Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Witam mam pytanie odnośnie dwóch questów:

Spoiler

1.quest z puszkiem tym niedźwiedziem co mam zrobić aby wrócił on do pana?Dodam że ciągle stoji nad wodą...:( 2. Szczurzyca-jak mam ją pokonać?Mam 3 poziom i jak dotąd z kłopotami ale dawałem sobie rade z innymi szczurami ale z nią nie moge,nie żeby ona jakaś silna była ale ciagle przywołuje inne szczury.Jest na nią jakaś taktyka czy mam postać jeszcze bardziej rozwinąć?:)

Zaznaczam ze spoilery są z początku gry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 17:50, junior17 napisał:

Witam!
Czy zdolności specjalne można rozwijać? Jeśli tak, to jak?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam


Zdolnosci specjalnych można nauczyć się u nauczycieli,o ile spełnia się wymogi:)

edit. prosze o pomoc w moim poprzednim poście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 18:34, slawek1971 napisał:


Wielkie dzięki. Ściągnąłem już niemieckie demo i zainstalowałem, ale nie zdążyłem zagrać - na tym kompie jest za słaba karta graficzna. I na Onecie jest napisane, że plik zajmuje prawie 700MB, ale przy ściąganiu okazuje się, że już tylko 666MB. Nie chcieli odstraszyć ludzi? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dialogi w grze maja byc nieme? Bo za kazdym razem kiedy odzywam sie do postaci to leci tylko i wylacznie pierwsze zapoznawcze zdanie a reszta pomimo klapania jezorem w takt wyczytanych przeze mnie angielskich slow jest cicho... Czy tak ma byc czy tylko u mnie tak jest? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 18:49, golic napisał:

Czy dialogi w grze maja byc nieme? Bo za kazdym razem kiedy odzywam sie do postaci to
leci tylko i wylacznie pierwsze zapoznawcze zdanie a reszta pomimo klapania jezorem w
takt wyczytanych przeze mnie angielskich slow jest cicho... Czy tak ma byc czy tylko
u mnie tak jest? :(


U mnie też tak jest ale nie wiem czy tak ma być....

P.S-czy ktoś kto ma poradnik do gry może mi pomóć?:) Post na poprzedniej stronie...Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 00:51, Lucek napisał:

> A ja mam problem z zadaniem "Smaczny Kąsek" czy ktoś odnalazł tą paczkę?

Tak. Ta paczka leży

Spoiler

za pniem opodal wozu z koniem, mniej więcej w połowie drogi między
mostem wyjściowym a mostem po środku Ave...cośtam




Dzięki, zaraz udam się na poszukiwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na temat gameplaya nie mogę zbyt wiele powiedzieć, nie grałem dużo. Przeszedłem się tylko po pierwszej lokacji nawet nie czytając dialogów (poczytam przy pełnej wersji). Jeżeli chodzi o silnik to jestem niesamowicie mile zaskoczony, full detale, AAx4, max rozdziałka :) i minimalnie 39FPS, maksymalnie 62FPS, średnio ~55FPS - czyli maksymalna płynność grając na laptopie :) szkoda tylko, że polonizacja nie jest pełna (only napisy) ale to jest najmniejszy i chyba jedyny minusik. Zapowiada się mioooodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demo 10 min i muszę pochwalic grę od strony technicznej. Ładna grafika, ani razu się nie przyciła na max detalach, interfejs bardzo prosty i przyjazny w użyciu, aż się zdziwiłem, bo w takich grach zazwyczaj mam problem z połapaniem się gdzie co jest. Sam gameplay, cóż, za krótko grałem. Średnio mi się podobają takie gry, ale prostota i urok Drakensanga może mnie przyciągnie :) (tylko nie wiem, czy misje są proste ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wiadomo co gdzie jest, problemy są z "co jak działa" :P
Ale generalnie, po przeczytaniu instrukcji i przy zerkaniu na listę skrótów idzie się połapać.
Misje nie są trudne ale czasem trzeba się zatrzymać i zastanowić chwilkę ;)

Edit: chyba najlepsze w tej grze jest to, że przy lv up nie ma dodatkowych hpków.
Koniec z ludkami mającymi hpków tyle co smok.

20081211220916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Czy gra jest warta kupna ? GanD rzucił tekstem żebym pograł i hmm lekko się napaliłem, nie ma to jak porządny RPG. Teraz pytanie do czego jest on podobny ? Ostatnio kupiłem NWN2 i skończyło się na tym, iż kasa poszła w błoto, jakoś za cholerę nie mogę zagrać w NWN1/2. Gra jest podobna do niego w dużej mierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest taka, jakie powinny być Nwnighty.
Więcej nie trzeba mówić, sciągnij demo i zobacz sam bo naprawdę jest super.
Dopracowany crafting (nie na siłe jak w nwn2). System rozwoju postaci, system poziomowania postaci, system walki (ataki specjalne+magia+system ran), doświadczenia etc są super.
Jak dla mnie to normalnie Baldurs Gate 3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:16, oOreVenOo napisał:

Takie pytanko. Czy gra jest warta kupna ? GanD rzucił tekstem żebym pograł i hmm lekko
się napaliłem, nie ma to jak porządny RPG. Teraz pytanie do czego jest on podobny ? Ostatnio
kupiłem NWN2 i skończyło się na tym, iż kasa poszła w błoto, jakoś za cholerę nie mogę
zagrać w NWN1/2. Gra jest podobna do niego w dużej mierze ?


Sądzę że podobna, wizualnie nawet bardzo. Na temat gameplay`a nie mam zdania, za mało grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:16, oOreVenOo napisał:

Takie pytanko. Czy gra jest warta kupna ? GanD rzucił tekstem żebym pograł i hmm lekko
się napaliłem, nie ma to jak porządny RPG. Teraz pytanie do czego jest on podobny ? Ostatnio
kupiłem NWN2 i skończyło się na tym, iż kasa poszła w błoto, jakoś za cholerę nie mogę
zagrać w NWN1/2. Gra jest podobna do niego w dużej mierze ?


W zasadzie mógłbym podpisać się pod Twoją wypowiedzią. ;-)
Również rozważam zakup tej gry i swojego czasu również (niestety) zmarnowałem bodajmy 100zł kupując NWN2, który (podobnie jak Jedynka) zupełnie do mnie nie przemawia.
Na ile fabuła Drakensanga jest bliska klasyce ? Czy rzeczywiście (zgodnie z szumnymi zapowiedziami) może się równać temu, co oferuje nam BG2 lub P:T ?
Chciałbym tu zapoznać się z Waszymi osobistymi spostrzeżeniami i ocenami. Tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:24, Selv napisał:

Jak dla mnie to normalnie Baldurs Gate 3 ;)


Potężny argument ale kasy ni ma. No nic trza będzie czekać na dofinansowanie z Unii i zakupię własny egzemplarz. Demko zaraz zassysam bo jestem bardzo ciekawy tego. Jedynie co mnie zastanawia to duża część ludzi porównuje Drakensang do FABLE 2, ee te gry naprawdę mają coś wspólnego ? oO

@88Bonzo

Grafika może być identyczna, to nie ona mnie odpycha od NWN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:24, Selv napisał:

Ta gra jest taka, jakie powinny być Nwnighty. /.../.

Ja ściągnąłem demo i pograłem godzinę, ale jedna rzecz mnie wnerwia maksymalnie: jak już postać gdzieś zajdzie, to wycofać się z tego miejsca jest sztuką. Jeśli tak jest w pełnej wersji gry, to ta gra jest nie dla mnie

Dnia 11.12.2008 o 22:24, Selv napisał:

Jak dla mnie to normalnie Baldurs Gate 3 ;)

Sposób poruszania się postaci nie umywa się do Baldurs Gate (Baldurs Gate 3 nie znam). Tam chodziłem gdzie chciałem. Zastrzegam, ze grałem wyłacznie w demo, stąd moje pytanie, czy w pełnej wersji jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować