Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2009 o 20:54, T.Boczek napisał:

Czy w Drakensang można grać w necie ???? o czy gra warta ceny ???? Czy na długą grę mi
starcza ???? i orientujecie się w jakich cenach może być np. w Empiku itp. bo nie wiem
czy 59 zł to dobra cena jak za tą grę

Takie pieniądze to za mało, ja bym dał za nią nawet 129zł :) no dobra 99.90 na pewno.
Ja przeszedłem w tydzień robiąc chyba wszystkie questy, niestety gra nie ma multiplayer-a.
Porównując NWN2 z Drakensangiem to uważam że ten drugi jest troszeczkę lepszy, jednak do NWN2 można wrócić po jakimś czasie i wybrać inną postać to do niemieckiego produktu (Drakensang) po jednokrotnym przejściu raczej nie ma po co wracać. Mimo wszystko warto zagrać żeby poznać ten system i wciągający świat.
Drakensang oferuje oryginalny system walki i tworzenia przedmiotów, a do tego ma fajną fabułę może nie taką jak w BG, BG2 czy Tormencie ale mimo wszystko wciąga na długie godziny.
Jak masz pieniądze już odłożone to leć jutro do Empiku i kupuj na pewno się nie zawiedziesz, gorąco polecam.

Mask of the Betrayer to dodatek do NWN2 i to według mnie wcale rewelacyjny nie jest. Ja bym wybrał Drakensanga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 21:57, Tank25 napisał:

> Czy w Drakensang można grać w necie ???? o czy gra warta ceny ???? Czy na długą
grę mi
> starcza ???? i orientujecie się w jakich cenach może być np. w Empiku itp. bo nie
wiem
> czy 59 zł to dobra cena jak za tą grę
Takie pieniądze to za mało, ja bym dał za nią nawet 129zł :) no dobra 99.90 na pewno.
Ja przeszedłem w tydzień robiąc chyba wszystkie questy, niestety gra nie ma multiplayer-a.
Porównując NWN2 z Drakensangiem to uważam że ten drugi jest troszeczkę lepszy, jednak
do NWN2 można wrócić po jakimś czasie i wybrać inną postać to do niemieckiego produktu
(Drakensang) po jednokrotnym przejściu raczej nie ma po co wracać. Mimo wszystko warto
zagrać żeby poznać ten system i wciągający świat.
Drakensang oferuje oryginalny system walki i tworzenia przedmiotów, a do tego ma fajną
fabułę może nie taką jak w BG, BG2 czy Tormencie ale mimo wszystko wciąga na długie godziny.
Jak masz pieniądze już odłożone to leć jutro do Empiku i kupuj na pewno się nie zawiedziesz,
gorąco polecam.

Mask of the Betrayer to dodatek do NWN2 i to według mnie wcale rewelacyjny nie jest.
Ja bym wybrał Drakensanga.



Ok dzięki a i jeszcze coś orientujesz się coś na temat Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir i czy wogóle Neverwinter Nights 2 ma opcje gry w necie ????? aczkolwiek wiem już że kupię Drakensang :D ale jeszcze się zastanawiam nad kupnem Neverwinter Nights 2 wiesz jak tą przejdę to muszę mieć w co grać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 22:09, T.Boczek napisał:

Ok dzięki a i jeszcze coś orientujesz się coś na temat Neverwinter Nights 2: Storm of
Zehir i czy wogóle Neverwinter Nights 2 ma opcje gry w necie ????? aczkolwiek wiem już
że kupię Drakensang :D ale jeszcze się zastanawiam nad kupnem Neverwinter Nights 2 wiesz
jak tą przejdę to muszę mieć w co grać :P

Jak chcesz grać w necie to polecam wersję angielską bo z polską były wielkie problemy z patchami i dżwiękiem. Przez to że na łatki trzeba było czekać po kilka miesięcy nie można było grać przez internet. Nie wiem jak jest teraz, ale podejrzewam że jak wyjdzie jakaś nowa aktualizacja na świecie to będziesz musiał czekać parę miesięcy aż CDP wyprodukuje łatkę lub grać tylko na polskich serwarach. Mimo wszystko warto kupić przejść singla i czekac nawet na łatki bo gra też jest fajna.
Osobiście wymieniłem NWN2 PL (edycja czarna) na wersję angielską (dodatek do karty graf :) ) i już nie mam żadnych problemów.
O storm of Zehir na razie nic nie wiem, ale może też kupię bo na razie to będzie raczej susza jak chodzi o RPG, trzeba czekać do świąt na Dragon age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 22:19, Tank25 napisał:

Jak chcesz grać w necie to polecam wersję angielską bo z polską były wielkie problemy
z patchami i dżwiękiem. Przez to że na łatki trzeba było czekać po kilka miesięcy nie
można było grać przez internet. Nie wiem jak jest teraz, ale podejrzewam że jak wyjdzie
jakaś nowa aktualizacja na świecie to będziesz musiał czekać parę miesięcy aż CDP wyprodukuje
łatkę lub grać tylko na polskich serwarach. Mimo wszystko warto kupić przejść singla
i czekac nawet na łatki bo gra też jest fajna.
Osobiście wymieniłem NWN2 PL (edycja czarna) na wersję angielską (dodatek do karty graf
:) ) i już nie mam żadnych problemów.
O storm of Zehir na razie nic nie wiem, ale może też kupię bo na razie to będzie raczej
susza jak chodzi o RPG, trzeba czekać do świąt na Dragon age.



Neverwinter Nights - czym się różni wersja czarna od białej ????? i czy w necie jest jakaś fascynująca gra ??? i jak bym już kupować to lepiej złotą kolekcję czy tą taką kolekcje wszech czasów ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 22:26, T.Boczek napisał:

Neverwinter Nights - czym się różni wersja czarna od białej ????? i czy w necie jest
jakaś fascynująca gra ??? i jak bym już kupować to lepiej złotą kolekcję czy tą taką
kolekcje wszech czasów ?????

Czarna od białej różni się kolorem pudełka, fascynujący to był jak dla mnie Fallout 1 i 2. Dokładnie to o jakie gry w necie Ci chodzi?.
Jeśli chodzi o kolekcje to lepiej wybierać taką która spełnia Twoje oczekiwania i odzwierciedla Twoją kolekcję wszech czasów jaką chciałbyś mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 22:32, Tank25 napisał:

> Neverwinter Nights - czym sie ró?ni wersja czarna od bia3ej ????? i czy w necie
jest
> jakaś fascynująca gra ??? i jak bym ju? kupowaa to lepiej z3otą kolekcje czy tą
taką
> kolekcje wszech czasów ?????
Czarna od bia3ej ró?ni sie kolorem pude3ka, fascynujący to by3 jak dla mnie Fallout 1
i 2. Dok3adnie to o jakie gry w necie Ci chodzi?.
Jeśli chodzi o kolekcje to lepiej wybieraa taką która spe3nia Twoje oczekiwania i odzwierciedla
Twoją kolekcje wszech czasów jaką chcia3byś miea.



JA mam jedynie Fallout 3 ale nie przypad3a mi do gustu :P

a chodzi mi o te dwie części których zdjęcie za3ączy3em poniżej , Bo cenowa jest różnica stąd te moje pytania ,
Drakensang - fascynacja tą grą zaczęła się od tego jak ją widziałem na Hyper :D

20090212223622

20090212223627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drakensang w sumie jest bardzo podobny do NWN2, podobnie wygląda podobnie się gra. Tylko ma inny świat, system walki jak już pisałem (według mnie ciekawszy) i inny system tworzenia i rozwijania postaci.
Ja bym brał Platynową kolekcję bo tańsza, a na dodatkach do Kolekcji wszech czasów by mi nie zależało.
Jako że to temat o Drakensangu to wypada skończyć pisanie o NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to co chciałem to wiem , kupię tego Drakensang , skoro uważacie że warto :d a NWN 2 kupie sobie jak przejdę Drakensang albo kupię sobie jak stanieję albo po prostu kupie sobie tą platynową :D chodzi zdawało mi się że platynowa jest tylko 1 cześć ale jak i jest druga to ok :d wielkie dzięki za pomoc wszystkim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taką prośbę. Otóż poszukuję poradnika do Drakensang. Czy ktoś mógłby mi podać link, gdzie mógłbym znaleźć owy poradnik? Na razie nie mam żadnych pytań, ale jeśli nie znajdę poradnika to będę zmuszony do pytań na forum. Z góry dziękuję z odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 14.02.2009 o 15:31, revolt505 napisał:

Witam. Ja mam taką prośbę. Otóż poszukuję poradnika do Drakensang. Czy ktoś mógłby mi
podać link, gdzie mógłbym znaleźć owy poradnik? Na razie nie mam żadnych pytań, ale jeśli
nie znajdę poradnika to będę zmuszony do pytań na forum. Z góry dziękuję z odpowiedź.

Poradnik jest, ale płatny. Jednak jest tani i się opłaca.

http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=828

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 17:12, junior17 napisał:

Witam!
Ktoś się może orientuje kiedy będzie/była premiera światowa Drakensang''a?
Pozdrawiam

Była 10 grudnia 2008 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości dobyłem tego RPGa. Dość mocno zachęciły mnie recenzje i opinie oraz podobała mi się galeria tej gry.

Niestety Intro wprowadzające a raczej jego fabuła jest po prostu na płytkim poziomie! Wojna gdzie są Smoki, Elfy, Krasnoludy, Ludzie no i wspaniały miecz magiczny jak Excalibur praktyczny jak Durandal Rolanda! Nie wydaje wam sie że gdzieś już to było? Podoba mi sie ten świat fantazji, magii i czarów ale jak na razie z tej fabuły nic nowego nie wynika. Jest tylko przedstawiona w innym świetle. Wszystko tu jest proste i zrozumiałe. Żadnych intryg po prostu nic co by mnie zaciekawiło jako zezgredziałego gracza RPGów. Oczywiście chodzi mi tylko o samo wprowadzenie.

Ale dam szanse tej grze, bo spodobała mi się jako gra (czyt. kliknie myszką). Ale czy zapamiętam ją tak jak legendarnego Gothica 1-2 ?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 15.02.2009 o 08:32, Tank25 napisał:

Była 10 grudnia 2008 r.

10.12.2008 r. była polska premiera. A mi chodzi kiedy będzie premiera w innych krajach (bo w Polsce i krajach niemieckojęzycznych już była).
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w demo i muszę powiedzieć, że znakomita gra! W najbliższym czasie muszę kupić, spodobała mnie się bardzo! :>
btw. czemu nie miałem w opcjach graficznych "high textures" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 22:16, Kalejdoskop86 napisał:

btw. czemu nie miałem w opcjach graficznych "high textures" ?


Wydaję mi się, że ta opcja jest dopiero w pełnej wersji gry dostępna, z tego co pamiętam był to pierwszy patch do wersji niemieckiej, a w Polskiej instaluję się razem z grą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 23:10, Hristo86 napisał:

Wydaję mi się, że ta opcja jest dopiero w pełnej wersji gry dostępna, z tego co pamiętam
był to pierwszy patch do wersji niemieckiej, a w Polskiej instaluję się razem z grą;)

A czy w pełnej wersji można zmienić wygląd postaci, bo np. chciałbym, aby mój krasnolud miał czarną brodę i inny układ twarzy trochę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 23:15, Kalejdoskop86 napisał:

A czy w pełnej wersji można zmienić wygląd postaci, bo np. chciałbym, aby mój krasnolud
miał czarną brodę i inny układ twarzy trochę. :D


Niestety nie można zmieniać wyglądu postaci:/ Jedyne co można zmieniać to statystki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 23:25, Hristo86 napisał:

Niestety nie mo?na zmieniaa wyglądu postaci:/ Jedyne co mo?na zmieniaa to statystki


Zgadza sie. Z poziomu gry mozliwosci sa ograniczone, ale...

tak czy inaczej mozna grac postacia z dowolna profesja o dowolnym wygladzie, ktory wybiera sie sposrod wszystkich klas oraz najemnikow

ponizej na obrazku przyklad - profesja lowcy i wyglad postaci prawie taki sam jaki ma Gladys, za wyjatkiem bardziej muskularnych tekstur skory:

20090216003116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedziano prequel Drakensang''a - "Drakensang: Am Fluss der Zeit / Drakensang: The River Of Time". Gra pojawi sie na początku 2010 roku.

Wypas...

20090217155829

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować