Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Pograłem trochę w demko i muszę powiedzieć, że gra jest bardzo fajna. Przede wszystkim podoba mi się motyw z oznaczeniem na mapie pytajników gdzie trzeba iść, wreszcie koniec z bezsensownym bieganiem i szukaniem. Grę odpaliłem na totalnym maksie, grafika świetna, modele postaci bardzo szczegółowe, ogólnie jestem pod wrażeniem. Ale pada podstawowe pytanie czy gra przemówi do mnie ? Trudno powiedzieć, uwielbiam MMO i gry RPG no właśnie ale nie hardkorowe RPG. Jak widzę np Kostur Obrażenia 2k1 to już mnie siepie, obawiam się, iż wszystkie gry czysto RPG nie przemówią do mnie. Zastanawiam się nad kupnem Fallout 3 albo Drakensang i jak mam być szczery nie wiem co wybrać, trudny wybór. Najpierw skończe Mass Effect po raz czwarty, potem przejdę Fable 2 i będę się zastanawiał. Tak czy siak jeżeli ktoś lubi RPG z czystym sumieniem polecam, gra bardzo dobra - rzekł bym nawet świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 22:43, Selv napisał:

/.../> Chodzi Tobie o niewidzialne ściany? (w pełnej wersji to wyjścia na mape świata) czy o
blokadę wyjść/wejść z niektórych lokacji?

Nie. Po prostu postać nie chce sie ruszyć we wskazanym kierunku i trzeba kombinować z miejscem, w którym da się kliknąć. W tych, w których zgodnie ze zdrowym rozsądkiem można by klikąć, gra nie pozwala. Same niewidzialne ściany jakoś bym przeżył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Dnia 12.12.2008 o 15:57, oOreVenOo napisał:



Nie wiem jak wygląda sprawa z tymi znakami zapytania, gdyż nie udawałem się w żadne miejsce z questów. Sprawdziłem tylko czy gra trybi bez zgrzytów. Jednakże myślę, że zaznaczanie lokacji na mapie z questami to niezbyt dobry pomysł. Osobiście wolałbym bujniejszy opis miejsca w treści zadania (np. na północ od starego dębu znajduje się opuszczona kopalnia), niż zaznaczenie gotowego punktu. Moim zdaniem zabija to po części urok plądrowania i badania mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U, szczerze mówiąc to mi nic takiego nie utkwiło w pamięci, może przez to, że ciągle gram WSADem (klikanie jest do bani w tej grze - przez system kamery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 16:11, Selv napisał:

U, szczerze mówiąc to mi nic takiego nie utkwiło w pamięci, może przez to, że ciągle
gram WSADem (klikanie jest do bani w tej grze - przez system kamery)


Witaj!
Ja gram myszką. Mi się kamera bardzo podoba, rzekłbym, że lepszej nie można już zrobić. Ta w NWN 1+2 za bardzo latała. A w Drakensang można ustawiać kamerę w poziomie oraz w pionie. Mi to bardzo odpowiada. Kamera max. wysoko i trochę w dół ekranu i mamy prawie tryb IZO. Twórcom kamera naprawdę się udała. Można też grać WSAD''em (sam próbowałem) i gra się również przyjemnie. Tak więc panowie z Radon Labs zadbali o to, by każdy mógł znaleźć odpowiednie dla siebie ustawienie kamery.
Więc nie zgadzam się z Tobą, że gra myszką jest do bani z powodu zlej kamery.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 15:57, oOreVenOo napisał:

Przede wszystkim
podoba mi się motyw z oznaczeniem na mapie pytajników gdzie trzeba iść, wreszcie koniec
z bezsensownym bieganiem i szukaniem.


To akurat jest efekt działania umiejętności cwaniactwo, być może nie wszystkie questy jakie się wyświetlają na mapie są od niej zależne, ale na pewno obejmuje to kupców i rzemieślników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłego chodzenia myszką w jaskiniach/ lasach oraz w walce w tych lokacjach. Poza tym, mycha nie przesuwa kamery przy krawędzi ekranu oraz nie można scrollować kamery.
Kamera przesuwa się dopiero wtedy gdy postać wychodzi poza ekran - tyle, że nic nie widać :/
Dla mnie to jest do bani.

Cwaniactwo też pokazuje dymki przy postaciach które mają coś ciekawszego do powiedzenia.
Pytajniki są chyba zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 16:37, Selv napisał:

Miłego chodzenia myszką w jaskiniach/ lasach oraz w walce w tych lokacjach.

Bardzo dobrze mi się chodzi i walczy myszką.

Dnia 12.12.2008 o 16:37, Selv napisał:

Poza tym,
mycha nie przesuwa kamery przy krawędzi ekranu

Ja kamerę obracam wokół postaci klawiszami Q i E. Bardzo dobre rozwiązanie. To to rozwiązanie w NWN2 było nie trafione ponieważ kamera latała ja powalona.
>oraz nie można scrollować kamery.
Czyli przybliżać i oddalać? - Jak tak, to można.
W Drakensang jak już mówiłem można kamerą poruszać prawo ekranu, lewo ekranu, góra ekranu, dół ekranu; przybliżać i oddalać kamerę i ustawiać nachylenie kąta kamery względem postaci gracza. Można też kamerę obracać wokół bohatera. Więc już niczego tu nie brakuje.

Dnia 12.12.2008 o 16:37, Selv napisał:

Kamera przesuwa się dopiero wtedy gdy postać wychodzi poza ekran - tyle, że nic nie widać

Nie wiem czemu ale gdy, u mnie moja postać przekroczy środek ekranu to kamera zaczyna ją "śledzić". Więc ani razu mi się nie zdarzyło, aby moja postać w tym trybie kamery była z brzegu ekranu.

Dnia 12.12.2008 o 16:37, Selv napisał:

Dla mnie to jest do bani.

Kwestia gustu.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o coś innego :)
Mianowicie, nie mogę przesuwać samej kamery (ustawienia, be zzmiany kątu) jak to się robi np: w RTSach - nie ruszając postacią. Brakuje mi tego strasznie. Kamera owszem śledzi postać, ale gdy ta już znacznie opuści środek, praktycznie gdy jest już w 3/4 ekranu. Przy graniu WSADem postać jest cały czas w środku ekranu.
W jaskini wysoka kamera lubi się gubić, majtać i pokazuje zbyt mało.
Lasy - widoczność i przejrzystość zerowa, pomimo prześwitywania przez obiekty.
Wg mnie, ciężko się gra samą myszką ale może faktycznie, to kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

magicznych mieczy na początku gry wcale nie ma... najlepsze towary mozna dostac w porcie, ale kosztują fortune.
na temat szczurzycy:

Spoiler

nie udalo mi sie jej pokonac postaciami na 5 -6 poziomach. Twarda sztuka :/


na temat zadania z gildia zlodziei
Spoiler

naprzeciw Lochy, w Domu Woźnicy, są pewne tajemnicze drzwi...



szkoda jednak, ze nie jest tak jak ''sword of destiny'' - nie liczą sie pory roku, czas itp, nie ma (przynajmniej na razie) spotkan losowych na drodze w stylu:''widzisz chatke. czy chcesz spedzic tam noc?'' a w nocy przychodzi burkliwy mysliwy i idzie spac - ot caly encounter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 17:11, Selv napisał:

Chodzi mi o coś innego :)
Mianowicie, nie mogę przesuwać samej kamery (ustawienia, be zzmiany kątu) jak to się
robi np: w RTSach - nie ruszając postacią.

Wciśnij i trzymaj (przy wysokiej kamerze) na myszce scroll''a-kółko-(nie kręcąc nim). Wtedy będziesz mógł machać kamerą jak Ci się podoba. Możesz kamerę przesuwać także poza obszar w którym znajdują się Twoje postacie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie się da :)
Jak ja to ominąłem? Nie wiem. Wygodne to niestety na mojej myszce nie jest chociaż - pewnie kwestia przyzwyczajenia.
Jakoś mi się lepiej chodzi WSADem na kamerze z góry :)
(wsad tutaj i w nwn to niebo i piekło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 19:42, Selv napisał:

A faktycznie się da :)

Teraz powinienem powiedzieć "A nie mówiłem, że w opcjach kamery niczego nie brakuje?" Ale nie powiem nic.

Dnia 12.12.2008 o 19:42, Selv napisał:

Jak ja to ominąłem? Nie wiem.

Ja wiem-nie kombinowałeś xD
Blaszka86
Instrukcja - opisane wszystkie rzeczy.
"Miniplakacik" (sztywny papier) za smokiem, a na odwrotnej stronie drzewko rozwoju umiejętności specjalnych.
Poradnika niestety (ale to wg.mnie dobrze) nie ma.
Aha. No i oczywiście płyta w pudełku i tekturowym opakowaniu xDD
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 19:13, Skie napisał:

na temat szczurzycy:

Spoiler

nie udalo mi sie jej pokonac postaciami na 5 -6 poziomach. Twarda sztuka :/



A mi tak:

Spoiler

i to na poziomach 4-5 , trzeba tylko w momentach pojawiania się tych małych załatwiać je od razu, wszelkie zatrucia i rany leczyć jak najszybciej - miałem w grupie mojego szarlatana, Rhulane, Forgrima, i Gladys. Krasnal i amazonka naparzali a szarlatani naparzali i leczyli - clarum purum niezbędne, no i bandaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 16:11, Selv napisał:

U, szczerze mówiąc to mi nic takiego nie utkwiło w pamięci, może przez to, że ciągle
gram WSADem (klikanie jest do bani w tej grze - przez system kamery)

No cóż, przyzwyczajenie, to druga natura, nawet nie pomyslałem o WSADzie. Spróbuję jeszcze raz - tymczasowo cofam zastrzeżenia do sterowania ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 17:11, Selv napisał:

Wg mnie, ciężko się gra samą myszką ale może faktycznie, to kwestia gustu.


Według mnie najlepsze efekty uzyskuje się korzystając z WASD i myszki jednocześnie. Ja sam na bieżąco prawie cały czas zmieniam kąt nachylenia i oddalenia kamery, samodzielnie obracam przy chodzeniu, trochę jak w fpp (klawisze - przód i tył, resztę załatwiam myszą). Poza tym osobiście polecam przypisanie wyboru całej drużyny do klawisza Enter na klawiaturze numerycznej, bardzo to upraszcza zaznaczanie całej drużyny kiedy korzystamy właśnie z myszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wykonać ten quest z

Spoiler

niedźwiedziem puszkiem?

. Chodzę już chyba z 1 godzinę gadam z kim się da i dalej nie wiem.
Z góry dziękuję za pomoc.
GanD
Ja też tak samo się poruszam w tej grze. A wybór całej drużyny jest przecież pod portretami - taki prostokąt przerywany.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować