Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Uff. Wreszcie po 6 h grania udało mi się oderwać od kompa. Może i grałem krótko, ale i tak uważam, że ta giera wymiata. Świetny-taki swojski-klimat, świetny (bardzo rozbudowany, ale nie trudny) rozwój postaci, wspaniałe walki taktyczne, "normalne" dosyć rozbudowane dialogi. Gra jest świetna. RPG roku 2008.
Od strony technicznej jest po prostu super. Gra (chyba jako jedyna) łączy w sobie przepiękną grafikę i wszystko to co w grach RPG najważniejsze.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba, ze każda broń ma atrybuty zarówno ofensywne, jak i defensywne. przecież oburęcznym młotem trudniej jest parować szybkie ciosy, niż jednoręcznym mieczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 23:28, jaceloth napisał:

bardzo mi się podoba, ze każda broń ma atrybuty zarówno ofensywne, jak i defensywne.
przecież oburęcznym młotem trudniej jest parować szybkie ciosy, niż jednoręcznym mieczem.


Prawie każda. Spróbuj sparować cios za pomocą kuszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 01:42, GanD napisał:

Prawie każda. Spróbuj sparować cios za pomocą kuszy :P


to chyba potrafiłby tylko geralt, choć nigdy nie używał kuszy, ale on cios sparowałby nawet stanikiem yennefer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm tak czytam i czytam i w demo zagrałem i nie jestem przekonany co do tego crpg-a, ale z tak sobie myślę, żeby wziąć w ciemno, a nóż, widelec mi się spodoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogrywam, już nawet całkiem sporo - świetne. udało im się uchwycić to coś co powoduje że jest to prawdziwy rpg (niestety lepsze niż NWN2 :( :) )Trochę nie wiadomo dlaczego nie da się wrócić do poprzednich lokacji co zaliczam na minus - ale chyba jedyny większy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza jest kamera i sterowanie postacia.

Acha i czy z pelnej wersji tez jest jak w demie , ze co ktorys z napotkanych npcow ma nagrane dialogi a reszta tylko czytanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób posiadających pełną wersję:
Czy da się tu stworzyć wygadanego maga? Pograłem pobieżnie w demo, poczytałem opisy klas i taką postacią wydaje się być szarlatan - tylko jak się spisuje on w praktyce?
Pytam już teraz, bo grę raczej kupię i chcę zacząć grać od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spisuje się całkiem nieźle. Owszem, nie jest tak mocny w magii jak pozostali magowie ale w końcu to taki mix ;)
Na początku tylko jest b.słaby przez praktycznie brak ciekawszych zaklęć (same buffy/debuffy/iluzje) ale po przejściu prologu trafisz do miasta a tam już sobie pokupujesz zaklęcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram właśnie szarlatanką i jestem bardzo zadowolony. Tak jak napisał Selv, na początku może być ciężko, ale wystarczy zwerbować jednego lub dwóch kompanów, w Ferdok u alchemiczki dokupić zaklęć i od razu życie stanie się prostsze. Poza tym właśnie w Ferdok można przyłączyć szarlatana do drużyny, jeśli jednak wolałbyś kogoś innego. Umiejętności takie jak kradzież kieszonkowa, czy otwieranie zamków bardzo się przydają, do tego można sobie później wykupić m.in. rozbrajanie pułapek i kilka innych przydatnych talentów. W efekcie będziemy mieli coś w stylu wieloklasowego złodzieja/maga z D&D, tyle że o wiele bardziej wygadanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 12:54, Selv napisał:

Też tak jest w pełniaku , w niemieckiej wersji również tak jest ;)


Dzieki czyli tworcy doprawdy potraktowali old schoolowosc tytulu bardzo serio.

Hmm ale chyba jednak sie skusze i na gwiazdke sobie tego drakensanga kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie już dawno temu powinienem był zakupić tą grę.
Jeszcze dwa-trzy lata temu nie odpuściłbym żadnemu cRPG, ale niestety po kilku dość niemiłych rozczarowaniach (na czele z oboma NW-ami) zacząłem jakby tracić wiarę w ten gatunek gier.
Obecnie czekam co najwyżej na SC 2 i ewentualnie Chrome''a 2, a gatunek cRPG niech już pozostanie dla mnie takim, jakim go pamiętam jeszcze z czasów takich tytułów jak saga BG , P:T , Arcanum czy Fallout 1 i 2.
Chociaż z drugiej strony, widząc tak pozytywne reakcje na Drakensang, zaczynam się szczerze zastanawiać nad wyłamaniem z w.w. reguły.
Tylko mnie interesuje fabuła i jeśli ktoś potwierdzi, że faktycznie jest ona godna gatunku, to może faktycznie się skuszę. Dema nie chcę instalować, bo raz że to nie w moim stylu, a dwa że o fabule za wiele mi ono nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o Quest:

Spoiler

Czy komus udało sie rozwikłać zagadke skarbu na bagnach? Zdobyłem kolejny kawałek mapy - mowi mi, ze mam wrocic do 3 mieczy, stanać/wejsc? do drugiego grobowca i nakarmic wojownika. Probowalem wkladac jedzenie do sarkofagu (nope!), zbadalem tez to drzewo na gorze... Help?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 14:57, Dann napisał:

Ja w sumie już dawno temu powinienem był zakupić tą grę.

>

Hmm dawno temu? jak gra od niedawna w sprzedaży :> u mnie w empiku jeszcze nie ma :(

>Dema nie chcę instalować, bo raz że to nie w moim stylu,

Dnia 12.12.2008 o 14:57, Dann napisał:

a dwa że o fabule za wiele mi ono nie powie.


Po co zagłębiać się w fabułę dema i psuć sobie smak? (albo robić przedsmak). Ja demko zainstalowałem tylko po to, by sprawdzić czy gra będzie śmigała :) A chodzi jak marzenie :) Na czas dialogów zamykałem oczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 15:35, Selv napisał:

Demo to jest sam początek (tak jak się wskakuje po wybraniu NEW GAME) więc co to za problem
czytać dialogi? ;P


Ja wiem, że początek :) ale po co czytać je w demku i później znowu powracać do nich przy pełnej wersji :> Nie wiem jak inni, ja się pohamowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować