Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Pytanie:

Spoiler

Jak złapać kobolda na polu niedaleko miasta Tallon? Skubaniec cały czas teleportuje się w inne miejsce. Skradanie się też nie zdaje rezultatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 22:05, Vormulac napisał:

Pytanie:

Spoiler

Jak złapać kobolda na polu niedaleko miasta Tallon? Skubaniec cały czas teleportuje
się w inne miejsce. Skradanie się też nie zdaje rezultatu.



Radziłbym cofnąć sejwa i zgodzić się na jego zagadkę. Jest banalnie łatwa i przy okazji kobold Ci pomoże w innym zadaniu.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 23:37, Skie napisał:

nawet nie trzeba cofac save''a - wystarczy kliknąc na nim/zagadać zamiast podchodzic/atakowac

To coś mam nie tak, bo nie działa ten sposób. Podobnie w zadaniu ze świniami dla goblinów. 4 dochodzą do zagrody a piąta w 3/4 drogi zawraca i nie można jej zmusić do dalszej drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się skończyć grę (już wczoraj;)) i jak obiecałem napisałem swoją recenzję gry, było trochę pisania (3 strony w Wordzie;)) i dopiero teraz skończyłem. Nie chcę wrzucać wszystkiego na forum, dam tylko podsumowanie i ocenę, a jak ktoś chcę przeczytać całość wraz ze screenami to zapraszam no mojego gramsajta ( http://ja.gram.pl/Hristo86 - jakby ktoś nie mógł znaleźć;))

(...)
Przyznam szczerze, że z Drakensangiem wiązałem duże nadzieje, że w końcu coś na rynku cRPG-ów się zmieni i tu pojawia się pytanie czy moje nadzieję się spełniły? Po części tak, jest to gra bardzo dobra, dopracowana (poza kilkoma błędami) i ciekawa, twórcom udało się przenieść kwintesencje prawdziwego papierowego RPG-a na ekrany komputerów, system rozwoju postaci jest bardzo dobry (rozdzielanie punktów w każdej chwili czy nauka umiejętności od nauczycieli), grafika fantastycznie oddaje klimat gry, są też duże możliwości interakcji ze światem (misje poboczne, tworzenie przedmiotów) jednak sztucznie ograniczone przez twórców (brak swobodnej eksploracji świata czy bycia złym). Na początku gry byłem zachwycony, system walki był dopracowany, przeciwnicy twardzi, ale z biegiem czasu moje zdanie o grze zmieniało się na gorsze (niestety), walki stawały się monotonne

Spoiler

(pod koniec najwyżej 3 rodzaje wrogów)

i coraz prostsze (jedna taktyka dobra na każdego przeciwnika). Brak interakcji i rozmów z NPC-ami, coś co w Baldurze było jednym z atutów tutaj po prostu nie istnieje, brakuje też innych poszukiwaczy przygód z którymi można by się było zmierzyć, bo ciągłe walki z pająkami, szczurami czy kultystami nie zastąpią walki z innymi śmiałkami, by się przekonać jak silni jesteśmy (np. taka walka z drużyną Drizzta Do’Urdena, to było coś;)). Inną kwestią jest fabuła, nie można powiedzieć, że jest zła, ale do najlepszych nie należy. Jednym słowem gra ma potencjał, ale twórcy nie wykorzystali go do końca (mam nadzieję, ze w następnej grze/dodatku się bardziej postarają i stworzą taką grę, żeby nikt nie musiał porównywać Drakensanga do Baldur’s Gate, tylko stworzył swoje własne dobre imię).
Jak dla mnie 8-/10 (ogólnie gra nie jest zła, dlatego tak wysoka ocena, a minus to za tą hack''n''slash’ową końcówkę;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopalnia rudy.

Spoiler

W kopalni rudy jest takie miejsce gdzie leży gruz na ziemi. Chyba potrzebna łopata i kilof by się dobrać do tego co pod nim jest bo zwykłym sposobem to nic się nie dzieje. Odkopał to ktoś?
Screen:
http://i44.tinypic.com/2yyxvo7.jpg


A poprzednie bugi ze świniami i koboldem zniknęły, jak uruchomiłem od nowa grę. Nieraz najlepszy sposób. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jak otrzymasz odpowiednie zadanie z nim związane, to będziesz mógł go złapać. Przy czym nie ma się co śpieszyć, Tallon to jedna z niewielu lokacji, do których można wracać wielokrotnie, więc prędzej czy później na pewno będziesz je wykonywał.

A co do tego screena, tam chyba nic nie ma. Ja nic nie znalazłem. To czego szukasz... szukaj dalej, w końcu znajdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Murolosh.

Spoiler

Jak tam się dostać? Po pokonaniu smoka w Tallon i zabraniu prezentów, rozmawiam z Aromem i ten mówi, że możemy udać się do tego miasta. Opcji podróży żadnej nie ma. Jak opuszczam lokację to na mapie też nic nowego nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 12:45, Vormulac napisał:

Murolosh.

Spoiler

Jak tam się dostać? Po pokonaniu smoka w Tallon i zabraniu prezentów, rozmawiam z
Aromem i ten mówi, że możemy udać się do tego miasta. Opcji podróży żadnej nie ma. Jak
opuszczam lokację to na mapie też nic nowego nie ma...



przesun główną mapę mape w dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 13:10, Skie napisał:

przesun główną mapę mape w dół :)

No to mnie rozwaliłeś. Nawet nie wiedziałem, że mapę można przesuwać. :D Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 15:27, iwan san napisał:

ja mam tylko małe pytanko. Czy drakensanga można zainstalować dowolną ilość razy?


Witaj!
Tak. Tą grę możesz instalować tyle razy ile Ci się podoba. Ale do uruchomienia gry potrzebny jest nośnik w napędzie (co już chyba wiesz).
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 00:56, Hristo86 napisał:

Udało mi się skończyć grę (już wczoraj;)) i jak obiecałem napisałem swoją recenzję gry


Ekhm czy Ty aby na pewno wiesz co to jest recenzja ? To co napisałeś nawet w 5% całego ogółu zgromadzonego przez Ciebie nie przypomina porządnie zrobionej recenzji. Radzę wrócić się do szkoły, a grę przejść jeszcze raz i napisać coś hmm... "lepszego".

Fabuła jest znakomicie opisana:

"Powiem szczerze mnie nie zachwyciła, nie ma jakiś nagłych zwrotów akcji, ani sytuacji, żebym z zaciekawieniem grał dalej, aby zobaczyć co się stanie. Są może z 2 miejsca gdzie trochę tajemnic się wyjaśnia (jakich to nie powiem;)), ale ogólnie z góry wiadomo, że gra będzie o smokach i że trzeba będzie uratować świat przed zagładą, a my wcielimy się w wybawcę w złotej i lśniącej zbroi;)"

Nie dosyć, że wspomniałeś o czym jest fabuła czyli o smokach (osobiście nie wiedziałem bo na tyle, aż grą się nie interesowałem - jutro idę zakupić to jeszcze wrzuciłeś zdjęcie zbroi. Szlag by to.

"Magia:

Tutaj dużo nie napisze, bo grę przeszedłem bez żadnego maga i bez używania żadnych zaklęć."

Ekhm to nie ma nic wspólnego z recenzją. Niektórzy chcieli by się dowiedzieć co nieco o podstawowych atutach RPGów jak magia.

Ogólnie rzecz biorąc rozczarowałem się. Miałem nadzieję przeczytać coś porządnego i wyrobić sobie opinie o grze, a tu lipton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 18:30, oOreVenOo napisał:

> Udało mi się skończyć grę (już wczoraj;)) i jak obiecałem napisałem swoją recenzję
gry

Ekhm czy Ty aby na pewno wiesz co to jest recenzja ? To co napisałeś nawet w 5% całego
ogółu zgromadzonego przez Ciebie nie przypomina porządnie zrobionej recenzji. Radzę wrócić
się do szkoły, a grę przejść jeszcze raz i napisać coś hmm... "lepszego".


Nie będę się z Tobą kłócił, bo nigdy nie byłem dobry z polskiego, wiem też, że żyje w Polsce gdzie każdy ma pretensję do każdego, cokolwiek się zrobi to jest źle i na każdym kroku znajdują się wielcy eksperci którzy wszytko wiedzą lepiej i umieją tylko krytykować innych:( Nie jestem żadnym redaktorem, ani specjalistą od pisania takich rzeczy i przyznam szczerze, że pisałem coś takiego pierwszy raz i chciałem zawrzeć głównie swoje wrażania z gry, a zarazem żeby było to łatwe i przyjemne w czytaniu, najwyraźniej nie trafiłem w Twoje gusta

Dnia 28.12.2008 o 18:30, oOreVenOo napisał:

Fabuła jest znakomicie opisana:

"Powiem szczerze mnie nie zachwyciła, nie ma jakiś nagłych zwrotów akcji, ani sytuacji,
żebym z zaciekawieniem grał dalej, aby zobaczyć co się stanie. Są może z 2 miejsca gdzie
trochę tajemnic się wyjaśnia (jakich to nie powiem;)), ale ogólnie z góry wiadomo, że
gra będzie o smokach i że trzeba będzie uratować świat przed zagładą, a my wcielimy się
w wybawcę w złotej i lśniącej zbroi;)"

Nie dosyć, że wspomniałeś o czym jest fabuła czyli o smokach (osobiście nie wiedziałem
bo na tyle, aż grą się nie interesowałem - jutro idę zakupić to jeszcze wrzuciłeś zdjęcie
zbroi. Szlag by to.


To widzę, że szanowny kolega nie widział nawet pudełka z grą lub loga gry, gdzie wszędzie widnieją obrazki smoków, to chyba o czymś świadczy? Czy może o to, że będziemy grali dobrego bohatera, który wszystkich uratuję?- no to chyba pierwsza taka gra gdzie musimy ratować świat:/ Jeśli zepsułem grę to przepraszam, a co do zbroi to miała być bardziej taka zajawka, ale widzę, że wyszło inaczej:(

Dnia 28.12.2008 o 18:30, oOreVenOo napisał:

"Magia:

Tutaj dużo nie napisze, bo grę przeszedłem bez żadnego maga i bez używania żadnych zaklęć."

Ekhm to nie ma nic wspólnego z recenzją. Niektórzy chcieli by się dowiedzieć co nieco
o podstawowych atutach RPGów jak magia.


Tu faktycznie się nie popisałem, ale wolę być uczciwy i się przyznać, że czegoś nie robiłem, niż kłamać. Fakt faktem to, że da się przejść grę bez maga w drużynie o czymś świadczy

Dnia 28.12.2008 o 18:30, oOreVenOo napisał:

Ogólnie rzecz biorąc rozczarowałem się. Miałem nadzieję przeczytać coś porządnego i wyrobić
sobie opinie o grze, a tu lipton.


Życie składa się z ciągu rozczarowań, widzę, że mam swój udział w jednym z Twoich, ale mam nadzieję, że gra Cie nie rozczaruję. Nie każdy się rodzi z darem dobrego pisania dlatego nie mam zamiaru się z Tobą kłócił o moją "pseudo" recenzję. Napisałem ją tak a nie inaczej i nie oczekiwałem żadnego dobrego słowa od nikogo, a zarazem nie zmuszałem nikogo by ją przeczytał, specjalnie wrzuciłem tylko podsumowanie na forum. Jeśli szukałeś profesjonalnej recenzji to źle trafiłeś, jestem tylko zwykłym szarym człowiekiem, który chciał przedstawić swój punkt widzenia i swoje wrażenia z gry:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 21:25, Hristo86 napisał:

Nie będę się z Tobą kłócił, bo nigdy nie byłem dobry z polskiego, wiem też, że żyje w
Polsce gdzie każdy ma pretensję do każdego...


Co prawda to prawda. :) Jestem na tym forum coś ponad trzy lata, może trochę więcej lub mniej. Mimo wszystko jest to nieistotne natomiast ważne jest to czego się nauczyłem. Nie ma nic lepszego jak zostać porządnie "zjechanym" (w pozytywnym znaczeniu) lub dostać po łbie porządną krytyką. Człowiek po prostu zaczyna się starać, dostrzega własne błędy i je poprawia. Nikt nie jest ekspertem, a na pewno nie ja, nikt też nie ma prawa chodzić ze spuszczoną głową z napisem: "Przepraszam, że żyję". Odwaliłeś pewną robotę, nie ważne czy złą czy dobrą. Ktoś wyraził zdanie - znasz moje. Możliwe, że komuś się spodoba bo na pewno tzw gusta i guściki.

"Tu faktycznie się nie popisałem, ale wolę być uczciwy i się przyznać, że czegoś nie robiłem, niż kłamać. Fakt faktem to, że da się przejść grę bez maga w drużynie o czymś świadczy"

Duży plus za to. Nie pisałeś o czymś o czym nie miałeś pojęcia lub dobrego doświadczenia, a przejście gry bez "maga" to ważna ciekawostka.

Ode mnie tylko "sorry" za drastyczny język czy podsumowanie ale zazwyczaj ładuje z grubej rury bez owijania.

Pzdr! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 15:58, michal_w napisał:

[484]


Podzielam zdanie kolegi. Dodam tylko, że najładniejszą z mojego punktu widzenia lokacją była dolina z miastem Tallon, czasami przystawałam na chwilę żeby sobie pooglądać widoki. Miasto w dolinie, zrujnowany most nieopodal, wysoko w górach majacząca pozostałość po krasnoludzkiej wieży.

Drakensang nie jest może spadkobiercom wszystkich idei sagi BG ale zmierza w bardzo dobrym kierunku i jest nadzieja, że np. 2 będzie "Baldurem XXI wieku" (chyba, że ubiegnie je Dragon Age). Grę porównałbym właśnie do pierwszej części kultowej sagi, uważam też, że debiut gry jest jak najbardziej udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sukces. Przeinstalowałem stery od karty graficznej i zainstalowałem kodeka i gra śmiga na najwyższych przy rozdzielczości 1920x1200. O ile początek nie przypadł mi do gustu, w mieście zaczęła się fajna gra. Śledztwo było dość różnorodne i ciekawe a inne questy wcale u nie ustępowały. No może poza pobocznymi :P Poza tym do gustu przypadła mi waluta. Nie operujemy setkami tysięcy (np. Gothic 3) a nagrody za questy są przyziemne jak przystało na tamte czasy.

Spoiler

Obecnie uwolniłem wioskę od nekromanty,a mag kazał mi zebrać surowce. Przy mandragorze znalazłem uwiezioną elfkę, która każe mi zaatakować drzewo. Jednak nie mogę go pokonać. Przeszkadzają mi świetliki. Czy jest jakiś sposób żeby przestały się pojawiać w kółko czy trzeba pokonać drzewo nie zabijając świetlików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 12:16, Master J napisał:

Spoiler

Obecnie uwolniłem wioskę od nekromanty,a mag kazał mi zebrać surowce. Przy mandragorze
znalazłem uwiezioną elfkę, która każe mi zaatakować drzewo. Jednak nie mogę go pokonać.
Przeszkadzają mi świetliki. Czy jest jakiś sposób żeby przestały się pojawiać w kółko
czy trzeba pokonać drzewo nie zabijając świetlików?



Spoiler

Z tego co pamiętam to atakowały cały czas, chociaż może po 10 czy 11 fali ataki ustały, ale nie jestem pewny. Sam na początku próbowałem najpierw zabić świetlik, ale nie przynosiło to żadnych efektów bo wciąż się pojawiały. Najlepszą taktyką na to drzewo, jest atakowanie go łucznikiem, bo frontalny atak zwykle kończy się tym, ze nasi wojownicy zostają przewróceni. Gdy jedna osoba strzela do drzewa to reszta drużyny powinna odciągać świetliki od strzelca, który nie będzie miał większych problemów z załatwieniem drzewka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować