Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2009 o 20:37, junior17 napisał:

> /.../ > 3. Ja grałem wojownikiem i z krasnalem, elfką, i tym wojem (Traldarem? czy jakoś tak).

Ja mam zamiast elfki Amazonkę, dobrze podrasowaną. Ale tej hołoty do wybicia jest dużo, i nie mam czasu się leczyć, bo coraz to nowi wychodzą. Załatwiłem jeden teleport, potem drugi, ale nie zdążyłem uciec, bo mi się klawisze poplatały ;-) Jutro zacznę znowu...

Dnia 04.02.2009 o 20:37, junior17 napisał:

Pozdrawiam

Ja też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałby ktoś linka do strony, gdzie będę miał napisane wszystkie nazwy piosenek znajdujących się na soundtracku gry? Znalazłem tylko to, ale jest po niemiecku i brak 10 utworów:P http://mp3shopcart.com/Album/2510890/Ost/Das_Schwarze_Auge-Drakensang__Soundtrack_/mp3-download

KrzysztofMarek
Jesteś już na górze

Spoiler

drakensang

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 10:42, fearlord napisał:

Mam pytanie, czy CDP wydawało tą grę?


Nie, wydawcą w Polsce jest Techland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 10:02, Forgotten napisał:

/.../ > KrzysztofMarek
Jesteś już na górze

Spoiler

drakensang

?

Nie, jestem w drodze. Pewnie dopiero jutro wejdę, bo dzisiaj nie mam natchnienia do likwidacji teleportów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak przedstawia się system walki? Bo takie Neverwinter Nights odrzuciło mnie od siebie właśnie nieciekawymi i kiepskimi pojedynkami. A "Drakensang" wygląda ciekawie tylko zastanawiam się nad tą walką.

I czy jest dużo jest tej walki, bo jeśli tak to niedobrze... Za to mocno przegadana gra bardzo by mnie zadowoliła ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 14:09, adorjan napisał:

Mam pytanie. Jak przedstawia się system walki? Bo takie Neverwinter Nights odrzuciło
mnie od siebie właśnie nieciekawymi i kiepskimi pojedynkami. A "Drakensang" wygląda ciekawie
tylko zastanawiam się nad tą walką.

I czy jest dużo jest tej walki, bo jeśli tak to niedobrze... Za to mocno przegadana gra
bardzo by mnie zadowoliła ;]


To muszę cię zmartwić. Drakensang to gra w której system walki jest podobny do NWN. Turowy, "z rzutami kostek", jeżeli nie podobało ci sie w NWN to tutaj tez ci sie nie spodoba.
W grze jest więcej bicia i łażenia, a rozmowy sa płytkie jak kałuża. Ale nie spodziewaj sie dużo czytania. Przeważnie jest tylko jedna opcaja w rozmowach .
Pomimo wszystko gra jest wciągająca. Dla fanów gatunku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 10:02, Forgotten napisał:

KrzysztofMarek
Jesteś już na górze /.../

Zrezygnowałem przy czwartym teleporcie. Za często ginę, ja, zbawca Morrowind, Król Myrtany et caetera, et caetera...
Postanowiłem zacząć od początku, bo stwierdziłem, ze nie dość, że zepsułem kilka zadań, ale też o kilku nie miałem pojęcia, ze istnieją. Za bardzo się śpieszyłemn i potem są rezultaty... opłakane. Mądrzejszy, zaczynam od początku ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie może być przecież, aż tak źle:P
Grając robiłem mnóstwo save''ów, mogę Ci któryś wysłać(podaj dokładną lokalizację). Mam bardzo dużo potionów, soczków, bandaży, kasy i dobrą drużynę, którą udało mi się przejść grę. Nie wiem czy warto w twojej sytuacji się poddawać.
Szczerze mówiąc nie pamiętam miejsca, w którym jesteś. Zdobycie adamantowego serca to dość długi quest, a teleporty kojarzą mi się tylko z końcówką gry, na samej górze Drakensang.
Daj jakiegoś screena, skojarzy mi się miejsce i może coś wykombinuje, albo Ty wyślij mi save, a ja się trochę pomęczę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 16:56, Forgotten napisał:

/.../ > Daj jakiegoś screena, skojarzy mi się miejsce i może coś wykombinuje, albo Ty wyślij
mi save, a ja się trochę pomęczę:D

To już sama końcówka. Nie miałem nigdy serca do gier "zespołowych" i takie jak Baldurs Gate przeszedłem, ale bez zachwytu. Bardziej odpowiadają mi gry, w których jestem samotnym bohaterem, zbawiającym swiat. Morrowind (ale Oblivin już nie) Gothic, to jest to!
Nie mam w tej chwili nic lepszego do grania (może Two Worlds z ostatniego CDAction, ale to na potem), dlatego zaczynam od początku - zrobię więcej zadań i nie będę marnował punktów na umiejętności, które nigdy mi się nie przydały. Z pobieżnych obliczeń wynika, ze będę miał więcej siły, lepszą budowę i zdrowie. Jeśli chodzi o teleporty, to dobrze Ci się kojarzą - właśnie tam byłem, na górze Drakensang. Byłem, bo teraz ... teraz muszę dotrzeć do Forgen ;-D
P.S.
Zostawiłem sobie jeden sejw - w końcu muszę porównać co osiągnąłem za drugom razem ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 12:30, Hristo86 napisał:

> Czy może mi ktos powiedzieć gdzie są dostępni wszyscy dostępni kompanii do drużyny
do
> 4 rozdziału?? Ja mam 5: /ciach/

Wydaje mi się, że brakuje Ci tylko jednej postaci, tylko nie wiem czy pod postacią czarodziejki
masz na myśli Gladys czy elfkę?


Czyli w całej grze może się do nas przyłączyć tylko dwóch "wojowników" ?? Amazonka i ten krasnolud ??
to nie opłaca się robić maga w takim razie tylko jakiegoś porządnego wojownika ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Dnia 05.02.2009 o 17:50, Szymon666 napisał:

Czyli w całej grze może się do nas przyłączyć tylko dwóch "wojowników" ?? Amazonka i
ten krasnolud ??
to nie opłaca się robić maga w takim razie tylko jakiegoś porządnego wojownika ...


Wojowników jest więcej, ja tylko wspominałem kto jest dostępny do 4 rozdziału, później pojawi się przynajmniej jeden typowy wojownik. Z tym magiem to chodzi Ci o głównego bohatera? Jak dla mnie w grze magia nie ma jakiejś znaczącej roli i wiem ze swojego doświadczenia, że stworzenie sobie wojownika jako głównego bohatera jest w sumie dobrym wyjściem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2009 o 14:19, Assassin9 napisał:

To muszę cię zmartwić. Drakensang to gra w której system walki jest podobny do NWN. Turowy,
"z rzutami kostek", jeżeli nie podobało ci sie w NWN to tutaj tez ci sie nie spodoba.

W grze jest więcej bicia i łażenia, a rozmowy sa płytkie jak kałuża. Ale nie spodziewaj
sie dużo czytania. Przeważnie jest tylko jedna opcaja w rozmowach .
Pomimo wszystko gra jest wciągająca. Dla fanów gatunku. Pozdrawiam


No trudno, chyba jednak "Drakensanga" sobie daruję. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Niepotrzebnie zrezygnowałeś.

Dnia 05.02.2009 o 17:12, KrzysztofMarek napisał:

To już sama końcówka.

Przecież to tylko ok 1 h grania.

Dnia 05.02.2009 o 17:12, KrzysztofMarek napisał:

dlatego zaczynam od początku - zrobię więcej zadań

Ja nie robiłem dużo zadań, a jakoś mi "szło".

Dnia 05.02.2009 o 17:12, KrzysztofMarek napisał:

i nie będę marnował punktów na umiejętności,

Ja marnowałem: maga uczyłem w złodziejstwie, woja w zielarstwie.
Ogólnie w ostatniej bitwie chodzi, o to aby mieć odpowiednią taktykę. Dobra drużyna nie jest aż tak bardzo ważna.

Dnia 05.02.2009 o 17:12, KrzysztofMarek napisał:

Zostawiłem sobie jeden sejw - w końcu muszę porównać co osiągnąłem za drugom razem ;-D

Pewnie będzie niewielka różnica. Ja radziłbym Ci kontynuować tamte zapisy. Też dużo ginąłem, ale się udało.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2009 o 18:34, junior17 napisał:

Witaj!

Też witaj!

Dnia 05.02.2009 o 18:34, junior17 napisał:

Ja radziłbym Ci kontynuować tamte zapisy. Też dużo ginąłem,
ale się udało.

Zdaje się, ze popełniłem błąd. Niebacznie zainstalowałem "Two Worlds" z ostatniego CDAction i przepadło... ;-D Teraz chyba wsiąkłem bardziej w Two Worlds, idzie mi tam lepiej, chociaż do sterowania muszę przywyknąć. Ale tam jestem samotnym bohaterem, co bardziej mi odpowiada ;-D

Dnia 05.02.2009 o 18:34, junior17 napisał:

Pozdrawiam

Ja też

Dnia 05.02.2009 o 18:34, junior17 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 21:33, Tank25 napisał:

Witam,
Wie ktoś jak znaleźć szypra co kantuje nas na 1000 dukatów?

Jasne. Znajduje się na placu Praisona, a konkretnie na prawo od studni, przy której stoją zbrojni(dwóch pilnuje drzwi, trzeci jest trenerem...). Rozmawia sobie z kupcem złodziejem z zaułku i chwali się jaki to był sprytny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 21:42, Forgotten napisał:

Jasne. Znajduje się na placu Praisona, a konkretnie na prawo od studni, przy której stoją
zbrojni(dwóch pilnuje drzwi, trzeci jest trenerem...). Rozmawia sobie z kupcem złodziejem
z zaułku i chwali się jaki to był sprytny:P

No to u mnie coś się zepsuło bo nigdzie go nie ma. No cóż trudno, naprzód na drakensang, a chciałem wszystkie questy zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wierzyć mi się nie chce:P Daje screena(może zdążę:D). Poszukiwany oszust jest za budynkiem przy którym stoi moja główna postać i Gladys.

20090207163812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanie w sprawie wyboru postaci. Która postać będzie lepszym wojownikiem: człowiek czy elficki bojownik? Z tego co widziałem elf nie posługuje się mieczami czy będzie go można tego nauczyć?
Nie wiem kogo wybrać bo człowiek trochę głupio wygląda i nienormalnie się porusza, a elf wydaje się słaby i posługujący tylko jakąś tam włócznią i w ogóle jakimiś nieciekawymi broniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować