Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 12:16, Master J napisał:

Sukces. Przeinstalowałem stery od karty graficznej i zainstalowałem kodeka i gra śmiga
na najwyższych przy rozdzielczości 1920x1200. O ile początek nie przypadł mi do gustu,
w mieście zaczęła się fajna gra. Śledztwo było dość różnorodne i ciekawe a inne questy
wcale u nie ustępowały. No może poza pobocznymi :P Poza tym do gustu przypadła mi waluta.
Nie operujemy setkami tysięcy (np. Gothic 3) a nagrody za questy są przyziemne jak przystało
na tamte czasy.

Spoiler

Obecnie uwolniłem wioskę od nekromanty,a mag kazał mi zebrać surowce. Przy mandragorze
znalazłem uwiezioną elfkę, która każe mi zaatakować drzewo. Jednak nie mogę go pokonać.
Przeszkadzają mi świetliki. Czy jest jakiś sposób żeby przestały się pojawiać w kółko
czy trzeba pokonać drzewo nie zabijając świetlików?



Tak,bodajże w 4 miejscach są ich kokony[jaja] zniszczysz je wszystkie a świetliki przestaną być zagrożeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie zrobiłem z łucznikiem.
Jakoś przebrnąłem misję w tym drzewem i jestem przy drugiej próbie. Która droga jest łatwiejsza

Spoiler

z wyznawcami czy z wiedźmami

?
BTW czy krajobrazy i padanie światła w tej wiosce i na torfowisku nie przypominało wam STALKERA ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 17:08, Master J napisał:

Tak też właśnie zrobiłem z łucznikiem.
Jakoś przebrnąłem misję w tym drzewem i jestem przy drugiej próbie. Która droga jest
łatwiejsza

Spoiler

z wyznawcami czy z wiedźmami

?
BTW czy krajobrazy i padanie światła w tej wiosce i na torfowisku nie przypominało wam
STALKERA ;)?


Spoiler

Ja wybrałem wiedźmy bo tak mi sumienie nakazało:) Ale i ta droga i ta jest dobra,wieć wybierz sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to

Spoiler

wiedźmy

jakoś bardziej przypadają mi do gustu (szczególnie ta która daje misję z bransoletą :P) ale kiedy
Spoiler

dołączysz do wyznawców masz okazję kupić porządny armor który jest chyba dostępny tylko tam na tym poziomie gry

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo niedługo Drakensang do mnie dotrze. Czym różni się Elementalista od Metamaga ? Mają jakieś inne zupełnie skille/czary itp ? Wiem, że elementalista może przywoływać jakiegoś żywiołaka. Jak ma się sprawa z Metamagiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 20:08, oOreVenOo napisał:

Mam takie pytanie bo niedługo Drakensang do mnie dotrze. Czym różni się Elementalista
od Metamaga ? Mają jakieś inne zupełnie skille/czary itp ? Wiem, że elementalista może
przywoływać jakiegoś żywiołaka. Jak ma się sprawa z Metamagiem ?


Nie jestem w tym ekspertem, ale tak z krótkiego doświadczenia i przejrzenia instrukcji mogę powiedzieć, że:
- magia w grze jest podzielona na ogólną, ludzką i elfią, a ze względu, że obaj są ludźmi, powinni znać lub nauczyć się tych samych zaklęć
-elementalista, tak jak już zauważyłeś specjalizuję się bardziej w magi żywiołów i ją wykorzystuję w walce, dlatego jego statystki są bardziej nastawione na te zaklęcia (każde zaklęcie bazuje na 3 rzutach umiejętności i w zależności od tego określa się efekt i siłę danego czaru)
-metamag natomiast jest porównywany to nekromanty
-na początku mają inny podstawowy zestaw czarów (elementalista bardziej ofensywny jak na mój gust)
-co do plusów i minusów to tak jak na screenie:
To tyle jeśli chodzi o teorie, może ktoś Ci powie jak to jest w praktyce, jak dla mnie to różnica jest tylko w początkowych zaklęciach, atutach i ułomnościach no i w wyglądzie;)

20081230203758

20081230203823

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc i skriny - pomogły. :) Z tego co napisałeś i zobaczyłem, myślę że wybiorę elementaliste ze względu na atut Mocy Astralnej i zaklęcia ofensywne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 20:45, Hristo86 napisał:

To tyle jeśli chodzi o teorie, może ktoś Ci powie jak to jest w praktyce, jak dla mnie
to różnica jest tylko w początkowych zaklęciach, atutach i ułomnościach no i w wyglądzie;)


To popatrz jeszcze na cechy, ich początkowy poziom określa też wartości maksymalne do jakich można je rozwinąć. Metamag jest bardziej wyważony i lepiej walczy bronią , Elementalista za to bardziej nakierowany na użycie magii. Można oczywiście rozwijać ich w dowolny sposób, ale z mojego doświadczenia (ogólnie w crpg) wynika że zawsze lepiej wybrać specjalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:57, Lucek napisał:

To popatrz jeszcze na cechy, ich początkowy poziom określa też wartości maksymalne do
jakich można je rozwinąć. Metamag jest bardziej wyważony i lepiej walczy bronią , Elementalista
za to bardziej nakierowany na użycie magii. Można oczywiście rozwijać ich w dowolny sposób,
ale z mojego doświadczenia (ogólnie w crpg) wynika że zawsze lepiej wybrać specjalizację.


Co do początkowych cech to można je zmienić w trybie eksperckim, więc nie brałem ich pod uwagę, chociaż nie wiem czy jak się je zmieni na początku gry to czy też zmieni się wartość maksymalna danej cechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 22:16, Hristo86 napisał:

Co do początkowych cech to można je zmienić w trybie eksperckim, więc nie brałem ich
pod uwagę, chociaż nie wiem czy jak się je zmieni na początku gry to czy też zmieni się
wartość maksymalna danej cechy


Można zmienić jeśli ma się punkty na tą zmianę. Ale i tak każda klasa ma przewidziane pewne maksimum dla każdej cechy, które się nie zmienia: np. magowi nie podniesiesz siły do poziomu jaki jest dostępny dla wojownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co trzeba zrobic zeby zdobyc umiejetnosc walki dystansowej Snajper? Mam 300 punktow do wydania, odpowiednio duzo kasy, maks. poziom umiejetnosci dla lukow dla 5 poziomu, ale przy kupowaniu tej umiejtnosci wywala mi ze nie spelaniam wymagan. Please help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 20:18, Indrid Cold napisał:

Mam pytanie co trzeba zrobic zeby zdobyc umiejetnosc walki dystansowej Snajper? Mam 300
punktow do wydania, odpowiednio duzo kasy, maks. poziom umiejetnosci dla lukow dla 5
poziomu, ale przy kupowaniu tej umiejtnosci wywala mi ze nie spelaniam wymagan. Please
help


Iść do odpowiedniego nauczyciela:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 20:20, rafekx 12 napisał:

> Mam pytanie co trzeba zrobic zeby zdobyc umiejetnosc walki dystansowej Snajper?
Mam 300
> punktow do wydania, odpowiednio duzo kasy, maks. poziom umiejetnosci dla lukow dla
5
> poziomu, ale przy kupowaniu tej umiejtnosci wywala mi ze nie spelaniam wymagan.
Please
> help

Iść do odpowiedniego nauczyciela:)

Ponawiam pytanie i prosze by osoby ktore nie maja pojecia jak mi pomoc albo majace problemy ze zrozumieniem tego co napisalem nie probowaly sie wypowiadac na sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz wykupione umiejętności wymagane do nauki Snajpera (sprawdź na drzewku), sprawdź czy masz współczynniki postaci na odpowiednio wysokim poziomie, bazowy atak. Innej możliwości nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 20:23, Indrid Cold napisał:

Ponawiam pytanie i prosze by osoby ktore nie maja pojecia jak mi pomoc albo majace problemy
ze zrozumieniem tego co napisalem nie probowaly sie wypowiadac na sile.


Mistic wypisał już wszystkie możliwości, ja od siebie dodam, że najłatwiej sprawdzić u nauczyciela czego nam brakuje (tak jak na screenie) jak coś jest na czerwono to znaczy, że trzeba to poprawić;)

20090101205149

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 20:18, Indrid Cold napisał:

Mam pytanie co trzeba zrobic zeby zdobyc umiejetnosc walki dystansowej Snajper? Mam 300
punktow do wydania, odpowiednio duzo kasy, maks. poziom umiejetnosci dla lukow dla 5
poziomu, ale przy kupowaniu tej umiejtnosci wywala mi ze nie spelaniam wymagan. Please
help

Musisz miec bazowa wartosc ataku lukiem na poziomie 8 lub wiecej. Sprawdz w zakladce postaci ktore statystyki (zr, zw itp) maja wplyw na atak i podnos je tak dlugo, az bazowa wartosc ataku wskoczy na 8. Pewnie ze 1k-2k punktow wydasz na statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2009 o 21:25, Khraan napisał:

Musisz miec bazowa wartosc ataku lukiem na poziomie 8 lub wiecej. Sprawdz w zakladce
postaci ktore statystyki (zr, zw itp) maja wplyw na atak i podnos je tak dlugo, az bazowa
wartosc ataku wskoczy na 8. Pewnie ze 1k-2k punktow wydasz na statystyki.


Można też podnieść wartość bazową bez podnoszenia statystyk np. przez używanie magicznych przedmiotów (ja tak robiłem jak mi brakowało do zakupu jakieś umiejętności;)) nie wiem jak się ma sprawa z eliksirami i czarami zwiększającymi cechy, ale wydaję mi się, że też powinno się dać, oczywiście po nabyciu odpowiedniej umiejętności można spokojnie powrócić do wcześniejszego poziomu bazowego ataku i nie ma znaczenia przy użyciu zdolności czy wartość bazowa jest mniejsza niż wymagana. Co do samej wartości bazowej to cechy tak jak na screenie:

20090101213125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh te wszystkie cyferki w RPGegach mogą doprowadzić do zawrotu głowy, chwała Bogu, iż nie wprowadzono jeszcze jakiś kostek z wejściem USB do rzucania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 sprawy. Pierwsza z nich dotyczy rzucania zaklęć. Ulepszyłem sobie zakłecie "Grom" z 0 do 5 pkt. jednak wciąż w praktyce zadaje obrażenia 4-8. Skala kosztu magii sie poszerzyła, jednak nie wiem co z tym fantem. Mogę prosić o wyjaśnienie? Druga dotyczy wpływu cech na postać i jej umiejętności. W porównaniu do podnoszej samej umiejętności jaki wpływ na umiejętność ma podniesienie powiązanej cechy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 14:22, Shadowtear napisał:

W porównaniu do podnoszej samej umiejętności jaki wpływ
na umiejętność ma podniesienie powiązanej cechy?


Bodajże (nie jestem pewien, bo systemu papierowego nie znam, wiedzę czerpię tylko z gry) bonusy do testów umiejętności (ale jak ten modyfikator nalicza to nie wiem) i zwiększenie maksymalnego poziomu powiązanych umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować