Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Oby tylko był lepszy od podstawki...Ja tam wolę sięgnąć po firmowe NwN :P

trollf
Co do klas: czy mi się zdaję czy łucznik zawsze trafia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2009 o 18:23, Don Zorro napisał:

Oby tylko był lepszy od podstawki...Ja tam wolę sięgnąć po firmowe NwN :P

Co znaczy w ogóle "firmowe" ? Drakensang nie jest firmowy?

Oba tytuły bazują na papierowych systemach i historiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grę i wypadałoby pokusić się o ocenę.
Może zacznę od interfejsu ponieważ z uwagi na grafikę porównanie z NWN2 nasuwa się samo. Samo sterowanie kamerą i postacią bardzo przypadło mi do gustu głównie z uwagi na wygodę i prostotę. Może trochę wkurzać wariowanie kamery przy ścianach, ale to w zasadzie jedyny feler. Brakowało za to szybkiego dostępu do czarów jak w nwn2. W czasie gry okazało się że doskonale sprawdza się podział na postawę agresywną i spokojną, a także możliwość dowolnego ustawienia autopauzy. Walki co prawda nie były zbyt wymagające , ale dla mnie to akurat żadna wada. Spotkałem się z opiniami że to Szczurzyca jest najtrudniejszym przeciwnikiem - nonsens. Każda walka może być za trudna jeśli zapomnimy o tym by całą drużyna wykorzystywała swoje możliwości. Po prostu nie wolno zapomnieć o leczeniu i nie wolno pozwalać by npce sami wybierali sobie cele ataku - gdyż czasem atakują na wariata.
Magia - dość uboga, a wiele zaklęć mało przydatnych, za to niektóre wręcz niezbędne. Szkoda że zabrakło czaru transwersalis. Czasem przemierzanie mapy bywa nużące.
Bestiariusz - bardzo ubogi. Łącznie z różnymi ważnymi bohaterami chyba nie osiągnie 15.
Sprzęt, zbroje i bronie. Sprawa kontrowersyjna, dla niektórych może być za mało. Mi osobiście odpowiada że wyjątkowy sprzęt jest naprawdę wyjątkowy i rzadko spotykany, że Łucznik sam może sobie robić strzały zamiast kupować , a alchemik robić mikstury ze znalezionych ziół. Ale pewien niedosyt jest.
Na koniec sprawa najważniejsza, czyli fabuła. Mimo że ciekawa niestety beznadziejnie liniowa. W grze tak naprawdę mamy tylko jeden wybór

Spoiler

stanąć po stronie wiedźm czy Praiotów

a i tak nie ma on praktycznie żadnego znaczenia. No i jeszcze zupełnie bezpłciowi towarzysze. Nawet jeśli jakoś reagują i komentują nasze działania to można nawet tego nie zauważyć jeśli nie sprawdzimy ostatnio wypowiedzianych kwestii (znak zapytania w lewym dolnym rogu ekranu).
Gra była zapowiadana jako następca Baldurs Gate. Mogłaby być. Ale nie dorasta do pięt ani rozmachem ani fabułą ani interakcją z npcami. Mimo wszystko warto zagrać bo wśród dzisiejszych produkcji ten tytuł i tak się wybija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kogoś kto ukończył grę.

Spoiler

Nie wiem jak otworzyć Cyklopie Drzwi. Te które znajdują się obok ściany lawy, koło okragłego pomieszczenia gdzie lezy szkielet cyklopa.

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2009 o 18:15, Forgotten napisał:

W tym samym pomieszczeniu jest kolumna, najprawdopodobniej trochę podłamana. Wystarczy
użyć - znajduje się od razu na prawo.

Dzięki wielkie za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 15:05, sstofik napisał:

Dlaczego nie mogę używać czarów? Gdy na nie klikam nic się nie dzieje. Są jakgdyby zablokowane.

A może masz ubraną zbroje, której mag nie powinien używać ?;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 05.03.2009 o 18:05, konikDARK napisał:

W Wiedźminie był wybór między widokiem TPP a izometrycznym . W tej grze też jest taki
wybór ?

Wybór jako taki jest. Kamera jest swobodna i ustawiasz sobie ją jak chcesz.

Dnia 05.03.2009 o 18:05, konikDARK napisał:

Aha i ile miejsca zajmuje na dysku

Coś około 8 GB
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam prośbe!! wykonuje zadanie zwiazane z egzaminem jestem na 3 etapie i mam znaleźć łacznika lub gildie zlodzieji hehe wpisuje u tej laski chasło i ciegle nieodpowiednie pytanie:)-- jakie haslo tam wpisać?? dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gildia złodziei jest w Ferdok w dzielnicy Dom Woźnicy. A co do hasła to jest to bonusowy przedmiot, samo hasło jest podane w wersji EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 17:12, snake777 napisał:

co to jest wersja EK?? czyli nie musze tego robic??

Edycja Kolekcjonerska. Jednym z bonusów jest kod na unikatowy przedmiot (screen, +3 do charyzmy).

Co do gildii złodziei to wystarczy wykonać trzy zadania, a później w Ferdok należy odnaleźa ich kryjówkę, sprawdź w dzienniku, coś w tym stylu powinno pisać.

20090308175051

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak wykonaliscie zadanie z przemknieciem na sam dol ruin zamku w ciemnym lesie? Gra ciagnie naszych towarzyszy ze soba gdy ci znajda sie na krancu widocznego skrawka mapy i mam blyskawiczne wykrycie a nie bede marnowal punktow na skradanie dla krasnoluda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zmarnowałem, podniosłem skradanie do wartości ~6 i było ok. Mało punków na to idzie więc wg mnie warto. Z drugiej strony jak cię wykryją to niwelujesz bonus exp za zadanie, dodatkowymi exp zdobytymi za większą ilość przeciwników do wycięcia. Jedyny problem to to, że w dzienniku będziesz miał zadanie wpisane do nieukończonych a to jest plama na całej długości w crpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 19:10, Vormulac napisał:

Ja zmarnowałem, podniosłem skradanie do wartości ~6 i było ok. Mało punków na to idzie
więc wg mnie warto. Z drugiej strony jak cię wykryją to niwelujesz bonus exp za zadanie,
dodatkowymi exp zdobytymi za większą ilość przeciwników do wycięcia. Jedyny problem to
to, że w dzienniku będziesz miał zadanie wpisane do nieukończonych a to jest plama na
całej długości w crpg.


Czasami warto zaryzykować wpis o nieukończonym queście.

Spoiler

Na przykład jak weźmiesz quest od jednej z wiedźm która chce żebyś zaniósł zioła kucharzowi i ostrzeżesz kucharza, dostaniesz w zamian fajny miecz.


Co prawda wpis na czerwono zostaje ale według mnie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was wie skąd można pobrać patch 1.03 pl do Drakensang?Na google są tylko niemieckie patch''e a 7 zł na golu to moge w ostatecznosći,jak naprawdę nic nie znajde zapłacić...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować