Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Tutaj nie dasz rady oszukać. Najlepiej poczekaj aż odzyskasz Dranora i wtedy wróć. Twoja postać jest na to za słaba(chyba że sam grasz łotrzykiem) Gladys też będzie za słaba. Musisz odłożyć tą misję do trzeciego rozdziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 12:44, qrex napisał:

Tutaj nie dasz rady oszukać. Najlepiej poczekaj aż odzyskasz Dranora i wtedy wróć. Twoja
postać jest na to za słaba(chyba że sam grasz łotrzykiem) Gladys też będzie za słaba.
Musisz odłożyć tą misję do trzeciego rozdziału.


No jestem już w trzecim rozdziale. Jestem na terenie Cytadeli Hrabiowskiej i nie mogę znaleźć Dranora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 18:27, marekl1975 napisał:

No jestem już w trzecim rozdziale. Jestem na terenie Cytadeli Hrabiowskiej i nie mogę
znaleźć Dranora.

Musisz wyciągnąć go z więzienia za niesłuszne oskarżenie. Uwolnienie go zleci ci jego ukochana z bratem którzy znajdują się na dziedzińcu przed świątynią. Dalej powinieneś poradzić sobie sam. Jeśli pojawią się jakieś problemy to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam...Nie potrafię wymienić członków drużyny w swoim domu.Cały czas włącza mi się okno dialogowe na klikniętej postaci i nic poza tym.Proszę o info jak tego dokonać...I jeszcze jedno-na moczarach przy zadaniu mapa skarbu;zdobyłem mapę,stoję przy płycie nagrobnej i nie mogę wcisnac zadnego kamiennego przycisku(!).Podswietla mi się co prawda,kazdy z tych kamiennych przycisków,ale z czerwonym krzyżykiem,więc lipa...Jak ktos wie to proszę o info,jak tego dokonać.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmienić członka zespołu musisz najpierw kliknąć na tego który obecnie znajduje się w drużynie. Podczas rozmowy mówisz mu żeby się wracał do domu. Potem gadasz z tym którego chcesz przyłączyć. Żeby zrobić zadanie z mapą musisz najpierw przeczytać nazwę innych nagrobków wymienionych we wskazówkach. Podejście do ostatniego nagrobka nic nie daje bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika(bo kompletnie nie znam się na systemie zaimpletowanym w grze, jak i relacji system/gra) - w jakie umiejętności opłaca się inwestować i jakie są najbardziej przydatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jest to pytanie dotyczące twojej głównej postaci? Wszystko zależy od tego czy chcesz grać magiem, wojownikiem czy np. łucznikiem. Wszystkie zdolności dotyczące relacji z innymi postaciami czy złodziejskie najlepiej całkiem zostawić w spokoju(będziesz miał tyle członków drużyny w przyszłości że ich będziesz uczył) Trzeba mieć zawsze osobę w drużynie która potrafi zbierać rośliny, oprawiać zwierzynę i otwierać zamki jednak (to na dalszym etapie gry). Na początku koniecznie naucz się leczyć(postacie z ranami są praktycznie bezbronne. Nawet jeśli masz całe życie) W przypadku magów trzeba inwestować w najlepsze zaklęcia i manę. W przypadku wojownika będzie wyuczał się umiejętność ułatwiające walkę(tyle że też na dalszym etapie) Najlepiej grać magiem bojowym(z racji silnego zaklęcia magikozbroja i możliwość przywołania żywiołaka)Dobrze jest mieć zawsze jednego maga łucznika w drużynie. Z reguły piekielnie skuteczny(łucznik łatwiej zadaje rany niż zwykły wojak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 14:24, qrex napisał:

Rozumiem że jest to pytanie dotyczące twojej głównej postaci? /ciach/


Tak, głównej postaci(krasnal wojownik). Aczkolwiek dla reszty przyszłej drużyny inne wskazówki też się przydadzą(bo żeby mojego woja nie uczyć kradzieży kieszonkowej i im podobnych to wiem, bez obaw).:>
Póki co wędruję(kilka pierwszych zadań w pierwszej kraince zrobiłem dopiero) z łotrzykiem(tym od zaginionej broszki) i amazonką(tą od wyprawy na misia), ale domyślam się że będzie można wymienić ich na lepszą ekipę(i dołączyć maga jakiegoś) w dalszym etapie gry.
Dzięki za wskazówki, przydadzą się jak posiedzą nad tą przygodą dłużej.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie mam czy w grze się respują potworki bo mam wrażenie gdy podróżuje z ferdok do miasteczka z plagą umarłych co nie wróce to albo pojawia się nowy krab itd.Czy opłaca się kupować uzbrojenie na początek przygody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to potwory naturalnie odradzają się(z krabami często jest problem) Poza oczywistymi kreaturami jednorazowymi(czyli wszyscy bossowie i mini bossowie) Uzbrojenie oczywiście warto kupować. Dokupuje się i ulepsza w zasadzie przez całą grę(kasy będziesz miał za dużo dopiero na sam koniec. Jeśli wydaje ci się że nie to szybko przekonasz się że znowu brakuje) Kwestia jest jak zwykle tylko w co inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 18:26, hammerfall87 napisał:

aha bo gram piratem i z moją drużyną mam tak,że po walce z krabem mamy złamania ....

To jest całkowicie normalna kolei rzeczy(nawet jak posiadasz maga bojowego w drużynie) Bardzo pomocna jest znajdująca się na bagnach czarodziejka, elfka(dobra dodatkowo bo może walczyć łukiem) . Skoro grasz piratem nie masz dobrego czarodzieja w drużynie i powinieneś z niej skorzystać(jeśli jeszcze jej nie masz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 18:41, qrex napisał:

> aha bo gram piratem i z moją drużyną mam tak,że po walce z krabem mamy złamania
....
To jest całkowicie normalna kolei rzeczy(nawet jak posiadasz maga bojowego w drużynie)
Bardzo pomocna jest znajdująca się na bagnach czarodziejka, elfka(dobra dodatkowo bo
może walczyć łukiem) . Skoro grasz piratem nie masz dobrego czarodzieja w drużynie i
powinieneś z niej skorzystać(jeśli jeszcze jej nie masz)


jedyną czarodziejke to mam galdwyn czy jakoś tak ale kiepskawa jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 18:43, hammerfall87 napisał:

jedyną czarodziejke to mam galdwyn czy jakoś tak ale kiepskawa jest :)

Powinieneś mieć dwie złodziejkę Gladys(to jest rzeczywiście kiepski czarodziej) i Gwendale którą po małych poprawkach można z powodzeniem używać. Ma przydatny czar przywołania ducha natury(jak dodatkową jednostkę w drużynie) może być też naprawdę dobrym łucznikiem. A oprócz tego leczyć jak każdy czarodziej i posiada czar magikozbroja(dodaje pancerz rzucającemu )a jeśli nie zawsze można ją nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2011 o 19:07, hammerfall87 napisał:

no właśnie mam tą pierwsze czarodziejo - złodziejke .Ok gwendale musze zdobyć a takie
pytanie amazonke co mam w drużynie to jak najlepij ją rozwijać ?

Jak zwykłego tanka(czyli w umiejętności bojowe, siłę i i inne typowe statystyki do walki) . Ewentualnie możesz zrobić z niej łuczniczkę jak nie którzy(może wyjdzie lepiej) ja jednak nie kombinowałem. Jedno jest pewne. Trzeba mieć zawsze silnego woja i silnego maga. W drugim przypadku najlepiej jak walczy łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować