Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2010 o 20:51, olamis napisał:

Postacie z mojej drużyny rzadko trafiają w przeciwnika. Można coś na to poradzić?

A używają broni, w których są najbardziej biegli? Podszkól ich w broni w których mają najwięcej punktów od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 21:45, Abi_Dalzim napisał:

> Postacie z mojej drużyny rzadko trafiają w przeciwnika. Można coś na to poradzić?

A używają broni, w których są najbardziej biegli? Podszkól ich w broni w których mają
najwięcej punktów od początku.

Tak, używają broni w jakiej są wyszkoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 14:29, olamis napisał:

> > Postacie z mojej drużyny rzadko trafiają w przeciwnika. Można coś na to poradzić?

>

Dnia 10.04.2010 o 14:29, olamis napisał:

Tak, używają broni w jakiej są wyszkoleni.



W jakich przeciwników? Jacy NPC? Przeszkoleni na maksa, tzn do oporu ;)?

Nie trafiają w ogóle w przeciwnika, trafiają za 0pkt obrażeń?
W pierwszym przypadku WA jest za niska w stosunku do WU/WP przeciwnika. Można ją zwiększyć albo rozwijając dalej umiejętność walki danym typem oręża ( warto pamiętać, że niska WP/wysoka WA kończy się często uderzającym i często uderzanym wojem. Ot, taki system, że trzeba złotego środka szukać :) ), albo ODW,ZWI i SI. Jedno i drugie zalecane, przy czym to pierwsze mniej punktów kosztuje.
Bez wysokich ODW, ZWI i SI nie będziesz mogła porządnie (~18 i wyżej) umiejętności walki danym typem broni rozwinąć.
Warto też nauczyć się walki ofensywnej. Na 3 poziomie (dopiero w Tallon) daje +4 do WA. Umiejetność aktywna.
Jeśli zaś uderzasz za 0, to cel jest zwyczajnie za mocno opancerzony ( ale to zdarza się tylko jak zardzewiałym tasakiem okładasz kamiennego golema ).

Kocham ten system :)

Przepraszam za styl, ale jest prawie 2 w nocy i chce mi się spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2010 o 01:25, Lone_Wolf napisał:

W jakich przeciwników? Jacy NPC? Przeszkoleni na maksa, tzn do oporu ;)?

Tak, do oporu.

Dnia 11.04.2010 o 01:25, Lone_Wolf napisał:

Nie trafiają w ogóle w przeciwnika, trafiają za 0pkt obrażeń?
W pierwszym przypadku WA jest za niska w stosunku do WU/WP przeciwnika. Można
ją zwiększyć albo rozwijając dalej umiejętność walki danym typem oręża ( warto pamiętać,
że niska WP/wysoka WA kończy się często uderzającym i często uderzanym wojem. Ot, taki
system, że trzeba złotego środka szukać :) ), albo ODW,ZWI i SI. Jedno i drugie zalecane,
przy czym to pierwsze mniej punktów kosztuje.
Bez wysokich ODW, ZWI i SI nie będziesz mogła porządnie (~18 i wyżej) umiejętności walki
danym typem broni rozwinąć.
Warto też nauczyć się walki ofensywnej. Na 3 poziomie (dopiero w Tallon) daje +4 do WA.
Umiejetność aktywna.

Po prostu nie trafiają. Mam walkę ofensywną, ale nie korzystam. Ale chyba zacznę ;)

Dnia 11.04.2010 o 01:25, Lone_Wolf napisał:

Przepraszam za styl, ale jest prawie 2 w nocy i chce mi się spać :)

Nie szkodzi, wszystko zrozumiałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, przeszedłem drugi raz grę, po rocznej przerwie ;)

Nadal dobra, nie mogę doczekać się drugiej części. Niemieckie demo mnie tylko utwierdziło w przekonaniu, że warto.

Screeny postaci podczas ostatecznej walki z

Spoiler

Malgorrą



SPOILER ALERT, lojalnie ostrzegam :)

Spoiler

Skład drużyny:
Ja: Elementalista. W sumie lepszy byłby mag bojowy, ale tylko elementalista miał żywiołaka na starcie. No i nie chciałem grać kimś z wielkim powerem, tylko odegrać jakąś rolę :)
Specjalizowałem się w kosturach ( dla kostura Valoniona ), w Murolosh przeszedłem na dwuręczne topory/młoty
Do tego magizbroja na +6, Uniki II i Cios Gniewu.
Gladys: Tu z żmijowym łukiem, wpakowała 20 strzał Tenobaala w Malgorrę i przeszła na rapier Fanfary.
Traldar: Cios Gniewu. I tyle :)
Forgrimm: Cios Gniewu. I cyklopia Furia Płomienia, używalna dzięki Ergo''s Fixpack ( miło zwiększającego poziom trudności gry )


Malgorra padła bodajże w niecałą najmanę :D

Statystyki jakie są, każdy widzi. Wlałem w nich tyle (al)chemii, że wątroby chyba cudem ocalały :)







20100411210216

20100411210223

20100411210228

20100411210232

20100411210236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zadam być może ciut dziwaczne, ale proste pytanie: mam polską (kinową :/) wersję Drakensang, czy da się coś zrobić żeby grać w to cudo w wersji oryginalnej, tj. niemieckiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2010 o 21:45, Alamut napisał:

Witam zadam być może ciut dziwaczne, ale proste pytanie: mam polską (kinową :/) wersję
Drakensang, czy da się coś zrobić żeby grać w to cudo w wersji oryginalnej, tj. niemieckiej?



Kup wersję niemiecką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 13:09, Lone_Wolf napisał:

Kup wersję niemiecką :P


Muahahahaha, ale dobra -.-

Ponawiam pytanie: jest jakaś łatka/patch/mod/inne ustrojstwo aby grać po niemiecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanie do graczy odnośnie mojego małego problemu, czasem podczas grania pojawiają mi się czarne poziome linie na monitorze gdy np włącze mapkę lub okno ekwipunku. Czy koledzy zaobserwowali podobne zjawisko??
Bo nie wiem czy to coś z mojąkartą graficzną czy taki mały bug bo nie za każdym razem to występuje.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko mam raczej aktualne bo to cały czas ta sama wersja sterownika na którym wcześniej grałem i jakoś nie kojaże takich problemów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z misją tor przeszkód w gildii złodziei.Zebrałem wszystkie emblematy i oddałem Cano ale w dzienniku misja jest nadal zapisana jako nie zakończona. Nie dostałem też kolejnego zadania czego najbardziej żałuje. Nie wiem co dalej robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłem grę i mam pytanie. Czy gra jest w pełni udźwiękowiona? Na samym początku sierżant na moście rusza tylko ustami i pokazuje się tekst wypowiedzi, nie ma głosu. Nie wiem po prostu czy coś jest nie tak, czy gra po prostu ma taką formułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 17:31, damlon napisał:

Dopiero zacząłem grę i mam pytanie. Czy gra jest w pełni udźwiękowiona? Na samym początku
sierżant na moście rusza tylko ustami i pokazuje się tekst wypowiedzi, nie ma głosu.
Nie wiem po prostu czy coś jest nie tak, czy gra po prostu ma taką formułę.

Tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2010 o 17:31, damlon napisał:

Dopiero zacząłem grę i mam pytanie. Czy gra jest w pełni udźwiękowiona? Na samym początku
sierżant na moście rusza tylko ustami i pokazuje się tekst wypowiedzi, nie ma głosu.
Nie wiem po prostu czy coś jest nie tak, czy gra po prostu ma taką formułę.



Niestety gra ma taka formułę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak się nauczyć "Umiejętności specjalnych"? Nie mogę znaleźć w instrukcji, niby spełniam wymagania, ale jak klikam to się tylko podświetla na zielono i po zatwierdzeniu ekranu awansu nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 12:45, damlon napisał:

A jak się nauczyć "Umiejętności specjalnych"? Nie mogę znaleźć w instrukcji, niby spełniam
wymagania, ale jak klikam to się tylko podświetla na zielono i po zatwierdzeniu ekranu
awansu nic się nie dzieje.

Musisz znaleźć nauczyciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instaluję sobie Drakensanga i wyskoczyło mi okno czy chcę zainstalować tekstury w wyższych rozdzielczościach i że będę potrzebował 4 gb więcej miejsca. Czy jeśli zainstaluje te tekstury to wymagania tej gry wzrosną? Czy będzie chodziła ona wolniej? Mam trochę stary komp (2gb ram, gt 9600 512 mb grafika i procek jednordzeniowy 3.6ghz) i chciałbym pograć w miarę komfortowych warunkach przy niezłych ustawieniach. Kiedyś już grałem w tą grę i chodziła płynnie tylko, nie pamiętam czy instalowałem te tekstury. Ponadto czy ta gra działa bez płyty? Mam premierówkę i edycje z płyty cda i tak się zastanawiam, którą zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż gdy wkładam płytę do napędu DVD, nic się nie dzieje.
Płyta do drugiej części Drakensanga mi się wczytuje, inne płyty też, więc to nie wina napędu, tak przynajmniej uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować