Zaloguj się, aby obserwować  
BridgeBurner

Science (nie fiction), czyli nauka, wynalazki i technologie

7 postów w tym temacie

Nie znalazłem na forum ogólnego tematu popularnonaukowego, więc takowy zakładam. Jeśli jest taki, lecz pod jakąś dziwną nazwą, to przepraszam i proszę o usunięcie tego. Myślę, że nazwa jest dość jasna, ale i tak może w skrócie zademonstruję swój zamysł:
- najnowsze technologie (niekonieczne związane z komputerami)
- odkrycia technologiczne i nie tylko
- badania, artykuły i technologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój temat to może zamieszczę pierwszego newsa...

"Powstał pierwszy nanosilnik napędzający wielościenną nanorurkę węglową, którego zasadniczą częścią są dwa enzymy - oksydaza glukozowa i katalaza. Silnik napędzany jest odnawialnym źródłem energii - glukozą, dzięki czemu bez problemu spełnia surowe normy czystości spalin - informuje "Chemical Communications".

(Źródło: http://www.nanonet.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=345&Itemid=65)

Na notechnologia w przyszłości na pewno wiele zwojuje. Pewnie też dzięki niej za jakiś czas możliwe będzie wprowadzenie w życie jednego z pomysłów Arthura C. Clarka, czyli tzw. ''gwiezdnej windy'', która umożliwi wynoszenie ładunków na orbitę bardzo małym kosztem.

A może Wy macie jakieś ciekawostki z zakresu nanotechnologii? Ktoś chętny do dyskusji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 15:22, BridgeBurner napisał:

Mój temat to może zamieszczę pierwszego newsa...

"Powstał pierwszy nanosilnik napędzający wielościenną nanorurkę węglową, którego zasadniczą
częścią są dwa enzymy - oksydaza glukozowa i katalaza. Silnik napędzany jest odnawialnym
źródłem energii - glukozą, dzięki czemu bez problemu spełnia surowe normy czystości spalin
- informuje "Chemical Communications"
.

(Źródło: http://www.nanonet.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=345&Itemid=65)

Na notechnologia w przyszłości na pewno wiele zwojuje. Pewnie też dzięki niej za jakiś
czas możliwe będzie wprowadzenie w życie jednego z pomysłów Arthura C. Clarka, czyli
tzw. ''gwiezdnej windy'', która umożliwi wynoszenie ładunków na orbitę bardzo małym kosztem.

A może Wy macie jakieś ciekawostki z zakresu nanotechnologii? Ktoś chętny do dyskusji?


Ciekawy pomysł ale czy sie przyjmie miejmy nadzieję że tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę w tym temacie, bo najbardziej pasuje.
Przed chwilą w TVN-owskich Faktach pokazywano soczewkę do oka, na której mają wyświetlać się SMSy czy dawać możliwość grania w gry (!) Ciekawi mnie jakie by to były tytuły i jak ze zdrowiem gracza po długiej dawce np. Quake`a dosłownie przed oczami? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 19:24, Uspatente napisał:

Piszę w tym temacie, bo najbardziej pasuje.
Przed chwilą w TVN-owskich Faktach pokazywano soczewkę do oka, na której mają wyświetlać
się SMSy czy dawać możliwość grania w gry (!) Ciekawi mnie jakie by to były tytuły i
jak ze zdrowiem gracza po długiej dawce np. Quake`a dosłownie przed oczami? :)


Kwestia rozbija się właśnie o wygodę. Hełmy VR nie były jakieś strasznie ciężkie, ale nie przyjęły się, bo jakimś czasie organizm po prostu się buntował, błędnik i te sprawy. Dochodziło do mdłości i innych mało przyjemnych spraw. Nie wiem w jaki sposób można by było oszukać organizm, aby nie czuć takich dolegliwości, ale ciekawie by było czegoś takiego spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, powodowały chorobę lokomocyjną (tam też zmysły informują że się ruszamy, a ciało przecież ani drgnie i stabilnie siedzi/stoi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować