Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2008 o 17:07, sodolis napisał:

Która postać ma najbardziej zbliżone umiejętności do druida ( przywoływanie, magia natury
[ofensywna lub taktyczna] edit:leczenie) ? Pytam bo z opisu postaci jakoś nikt nie podchodzi
;-)


Chyba żadna.ale elementaista moze odpowiadać twoijemu opisowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grryy ... a u mnie w media nie ma jeszcze - a z tego co się tu naczytałem i w necie gra jest miłym zaskoczeniem ... po słabym F3 mam ochotę na dobrego rpg... już nawet starego BG 2 zainstalowałem na święta ale chyba pogram sobie w tego Drakensang-a jak tylko się w media pojawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:44, scott napisał:

grryy ... a u mnie w media nie ma jeszcze - a z tego co się tu naczytałem i w necie gra
jest miłym zaskoczeniem ... po słabym F3 mam ochotę na dobrego rpg... już nawet starego
BG 2 zainstalowałem na święta ale chyba pogram sobie w tego Drakensang-a jak tylko się
w media pojawi :)


Sprawdź w Empiku,tam gra jest tańsza niż w MM:) Przynajmniej u mnie tak było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:46, rafekx 12 napisał:

> grryy ... a u mnie w media nie ma jeszcze - a z tego co się tu naczytałem i w necie
gra
> jest miłym zaskoczeniem ... po słabym F3 mam ochotę na dobrego rpg... już nawet
starego
> BG 2 zainstalowałem na święta ale chyba pogram sobie w tego Drakensang-a jak tylko
się
> w media pojawi :)

Sprawdź w Empiku,tam gra jest tańsza niż w MM:) Przynajmniej u mnie tak było:)



akurat u mnie zazwyczaj w Empiku jest zwykle drożej ( np: F3 empik 129 zł a media 99 zł ) ale jutro po pracy jak nie będzie w media to lookne w empiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy otrzymał ktośjuż edycję kolekcjonerską zamowioną w jakimś sklepie internetowym? Jeżeli tak to niech poda adres do tego sklepu. Techland puścił ściemę, że Empik wysyła ok. 8.12 (bo wysyła tydzień później), gram.pl date wysyłki zmienił z 9.12 na 11.12 (patrzyłem wczoraj), a dzisiaj już jest dostępność przedmiotu:brak i nie wiadomo czy w ogóle to dostanę pojutrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 14:43, tomciu95 napisał:

A ja mam sprawę dotyczącą karty graficznej.
W sklepie gram.pl pisze GeForce 6600 a na innej stronie znalazłem w wymaganiach GeForce
8600.
Może to były minimalne podane a tam rekomendowane powiedzcie jaka karta wymagana jest
w minimalnych wymaganiach ?


6600 spokojnie wystarczy - sam mam taką i jest ok. Były małe problemy z teksturami (znikały niektóre trójkąty) ale najnowsze sterowniki załatwiły sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały kłopot w pierwszej lokacji i następnej , nie jestem pewny czy czegoś nie przeoczyłem. Chodzi o gildię złodziei.

Spoiler

Wygląda na to że powinienem spotkać się z niejakim Cano w Domu woźnicy który jest łącznikiem gildii, tylko że nikogo takiego nie udaje mi się spotkać a przeszedłem dzielnicę wzdłuż i wszerz. No i jest jeszcze żona gościa o Jabłoni której trzeba podać hasło - tylko nie wiem po co i jakie hasło? A pewne przesłanki sugerują że ona tez może mieć związek z gildią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To hasło w pierwszej lokacji to jest chyba dostępne tylko dla posiadaczy EK. Co do pierwszej części pytania, nie wiem, jeszcze tam nie doszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 22:20, GanD napisał:

To hasło w pierwszej lokacji to jest chyba dostępne tylko dla posiadaczy EK.


Czyli to w stylu dodatkowych handlarzy z Baldurs Gate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem[od razu zanazanaczam że spoilerów będzie mało i będą mniej istotne:

Spoiler

Jestem w podziemiach tej świątyni w pierwszym miescie i mam znaleźć jakies fragmenty posągu aby odbył się ten rytułał,zabiłem wszystkie potwory i zeszłem na sam dół i pokonałem pająka tego wielkiego ale nie moge znaleźć ostatniej części relikwi....

Prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 23:02, rafekx 12 napisał:

Mam problem...

Spoiler

Rozejrzyj się po podłodze w jaskini/korytarzu (zwał jak zwał) tego "wielkiego pająka" - powinna tam leżeć ostatnia cześć rzeźby i zwłoki.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam:
Otóż, chciałem sobie zagrać magiem.
Dosyć szybko z gry odpadł mag bitewny (wygląda idiotycznie?^^)
Podoba mi się natomiast Tkacz Magii - postać która jest w pewnym sensie odpowiednikiem druida ALE, właśnie ja bym tego pana chciał rozwinąć jako potężnego maga ofensywnego z możliwością buffowania (czyli normalny wizard z dnd).
Będzie się dało?
Nie wiem jak tutaj jest z nauką zaklęć - każdy mag może każde zaklęcie czy są jakieś ograniczenia/utrudnienia w nauce zaklęć?
Niestety, nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 23:41, Valkanis napisał:

A ja mam problem z zadaniem "Smaczny Kąsek" czy ktoś odnalazł tą paczkę?


Tak. Ta paczka leży

Spoiler

za pniem opodal wozu z koniem, mniej więcej w połowie drogi między mostem wyjściowym a mostem po środku Ave...cośtam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 00:46, Selv napisał:

Takie pytanie mam:
Otóż, chciałem sobie zagrać magiem.
Dosyć szybko z gry odpadł mag bitewny (wygląda idiotycznie?^^)
Podoba mi się natomiast Tkacz Magii - postać która jest w pewnym sensie odpowiednikiem
druida ALE, właśnie ja bym tego pana chciał rozwinąć jako potężnego maga ofensywnego
z możliwością buffowania (czyli normalny wizard z dnd).
Będzie się dało?
Nie wiem jak tutaj jest z nauką zaklęć - każdy mag może każde zaklęcie czy są jakieś
ograniczenia/utrudnienia w nauce zaklęć?
Niestety, nigdzie nie mogę tego znaleźć.


Są ograniczenia, niektóre zaklęcia tylko dla ludzi , lub tylko dla magów lub tylko dla elfów... Jednak kilka naprawdę ważnych jest chyba dla każdego.
A utrudnienia są takie że na każde zaklęcie trzeba wydać trochę PD aby go skutecznie używać , do tego sporo na podstawowe współczynniki odpowiedzialne za zaklęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zagmatwali szczerze mówiąc.
Teraz tak sobie właśnie przeglądam zaklęcia w instrukcji i to takie chybił trafił. Brak jakiejś dokładnej informacji.
Chyba bardziej wolałem podział zaklęć DnD (magia kapłańska i mistyczna).
Zerkając na opis klas ciężko mi stwierdzić czy będę mógł używać np: kuli ognia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie gameplay''e z tej gry i pierwsza myśl "Neverwinter Nights II". Czy gra jest podobna? Bo jeśli tak to nie zbieram nawet na nią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia... rada ogolna: uzywac wiecej niz jednego save''a i sluchac rad krasnoludow, albo was szczury zjedzą :)
Musze grac od początku, sprobuje elfim bojownikiem. Szkoda tylko, ze jednak nie ma pelnej dowolnosci tworzenia postaci - np. nie moge zrobic elfa mistrza walki mieczem dwuręcznym, bo nawet jesli w miescie w koncu nauczę sie walki tym mieczem, to i tak zawsze we włóczni bede lepszy (moge lepiej rozwinąć). Ale fajnie jest dla odmiany podłubać w cyferkach :)
Wada gry - nie ma tu (jak na razie) za duzo Role play - tzn. co by nie mówić o Mass Effect, tam podjete decyzje, nawet na wczesnych etapach gry, mialy wplyw na otoczenie (nie mowiac juz o Wiesku) i historie. Tu tylko robimy questy, no moze potem są jakies sciezki wyboru?
Tak czy siak, gra sie super jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na GOLu pojawiło się demo Drakensang , więc będę mógł się przekonać jak wyglada rozgrywka , zanim zdecyduję się wydać kasę.Niestety , plik dostępny jest tylko dla posiadaczy abonamentu , ale skoro jest tam , to prawdopodobnie na innych stronkach także niedługo się pojawi.Aha .Waży 666MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować