• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
interm17

podczas gry wyłancza mi się komputer

Pytanie

SIEMKA
Podczas gryania w NFS:Carbon , Heroes V i innych po około 10 minutach wylancza mi się komputer nie wiem czemu.Komputer został niedawno kupiony a gry są orginalne.Prosze pomużcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 25.03.2008 o 18:59, interm17 napisał:

SIEMKA
Podczas gryania w NFS:Carbon , Heroes V i innych po około 10 minutach wylancza mi się
komputer nie wiem czemu.Komputer został niedawno kupiony a gry są orginalne.Prosze pomużcie.

przenoszę temat do pomocy technicznej, a pozatym to zainstaluj program do pomiaru temperatury (najpewniejszy będzie ten który dostałeś z płytą główną) może coś ci się przegrzewa pod obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2008 o 18:59, interm17 napisał:

SIEMKA
Podczas gryania w NFS:Carbon , Heroes V i innych po około 10 minutach wylancza mi się
komputer nie wiem czemu.Komputer został niedawno kupiony a gry są orginalne.Prosze pomużcie.


Na 90% przegrzewa ci się procesor. Sprawdź czy nic nie blokuje przepływu powietrza w obudowie, możliwe też, że obluzował się radiator na procku i nie oddaje ciepła. Ale pewności nabierzesz gdy sprawdzisz temperatury jakimś programem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2008 o 20:22, sig. napisał:

> SIEMKA
> Podczas gryania w NFS:Carbon , Heroes V i innych po około 10 minutach wylancza mi
się
> komputer nie wiem czemu.Komputer został niedawno kupiony a gry są orginalne.Prosze
pomużcie.
przenoszę temat do pomocy technicznej, a pozatym to zainstaluj program do pomiaru temperatury
(najpewniejszy będzie ten który dostałeś z płytą główną) może coś ci się przegrzewa pod
obciążeniem


Program do pomiaru temp: to na przykład Everest. Zeskanuj też komputer na obecność wirusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2008 o 20:54, marcinshinoda napisał:

Program do pomiaru temp: to na przykład Everest. Zeskanuj też komputer na obecność wirusów.

po 1 odpowiadasz na złego posta, ja pomagam a nie mam problem
po 2 autorzy 2 najpopularniejszych programów do pomaru temperatury (speedfana i właśnie everesta) oficjalnie przyznali że nie są w stanie dodać obsługi wszystkich pojawiających się czujników, a co za tym idzie programy te mogą przekłamywać (co innego te dodawane do płyty głównej, jej producent wie jakie tam są czujniki i który program je obsłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2008 o 21:45, sig. napisał:

> Program do pomiaru temp: to na przykład Everest. Zeskanuj też komputer na obecność
wirusów.
po 1 odpowiadasz na złego posta, ja pomagam a nie mam problem


Sorry nie zrobiłem tego specjalniexP musiało mi sie pomylić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

albo nie masz dobrze złożonego kompa i np zasilacz nie wytrzymuje i sie resetuje ale raczej to temperatura (ja też maiłem taki problem bo miałem cały radiator zakurzony a jak go wyczyściłem to już było oki - tylko pamiętaj ze trzeba srebro kupi jak go będziesz spowrotem montował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2008 o 18:59, interm17 napisał:

SIEMKA
Podczas gryania w NFS:Carbon , Heroes V i innych po około 10 minutach wylancza mi się
komputer nie wiem czemu.Komputer został niedawno kupiony a gry są orginalne.Prosze pomużcie.


Jeżeli to jest nowy komputer to raczej problem nie dotyczy przegrzewającego się procesora (chyba, że go podkręcałeś). Ja bym sprawdził, poza samym procesorem, także kości RAMu oraz kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Restart w komputerze spowodowany jest przez włączoną funkcję ponownego uruchomienia komputera w przypadku wystąpienia awarii systemu.

Abyśmy mogli zdiagnozować przyczynę pana problemu prosimy wyłączyć tę opcje. By to zrobić należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę Mój Komputer, a następnie z rozwijanego menu wybrać Właściwości. W oknie, które się pojawi należy przejść do zakładki Zaawansowane, w której to w polu Uruchamianie i Odzyskiwanie klikamy przycisk Ustawienia. W oknie, które się otworzy odznaczamy pole Automatycznie Uruchom Ponownie w dziale Awaria Systemu.

Następnym razem gdy nastąpi ten problem pojawi się panu niebieski ekran, na którym znajdziesz nazwy plików które spowodowały ten błąd.

Poleciłbym ci jeszcze byś zajrzał na dwie strony Microsoftu:
http://support.microsoft.com/kb/314063

Na stronie Microsoftu także istnieje informacja iż błąd krytyczny może być spowodowany poprzez wirus o nazwie: HaxDoor: http://support.microsoft.com/kb/903251/pl

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.03.2008 o 18:59, interm17 napisał:

SIEMKA
Podczas gryania w NFS:Carbon , Heroes V i innych po około 10 minutach wylancza mi się
komputer nie wiem czemu.Komputer został niedawno kupiony a gry są orginalne.Prosze pomużcie.


Z ortografią kiepsko, ale nie po to tu przyszedłem.
Może po prostu masz jakiś program do kontroli temperatury dysku? Ja mam i mi się resetuje komp. Może to to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam podobny problem.Sprawdziłem temp. programem Everest i oto wyniki :
proc. : 46 Stopni
Aux : 25 stopni
Procesor graficzny : 40 stopni
Seagste st3250620AS : 43 stopnie

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować