Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Mam Drakensang od wczoraj ale mam 2 poważne problemy:

Po pierwsze gdy prowadzę dialogi tylko 1sza kwestia jest wypowiadana przez npc (chodzi o podkład dźwiękowy nie o animacje) gdy wybieram jakąś odpowiedź głos npc sie urywa i zamiast recytować następny tekst następuje cisza. Nie próbowałem jeszcze poczekać do końca recytacji i wtedy wybrać odpowiedź, dodatkowo gdy włącza sie do rozmowy druga 2gi npc pierwszy tekst mówi również prawidłowo a dalej tak samo ;/

Po drugie postacie z drużyny zostają daleko w tyle (na razie tylko amazonka) i zazwyczaj nie atakują same gdy rozpoczyna się walka(oprócz szkieletu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 11:33, koziolek1990z napisał:

Po pierwsze gdy prowadzę dialogi tylko 1sza kwestia jest wypowiadana przez npc (chodzi
o podkład dźwiękowy nie o animacje) gdy wybieram jakąś odpowiedź głos npc sie urywa i
zamiast recytować następny tekst następuje cisza. Nie próbowałem jeszcze poczekać do
końca recytacji i wtedy wybrać odpowiedź, dodatkowo gdy włącza sie do rozmowy druga 2gi
npc pierwszy tekst mówi również prawidłowo a dalej tak samo ;/


Ja też tak miałem, więc zapewne tak miało być. Trochę to wkurzające ale można się przyzwyczaić.

Dnia 08.01.2009 o 11:33, koziolek1990z napisał:

Po drugie postacie z drużyny zostają daleko w tyle (na razie tylko amazonka) i zazwyczaj
nie atakują same gdy rozpoczyna się walka(oprócz szkieletu)


Koło obrazu postaci jest taka mała ikonka (patrz screen) w która trzeba kliknąć, jak zaznaczysz tarczę to postacie będą się tylko bronić jak ktoś je zaatakuję, a jak miecz to same będą atakować. Możesz też wcisnąć taki kwadraciki w prawym dolnym rogu, dzięki temu wybierasz cała drużynę i możesz wszystkim naraz wydać rozkaz ataku.

20090108122936

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 11:33, koziolek1990z napisał:


Po drugie postacie z drużyny zostają daleko w tyle (na razie tylko amazonka) i zazwyczaj
nie atakują same gdy rozpoczyna się walka(oprócz szkieletu)


na dole ekranu masz taki prostokącik, na który klikając wybierasz wszystkich członków drużyny, wtedy wszyscy idą razem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 15:39, michcio115 napisał:

Chciałem zapytać czy wiecie skąd zdobyć zapalniczkę drakensang?

Podejrzewam że jest on dostępna w zagranicznej edycji EK. Pamiętam że swego czasu zapalniczka z logiem STALKER była dostępna jednie w wersji rosyjskiej EK. Podobnie może być z tą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 15:39, michcio115 napisał:

Chciałem zapytać czy wiecie skąd zdobyć zapalniczkę drakensang?


Zapewne z jakiegoś EK,sprawdź zagraniczne Edycje kolekcjonerskie i tam powinna gdzieś ta zapalniczka być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy tej genialnej gry:)

Mam pytanko. Ktoś bawi się w sprawdzanie testów i kalkulacji? Konkretnie chodzi mi o test umiejętności - jaka jest dokładna kalkulacja wpływu atrybutów (typu ODW, SPR, INT idt) na wynik testu umiejętności? W instrukcji nie doszukałem się szczegółowych przykładów (może coś przeoczyłem), a w okienku konsoli w grze - test umiejętności z wykorzystaniem atrybutów pokazywany jest w sposób (dla mnie) dość niejasny.

Druga sprawa - można gdzieś sprawdzić, lub obliczyć, jaki jest bazowy i maksymalny poziom różnych umiejętności na kolejnych poziomach?

Acha, i może wie ktoś, czy warto pokusić się o zakup papierowego podręcznika DSA, żeby poznać dokładnie wszystkie zasady i obliczenia? Czy można gdzieś u nas dostać takie cudo, i ewentualnie - ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 13:22, pawell75 napisał:

>
> Po drugie postacie z drużyny zostają daleko w tyle (na razie tylko amazonka) i zazwyczaj

> nie atakują same gdy rozpoczyna się walka(oprócz szkieletu)

na dole ekranu masz taki prostokącik, na który klikając wybierasz wszystkich członków
drużyny, wtedy wszyscy idą razem :-)


Można też jak w rts-ach przeciągnąć myszka kwadrat po wszystkich członkach drużyny i wtedy razem biegają... mam pytanko .. wie ktoś może gdzie mozna zassać poradnik do gry, ale nie za kasę przez sms , bo takich pełno.. szkoda troche, że wydawca nie dał poradnika jak np. w Wiedźminie.

Ps. gram złodziejem i .. obrabiam wszystkim kieszenie równo hehe
Ps. gra super.... moim zdaniem o to właśnie w rpegach chodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 21:09, Jabłoński napisał:

Ps. gram złodziejem i .. obrabiam wszystkim kieszenie równo hehe


Tylko nie przeinwestuj. Na dłuższą metę ta umiejętność w ogóle się nie przydaje. Jest tylko kilka postaci w grze, które mają coś naprawdę wartościowego w kieszeni, ale z drugiej strony podczas naszych przygód zdobędziemy całe mnóstwo dukatów, z którymi i tak nie ma czego zrobić. Niestety ta gra, jak zresztą cała masa innych cRPG ma poważne problemy z ekonomią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 22:11, GanD napisał:

> Ps. gram złodziejem i .. obrabiam wszystkim kieszenie równo hehe

Tylko nie przeinwestuj. Na dłuższą metę ta umiejętność w ogóle się nie przydaje. Jest
tylko kilka postaci w grze, które mają coś naprawdę wartościowego w kieszeni, ale z drugiej
strony podczas naszych przygód zdobędziemy całe mnóstwo dukatów, z którymi i tak nie
ma czego zrobić. Niestety ta gra, jak zresztą cała masa innych cRPG ma poważne problemy
z ekonomią.


Nie zapominaj także, że mieszkańcy krain, gdzie RPG-i się rozgrywają trzymają wszystkie cenne rzeczy w beczkach, więc... w górę topory i sieczmy beki ! :)

Ps. A gra i tak mi sie podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2009 o 17:08, Pawelec3 napisał:

hejka mam problem jestem d tallon i wykonuję łamigłówkę kobolda zrobiłem trzy koty a on wraz mówi że nie ? jak to zrobić?


Tu chyba chodzi o refleks. Trzy koty muszą pojawić się równocześnie. Najlepiej postawić za każdym z zaczarowanych drwali jednego członka drużyny i na pauzie kazać dotknąć jednego z nich (wcześniej oczywiście ustawionych pod odpowiednimi postaciami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 3 pytanka...

1. Może mi ktoś wytłumaczyć jak tu się oblicza obrażenia? "1K+3 przy sile 11" czyli że co?
Bo w dungeon & dragons to było tak że 1K4 +1 to rzut 1 kostką o 4 ścianach czyli obrażenia 1-4 +1 a tu jak sie to liczy?

2.jest różnica czy wybieram do rozmowy mojego maga bez gadaniny czy złodzieja z gadaniną/ maga lub inną postać która ma wyższy modyfikator do targowania itd? czy zawsze bierze się pod uwagę ten najwyższy z drużyny niezależnie kto prowadzi rozmowę?

3.Gram magiem bitewnym i mam zestaw zaklęć i to wszystko? nie można go powiększać? awansowałem na drugi poziom i nie mam żadnej możliwości poznania nowego zaklęcia....

THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 11:39, frozen_fox napisał:

Witam, mam 3 pytanka...

1. Może mi ktoś wytłumaczyć jak tu się oblicza obrażenia? "1K+3 przy sile 11" czyli że
co?
Bo w dungeon & dragons to było tak że 1K4 +1 to rzut 1 kostką o 4 ścianach czyli obrażenia
1-4 +1 a tu jak sie to liczy?

2.jest różnica czy wybieram do rozmowy mojego maga bez gadaniny czy złodzieja z gadaniną/
maga lub inną postać która ma wyższy modyfikator do targowania itd? czy zawsze bierze
się pod uwagę ten najwyższy z drużyny niezależnie kto prowadzi rozmowę?

3.Gram magiem bitewnym i mam zestaw zaklęć i to wszystko? nie można go powiększać? awansowałem
na drugi poziom i nie mam żadnej możliwości poznania nowego zaklęcia....

THX


Wszystko jest w instrukcji :)
1. Obrażenia oblicza się tak jak napisałeś, czyli przykładowo przy 1K6+4 obrażenia wynoszą od1 do 6 plus 4. Dla każdej broni masz jeszcze współczynnik np 12/4, co oznacza, że za każde 4 punkty siły powyżej 12 jest dodatkowy punkt trafienia.
2. Nie ma różnicy.
3. Zaklęć uczysz się od spotkanych nauczycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 13:01, frozen_fox napisał:

Ale nie pisze w opisie 1k6+4 tylko 1k+3


1k=1k6, czyli 1k+3=1~6+3
To jest w instrukcji, bodajże na samym końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , mam troche głupie pytanko.. jak uczyć się umiejętności specjalnych? Jak dodaje sobie punkty do statystyk to nie jest aktywne dodawanie tych umiejetości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2009 o 21:45, Jabłoński napisał:

Przepraszam , mam troche głupie pytanko.. jak uczyć się umiejętności specjalnych? Jak
dodaje sobie punkty do statystyk to nie jest aktywne dodawanie tych umiejetości...


Umiejętności specjalnych możesz nauczyć się tylko od nauczycieli, za drobną opłatą oczywiście;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować