Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2009 o 14:46, revolt505 napisał:

Witam. Ja mam takie pytanie w sprawie wyboru postaci. Która postać będzie lepszym wojownikiem:
człowiek czy elficki bojownik? Z tego co widziałem elf nie posługuje się mieczami czy
będzie go można tego nauczyć?
Nie wiem kogo wybrać bo człowiek trochę głupio wygląda i nienormalnie się porusza, a
elf wydaje się słaby i posługujący tylko jakąś tam włócznią i w ogóle jakimiś nieciekawymi
broniami.


Ja grę przeszedłem człowiekiem wojownikiem i uważam, ze był to dobry wybór;) Co do umiejętności posługiwania się bronią, to każdego możesz nauczyć obsługi i specjalizacji w każdym typie broni, wystarczy tylko nauczyciel i punkty doświadczenia;) Jeśli preferujesz walkę mieczami to chyba dobrym wyborem będzie człowiek, bo już na początku ma jakieś bonus (nie dokońca pamiętam, ale chyba był jakiś) do walki tym orężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś mod który poprawia sterowanie? Trochę nie wygodne jak klikne aby podążała postać to wtedy kamera dziwnie względem postaci się przesuwa :(

Jest jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 13:29, Vattic napisał:

Czy jest jakiś mod który poprawia sterowanie? Trochę nie wygodne jak klikne aby podążała
postać to wtedy kamera dziwnie względem postaci się przesuwa :(


Jeśli przyzwyczaisz się do trzymania wciśniętego PPM, to możesz przybliżyć maksymalnie kamerę do postaci, grać na WSAD-zie i rozglądać się myszą;) Serio, mi jest tak bardzo wygodnie i przez większość gry poruszam się w ten sposób - mamy wtedy niemal standardowe ustawienie TPP w stylu Gothic lub Wiedźmin. Ale - oczywiście, gusta są różne. Nie wszystkim może taka opcja pasować. Jednak standardowe ustawienia kamery są takie sobie, więc trzeba sobie jakoś radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, a ja dalej nie wiem jaką postacią grać. Niby ludzki wojownik wydaje się w porządku, ale jak na niego patrze to tak drewniacko i sztywno się porusza, a w dodatku jak mu się dłużej przyglądam to na myśl przychodzi mi z twarzy nasz pan Prezydent i jakoś tego nie mogę przeboleć. Z drugiej strony jak tak myślę o elfickim bojowniku to mi się wydaje że jako mój trzon walki w zwarciu może być za słaby w wielu wypadkach. Zaś żołnierz....bleee. Doradźcie mi czy jednak elf wystarczy? Od razu mówię, że grę zakupiłem nie dawno. Z góry dziękuję za odpowiedź i wszystkich pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić płeć:>
Ja radziłbym Ci poeksperymentować z dość nietypowymi klasami, na pewno będziesz miał dzięki temu więcej frajdy z gry. Typowego wojaka jak i maga spotkasz w czasie podróży, wiec w twojej drużynie nie zabraknie takie postaci.
Ale jeśli chcesz wybrać pomiędzy tymi dwoma to oczywiście wybór musi paść na ludzkiego wojownika. Przede wszystkim ma większe bazowe wartości(siła, budowa, zdrowie), które powinny charakteryzować dobrego wojaka. Poza tym ma specjalizacje w mieczach, których znajdziesz dość sporo zaś elf nie ma takiej do włóczni(lub innej broni), a na dodatek oręż tego typu jest dość rzadki. Magia, której może nauczyć się elf będzie czasami dość przydatna, ale inwertowanie w tę gałąź rozwoju postaci jest raczej bezsensu skoro ma walczyć w pierwszej linii.
ps: jeżeli nie podoba się facjata to trudnoxD zmień płeć, załóż hełm. Pamiętaj pozmieniać co nieco w trybie eksperckim. Szczególnie wywal punkty z walki bez broni, sztylety i co będziesz uważał za słuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł patch 1.03. Waga ~422 MB.

"Łatka zawiera korekty głównie pod kątem lokalizacji:

- poprawki w angielskich nagraniach (podpięte właściwe dźwięki)
- korekty długości nagrań
- poprawki tłumaczenia (np. grajcary mają już skrót "g" a nie "p")
- skrócenie kilku nie mieszczących się tekstów
- ujednolicenie niektórych nazw i nazwisk (Wilczek - Wolfie, Avandi - Avanti, sprawa "Moddlemushy")
- w jednym miejscu przekradł się jeden niemiecki tekst - zostało to poprawione
- korekty wypowiedzi ze względu na płeć - szczególnie widoczne w przypadku sterowania głównym bohaterem, który jest płci żeńskiej"

Download:
http://gry.onet.pl/2358,135171,,Drakensang,plik.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 23:04, Forgotten napisał:

Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić płeć:>
Ja radziłbym Ci poeksperymentować z dość nietypowymi klasami, na pewno będziesz miał
dzięki temu więcej frajdy z gry. Typowego wojaka jak i maga spotkasz w czasie podróży,
wiec w twojej drużynie nie zabraknie takie postaci.
Ale jeśli chcesz wybrać pomiędzy tymi dwoma to oczywiście wybór musi paść na ludzkiego
wojownika. Przede wszystkim ma większe bazowe wartości(siła, budowa, zdrowie), które
powinny charakteryzować dobrego wojaka. Poza tym ma specjalizacje w mieczach, których
znajdziesz dość sporo zaś elf nie ma takiej do włóczni(lub innej broni), a na dodatek
oręż tego typu jest dość rzadki. Magia, której może nauczyć się elf będzie czasami dość
przydatna, ale inwertowanie w tę gałąź rozwoju postaci jest raczej bezsensu skoro ma
walczyć w pierwszej linii.
ps: jeżeli nie podoba się facjata to trudnoxD zmień płeć, załóż hełm. Pamiętaj pozmieniać
co nieco w trybie eksperckim. Szczególnie wywal punkty z walki bez broni, sztylety i
co będziesz uważał za słuszne.



Bardzo dziękuję za odpowiedź i porady. Zdecyduję się pewnie na ludzkiego wojaka, maga bitewnego lub elementalistę. Mam jeszcze jedno pytanie: czy warto ściągać ten najnowszy patch do gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 16:39, Forgotten napisał:

Wierzyć mi się nie chce:P Daje screena(może zdążę:D). Poszukiwany oszust jest za budynkiem
przy którym stoi moja główna postać i Gladys.

Już się znalazł, po załadowaniu sejwa wcześniejszego, gdzieś się musiał zablokować. Złodziej stał przy skrzyni, a oszusta nie było.
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Ferdok lub innym mieście na początku gry mogę znaleźć trenera, która nauczy mnie umiejętności np. snajper?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 16:38, Bartek Dudek napisał:

Gdzie w Ferdok lub innym mieście na początku gry mogę znaleźć trenera, która nauczy mnie
umiejętności np. snajper?

Wraz z rozwojem fabuły trenerzy zdobywają nowe umiejętności, których możesz się nauczyć. Jeśli żaden z obecnych nie ma snajper''a to musisz ruszyć wątek główny:P

Sprawdź na lewo od wejścia, którym przywitałeś pierwszy raz Ferdok. Gość będzie stał obok stołu łuczaża(?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drakensang jest fajny, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, ale czy jest sens grać w niego po raz drugi??
Questy będą te same bez względu jaką postacią zagram, broni jest mało (tych magicznych w porównaniu np. z takim NWN), fabułę już znam, więc już raczej mnie nic w tej grze nie zaskoczy.
No chyba, że się mylę i coś się zmienia jak się gra np. magiem, a nie wojownikiem, może są dostępne jakieś inne questy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 16:56, Tank25 napisał:

Drakensang jest fajny, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, ale czy jest sens grać w niego
po raz drugi??

Tak, ale nie od razu.
Niczego nowego nie uświadczysz, najwyżej wykonasz nowy quest, który przeszedł Ci koło nosa:D Najlepiej jak odstawisz Drakensang na kilka miesięcy i powrócisz do tego wspaniałego świata. W innym wypadku możesz zrazić się do gry, zaczynając ja ponownie, od razu po przejściu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Drakensang można grać w necie ???? o czy gra warta ceny ???? Czy na długą grę mi starcza ???? i orientujecie się w jakich cenach może być np. w Empiku itp. bo nie wiem czy 59 zł to dobra cena jak za tą grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 20:54, T.Boczek napisał:

Czy w Drakensang można grać w necie ????

Nie

Dnia 12.02.2009 o 20:54, T.Boczek napisał:

o czy gra warta ceny ????

Tak, sam mam kolekcjonerskie wydanie.

Dnia 12.02.2009 o 20:54, T.Boczek napisał:

Czy na długą grę mi starcza ????

100 godzin wyciągniesz, jednak na pudełku nie kłamali:D

Dnia 12.02.2009 o 20:54, T.Boczek napisał:

i orientujecie się w jakich cenach może być np. w Empiku itp. bo nie wiem czy 59 zł to dobra cena jak za tą grę

59zł? Opłaca się i to bardzo. Na wirtusie choćby za 75, a w 3kropy 69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 21:03, Forgotten napisał:

> Czy w Drakensang można grać w necie ????
Nie
> o czy gra warta ceny ????
Tak, sam mam kolekcjonerskie wydanie.
> Czy na długą grę mi starcza ????
100 godzin wyciągniesz, jednak na pudełku nie kłamali:D
> i orientujecie się w jakich cenach może być np. w Empiku itp. bo nie wiem czy 59
zł to dobra cena jak za tą grę
59zł? Opłaca się i to bardzo. Na wirtusie choćby za 75, a w 3kropy 69



Czym się rożni zwykła wersja od kolekcjonerskiej ???? i czy ta gra jest lepsza od Neverwinter Nights 2 do której jest często porównywana ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 21:34, T.Boczek napisał:

Czym się rożni zwykła wersja od kolekcjonerskiej ???? i czy ta gra jest lepsza od Neverwinter
Nights 2 do której jest często porównywana ???

Trudno sprawdzić:P http://www.3kropki.pl/products.php?search=drakensang&o_sz.x=0&o_sz.y=0&category_id=0&szkw=
W Neverwinter Nights 2 nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 12.02.2009 o 21:34, T.Boczek napisał:

Czym się rożni zwykła wersja od kolekcjonerskiej ????

Edycja zwykła: Pudełko z grą, instrukcja, mini-plakat a na odwrotnej stronie drzewko rozwoju postaci.
Edycja Kolekcjonerska:

https://www.msw.pl/go/_info/?id=2453

Dnia 12.02.2009 o 21:34, T.Boczek napisał:

i czy ta gra jest lepsza od Neverwinter
Nights 2 do której jest często porównywana ???

Od Neverwinter Night''s 2 wg. mnie jest lepsza, natomiast co do porównania Drakensang vs NWN2 MotB - obie gry są wspaniałe. Nie potrafię ich porównać.
Ale jak planujesz zakup Drakensang, a lubisz właśnie takie gry, to bierz bez zastanowienia.
A jak nie jesteś jeszcze pewny to polecam demo.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 20:50, Forgotten napisał:

Niczego nowego nie uświadczysz, najwyżej wykonasz nowy quest, który przeszedł Ci koło
nosa:D Najlepiej jak odstawisz Drakensang na kilka miesięcy i powrócisz do tego wspaniałego
świata. W innym wypadku możesz zrazić się do gry, zaczynając ja ponownie, od razu po
przejściu:P

Po przeczytaniu tego wątku, sposobie w jaki gram w RPG (czyli sejw przed gadką z NPC i próbuje wszystkich opcji dialogowych) podejrzewam że raczej zrobiłem wszystkie lub prawie wszystkie questy :).
Według mnie nie najlepszy jest pomysł ze zbieraniem elementów zbroi, jak grasz magiem to raczej Ci się ona nie przyda. Mogli już zrobić coś w takim stylu jak było w Temple of Elemental Evil, że były różne początki. Tutaj mag by zbierał elementy dla maga (czapki, płaszcze itp), łucznik elementy odpowiednie dla siebie itd. Wtedy na pewno by się chciało jeszcze raz zagrać, a dużo pracy na pewno twórców by to nie kosztowało.
Ogólnie bardzo mi się spodobał system walki z ranami, fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 21:47, junior17 napisał:

Witaj!
> Czym się rożni zwykła wersja od kolekcjonerskiej ????
Edycja zwykła: Pudełko z grą, instrukcja, mini-plakat a na odwrotnej stronie drzewko
rozwoju postaci.
Edycja Kolekcjonerska:

https://www.msw.pl/go/_info/?id=2453

> i czy ta gra jest lepsza od Neverwinter
> Nights 2 do której jest często porównywana ???
Od Neverwinter Night''s 2 wg. mnie jest lepsza, natomiast co do porównania Drakensang
vs NWN2 MotB - obie gry są wspaniałe. Nie potrafię ich porównać.
Ale jak planujesz zakup Drakensang, a lubisz właśnie takie gry, to bierz bez zastanowienia.
A jak nie jesteś jeszcze pewny to polecam demo.
Pozdrawiam



NWN2 MotB to dodatek do gry Neverwinter Nights 2 ???? Czy to jest osobna wersja ????


i co się bardziej opłaca
Neverwinter Nights 2 i dodatek Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy(złota kolekcja) za 64.90 + przesyłka czy Drakensang za 54 zł + przesyła ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować