Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2009 o 11:42, Shadowtear napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy można w trakcie gry nauczyć postać konkretnej szkoły magii?
Chodzi mi o to, że mam szarlatana i chcę, żeby miał więcej dobrych czarów (a te są, ale
wymagają konkretnych szkół). Jeśli się da, to jak?


Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie, ale w grze szkoły magi (jeśli takowe są) to zależą od rasy postaci, czyli elfia i ludzką (+ogólna), więc jeśli szarlatan jest człowiekiem to raczej nie ma możliwości nauczenia się czarów elfów. Co do samych czarów to możesz się ich uczyć od nauczycieli i tu ogranicza Cie tylko wyżej wymieniona rasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak szkoła magii. Inaczej nie miałbym np. w kuli ognia Rasa ludzie na czarno (spełnione) a szkoła magii mag na czerwono (czyli niespełnione). Dlatego się o to pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakaś szkoła magii jest dla Ciebie niedostępna (zaciemniona) to już taka pozostanie, dlatego w praktyce... szarlatan jest beznadziejnym magiem, bo nie ma dobrych zaklęć. Zresztą to nie Baldur''s Gate, grę można przejść praktycznie nie rzucając żadnego zaklęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 17:07, KrzysztofMarek napisał:

Mam pytanie:

Spoiler

Czy komuś udało się zagonić świnie, czy też, jak przypuszczam, jest to
tylko podpucha i trzeba brzydkie gobliny wyciąć w pień?



Witaj!
Masz na myśli to zadanie w Tallon? Jeśli tak, to ja je zagoniłem. Wbrew pozorom nie jest to trudne, nie należy lecieć "na hura!" tylko iść bardzo powoli. I pilnować, aby żadna nie uciekła z powrotem.
Ale jak naprawdę chcesz to możesz zabić gobliny. Wybór należy do Ciebie.

Do Pana nade mną:
Techland
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 17:34, junior17 napisał:

> /.../

Spoiler

Jedna świnia, nie bacząc na mnie i resztę towarzystwa, poszła sobie z powrotem i pasie się na łace. Nie chce się ruszyć, choć próbuje na wszelkie sposoby. Dwie są w zagrodzie u goblinów (ale do szamanki nie doszły) No i nie mam jak tej swini zmusić do drogo, bo ona nie chce. Widać przeczuwa, że gobliny ja zjedzą. Chyba już nie mam wyjścia...


Pozdrawiam

Ja też ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Drakensang to kolejna gra, której nie ukończę. Ostatnio zdarza mi się to coraz częściej. Po recenzjach zapowiadało się świetnie, ale w praniu wyszło, że jest to co najwyżej średnia gra, której ocenę drastycznie zaniża słaba fabuła i dziecinny wręcz stopień trudności, przekreślający potrzebę analizy rozwoju postaci i strategii walk. Mam wykonać trzecią próbę wyroczni, ale po prostu mi się nie chce. Brak realnych wyzwań stojących przed drużyną mogłaby zrekompensować tylko ciekawa fabuła, a ta mnie nie wciągnęła nic a nic. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy sprawy:
1/ Co należny zrobić aby uspokoić miśka?
2/ Jakie jest prawidłowe ułożenie dźwigni? (naprawa fontanny)
3/ Kiedy będę wstanie dokończyć zadanie ze szczurami:P? Wziąłem się za nie prawie od razu na początku 3 rozdziału i udało mi się dojść na czwarty poziom. Ostatnia prosta do "bossa" jest strasznie ciężka, wiec dałem sobie spokój.

Właśnie jestem na Bagnach, ale zostało mi jeszcze z 5 zadań do dokończenia w Ferdok. Gram dziewczyną WojownikiemxD Odrobinkę pozmieniałem ja sobie w trybie eksperckim. Zamiast walki bez broni i biegłości w posługiwaniu się sztyletów, dałem do natury ludzkiej itp. Kiedy w końcu pozbędę się Gladys i znajdę porządnego maga, ktoś będzie musiał zająć się gadaniną.
btw kiedy będę mógł przyłączyć maga albo łucznika, bo amazonka niestety do wymiany:P?
Czy późniejszym etapie gry jest sporo skrzyń z wartościową zawartością? Mój team marzeń nie obejmuje żadnego złodzieja/szarlatana(najwyżej będę wymieniał towarzysza i wracał aby mi otworzyłxD!?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2009 o 20:04, Forgotten napisał:

1/ Co należny zrobić aby uspokoić miśka?

Spoiler

Musisz podejść z kimś kto ma wysokie umiejętności wiedzy o zwierzętach


Dnia 23.01.2009 o 20:04, Forgotten napisał:

2/ Jakie jest prawidłowe ułożenie dźwigni? (naprawa fontanny)

tego już nie pamiętam, ale trzeba trochę pokombinować,

Spoiler

podobno trzeba przestawić tylko te z których leci dym, ale nie jestem pewny;)


Dnia 23.01.2009 o 20:04, Forgotten napisał:

3/ Kiedy będę wstanie dokończyć zadanie ze szczurami:P? Wziąłem się za nie prawie od
razu na początku 3 rozdziału i udało mi się dojść na czwarty poziom. Ostatnia prosta
do "bossa" jest strasznie ciężka, wiec dałem sobie spokój.

To jest chyba najcięższa walka w grze, ale z postaciami na 5-6 poziomie spokojnie można ich załatwić, oczywiście trzeba mieć odpowiednią taktykę;)

Spoiler

Możesz spróbować po powrocie z bagien, wtedy do Twojej drużyny dołączy elfka, chociaż ja pokonałem szczurzycę mając w drużynie Fogrimma, amazonkę i Dranora


Dnia 23.01.2009 o 20:04, Forgotten napisał:

/ciach/


Spoiler

Co do drużyny, to w grze jest tylko jeden prawdziwy mag, ale go dopiero później można przyłączyć do drużyny (chyba w Krwawych Górach o ile dobrze pamiętam nazwę), w sumie w grze mag nie jest w ogóle potrzebny, mi się udało przejść całą grę bez maga w drużynie i mając od samego początku praktycznie ten sam skład. Nie rozumiem czemu narzekasz na amazonkę, jak dla mnie była bardzo dobrym łucznikiem, jedyny problem to to ze trzeba zainwestować u niej w rozwój umiejętności strzeleckich. Co do złodzieja to teoretycznie nie potrzebujesz go w drużynie, a zamiast tego niech jedna z Twoich postaci przejmie jego obowiązki (otwieranie zamków i rozbrajanie pułapek), bo w późniejszej fazie te umiejętności mogą się przydać. Co do skrzyń to lepiej nie zostawaj zamkniętych na później, bo już do nich nie wrócisz, bo po wykonaniu głównej misji obszar będzie zamknięty i stracisz dużo dobrych rzeczy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej już odpowiedział, ale uzupełnię jego wypowiedzi w paru kwestiach.

Dnia 23.01.2009 o 20:04, Forgotten napisał:

Co należny zrobić aby uspokoić miśka?


Spoiler

Możliwości ukończenia tego questa jest kilka. Wysoka wiedza o zwierzętach nie jest konieczna, możesz rzucić na miśka zaklęcie "Bądź potulny" lub "Sen tysiąca owiec".


Dnia 23.01.2009 o 20:04, Forgotten napisał:

Jakie jest prawidłowe ułożenie dźwigni? (naprawa fontanny)


Spoiler

Z dwóch wydobywa się para, to je należy przestawić.


Dnia 23.01.2009 o 20:04, Forgotten napisał:

3/ Kiedy będę wstanie dokończyć zadanie ze szczurami:P? Wziąłem się za nie prawie od
razu na początku 3 rozdziału i udało mi się dojść na czwarty poziom. Ostatnia prosta
do "bossa" jest strasznie ciężka, wiec dałem sobie spokój.


Spoiler

Ja ukończyłem tego questa wcześnie, trzy z moich postaci miały 4. poziom, a Forgrimm 3. poziom. Ogólnie sporo zależy tu od skilla i cierpliwości. Możesz sobie ten wątek odłożyć na później, przyjść postaciami na wyższym poziomie i wykonać robotę bez większych problemów, chociaż ten quest wykonalny jest znacznie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 15:59, eiblos napisał:

Jak wejsc do Murolosh by spotkac sie z ksieciem krasnali ( ubilem juz potworka przy ktorym
mi pomagal)?


Powinieneś mieć na mapie świata możliwość pójścia do Murlosh (jest prawie na samym dole, więc trzeba przewinąć w dół mapę). Chyba, że problem jest w czym innym, ale jak klikniesz na mapie świata na Murlosh od razu powinieneś wylądować w sali tronowej krasnoludów i tu za bardzo innej możliwości nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 14:19, Pawelec3 napisał:

hejka mam problem

Spoiler

mam zamknąć panią neisbeck ale magazyn jest zasłonięty wozami co robić?



Jej siedziba znajduje się gdzie indziej, nie w magazynach. Dokładniej na Placu Pariosa pomiędzy hacjendą bohatera, a świątynią gdzie otrzymujemy smocze zadania. Jej dom znajduje się gdzieś na wysokości przejścia do Domu Woźnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem dziś Drkensanga i mam podobne do Waszych odczucia. Gra ma bardzo duży potencjał, ale został on częściowo zmarnowany. Początek był bardzo dobry, końcówka bardzo słaba. Rozgrywka nie trwała zbyt długo, walki były za proste, fabuła w połowie straciła moc przyciągania... Jednak gra pozwala mieć nadzieję, że kolejny produkt tego studia będzie dobrym cRPGiem. Drakensang nie jest zły, ale rewelacji też nie ma. Więcej o tym pisał nie będę, bo po co powtarzać to, co zostało już powiedziane.

Spoiler

Udało się komuś rozwiązać sprawę z zabójstwem Ardo? Bo jakoś wątek urwał się w połowie i nie wiem, kto w końcu zabił i dlaczego. Ten hrabia z zamku wyparł się i tyle. Nic więcej nie odkryłem, może Wam się poszczęściło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 16:26, Hristo86 napisał:

> Jak wejsc do Murolosh by spotkac sie z ksieciem krasnali ( ubilem juz potworka przy
ktorym
> mi pomagal)?

Powinieneś mieć na mapie świata możliwość pójścia do Murlosh (jest prawie na samym dole,
więc trzeba przewinąć w dół mapę). Chyba, że problem jest w czym innym, ale jak klikniesz
na mapie świata na Murlosh od razu powinieneś wylądować w sali tronowej krasnoludów i
tu za bardzo innej możliwości nie ma.

acha dzieki zobacze, bo juz raz mialem problemik, ze zadanie nie chcialo sie poprawnie zrobic wiec musialem wczytywac i pare razy probowac az bez bledu wyjdzie, oby w tym nie bylo bledu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze gierka jest swietna, nareszcie jakas co mi sie prawie tak bardzo spodobala jak Baldurs czy Neverwinter, fajny ma klimacik i w ogole takich gierek trzeba nam wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2009 o 19:46, Łowca Gier napisał:

Spoiler

Udało się komuś rozwiązać sprawę z zabójstwem Ardo? Bo jakoś wątek urwał się w połowie
i nie wiem, kto w końcu zabił i dlaczego. Ten hrabia z zamku wyparł się i tyle. Nic więcej
nie odkryłem, może Wam się poszczęściło...


Spoiler


O to widzę, że nie robiłeś tego questa pobocznego o rywalizujących ze sobą kompaniach handlowych w porcie, w sumie wątek który ciągnie się przez prawie całą grę;) Wyszło na to, że Ardo wetknął nos w nie swoje sprawy i musiał zostać zlikwidowany, a żeby nie było problemów to upozorowali to na te rytualne zabójstwa... To tak w wielkim skrócie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał, że ostateczna walka z zabójcami Ardo to jedna z lepszych bitew, jakie jest nam dane stoczyć w całej grze. Przeciwnicy nie są może wymagający, ale jest ich całe mnóstwo, atmosfera, okolica i pogoda, całość prezentuje się zadziwiająco dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować