilość motywów bitewnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 12:09, Lukiwwo napisał:

Mam takie pytanie ile godzin gry oferuje Drakesang - The Dark Eye


Z pudełka wynika, że 100 godzin;) Z doświadczenia powiem, że mi przejście całej gry zajęło niecały tydzień, grając no czasami po 10 godzin dziennie (grałem przez święta), więc będzie coś koło 60-70 godzin wraz z wykonaniem ponad 90% misji pobocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale weźmy też dialogi. Angielskie...niestety. Trzeba czytać, a po 3 godzinach gry trochę już ciężko. A dialogi Wiedźmina są rewelacyjne i trudno się z tym nie zgodzić. Ja kupiłem Drakensanga na za 60 zł i szczerze mówiąc więcej bym nie dał. Ale nie zmienia to faktu, że można grać z przyjemnością :)

Też się za Wieśka miałem zabrać na najwyższym poziomie. Tylko nie wiem jeszcze czy teraz czy po Drakensangu( to nie pytanie xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 12:35, Don Zorro napisał:

No dobra, ale weźmy też dialogi. Angielskie...niestety. Trzeba czytać, a po 3 godzinach
gry trochę już ciężko.


Z Twojej poprzedniej wypowiedzi ani trochę nie wynika, że masz na myśli dialogi. Muzyka to muzyka, co ma do dialogów? Ale jeśli o nie chodzi, to również nie mam Drakensangowi wiele do zarzucenia, chociaż to może ze względu na to, że jestem kinomanem i zwolennikiem oryginalnych wersji z napisami. Szkoda tylko, że nie wszystkim kwestiom mówionym użyczono głosów.

Dnia 17.01.2009 o 12:35, Don Zorro napisał:

A dialogi Wiedźmina są rewelacyjne i trudno się z tym nie zgodzić.


Ano są, jak zresztą cały Wiedźmin, przy czym nie określiłbym go ani lepszym, ani gorszym od Drakensang, po prostu inna dobra gra. W Wiedźminie zdecydowanie doskwierał mi brak drużyny i momentami czułem się, jakbym grał w Diablo z dobrą fabułą, ale nie o tym ten wątek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 12:52, damianvs napisał:


Z Twojej poprzedniej wypowiedzi ani trochę nie wynika, że masz na myśli dialogi. Muzyka
to muzyka, co ma do dialogów? Ale jeśli o nie chodzi, to również nie mam Drakensangowi
wiele do zarzucenia, chociaż to może ze względu na to, że jestem kinomanem i zwolennikiem
oryginalnych wersji z napisami. Szkoda tylko, że nie wszystkim kwestiom mówionym użyczono
głosów.


Hmm... jeśli nie ma polskich dialogów mogliby to nadrobić jakimiś lepszymi utworami, bo muzyczka taka jakaś zwykła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem kilka najnowszych stron tematu i trochę napaliłem się na grę:) Najwyraźniej nie jest to zwykła nawalanka, a coś ambitniejszego.
Zagrałem trochę w demo i gra naprawdę wciągaxD Barwne dialogi, postacie, nieźle rozplanowane lokacje, aż chce się grać dalej. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się aż tylu klas i dostępnych talentów/profesji itd. Początkowo czułem się zagubiony/przytłoczony ich ilością(nadal jestem) Przed rozpoczęciem gry na poważnie musiałbym przeczytać instrukcję albo jakąś solucje.
btw największa bolączka jest chyba grafika, choć poruszanie się też do najwygodniejszych czynności nie należy. Wprawdzie wersja demo na pewno jest częściowo okrojona, ale nie sądzę aby z oryginalnym produktem znacząco się różniła. Najgorzej jest na otwartej przestrzeni, szczególnie w lesie, który wygląda kiepskawo. Osady ludzkie i sami humanoidzi prezentują się naprawdę super, ale... ale, chyba każda rzecz w tej grze ma taką "nieprzyjemną otoczkę":P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 13:49, Don Zorro napisał:

Hmm... jeśli nie ma polskich dialogów mogliby to nadrobić jakimiś lepszymi utworami,
bo muzyczka taka jakaś zwykła.


No z takim argumentem trudno polemizować...
Z ciekawości zerknąłem na Twojego gramsajta i tak jak myślałem - Wiedźmin jest dużo lepszy, bo absolutnie wszystko po polsku, krew, a do tego kupa przekleństw, prawda? A czy ta gra nie jest przypadkiem dozwolona od 18 lat?

Nie uważam, żeby Drakensang był jakiś wybitny, ale na pewno jest dobrą grą, której nie docenisz (przynajmniej na razie), co można łatwo wywnioskować z Twoich argumentów i poglądów przedstawianych w tej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drakensang ma nad Wieśminem przewagę przynajmniej w jednym:tworzeniu postaci.Co to za cRPG w którym nie możesz sobie wymyślić własnego bohatera? Ale wg.mnie to Wiedźminowi można przebaczyć przez wzgląd na to że łatwiej stworzyć postać za gracza i kontynuować jej historie niżeli wymyślić coś innego. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 14:35, damianvs napisał:

> Hmm... jeśli nie ma polskich dialogów mogliby to nadrobić jakimiś lepszymi utworami,

> bo muzyczka taka jakaś zwykła.

No z takim argumentem trudno polemizować...
Z ciekawości zerknąłem na Twojego gramsajta i tak jak myślałem - Wiedźmin jest dużo lepszy,
bo absolutnie wszystko po polsku, krew, a do tego kupa przekleństw, prawda? A czy ta
gra nie jest przypadkiem dozwolona od 18 lat?


Jeśli krew i wulgaryzmy to dla ciebie esencja gry, to twoja sprawa. zresztą ,co cię obchodzi mój wiek?! Mam 16 lat i nie przerazi mnie byle słowo "kur**". Krew w Wiedźminie i tak nie jest aż tak... wielce liczna jak np. w Dark Messiah( jedynie w jednej walce pamiętam prawdziwy efekt cięcia wiedźmińskiego miecza). Aż główka odleciała xD

Dnia 17.01.2009 o 14:35, damianvs napisał:


Nie uważam, żeby Drakensang był jakiś wybitny, ale na pewno jest dobrą grą, której nie
docenisz (przynajmniej na razie), co można łatwo wywnioskować z Twoich argumentów i poglądów
przedstawianych w tej dyskusji.


O właśnie - świetnie to ująłeś. Nie wybitny, ale dobry. Na 4 w szkolnej skali. Po prostu z Wiedźminem przegrywa, ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Drakensangu, jeśli jesteśmy już przy odgrywaniu roli, brakuje mi nieco wyborów jednoznacznie złych. Tak naprawdę dialogi są tylko dodatkiem, nie wpływają na rozgrywkę. Jasne, czasem dostaje się doświadczenie, czasem można powiedzieć coś inaczej korzystając z umiejętności, ale to nie to samo. Nie przypominam sobie np. żadnej groźby która nie kończyłaby się na " bo powiem Straży ". A gdzie opcja

Spoiler

"rozwlekę twoje wnętrzności po całym placu Praiosa". Albo coś równie głupiego :). Jasne, gramy Wybrańcem, Który Musi Uratować Świat I Jest Bardzo Cierpliwy. Do przesady cierpliwy, ja bym kolesiowi od łódki płazem nie puścił kantu. Choćby po o, żeby nie oszukiwał innych

. Może taka charakterystyka settingu, nie znam tego systemu. A podręcznik z podstawami zawiera tylko podstawy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować