Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia GT200 - 512-bitowa szyna pamięci?

18 postów w tym temacie

zorza

Wiele różnych specyfikacji i fałszywych benchmarków nadchodzącej karty graficznej Nvidia GT200 pojawiło się dotychczas w sieci. Jednak prawie żaden z donosów nie miał zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Tym razem świat obiegły informacje o 512-bitowej szynie i 200 jednostkach cieniujących.

Przeczytaj cały tekst "Nvidia GT200 - 512-bitowa szyna pamięci?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta karta powinna zmiażdżyć swoich starszych oponentów. Będzie tak jeżeli specyfikacje się pokryją z powyższymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy taka szyna będzie potrzebna bo przepustowość to jedno a to czy się ją wykorzysta to drugie. Tu potrzeba sprawnego GPU, jak będzie mocny to ok, ale sama szyna może kompletnie nic nie dawać wydajności, a tylko porządnie zwiększyć cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na 512bit i 192 SP - bliżej 200 niż 256 :>. Jeszcze powinno się znaleść więcej ROPów, na przykład 32 :> ale to moja sugestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"To samo źródło twierdzi, że GT200 będzie miała 512-bitową szynę pamięci."
Jak ja nie lubię takiego sformułowania... Słowo "źródło" sprawia, że tak głupio to brzmi, iż... Ach, co mi tam... Najgorsza, że tego słowa chyba nie da się uniknąć... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Taki sam news jak osiągnięcia tej karty... 16.6K w 3DMark06 rozdziałka 2560x1600 ( http://resources.vr-zone.com/newzhunter/GT200/3dmark06.jpg - link może być oddzielony w pewnym momencie spacją, której nie ma być), oczywiście to fake, w google nie trudno znaleźć tego typu rewelacje.
Karta ma żreć 250W prądu (mniej więcej tyle ile mój PC) ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia.
Do tego newsa radzę podejść ze sporym dystansem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tfu tfu. było już tyle fałszywych newsów o nowych dziełkach Nvidii, że ja dziękuję. poczekam. nigdzie mi się nie spieszy, a karty której nie ma i tak nikt nie kupi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopoki nie bedzie oficjalnie nic wiadomo, to nie ma sie co cieszyc... ale mam nadzieje, ze ta nowa seria GF''ow bedzie tak dobra jak seria 8xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że już 6 lat temu była karta wykonana w technologii 512-bitowej. Matrox Parhelia się zwała, ale do grania nie bardzo się nadawała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować