Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opera przechodzi test ACID 3

55 postów w tym temacie

Pisanie że przeglądarka XXX czy YYY wymiata, rządzi, jest najlepsza itp... nie ma sensu.
Każda przeglądarka ma swoje za i przeciw, tak jak każdy z użytkowników ma swoje preferencje.

Ja np. wolę FF, Opere też mam ale jakoś nie przypadła mi do gustu.
W moim odczuciu FF sprawniej ładuje strony niż Opera. Poza tym ja oczekuję od przeglądarki tego że ma być przeglądarką a nie kombajnem multimedialnym.... mam tylko dwie wtyczki w FF... FlashGot i FoxGame ( tak gram w OGame :P ) z innych nie korzystam ani nawet nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 22:06, rob006 napisał:

Dodatkowo powoduje efekt cieplarniany i kwaśne deszcze. A co gorsza, sam nie zainstaluje
ci systemu, nie napisze pracy magisterskiej i nie ugotuje obiadu - co to za beznadziejna
przeglądarka ten FF, nie?

My sarcasm sense tingles!
Sorasy, ale dla mnie szybkość działania przeglądarki (samej przeglądarki, nie chodzi o ładowanie stron) jest kluczowa, na komputerze czwartej świeżości jaki posiadam w mieszkaniu w innym mieście (Duron 800 MHz, 256 MB RAM) FF2.0.x zachowuje się przeraźliwie wolno, co jest dziwne biorąc pod uwagę fakt, że w założeniu ma być to lekka przeglądarka bez bajerów. Natomiast na okrojonym ze zbędności OSie ostatnia Opera chodzi sporo szybciej i nie dostaje zadyszki po otwarciu piątej zakładki.
Słyszałem że w ostatniej becie FF3 coś już zrobiono w kwestii wydajności i mam nadzieję miło się zaskoczyć po ukazaniu się wersji stabilnej. Jeśli oczekiwania się sprawdzą, rozważę powrót do lisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 23:44, iKcy napisał:

No to ciekawe jakim cudem ta beta Opery ma u mnie 64/100, czyli mniej niż najnowsza
beta FF''oxa?


Takim cudem, że build dostępny publicznie nie bazuje na tym samym kodzie co wewnętrzny prototyp przechodzący test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

phi, najnowszy build safari (jesli ktos ma watpliwosci - ten browser ma kilkukrotnie wiekszy udzial w rynku niz opera :D) takze wyciaga 100/100 w tescie acid3. i w przeciwienstwie do opery, nightly build jest juz dostepny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm... testowałem wszystkie trzy główne przeglądarki, teraz figluję z Operą i dalej nie wiem, czy zostanę z nią na dłużej, czy zanosi się na rozwód ;) może FF3 i nowa Opera mi pomogą rozwiązać dylemat. Ostatnio słyszałem też coś o IE8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam na kompie ff oraz opere. obie maja swoje wady. ff zre pamiec jak bulimik cukierki, a z kolei opera ma mnostwo zbednego syfu i nie ma kupy potrzebnych mi rzeczy. w sumie najczesciej korzystam jednak z ff i raczej przy niej pozostane, chyba ze pojawi sie cos lepszego.

a jesli juz ktos chce mowic o predkosci... beta safari zzera je obie na sniadanie jesli idzie o ladowanie stron. ale szybkosc to nie wszystko, zwlaszcza ze zazwyczaj roznice sa groszowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem od początku wątpliwości co do tego 100/100 dla Opery, jednakże myślałem sobie, że faktycznie goście się postarali...
Nie trzeba było długo czekać, by dowiedzieć się, że... Opera NIE MOGŁA mieć 100/100, ponieważ w testowanej wersji ACID 3 występował błąd, uniemożliwiający maksymalną notę. Jest on dopiero poprawiony w ostatniej wersji. Na acid3.org jest link do oficjalnego changelogu testu ACID 3 wraz z adnotacją co do Opery.
Sorry, ale po raz kolejny się przekonałem, jaka obłuda panuje w necie (heh, cóż za odkrycie xD ).

A tak w ogóle to nie wiem, po cholerę jest ten test, którego standardy będą obowiązywały za dobre 8-10 lat i to tylko na promilu witryn. Tak samo jest z ACID 2 - malutki procencik wykorzystuje tamtejsze standardy.
Coś jak 3D Mark - bubel nie odwzorowujący kompletnie rynku PC.
No ale na co dzieci zwrócą uwagę, jak nie na cyferki? ;)

Pozdrawiam fanów Firefoksa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 00:25, szypek26 napisał:

Ostatnio słyszałem też coś o IE8


ta mam to na kompie najnowszą dostępną wersję czyli beta 1 i nie dość, że potrafi się zawiesić na stronie microsoftu to nie przechodzi testu acid2, a na acid3 ma 18 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Agntx napisał:
>Miałem od początku wątpliwości co do tego 100/100 dla Opery, jednakże myślałem sobie, że faktycznie goście
>się postarali...
>Nie trzeba było długo czekać, by dowiedzieć się, że... Opera NIE MOGŁA mieć 100/100, ponieważ w
>testowanej wersji ACID 3 występował błąd, uniemożliwiający maksymalną notę. Jest on dopiero poprawiony w
>ostatniej wersji. Na acid3.org jest link do oficjalnego changelogu testu ACID 3 wraz z adnotacją co do Opery.
>Sorry, ale po raz kolejny się przekonałem, jaka obłuda panuje w necie (heh, cóż za odkrycie xD ).

To jest link do tego changelog''a: http://ln.hixie.ch/?start=1206578003&count=1
Teraz go przeczytaj jeszcze raz. Ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 08:55, pendejo napisał:

> Ostatnio słyszałem też coś o IE8

ta mam to na kompie najnowszą dostępną wersję czyli beta 1 i nie dość, że potrafi się
zawiesić na stronie microsoftu to nie przechodzi testu acid2, a na acid3 ma 18 pkt.

haaa... pozdro dla M$ ;) ale w sumie IE7 poza lubością do zawieszania się i dziurami, nie jest taki zły ;P chociaż to NIE są drobne wady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 16:36, szypek26 napisał:

haaa... pozdro dla M$ ;) ale w sumie IE7 poza lubością do zawieszania się i dziurami,
nie jest taki zły ;P chociaż to NIE są drobne wady...


no, ale nie tak dawno microsoft przechwalał się, że IE8 przejdzie test acid2, a ja postępu od IE7 nie widzę jak na ten czas, co ciekawsze IE8 beta 1 wygląda jak IE7 tylko ma dodany jeden przycisk o wszystko mówiącej nazwie "emulate IE7" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 20:31, pendejo napisał:

no, ale nie tak dawno microsoft przechwalał się, że IE8 przejdzie test acid2, a ja postępu
od IE7 nie widzę jak na ten czas, co ciekawsze IE8 beta 1 wygląda jak IE7 tylko ma dodany
jeden przycisk o wszystko mówiącej nazwie "emulate IE7" ;]

jasne. cały Microsoft ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować