Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

http://www.gry-online.pl/s022.asp?ID=4843

Na stronie serwisu Gry-Online pojawiła się obszerna zapowiedź Drakensanga. Z najciekawszych informacji warto wspomnieć, że w grze będzie 50 archetypów postaci wraz z konsekwencjami przynależności do danej grupy!

Szczególnie interesująco zapowiada się kwestia archetypów, bowiem oprócz tak standardowych postaci jak zamyślony i dumny elf czy gustujący w gorzałce krasnolud z toporem, pojawią się nieokiełznane, a przy tym mordercze Amazonki lub na przykład Gyalskanie, czyli plemię barbarzyńców, którzy potrafią przy pomocy magii obłaskawiać dzikie zwierzęta. Biorąc pod uwagę, że tego rodzaju typów ma być pięćdziesiąt – może być ciekawie. Takie rozwiązania zawsze wyraźnie przedłużają żywotność gier. Oryginalny system dialogów będzie bazował właśnie na takich wyznacznikach jak: przynależność do danego archetypu, charakter, biografia czy upodobania postaci. W zależności od tych czynników rozmowa może potoczyć się w zupełnie różny sposób.

Grafika podobno nie będzie z najwyższej półki, ale również nie powinna odstraszać - jest szansa, że Drakensang nie będzie miał ogromnych wymaganiach sprzętowych i będzie działać płynnie (miejmy taką nadzieję).

Oprawa wizualna gry ma specyficzny, bajkowy urok. Swoim poziomem wprawdzie nie dorównuje czołowym produkcjom ostatnich lat, niemniej z całą pewnością nie odpycha też od monitora. Ponadto aplikacja będzie w pełni obsługiwać shadery w wersji 2.0 i 3.0.

Ponadto Techland zamierza zrobić pełną lokalizację gry (tekst + dialogi).

Z informacji uzyskanych od przedstawicieli tej firmy wiemy już, że w planach jest przygotowanie w pełni zlokalizowanej wersji gry na rodzimy rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 17:23, Vormulac napisał:

Wizualizacja edycji kolekcjonerskiej. Ciekawe, czy wersja PL będzie taka sama.

No wydanie niemieckie wspaniałe, ciekawe czy Polskie mu dorówna, a sama gra zapowiada się niezwykle interesująco, od dawna czekam na taki właśnie tytuł, szkoda mi tylko że twórcy kładą nacisk na walke, bo marzy mi się RPG którego będzie się dało przejść nie dobywając broni, ech, marzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełna lista profesji dostępnych w grze:
1. Warrior (Krieger)
2. Bow Hunter (Bogenschütze)
3. Soldier (Soldat)
4. Battlemage (Kampfmagier)
5. Healing Mage (Heilmagier)
6. Charlatan (Scharlatan)
7. Strayer/Gadder (Streuner)
8. Burglar/Housebreaker (Einbrecher)
9. Thief/Pickpocket (Dieb)
10. Elemental Mage (Elementarmagier)
11. Metamage (Metamagier)
12. Alchemist (Alchimist)
13. Pirate (Pirat)
14. Amazon (Amazone) - neccesarily female
15. Elven Ranger (Waldläufer)
16. Elven Spellweaver (Zauberweber)
17. Elven Fighter (Kämpfer)
18. Dwarven Mercenary (Söldner) - neccesarily male
19. Dwarven Sapper (Sappeur) - neccesarily male
20. Dwarven Prospector (Prospektor) - neccesarily male

Standard Attributes (Eigenschaften):
Courage (Mut)
Cleverness (Klugheit)
Intuition (Intuition)
Charisma (Charisma)
Dexterity (Fingerfertigkeit)
Agility (Gewandheit)
Constitution (Konstitution)
Strength (Körperkraft)

Basic Attributes (Basiswerte):
Vitality (Lebensenergie) - Hit Points
Astral Energy (Astralenergie) - Mana
Endurance (Ausdauer)
Resistance to Magic (Magieresistenz)

20080709101733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 17:29, michal_w napisał:

Ciekawe kiedy polska premiera?


Polska premiera ma mieć miejsce 24.08, konsul Techlandu jest niestety nieosiągalny więc nie mam pomysłu gdzie można szukać potwierdzenia tej wiadomości.

Tak czy inaczej, szwabskie demo - przybywam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

24 sierpien? Wydaje sie, ze to troche malo prawdopodobne (chocby dlatego, ze to niedziela). Techland narazie podaje jako date wydania "rok 2008". Gdyby polska premiera mialaby byc tak wczesnie, juz musieliby miec skonczone tlumaczenie, mogliby podac jakas konkretniejsza date niz samo suche "2008".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się naprawdę dobrze, wreszcie powstanie naprawdę rasowy RPG bez naleciałości z gier akcji czy strzelanek. Byleby tylko fabuła nie zawiodła.
Wiadomo coś o ewentualnym edytorze/możliwościach modowania? Takie coś zawsze przedłuża żywotność gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I data premiery to już grudzień 2008. Za to pełne spolszczenie będzie. Biorąc pod uwagę jakość lokalizacji Legend: Hand of God, to chyba nie najgorsza wiadomość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał już ktoś w wersję demo? Ja ściągnąłem wersję niemiecką (tylko ta jest dostępna) i niestety nie jestem w stanie ocenić warstwy fabularnej (mój niemiecki ogranicza się do zrozumienia abenteuer, weiter i apfelbaum :P). Stąd moje pytanie - czy graliście już w Drakensanga i możecie coś napisać na temat fabuły, questów itp. Ja jedynie pobiegałem sobie po okolicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chlopaki,
nadmienie tylko ze razem z kilkoma chlopakami zajelismy sie tlumaczeniem Drakensang, i jezeli nie znacie niemieckiego to tutaj jest wersja 006 tlumaczenia. Musicie zastapic locale.db4 tym z mojej paczki. Jezeli ktos zna niemiecki i chce pomoc to zapraszam do wspolpracy
http://rapidshare.com/files/142004589/locale_all_1.1_006.rar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrząc na gameplay gra zapowiada się miodnie, walki przypominają stare dobre baldurs gate lub icewind dale...coś nie chce mi się wierzyć, ze uda im się wydać grę w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widzę, że temat trochę przymarł, ale nie wiem czy wiecie pojawiło się demo gry:
http://www.idg.pl/news/161509.html

Ja właśnie ściągam i czekam na premierę w Polsce.
EDIT - eh widzę, że już ktoś podał. :P No nic... Z tego co widać gra zapowiada się całkiem nieźle i może dzięki temu, że nie jest tak pompowany balon jak w przypadku takich produkcji jak Gothic gra będzie świetna.
Zabieram się za demo póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować