Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Wyłączyłem jakieś nie potrzebne, nie używane programy w pasku, które zauważyłem i płytę nagle wczytało.
Może to przypadek albo to te programy były problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 19:30, revolt505 napisał:

Instaluję sobie Drakensanga i wyskoczyło mi okno czy chcę zainstalować tekstury w wyższych
rozdzielczościach i że będę potrzebował 4 gb więcej miejsca. Czy jeśli zainstaluje te
tekstury to wymagania tej gry wzrosną?

Wzrosną, wzrosną, ale Twoja karta poradzi sobie z tym (mam taką samą).
>Czy będzie chodziła ona wolniej?
Raczej nie powinieneś odczuć różnicy.
>Mam trochę stary

Dnia 14.09.2010 o 19:30, revolt505 napisał:

komp (2gb ram, gt 9600 512 mb grafika i procek jednordzeniowy 3.6ghz) i chciałbym pograć
w miarę komfortowych warunkach przy niezłych ustawieniach. Kiedyś już grałem w tą grę
i chodziła płynnie tylko, nie pamiętam czy instalowałem te tekstury. Ponadto czy ta gra
działa bez płyty?

Działa z płytą.
>Mam premierówkę i edycje z płyty cda i tak się zastanawiam, którą zainstalować.
Jeśli wersja z CDA zawiera dodatkowe tekstury to zainstaluj tę wersję (nie wymaga płyty), a jeśli ta wersja nie ma lepszych tekstur to zainstaluj premierówkę (wymaga płytę, ale gra ładniejsza jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w rozdziale gry nr.9 -> Głębie Grulduru. Zgrałem nawet poradnik do tej gry ale nic mi to nie dało bo nie ma zdjęcia pewnego.
W poradniku pisze że w celu przejścia dalej muszę odpowiednią kombinację przełączników naciskać:
2x P1, 2x P2, P1 , P3. Nie wiem jak znaleźć P1 na mapie jest to miejsce gdzieś w okolicach schodów i nie widzę tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram tą nekromantką (czy jak ona się tam w tej grze nazywa) i mam problem. Jako że zazwyczaj padała w starciach jako pierwsza z mojej drużyny (wróciłem z moorbridge i nie znalazłem dla niej żadnych fajnych pancerzy) to postanowiłem wyuczyć ją umiejętności używania zbroi. No i jak założę trochę żelastwa na siebie to nie mogę używać zaklęć. Mimo że wartość kary wynosi 0. Czy to bug? Czy co? Myślałem że to właśnie przez tą karę nie mogę używać zaklęć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 11:32, CR7 napisał:

No i jak założę trochę żelastwa na siebie to nie mogę używać zaklęć. Mimo że wartość
kary wynosi 0. Czy to bug? Czy co? Myślałem że to właśnie przez tą karę nie mogę używać
zaklęć...

Mogowie nie rzucają zaklęć w płytówkach - to nie bug - aby twój mag nie padał od razu pozwól wojownikom nabić agrro na mobkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 11:32, CR7 napisał:

Gram tą nekromantką (czy jak ona się tam w tej grze nazywa) i mam problem. Jako że zazwyczaj
padała w starciach jako pierwsza z mojej drużyny (wróciłem z moorbridge i nie znalazłem
dla niej żadnych fajnych pancerzy) to postanowiłem wyuczyć ją umiejętności używania zbroi.
...


O ile dobrze pamiętam to na Bagnach Moorbridge w jaskini pod drzewem (tam gdzie był duch elfa) można było znaleźć trochę sprzętu dla maga... Poza tym w Zamku Posępny Kieł,

Spoiler

w Sali z okiem smoka (chyba

) będzie fajna szata dla maga...
A ta w ogóle to magom nie potrzeba mocnych zbroi, oni mają taki dość przegięty czar "Magikozbroja" rozwijaj go na maxa i będziesz dzięki temu zaklęciu lepiej opancerzony niż wojak w najlepszej płytówce... W tej grze dzięki właśnie magikozbroi magowie są najmocniejsi, lepiej sobie radzą od wojaków jako "tanki" a można ich do tego jeszcze wykorzystać zgodnie z przeznaczenie maga. W The Dark Eye postacie nie magiczne są znacznie słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przejść drogę z Avestreu do Ferdok na Plac. Wychodzę z wiochy i po drodze atakują mnie trzy wilki. Jestem wojownikiem uzbrojonym w krótki miecz i tarczę. Za cholerę nie mogę pokonać tych wilków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 13:00, marekl1975 napisał:

Jak przejść drogę z Avestreu do Ferdok na Plac. Wychodzę z wiochy i po drodze atakują
mnie trzy wilki. Jestem wojownikiem uzbrojonym w krótki miecz i tarczę. Za cholerę nie
mogę pokonać tych wilków.

To ta wiocha na początku? Musisz zdobyć z tego co pamiętam dwa listy polecające żeby strażnik Cię przepuścił. Mówi Ci o tym pierwsza postać, którą spotykasz :)
A z wilkami pójdzie Ci łatwiej jak zwerbujesz Amazonkę w karczmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 14:15, ScaredOfGhosts napisał:

To ta wiocha na początku? Musisz zdobyć z tego co pamiętam dwa listy polecające żeby
strażnik Cię przepuścił. Mówi Ci o tym pierwsza postać, którą spotykasz :)
A z wilkami pójdzie Ci łatwiej jak zwerbujesz Amazonkę w karczmie.


Te listy to ja mam. Dzieki za poradę, spróbuję z amazonką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 15:13, marekl1975 napisał:

> To ta wiocha na początku? Musisz zdobyć z tego co pamiętam dwa listy polecające
żeby
> strażnik Cię przepuścił. Mówi Ci o tym pierwsza postać, którą spotykasz :)
> A z wilkami pójdzie Ci łatwiej jak zwerbujesz Amazonkę w karczmie.

Te listy to ja mam. Dzieki za poradę, spróbuję z amazonką.


Z tego co pamiętam, to po drodze do Ferdok nie ma wilków...Po drodze mijasz dwóch gości przy drzewie(szybki quest) i kawałek dalej jest dom, most i sierżant co przepuszcza dalej. Zerknij jeszcze raz na mapę, może się zgubiłeś:)

EDIT: Chyba, że atakują Cię po drodze(na mapie). Wtedy nie ma rady, Amazonka, ew. ten złodziej, co go może zwerbowałeś ratując przed bandydami i w drogę, w końcu się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 16:03, ScaredOfGhosts napisał:

Z tego co pamiętam, to po drodze do Ferdok nie ma wilków...Po drodze mijasz dwóch gości
przy drzewie(szybki quest) i kawałek dalej jest dom, most i sierżant co przepuszcza dalej.
Zerknij jeszcze raz na mapę, może się zgubiłeś:)

EDIT: Chyba, że atakują Cię po drodze(na mapie). Wtedy nie ma rady, Amazonka, ew. ten
złodziej, co go może zwerbowałeś ratując przed bandydami i w drogę, w końcu się uda :)


Wilki owszem są ale nie na terenie wiochy, tylko przy drodze pomiędzy Avestreu a Fredok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2010 o 16:03, ScaredOfGhosts napisał:

Z tego co pamiętam, to po drodze do Ferdok nie ma wilków...Po drodze mijasz dwóch gości
przy drzewie(szybki quest) i kawałek dalej jest dom, most i sierżant co przepuszcza dalej.
Zerknij jeszcze raz na mapę, może się zgubiłeś:)

EDIT: Chyba, że atakują Cię po drodze(na mapie). Wtedy nie ma rady, Amazonka, ew. ten
złodziej, co go może zwerbowałeś ratując przed bandydami i w drogę, w końcu się uda :)


Amazonkę mam. A przypomnij mi, gdzie jest ten złodziej i jak się nazywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w kanałach pod Domem Woźnicy. Gonię tych bandytów w czerwieni. Gdy w końcu dopadam tego pojedynczego faceta w czerwieni, to nie ma na niego mocnych. Jestem wojownikiem i mam do pary amazonkę. Ten bandzior robi takie uniki, że nie sposób go zadźgadź, a moi walczą jakby mieli wykałaczki a nie broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ogólnie z grą ciężko Ci idzie. W każdym razie, o ile pamiętam oczywiście, powinieneś mieć już pełny skład od dłuższego czasu (

Spoiler

kiedy z kanałów już przebiegłeś do tej rezydencji

), więc sam utrudniasz sobie sprawę. Jeżeli masz samą amazonkę, to gdzie zgubiłeś krasnoluda kozaka i szarlatankę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba sam utrudniasz sobie grę ;) Powinieneś mieć już pełną drużynę, to raz. Dwa - czy zrobiłeś wszystkie poboczne zadania, jakie są dostępne w Ferdok? Rozwój umiejętności i ew. zdolności specjalne jakie możesz wykupić znacznie ułatwiają walkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić zadanie "Egzamin" z pierwszego rozdziału? Mam w drużynie amazonkę i złodzieja. Mam otworzyć jakąś skrzynię. Mapa wskazuje, że to niby skrzynia w kapliczce. Otwieram ją i wyjmuję jej zawartość, ale nic się nie zalicza. Obok kapliczki stoi druga skrzynka, ale nawet złodziej jej nie otwiera. Czy to ma być ta skrzynia? Kto by mnie poduczył zdolności złodziejskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie załatwić do drużyny Dranora. Jeśli chcesz wykonywać zadania dla gildii złodziei to jest on do tego niezbędny. Znajdziesz go w kryjówce okoliczny bandytów na wzgórzu. Dopiero wtedy podejmij się otwarcia skrzyni. Jeśli dalej nie dasz rady po prostu zwiększ umiejętność Dranorowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 00:45, qrex napisał:

Musisz sobie załatwić do drużyny Dranora. Jeśli chcesz wykonywać zadania dla gildii złodziei
to jest on do tego niezbędny. Znajdziesz go w kryjówce okoliczny bandytów na wzgórzu.
Dopiero wtedy podejmij się otwarcia skrzyni. Jeśli dalej nie dasz rady po prostu zwiększ
umiejętność Dranorowi.


Dzięki, udało się... Wykonałem misję "Egzamin". :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w drugim rozdziale. Wszedłem do lochu złodziei i Cano ukrył w skrzyni klucz. Nauczyłem się od Cano sztuki otwierania zamków i kupiłem wytrychy. Następnie umiejętność otwierania zamków podniosłem do poziomu 7 (max). No i za cholerę nie mogę otworzyć skrzyni w której Cano schował klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować